• Krátkometrážní

Hotel Continental (2023) (seriál)

Skvělá atmosféra 70 let povedená akce ale až bohužel ve třetím dílu první dva díly jsou na svojí délku trošku nudné.

Kosmonaut z Čech (2024)

Někomu to sedne hodně a někdo u toho usne. Je to těžký skoro meditativní a melancholický slow-burn v prostředí kosmické lodi. Což může být šok pro lidi, co znají jen komediálního Sandlera. Hudba Maxe Richtera dělá opravdu hodně a je to film, na který musí být nálada. Rozhodně to není na vypnutí mozku v pátek večer. Hanuš je asi nejroztomilejší obří pavkouk ve filmu :-)  Plus za to, že jsou ve filmu všude české nápisy. Závěrečný song Please Don't Go Away mne donutil nechat hrát celé titulky. 7/10

Lovci z konce světa (2024)

Slabší postapo, kde se první hodinu nic moc neděje, aby se pak v poslední půl hodině strhla celkem dobrá akce s vysokým kill countem, kdy medvídek Dong-seok Ma si podá efektivně přeboostrovanou brokárnou a následně mačetou plno lidí, kteří se bůhvíproč mění na reptiliány. Bez tohoto finále by to bylo mnohem horší.

Forst (2024) (seriál)

Poláci dobře sledovali severské krimi i True Detective. Je to celkem temné, kdy barevná paleta záběrů jde do hodně tmavých barev s občas velmi výraznou červenou podtrhující tu depresi. I když je to současnost, tak prostředí mi spíše evokovalo pozdní socialismus 80. let. Záběry Tater jsou majestátní a Slováky pobaví, že vrchol Lomnického štítu je vlastně skoro jak sídlo záporáka z Bondovek, kde se nejvyšší vrstva oddává sexuálním neřestem :D Do posledního dílu jem byl celkem nadšený, bohužel úplný závěr přinesl zbytečný twist a neuzavření děje s příslibem další série, což mě vytočilo. 6/10

Marvels (2023)

První hodina je slabá, ale ještě snesitelná s určitým nadhledem, ale jakmile se dostavilo na zpívající planetu, tak to bylo cringe AF. 3/10

Ted (2024) (seriál)

Koho velmi bavily film, tak toho bude bavit i seriál. Má to spíše více do sit-comů jako třeba Alf, než k filmovému médiu (není to plně sit-com, ale ta forma tam vidět jde). Vtipy jedou od takových normálních, až 1x nebo 2x za epizodu přijde přímo skvělý (věčně horká jablečná taštička od McDonalds nebo oživlý rasistický náklaďáček). Klidně bych bral druhou sérii. 7/10

Echo (2024) (seriál)

Mohl to být seriál na úrovni Daredevil nebo alespoň Punisher druhá série, slečně prostě tam museli natlačit tu nadpřirozenou linku s předkama, která je tam jako pěst na oko. A finální zúčtování s Kingpinem je na facku. Tohle má být cesta k Daredevil: Born Again? 5/10

New York, New York (1977)

Až tak mi to nesedlo. O půlhodiny delší, než bych chtěl. Proti muzice nic nemám, ale postava Roberta de Nira mi byla fakt tak nesympatická, že člověk mu chtěl dát pěsti (což dokazuje, jak skvělý herec de Niro je). Kvality to má, ale někdo je ocení více. 6/10

The Crossing (Part 2) (2015)

No první díl byl lepší. Zde nenajdete žádné bojové scény, jen drama prvních 80 minut, než alespoň dojde k tragédii parníku Taiping. 5,5/10

Silent Night (2023)

Já jsem teda celkem spokojený. Jen nečekejte Johna Woo, jak ho většinou známe. Tady nejsou jeho akční eskapády z jeho HK filmů nebo Hard Target či Face/Off. Když se o to pokoušel po historických velkofilmech Red Cliff and The Crossing v Manhunt, tak tam jeho styl už působil mírně naivně. Tady, kdybych nevěděl, že to točí on, tak bych to ani nepoznal. Více bych věřil, že to mohl točit takový James Wan třeba, protože atmosférou, námětem a i celkem stylem to má hodně blízko spíše k Death Sentence s Kevinem Baconem. Sice to trvá, než se to rozjede po úvodní menší akční scéně. Joel Kinnaman truchlí, pak začne cvičit a v 55 minutě je celkem solidní bitka 1 na 1, no a v posledních 40 minutách to už baví slusně, když dojde na kosení gangsterů. Ale je to prostě brutální a špinavé. Kinnaman není po tréninku žádný Superman a dost to schytává taky. Nakrátko se dočkáme dual pistolí, ale od jiné postavy, což je tak asi jediná Wooovská proprieta, které jsem si všiml. A je to  Absence dialogů nevadí (jediné hlasy jsou z rádia a těch pár dialogů probíhá přes messenger) a člověk pochopí, co se chce z výrazů obličeje a body language říci. Až na ten trochu klišovitý úplný závěr a likvidace hlavního záporáka mohla být lepší, protože nepřinesla až tak velkou satisfakci. 7/10