Cappuccino

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 11.3.2017  15:43
    Učitelka (2016)

Ako povedal Anakin Skywalker v Star Wars III - "If you're not with me, then you're my enemy...". Rovnakým mottom sa riadila skvelo zahraná, no rovnako zákerná učiteľka Drazdechová, ala Zuzana Mauréry, ktorá si z dôvodu konexií na komunistickú stranu robila zo školy a hlavne triedy, v ktorej učila, totálny cirkus, spadajúci ale pod jej tvrdú, diktátorskú ruku. Našťastie sa však našlo zopár jedincov, ktorí sa tomuto totalitnému režimu vzopreli. Dobre sa na to pozerá, no s ťažkým srdcom sa od toho odchádza. Takýmto "ľuďom" hovoril ešte na gymnáziu môj dejepisár "ho*noá ľudskej koži". Daný typ "človeka" vždy dokázal prevliecť kabáty na záchranu svojej individuality, ale na úkor vlastného charakteru. V politike podobných takých "ľudí" veľa a bohužiaľ nielen v nej. Na česko-slovenskú produkciu naozaj slušná filmarina.

• 6.3.2017  16:10

Celkom slušný kraťas z prostredia Star Wars a narozdiel od užívateľa Kothy si myslím, že otvorený konec Hoshino veľmi pasoval. Predsa len týchto sedem minút nebolo ani tak o bojovaní, ale o príbehu.

• 26.2.2017  19:33
    Městečko Twin Peaks (TV film) (1990)

Veľmi dobrý úvod k nepochybne kvalitnému seriálu, ktorý si potencionálneho diváka už od začiatku získa špecifickou atmosférou malého amerického mestečka a "slušne rozohratou partičkou šachu" (počiatky vyšetrovania, nečakané súvislosti a spojenia medzi obyvateľmi Twin Peaks). Tento pilot ma zaujal dostatočne na to, aby som sa v prípade viac voľného času pustil aj do sledovania seriálu, ale keďže ho momentálne na rozdávanie niet, budem musieť Lynchovu kultovku zatiaľ nechať tak. Nateraz to na plný počet hviezd ale nevidím, pretože pilotný diel sám o sebe je stále iba rozbehom. I keď pochopiteľne solídnym, ale stále nie dotiahnutým do čohosi komplexného.

• 26.2.2017  16:27
    John Wick 2 (2017)

Ak som dal prvej časti solídne štyri hviezdy, musím (a chcem) hodnotiť druhý diel plným počtom. A ak cervenak označil jednotku za akčný film roka, s čím by som asi úplne nesúhlasil (i keď taký názor určite akceptujem), pri Wickovi 2 by som s týmto označením neváhal ani ja, a to je zatiaľ ešte len február! Pôvodne som síce nemal v pláne ísť na Johna Wicka do kina, ale spontánny nápad, ktorý sa zrodil včerajšiu sobotu, moje plány zmenil a tak som priateľke navrhol, aby sme tomu dali šancu. A viete čo? Ani jeden z nás vôbec neľutoval. Dvojka je o kus inteligentnejšia a minimálne rovnako kvalitne akčne prepracovaná (hmm, možno ešte aj o kúsok lepšie), pričom sa mi neuveriteľne zapáčila rozvíjajúca sa mytológia okolo siete hotelov Continental, originálne nápady tvorcov (Cassian vs Baba jaga a ich nenápadná prestrelka s tlmičmi medzi nič netušiacimi civilistami), znovustretnutie "Nea" s "Morpheusom" a mnohé iné drobnosti. Štýlové, nápadité, zábavné, svižné a adrenalínom nadupané! Teším sa na pokračovanie.

• 23.2.2017  23:08

Prišiel som, videl, som, nepochopil som, odchádzam. Po pravde boli moje očakávanie odlišné. Z názvu by sa totižto dalo odvodiť, že tento krátkometrážny snímok, i keď je datovaný k roku 1920, sa mohol nejak bližšie venovať doske na vyvolávanie duchov (tzv Ouija), no po chvíli sledovania som bol vyvedený z omylu, pretože jej výskyt za päť minút stopáže je obmedzený a viac menej komický. Teda postrehol som akúsi snahu o humor, ale vzhľadom na dobu natáčania neviem posúdiť, čo nám chcel týmto všetkým básnik povedať a preto ani hviezdičkovo nehodnotím.

• 23.2.2017  22:41
    Uvnitř (2007)

Ako vidím, znova sa potvrdilo, že explicitné, extra krvavé horory skrátka niesu moja partia. Inside je vo svojej podstate skôr nechutné než desivé predstavenie, čo mu ale nevyčítam, protože to k tomu krvavému subžánru hororu skrátka patrí, i keď aj na ňom treba oceniť určitú tvorcovskú kreativitu v podobe naozaj gore scénok. To mi ale nebráni hodnotiť mierne podpriemernými dvoma hviezdami. P.S. záporáčka s nožnicami je naozaj cruel sviňa P.S.S. s dabingom od Perla Group film naozaj nesledujte. Budete sa smiať viac než by bolo k danému žánru vhodné.

• 23.2.2017  22:28

O triedu lepšie ako prvý diel, ktorý môžete z filmového hľadiska pokojne vynechať, i keď z toho príbehového sa aspoň úvodne dozviete čo to k veci. Oproti prvej časti herecky výraznejšie, spracovaním kvalitnejšie a vo výslednej hodnote vcelku sledovateľný horor, ktorý v rámci žánru síce neponúka nič nové, ale aspoň po intelektuálnej stránke diváka neurazí.

• 23.2.2017  22:18
    Ouija (2014)

Námetom klišovité, spracovaním priemerné, herecky dosť chabé, ale hlavný bubák stál za to. Najväčším problémom (z môjho uhľa pohľadu) prvej časti Ouija je mimo iného hlavne to, že som sa pri sledovaní absolútne nebál. Ak by ste ale mali záujem dozvedieť sa niečo o histórii, ktorá tejto doskovej hre predchádzala, odporúčam o triedu lepšie pokračovanie, Ouija: Origin of Evil.

• 19.2.2017  20:09
    Osvětim: Cesta do pekla (TV film) (2013)

Pekne natočený dokument, v ktorom sú pútavou formou zhrnuté snáď všetky podstatné fakta, počítajúc históriu Osvienčimu, jeho blokové rozdelenia (obávaný blok XI), rozdelenia kást v tábore (spomenutí aj "kápovia" a sonderkommando), osudy niektorých väznených, ale aj osudy nacistických pohlavárov a mnohé iné.

• 19.2.2017  19:55

Väčšinou hodnotím/komentujem filmy hneď po zhliadnutí, ale pri Don't Knock Twice na písanie nebol čas, takže sa do toho púšťam až "deň po" a vlastne ani neviem what to say, čo asi vypovedá samo o sebe. Pamätám si viac menej len to, že som sa pri sledovaní mierne nudil. Baba jaga alebo čo za príšeru sme vlastne mali možnosť vidieť by sa dala označiť za celkom hrôzostrašnú, ale scén s ňou nebolo príliš veľa a mimo nich som nepociťoval najmenší závan hrôzy a či nebodaj kvalitnej atmosféry. Príbeh sa viac menej celý čas nikam neposúval, "vyšetrovanie" všetkého paranormálneho, čo sa mladej Jess dialo, vo mne nič nezanechalo a o napínavom rozlúskavaní záhady fakt nemožno hovoriť. 40% a na jedno zhliadnutie sledovateľné.

• 17.2.2017  09:45

Jedna hviezda za opäť skvelého a možno ešte o kúsok svetom zdeprimovanejšieho Billy B. Thorntona a jedna hviezda za to, že som vôbec Bad Santu 2 dopozeral. Nevravím, že bol humor prvej časti v štýle Lasica Satinský, ale predsa len mal mnohé náznaky tvorcami dobre premyslenej zábavy. A tu? Jedna scéna úsmevná, možno jedna-dve, na ktorých som sa trocha zasmial, ale minimálne prvú polovicu filmu som často pozeral na hodinky - čítaj ako nudil sa. A Kathy Bates ak snímku nepohoršila, tak určite ani nepolepšila. Je dobrá herečka, o tom niet pochýb, ale Thornton svoju postavu zmákol od prvého dielu natoľko bravúrne, že jej možno len ťažko sekundovať. Jeho postava je dokonalo uveriteľná a tá jej... skrátka hraná.

• 16.2.2017  20:37

Casey Affleck a Michelle Monaghan sú hádam jedna z najnevýraznejších dvojíc hlavných postáv v á-čkovej produkcii. Nemastní, neslaní až hrôza. Na druhej strane, taký Ed Harris skutočne potešil a v mnohom utiahol film lepšie než súkromné očká. Gone baby gone je z môjho uhľa pohľadu nadhodetené o dobrých 20%. Prvá polovica snímku neprišla v žánre krimi s ničím novým a tak som celú tú dobu dostával od tvorcov len sto krát videné vyšetrovanie (bohužiaľ ešte s chabými detektívmi). V druhej polovici ale nastal zlom a film začal atmosfericky a napätím naberať tie správne grády, dokonca som už pomaly začínal veriť, že ma v konečnom dôsledku milo prekvapí, ale nestalo sa. A už vonkoncom nechápem, ako mohla mať hlavná postava takú dilemu, keď všetci v jeho okolí uprednostili vo svojom srdci právo morálne nad právom zákonným. V tomto bode som mal jasno a nebolo nad čím uvažovať.

• 15.2.2017  21:31

Páčilo sa mi to! A dosť! Niektoré scény boli natoľko napínavé, emotívne a celkovo skutočne perfektne natočené, že som sa na pár krátkych chvíľ nachádzal vo filmovom nebi. No bohužiaľ prichádza povestné ale. ALE, snímku chýbala nejaká vyváženosť v striedaní reality a knižného príbehu, pretože som sa miestami nemohol ubrániť pocitu, že tvorcovia skáču od jedného k druhému príliš neuvážene a tým uberajú diváka o plnohodnotný zážitok. Malá výtka by ešte smerovala k literárnej časti story, v ktorej sa ku koncu (a nielen ku koncu) chovajú niektoré postavy nie zrovna príliš racionálne. No keď sa tak nad tým zamyslím, nikde nebolo vyslovene povedané, že sa Edward vo svojom písaní zlepšil a preto ani jeho knižka možno nie je práve dokonalá. A ak práve z toho dôvodu nechal režisér zámerne konať knižné postavy tak ako konali, potom je ozajstný génius. It was not perfect, but it was deep.

• 13.2.2017  22:33

Dva krát po sebe som si musel In the Tall Grass pozrieť, aby sa mi ucelil názor na film a môžem prehlásiť, že je prevažne kladný. Tento hororový kraťas nás zavedie do mysle psychicky chorého človeka, ktorého naháňajú démoni minulosti (tá sa pravdepodobne udiala podľa červených topánok nedávno). Čo sa vlastne stalo ale nechali tvorcovia na fantáziu diváka a iba symbolicky naznačujú dejstvo, ktoré všetkému čo sme videli predchádzalo. Celkom creepy podívaná a i keď je animácia na slabšej úrovni, až tak mi neprekážala. Vlastne som si na ňu aj rýchlo zvykol. Na amatérsky pokus veľmi slušné.

• 13.2.2017  20:47

Nie že by séria Underworld patrila medzi ťažký nadpriemer, ale takto zle na tom ešte nebola. Béčkový príbeh, béčkové efekty, zopár béčkových hercov, chabý prístup k mytológii snímku a neuspokojivý záver. Sledovať sa to dalo, nevravím, že som sa nudil, ale mimo fanúšikov série by som film asi nikomu neodporučil. Takže ak ste nevideli predošlé časti, budú Blood Wars pre vás len stratou času.

• 12.2.2017  18:33
    Zmizelá (2014)

Scenáristicky špičkový, režijne vyspelý, herecky vysoko nadpriemerný (Rosamund Pike, Ben Affleck a spol, veľký potlesk). Psycholigická, manipulatívna hra, v ktorej sú hlavnými protagonistami manžel s manželkou a kvalitne, satiristicky vykreslené ovplyvňovanie verejnosti médiami. Od začiatku až do konca som sa nevedel dočkať ako Gone girl Fincher vlastne uzavrie a tak jak to on už má v obľube, zase ma (v dobrom) maximálne prekvapil. Nie že by som si počas snímku nespájal jedno s druhým a približne neočakával ako sa film zakončí, ale skôr ma prekvapil a dorazil svojou vyhrotenosťou na hrane uveriteľnosti, pri ktorej som si musel povedať niečo v zmysle - wow, tak to je riadne psycho! P.S. tú krv mohli fakt zmyť.

• 12.2.2017  18:18

Na Somniu sa nepozeralo vôbec zle, ale nie kvôli tomu, čo by som od hororového žánru očakával - nie kvôli desivosti a všadeprítomnej mrazivosti. Za hlavný klad snímku považujem jeho čarovnosť a fantazírnosť, ktorá priamo úmerne vychádza z naozaj slušného, no bohužiaľ nedokonale využitého námetu. Chlapec, ktorého sny sa stávajú skutočnosťou má skrátka skutočne na viac. Premyslenejšie snenie a vypointovanejšie zakončenie (nie také to doslovné, jak pre hlupákov behom pár minút vysvetlené a viac menej happyendové) by hodnotenie určite aspoň o hviezdu zvýšilo.

• 12.2.2017  18:07

Netradičné, originálne natočené, atmosferické, ale zároveň som mal z The Witch pocit, že nebola dôkladne premyslená (čo mi potvrdil aj neuspokojivý záver), dostatočne napínavá a navyše sa mi nepodarilo zosúladiť s postavami natoľko, aby ma ich konečný osud nejak zaujímal. Nebol to úplne zlý film, ale čakal som asi niečo odlišné. Lepší priemer.

• 11.2.2017  12:36

Čudujem sa, že je tento videoklip na čsfd a preto ho hodnotiť nebudem, ale môžem povedať k tomu len toľko, že i keď popovú scénu absolútne nepočúvam a prevažne ju považujem za príliš plytkú pre môj hudobný sluch, skladba Blurred Lines ma svojho času celkom dostala. Chytľavá blbosť.

• 11.2.2017  11:43

Autentické dopisy vášnivých vyznávačov nacistického režimu, ktoré neboli smerované nikomu inému, ako drahému strýkovi Hitlerovi. Ten sa najmä vo svojich počiatkoch ríšskeho kancelárstva velebil vo veľkej obľube nemeckého národa. Prevažne kladná odozva ale upadávala s vývojom druhej svetovej vojny, ktorej výsledok všetci poznáme. Vzhľadom na to, že dokument je zložený viac menej iba z vyššie spomínaných dopisov, bavil som sa slušne. A musím povedať, že "bavil" často krát v pravom slova zmysle, pretože texty venované dnes už nebohému Adolfovi boli neraz viac než úsmevné.

• 8.2.2017  20:52

Bezkonkurenčne najlepší diel starej trilógie, v ktorom všetko zapadne dokopy ako puzzle. Dramatické finále, zimomriavky aj po x-násobnom pozretí. Star Wars je skrátka moja srdcovka a Návrat Jediho vždy zahreje pri srdci. Scény Sidiousa, Vadera a Lukea mám najradšej.

• 7.2.2017  22:24
    Polojasno (2009)

Legendy hovoria, že Peck dodnes lieta za svojím nešikovným oblačným kamarátom. No taktiež sa v nich píše, že sa svoje remeslo naučil robiť už lepšie. Teda, dúfame. Ale aspoň sme sa všetci dobre pobavili.

• 6.2.2017  22:02

Tématicky odpad, len naozaj plytký človek (alebo brutálne znudený) môže dať tomuto šancu na pravidelné sledovanie, ak vôbec na dopozeranie jednej časti. Pár minút náhodného prepnutia medzi reklamami k inému filmu naozaj stačilo. Bulvár najnižšej úrovne.

• 6.2.2017  19:08
    Vyvolený (2000)

Myšlienka dobrá, spracovanie svojské (našli by sa plusy aj mínusy) a zakončenie príliš rýchle a doslovné. Väčšinu času som čakal, kedy sa konečne začne niečo diať a ten pocit vo mne pretrváva aj po záverečných titulkoch. To čo som videl ma skrátka nenadchlo. Vyvolený sa určite nepozeral zle, mal svoje svetlé chvílky a slušnú atmosféru, ale vôbec nič vo mne nezanechal. Jedine tak mierne sklamanie.

• 5.2.2017  21:49
    Regression (2015)

Dvaja moji obľúbení užívatelia hodnotia tak ako ja, čo mi dáva aspoň malú satisfakciu za to, že je Regression na csfd celkom podhodnotený. Nie sú to bezchybné štyri hviezdy, po pravde som miestami nad nimi váhal, pretože od Amenábara čakám omnoho precíznejšiu réžiu, ktorá si rada pohráva s detailami a nenechá diváka počas celého filmu dýchať, čo sa pri jeho najnovšom počine nedialo, ale atmosfericky a námetovo sa mi jednoducho nadmieru pozdával. Dajme tomu, že takých 70%. Ale sú to štyri hviezdy s privretými očami, takže pozor, Alejandro, nabudúce hodnotením prísnejšie!

• 5.2.2017  11:24
    Rozpolcený (2016)

Split má svoje chybičky a celkovo na mňa nepôsobil ako konzistentné dielo, pretože sa miestami snažil pobaviť, fascinovať, vystrašiť a v žiadnej rovine nevynikal sto percentne, ale určite môžem povedať, že návštevu kina neľutujem. Herecké kreácie Jamesa McAvoya tvorili alfu a omegu celého filmu, ale na vysokej úrovni mu sekundovali aj terapeutka Betty Buckley a unesená Anya Taylor-Joy. Som rád, že sa Shyamalan opäť pochlapil a atmosfericky ovládol divákovu dušu. P.S. Hedwig naozaj nemal chybu!.)

• 4.2.2017  13:41

Roth si z nás spravil srandičku a zostrihal film tak, aby bol vhodný aj pre maloletých. Čo značí asi tridsať sekúnd z neho, tak si ich užite!

• 4.2.2017  13:31
    Cabin Fever (2016)

Pôvodný Cabin Fever (2002) od Eliho Rotha je mojím guilty pleasure a tak som si povedal, že dám šancu aj tejto novšej verzii. Námet sa mi páčil vtedy a lákavý pre mňa zostal dodnes. Partia ľudí na chatke, žiaden vrah, len nebezpečná kožná choroba a postupné nakazovanie sa. Super! Problém však je, že toto sme už videli. Polovica snímku je doslovne skopírovanou prácou Eliho Rotha a tá druhá za moc nestojí. Hviezda za námet, hviezda za skvelé prostredie. Mínus hviezda za nelogické chovanie postáv, mínus za kopírovanie, mínus za slabé herecké obsadenie. Výsledne - 2*.

• 2.2.2017  23:12
    Sim Salabim (2008)

A hladný zajačik nezámerne pomohol svojou neposlušnosťou a snahou o získanie mrkvy vytvoriť kúzelníkovi omnoho lepšiu show než akú mal pôvodne v pláne divákom predviesť. Podľa môjho skromného názoru jeden z najlepších krátkometrážnych animákov od Pixaru. Nápaditý, vtipný a doslova kúzelný.

• 2.2.2017  22:58
    Únos (2006)

Starý ukázal mladému ako sa to robí. Ale veď on sa to časom určite naučí! Námet originálny a spracovanie vcelku pobavilo.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33