Cappuccino

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 23.4.2017  17:02
    Sweet Home (2015)

Až do príchodu veľkého zlého ujca som nemal pocit, že Sweet Home sa zaraďuje žánrovo pod horor. Toľko k prvým dvom približne tretinám snímku, ktoré som ako tak prekúsol. Ani po nástupe hlavného záporáka som síce nejak významne nezaznamenal zmenu čo sa žánrového hľadiska týka, ale aspoň začal film naberať aké také grády pretože Mr. Bad Guy sa so svojimi obeťami naozaj nepáral (hádam len ku koncu, aby sa nepovedalo). Vo výslednej rovnici to ale na hodnotení veľký zárez nespraví, možno tak hviezdu navyše.

• 18.4.2017  23:55

Tématicky silné a skladám tvorcom pomyselný klobúk, že sa vôbec na takú riskantnú cestu s utečencami vydali, ale často krát som si počas Úteku zo Severnej Kórei pripadal ako v lacnej reality-show, ktorá nám má predostrieť aktuálne pocity vystupujúcich, pričom by verím, mnohí z nás, docenili v rámci dokumentu nejaké vyčerpávajúcejšie info-zaujímavosti z diania z KĽDR, napríklad zdrvujúce historky účinkujúcich, ktoré vo svojej rodnej hrude zažili a ktoré by celej ceste dodali viac napätia a informatívnej hodnoty o diktátorskom režime Kim Čong-ila (dnes už dlhšiu dobu nahradeným Kim Čong-unom).

• 18.4.2017  22:14
    Hitler a vyslanci pekla (TV film) (2016)

Dávam síce tri hviezdy, ale nie kvôli tomu, že by bol dokument nekvalitný, ale jednoducho pre mňa neponúka nič nového. Ak o Hitlerovi a jeho najbližších spolupracovníkoch viete pomenej, určite vám dokument odporúčam. Ale pre tých, ktorí majú aspoň základné poznatky v malíčku, je sledovanie Hitler and the Apostles of Evil viac menej zbytočnosťou, alebo teda príjemnou rekapituláciou, aby môj komentár nevyznel príliš kriticky. Každopádne si myslím, že sa jedná o stručné a prehľadné spracovanie.

• 18.4.2017  15:12
    Stalingrad (1993)

Tento film som videl pred viac ako troma hodinami a stále niesom pevne rozhodnutý, či bude vhodnejšie udeliť mu poctivé štyri hviezdy alebo slabších päť aj s odretým uchom. Vilsmaierov Stalingrad ma jednoducho dostal. Svojou ponorkovou atmosférou a ľadovým prostredím Ruska, no taktiež osobitými chovaniami hlavných aktérov, z ktorých najviac vyčnieval Karel Heřmánek a Thomas Kretschmann. Ako kinematografická sonda do vojnového obdobia sa jedná o úprimné, precítené dielo, ktoré vo svojej podstate ani nemá žiadnu väčšiu hĺbku, ale precízne pracuje s autentickosťou daného prostredia. Niekedy sa síce postavy správajú ku konkrétnej situácii príliš okato zo strany scenára (jednoducho cítite, že ono konanie by bolo v realite menej "divadelné") a slabšie efekty tiež môžu niekomu pôsobiť na smiech, ale ako celok všetko funguje viac menej tak ako má. Za mňa nadpriemerná spokojnosť.

• 15.4.2017  23:11

Je to dobré, ale nie tak dobré, ako som po toľkej chvále očakával. Predsa len 88% by sa dalo na komiksový film označiť za skutočne bombové hodnotenie, to sa musí uznať. Za seba môžem povedať, že sa jedná kvalitatívne o rovnakú úroveň ako približne celá X-Men séria, s tým rozdielom, že Logan je jednoducho iný. Tvrdší, deprimujúcejší, realistickejší. Páčil sa mi, ale niekedy tomu jednoducho chýbala tá heroická komiksovosť, ktorú od daného žánru očakávame.

• 15.4.2017  19:01
    Cabin Fever 2 (2009)

Odpad dávam filmom skutočne výnimočne a preto by som chcel jasne zdôvodniť, z akého dôvodu je tomu tak aj teraz. Sám o sebe Cabin Fever 2 nie je zas tak strašný, jednoducho klasický, podpriemerný horor, od ktorého nikto nič neočakáva. Ale keďže sa jedná o pokračovanie môjho guilty pleasure movie Cabin Fever (2002), ktorý oplýval parádnym námetom a creepy atmosférou, nedá sa hodnotiť inak. Druhá časť vo mne nevyvolala jednoducho nič. Od začiatku do konca je nezmyselná a vôbec nerozumiem prečo vznikla. Postavy nemajú žiaden nábeh na to stať sa aspoň trocha sympatickými, aby sa o ich osud divák zaujímal a dejovo tento horor nesmeruje naozaj nikam, iba k tomu, že sa vírus rožširuje ďalej, ale stráca tým aj na svojej zmysluplnosti, keďže oproti jednotke opadávajú akékoľvek pravidlá v štýle akým spôsobom sa vírus šíri, plus koľko trvá kým zaúčinkuje a aké príznaky vyvoláva (tie krvavé gejzíry boli sakra čo?!).

• 12.4.2017  22:10
    Nicota (2016)

Kombinácia Veci, Re-Animatora, Vládcu temnôt, In the Mouth of Madness, Cast a Deadlly Spell a mnohých iných béčkových hororov, ktoré načrtávajú Lovecraftovskú tématiku prastarých bohov, v tomto prípade oblečenú do novodobého šatu. Spočiatku temné a napínavé (atmosferické náznaky okolitého zla, štýlovo-desiví vyznávači kultu), v druhej časti krvavé a tempom zrýchlené (útoky príšeriek), ale záverom vrcholne neuspokojivé (to už komentovať nebudem, uvidíte sami, poviem len toľko, že knižný Lovecraft alebo filmový Carpenter by to ukončilo omnoho démonickejšie a pre ľudstvo beznádejnejšie). Ale pre fanúšikov hororu a už vyššie spomínaných tvorcov za zhliadnutie rozhodne stojí.

• 7.4.2017  00:11

Ty jo, tak tá si toho za druhú svetovú zažila skutočne veľa. I keď som mal miestami pocit, že film sa dal natočiť aj s kratšou minutážou a na pomery ťažkej vojnovej tématiky zaváňa až príliš pohodou atmosférou (dramatickejšia by mu sadla lepšie), ktorej navyše chýba akási väčšia hĺbka, viac mu vlastne vyčítať ani nemôžem. Od začiatku do konca bola Čierna kniha výsostne pútavým zážitkom, na ktorý sa naozaj dobre pozeralo. Hlavnej hereckej role ženského pohlavia sa zhostila pre mňa už známa tvár, Carice van Houten, ktorú poznám ale skôr zo seriálovej tvorby v Game of Thrones (Melisandra alias Red Woman) a voči ktorej som vždy choval prevažne neutrálne emócie, ale po tomto snímku môžem prehlásiť, že sa jedná o naozaj skvelú herečku. Takže veľký palec hore, získala si moju úctu. Nakoniec by som chcel ešte pochváliť záverečný odkaz na Suezskú krízu, ktorá vo mne vyvolala dojem, že aj keď sa celým filmom prelína vyslovene kľudná atmosféra, hraničiaca až s úsmevnou pohodou (i pri naozaj drastických scénach), napriek tomu si Verhoeven jednoducho nemohol odpustiť aby všetko zakončil happy endom, ale naviazal rovno na to, že ľudia sú skrátka nepoučiteľné stvorenia. Podľa môjho názoru, ak v Black Book nebudete hľadať nejakú deep myšlienku, užijete si ju všetkými desiatimi.

• 4.4.2017  13:47

Klasika, ktorej renomé je skutočne zaslúžené. Gibson a Glover boli nadupaná dvojka na pohľadanie, aj keď by sa miestami zdalo, že minimálne jeden z dvojice is getting too old for this sh*t.

• 4.4.2017  13:42

Vtipné, nápadité, aj keď príbehovo pomerne jednoduché a miestami na môj vkus až príliš odtrhnuté z reťazov, ale pobavilo. Slabšie štyri a Tyrion vo svojej malej roli bol dosť potešujúci. "I'm guilty of a far more monstrous crime: I'm guilty of being a gay!" .

• 3.4.2017  11:03
    Skrytý (2009)

Námet slušný, príroda famózna, atmosféra vcelku dobrá, hlavný hrdina svojím škandinávskym zjavom primerane odťažitý a zaujímavý. To všetko platí, ale bohužiaľ z druhého uhľa pohľadu scenár v priebehu stopáže príšerne nekonzistentný, tvoriaci zlepeninu rôznych scén, pri ktorých zažívate klasické "wtf-feeling" a niekoľko nadbytočných postáv, ktoré by bolo hodno z filmu jednoducho vyčiarknuť a všetko zaklincuje len pomerne neuspokojivá záverečná pointa. Skjult mal zo začiatku solídny nábeh, ale postupom času si to čoraz viac kazil.

• 30.3.2017  21:58

Byť angličanom, po tomto filme si v Škótsku žiaden domček nekupujem. A poznať svoju budúcnosť, tak si White Settlers asi radšej ani nepozriem. Dôvody sú jasné. K hlavným postávam - manželský párik nemastný neslaný, ani za mak sympatický, ich chovanie zoči voči nepriateľom mimoriadne nelogické (v tých lesoch sa dalo za tmy perfektne skryť a utiecť kamkoľvek, miesto pobehovania v blízkosti domu). Ďalej najväčší problém vidím v tom, že z filmu, žánrového horor, necítiť žiaden strach a či aspoň mrazivú atmosféru. Sledoval som jednoducho dianie na obrazovke, ktoré vo mne nevyvolalo žiadne emócie. Záverom si to z môjho pohľadu tvorcovia pokazili už na celej čiare, pretože ním len potvrdili úplny amatérizmus, ktorý z pighead záporákov sršal počas celej stopáže. P.S. ak sa na White Settles dalo niečo skutočne vychutnať, tak nádherná príroda škótskeho vidieka. Tam by ale plusy začínali, a bohužiaľ i končili.

• 29.3.2017  21:26

Spočiatku som mal pocit, že ma tento postarší film príliš neosloví, pretože taká tá zastaralejšia forma, v ktorej sa či už naše alebo zahraničné (no predovšetkým tie cz/sk) snímky natáčali ma nikdy nevedela osloviť. Postupom času som si ale vytvoril k postávam určitý vzťah a najviac ma zaujala najmä kvalitne vyobrazená, z knižnej predlohy prevzatá, krutá dobová situácia na území Slovenska z obdobia druhej svetovej vojny, ktorú podčiarkovala naozaj hutná atmosféra. Igorovi som fandil, Flórika preklínal a v konečnom dôsledku sa mi k záveru dostalo aspoň akej takej satisfakcie, aj keď bol osud mnohých deportovaných vopred jasný.

• 28.3.2017  23:22
    Příchozí (2016)

Slušné sci-fi, to nepopieram, ale na zadok som z neho naozaj nespadol a jeho záverečná pointa ma neoslnila asi tak, jak by mala. Po príbehovej stránke filmu som bol od začiatku do konca zvedavý, ako stretnutie s mimozemskou civilizáciou vlastne dopadne, takže by sa určite dalo vravieť o solídnej porcii napätia a kvalitného gradovania, ale viac menej mám pocit, že mi po zhliadnutí Arrival zostane v hlave len od prvých sekúnd ultra chytlavý main theme song. Taktiež sa ale nemôžem zbaviť pocitu, že ak by som Villeneuvevov snímok zhliadol v kine, zasiahol by ma (aspoň po tej melodramtickej, emočnej stránke) o čosi viac.

• 26.3.2017  22:04

Som rád, že moje hodnotenie zvýšilo Dekkerovmu filmu csfd hodnotenie zo 47% aspoň na 48. Myslím, že objektívne si Jack Goes Home zaslúži lepšie percento (aspoň tých 60) a subjektívne ešte o čosi viac (okolo 70). Isteže, kritika je v danom prípade taktiež na mieste, scenár bol celý čas (a hlavne k záveru) nevyvážený, príbeh zle prerozprávaný a nevhodne vypointovaný, ale na druhej strane som sa do story Roryho Culkina maximálne zažral, pričom musím vyzdvihnúť aj herecké role nielen hlavného psychouša Culkina, ale i skvelej "wtf-matky" Lin Shaye a lesbickej Culkinovej "bff" Daveigh Chase (alias malej Samary z Kruhu). Mimo iného Jackov traumatický život famózne podkreslujú jeho cynické, miestami až deprimujúce monológy na hrane znesiteľnosti, čo je ale pre podobný žáner prijateľné, ba priam žiaduce. A ono keď sme už u toho žánru, viac mi na Jack Goes Home sedí kombinácia medzi thrillerom-dramou a psychom než horor. Nečakajte žiadnu Á-čkovú produkciu "pre každého", skôr B-éčkovú šialenosť, ktorá vás buď svojím zovňajškom a vnútornou rozloženosťou silno pritiahne, alebo naopak maximálne odpudí.

• 11.3.2017  15:43
    Učitelka (2016)

Ako povedal Anakin Skywalker v Star Wars III - "If you're not with me, then you're my enemy...". Rovnakým mottom sa riadila skvelo zahraná, no rovnako zákerná učiteľka Drazdechová, ala Zuzana Mauréry, ktorá si z dôvodu konexií na komunistickú stranu robila zo školy a hlavne triedy, v ktorej učila, totálny cirkus, spadajúci ale pod jej tvrdú, diktátorskú ruku. Našťastie sa však našlo zopár jedincov, ktorí sa tomuto totalitnému režimu vzopreli. Dobre sa na to pozerá, no s ťažkým srdcom sa od toho odchádza. Takýmto "ľuďom" hovoril ešte na gymnáziu môj dejepisár "ho*noá ľudskej koži". Daný typ "človeka" vždy dokázal prevliecť kabáty na záchranu svojej individuality, ale na úkor vlastného charakteru. V politike podobných takých "ľudí" veľa a bohužiaľ nielen v nej. Na česko-slovenskú produkciu naozaj slušná filmarina.

• 6.3.2017  16:10

Celkom slušný kraťas z prostredia Star Wars a narozdiel od užívateľa Kothy si myslím, že otvorený konec Hoshino veľmi pasoval. Predsa len týchto sedem minút nebolo ani tak o bojovaní, ale o príbehu.

• 26.2.2017  19:33
    Městečko Twin Peaks (TV film) (1990)

Veľmi dobrý úvod k nepochybne kvalitnému seriálu, ktorý si potencionálneho diváka už od začiatku získa špecifickou atmosférou malého amerického mestečka a "slušne rozohratou partičkou šachu" (počiatky vyšetrovania, nečakané súvislosti a spojenia medzi obyvateľmi Twin Peaks). Tento pilot ma zaujal dostatočne na to, aby som sa v prípade viac voľného času pustil aj do sledovania seriálu, ale keďže ho momentálne na rozdávanie niet, budem musieť Lynchovu kultovku zatiaľ nechať tak. Nateraz to na plný počet hviezd ale nevidím, pretože pilotný diel sám o sebe je stále iba rozbehom. I keď pochopiteľne solídnym, ale stále nie dotiahnutým do čohosi komplexného.

• 26.2.2017  16:27
    John Wick 2 (2017)

Ak som dal prvej časti solídne štyri hviezdy, musím (a chcem) hodnotiť druhý diel plným počtom. A ak cervenak označil jednotku za akčný film roka, s čím by som asi úplne nesúhlasil (i keď taký názor určite akceptujem), pri Wickovi 2 by som s týmto označením neváhal ani ja, a to je zatiaľ ešte len február! Pôvodne som síce nemal v pláne ísť na Johna Wicka do kina, ale spontánny nápad, ktorý sa zrodil včerajšiu sobotu, moje plány zmenil a tak som priateľke navrhol, aby sme tomu dali šancu. A viete čo? Ani jeden z nás vôbec neľutoval. Dvojka je o kus inteligentnejšia a minimálne rovnako kvalitne akčne prepracovaná (hmm, možno ešte aj o kúsok lepšie), pričom sa mi neuveriteľne zapáčila rozvíjajúca sa mytológia okolo siete hotelov Continental, originálne nápady tvorcov (Cassian vs Baba jaga a ich nenápadná prestrelka s tlmičmi medzi nič netušiacimi civilistami), znovustretnutie "Nea" s "Morpheusom" a mnohé iné drobnosti. Štýlové, nápadité, zábavné, svižné a adrenalínom nadupané! Teším sa na pokračovanie.

• 23.2.2017  23:08

Prišiel som, videl, som, nepochopil som, odchádzam. Po pravde boli moje očakávanie odlišné. Z názvu by sa totižto dalo odvodiť, že tento krátkometrážny snímok, i keď je datovaný k roku 1920, sa mohol nejak bližšie venovať doske na vyvolávanie duchov (tzv Ouija), no po chvíli sledovania som bol vyvedený z omylu, pretože jej výskyt za päť minút stopáže je obmedzený a viac menej komický. Teda postrehol som akúsi snahu o humor, ale vzhľadom na dobu natáčania neviem posúdiť, čo nám chcel týmto všetkým básnik povedať a preto ani hviezdičkovo nehodnotím.

• 23.2.2017  22:41
    Uvnitř (2007)

Ako vidím, znova sa potvrdilo, že explicitné, extra krvavé horory skrátka niesu moja partia. Inside je vo svojej podstate skôr nechutné než desivé predstavenie, čo mu ale nevyčítam, protože to k tomu krvavému subžánru hororu skrátka patrí, i keď aj na ňom treba oceniť určitú tvorcovskú kreativitu v podobe naozaj gore scénok. To mi ale nebráni hodnotiť mierne podpriemernými dvoma hviezdami. P.S. záporáčka s nožnicami je naozaj cruel sviňa P.S.S. s dabingom od Perla Group film naozaj nesledujte. Budete sa smiať viac než by bolo k danému žánru vhodné.

• 23.2.2017  22:28

O triedu lepšie ako prvý diel, ktorý môžete z filmového hľadiska pokojne vynechať, i keď z toho príbehového sa aspoň úvodne dozviete čo to k veci. Oproti prvej časti herecky výraznejšie, spracovaním kvalitnejšie a vo výslednej hodnote vcelku sledovateľný horor, ktorý v rámci žánru síce neponúka nič nové, ale aspoň po intelektuálnej stránke diváka neurazí.

• 23.2.2017  22:18
    Ouija (2014)

Námetom klišovité, spracovaním priemerné, herecky dosť chabé, ale hlavný bubák stál za to. Najväčším problémom (z môjho uhľa pohľadu) prvej časti Ouija je mimo iného hlavne to, že som sa pri sledovaní absolútne nebál. Ak by ste ale mali záujem dozvedieť sa niečo o histórii, ktorá tejto doskovej hre predchádzala, odporúčam o triedu lepšie pokračovanie, Ouija: Origin of Evil.

• 19.2.2017  20:09
    Osvětim: Cesta do pekla (TV film) (2013)

Pekne natočený dokument, v ktorom sú pútavou formou zhrnuté snáď všetky podstatné fakta, počítajúc históriu Osvienčimu, jeho blokové rozdelenia (obávaný blok XI), rozdelenia kást v tábore (spomenutí aj "kápovia" a sonderkommando), osudy niektorých väznených, ale aj osudy nacistických pohlavárov a mnohé iné.

• 19.2.2017  19:55

Väčšinou hodnotím/komentujem filmy hneď po zhliadnutí, ale pri Don't Knock Twice na písanie nebol čas, takže sa do toho púšťam až "deň po" a vlastne ani neviem what to say, čo asi vypovedá samo o sebe. Pamätám si viac menej len to, že som sa pri sledovaní mierne nudil. Baba jaga alebo čo za príšeru sme vlastne mali možnosť vidieť by sa dala označiť za celkom hrôzostrašnú, ale scén s ňou nebolo príliš veľa a mimo nich som nepociťoval najmenší závan hrôzy a či nebodaj kvalitnej atmosféry. Príbeh sa viac menej celý čas nikam neposúval, "vyšetrovanie" všetkého paranormálneho, čo sa mladej Jess dialo, vo mne nič nezanechalo a o napínavom rozlúskavaní záhady fakt nemožno hovoriť. 40% a na jedno zhliadnutie sledovateľné.

• 17.2.2017  09:45

Jedna hviezda za opäť skvelého a možno ešte o kúsok svetom zdeprimovanejšieho Billy B. Thorntona a jedna hviezda za to, že som vôbec Bad Santu 2 dopozeral. Nevravím, že bol humor prvej časti v štýle Lasica Satinský, ale predsa len mal mnohé náznaky tvorcami dobre premyslenej zábavy. A tu? Jedna scéna úsmevná, možno jedna-dve, na ktorých som sa trocha zasmial, ale minimálne prvú polovicu filmu som často pozeral na hodinky - čítaj ako nudil sa. A Kathy Bates ak snímku nepohoršila, tak určite ani nepolepšila. Je dobrá herečka, o tom niet pochýb, ale Thornton svoju postavu zmákol od prvého dielu natoľko bravúrne, že jej možno len ťažko sekundovať. Jeho postava je dokonalo uveriteľná a tá jej... skrátka hraná.

• 16.2.2017  20:37

Casey Affleck a Michelle Monaghan sú hádam jedna z najnevýraznejších dvojíc hlavných postáv v á-čkovej produkcii. Nemastní, neslaní až hrôza. Na druhej strane, taký Ed Harris skutočne potešil a v mnohom utiahol film lepšie než súkromné očká. Gone baby gone je z môjho uhľa pohľadu nadhodetené o dobrých 20%. Prvá polovica snímku neprišla v žánre krimi s ničím novým a tak som celú tú dobu dostával od tvorcov len sto krát videné vyšetrovanie (bohužiaľ ešte s chabými detektívmi). V druhej polovici ale nastal zlom a film začal atmosfericky a napätím naberať tie správne grády, dokonca som už pomaly začínal veriť, že ma v konečnom dôsledku milo prekvapí, ale nestalo sa. A už vonkoncom nechápem, ako mohla mať hlavná postava takú dilemu, keď všetci v jeho okolí uprednostili vo svojom srdci právo morálne nad právom zákonným. V tomto bode som mal jasno a nebolo nad čím uvažovať.

• 15.2.2017  21:31

Páčilo sa mi to! A dosť! Niektoré scény boli natoľko napínavé, emotívne a celkovo skutočne perfektne natočené, že som sa na pár krátkych chvíľ nachádzal vo filmovom nebi. No bohužiaľ prichádza povestné ale. ALE, snímku chýbala nejaká vyváženosť v striedaní reality a knižného príbehu, pretože som sa miestami nemohol ubrániť pocitu, že tvorcovia skáču od jedného k druhému príliš neuvážene a tým uberajú diváka o plnohodnotný zážitok. Malá výtka by ešte smerovala k literárnej časti story, v ktorej sa ku koncu (a nielen ku koncu) chovajú niektoré postavy nie zrovna príliš racionálne. No keď sa tak nad tým zamyslím, nikde nebolo vyslovene povedané, že sa Edward vo svojom písaní zlepšil a preto ani jeho knižka možno nie je práve dokonalá. A ak práve z toho dôvodu nechal režisér zámerne konať knižné postavy tak ako konali, potom je ozajstný génius. It was not perfect, but it was deep.

• 13.2.2017  22:33

Dva krát po sebe som si musel In the Tall Grass pozrieť, aby sa mi ucelil názor na film a môžem prehlásiť, že je prevažne kladný. Tento hororový kraťas nás zavedie do mysle psychicky chorého človeka, ktorého naháňajú démoni minulosti (tá sa pravdepodobne udiala podľa červených topánok nedávno). Čo sa vlastne stalo ale nechali tvorcovia na fantáziu diváka a iba symbolicky naznačujú dejstvo, ktoré všetkému čo sme videli predchádzalo. Celkom creepy podívaná a i keď je animácia na slabšej úrovni, až tak mi neprekážala. Vlastne som si na ňu aj rýchlo zvykol. Na amatérsky pokus veľmi slušné.

• 13.2.2017  20:47

Nie že by séria Underworld patrila medzi ťažký nadpriemer, ale takto zle na tom ešte nebola. Béčkový príbeh, béčkové efekty, zopár béčkových hercov, chabý prístup k mytológii snímku a neuspokojivý záver. Sledovať sa to dalo, nevravím, že som sa nudil, ale mimo fanúšikov série by som film asi nikomu neodporučil. Takže ak ste nevideli predošlé časti, budú Blood Wars pre vás len stratou času.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34