Den Šakala (1973)

90% Učebnice filmové režie. A výborný Edward Fox, chladnokrevná bytost někde mezi Michaelem Girou a Davidem Bowiem. Zcela výjimečně doporučuji shlédnout i verzi se starým a bezchybným dabingem z ČT.

Ostrov (1980)

THE ISLAND anebo po stopách hollywoodského bizáru. Nedotčený téměř žádnou informací o ději jsem spoléhal pouze na výkon svaté trojice Michale Rithie (režie PRIME CUT), Ennio Morricone a Michael Caine. Začátek vypadá slibně, dokonce sem si myslel, že se jedná o nějakou americkou adaptaci ABSURD. Když se ale na scéně objeví tlupa novodobých pirátů, která chce cainovu postava Maynarda zneužít k oplodnění jediné ženy v jejich družině, došlo mi, že sem narazil na hodně zvrácený klenot, u nás známý hlavně díky distribučnímu výkonu Řitka Video. Překvapivě mě to po celou stopáž nijak neštvalo, spíš jen udivovalo. Nad dvě hvězdičky ale jít nemůžu a to ani po tom, co si korejský veterán Maynard stoupne za rotační kulomet námořní stráže. Co si Michael Caine zrovna potřeboval koupit, že ke spolupráci na tomto díle přistoupil, netuším, ale díky mu za to.

Na straně zákona (1973)

Gator McKlusky. Bílá whisky. Český dabing dá obzvlášť vyniknout naprosto legendárním hláškám. Netřeba opakovat. Must watch. Neučesaná primitivní klasika s boží hudbou Charlese Bernsteina.

Dovolenkáři (2012)

70% Hodně intezivní zážitek 88 minut trvající jízdy s dvojicí ryzích antipostav, které vás nepřestanou překvapovat a znepokojovat zároveň.

Šin Zatoiči monogatari (1963)

70% Ve třetím díle začíná Zatoichiho epická cesta skutečně gradovat a místy je to celkem temná jízda. Visuálně se mi ale více líbí předchozí dva černobílé díly.

Míle do Jericha (1979) (TV film)

70% Kvalitně obsazený televizní film s naprosto výborným Peterem Straussem. Překvapilo mě, že i po tomhle výkonu setrval v televizní produkci. Narozdíl od Michaela Manna, který tady debutoval s celovečerním formátem a dobře víme jak dopadl.

Tygří oči (1986)

70% Naprosto extrémní a velice odvázaná akce navazující na 80's trend akčních filmů jedinec proti motorkářskému gangu (STONE COLD, COBRA apod.). V rámci svého komentáře bych se asi taky měl odvázat a napsat vám, co všechno při sledování EYE OF THE TIGER zažijete, ale nebudu spoilerovat, za všechno jen jedno: Yaphet Kotto likviduje motorkářskou základnu házením granátů z přáškovácího letadla a poslouchá u toho funky. V ČR lze sehnat verze s naprosto perverzním dabingem feat Jiří Pomeje.

Hraniční čára (1980)

70% Přesně takovéhle role chtěl Bronson hrát předtím než se zaháčkoval u Cannon. Soustředěně zahraná charakterní role v mexicko/americké hraniční subžánrovce s Edem Harrisem v záporné roli.