• Krátkometrážní

Visions of Europe (2004)

Švédsko - Jan Troell (The Yellow Tag) ***, Dánsko - Christoffer Boe (Europe Does Not Exist) ***, Lotyšsko - Laila Pakalnina (It'll Be Fine) **, Německo - Fatih Akin (Die alten bösen Lieder) ****, Portugalsko - Teresa Villaverde (Cold Wa(te)r) ***, Slovensko - Martin Šulík (The Miracle) **, Itálie - Francesca Comencini (Anna Lives in Marghera) ***, Litva - Sharunas Bartas (Children Lose Nothing) *****, Řecko - Constantine Giannaris (Room for All) ***, Maďarsko - Béla Tarr (Prologue) ****, Irsko - Aisling Walsh (Invisible State) ***, Polsko - Malgorzata Szumowska (Crossroad) ***, Francie - Tony Gatlif (Paris by Night) ***, Holandsko - Theo van Gogh (Euroquiz) **, Kypr - Christos Georgiou (My Life on Tape) ***, Velká Británie - Peter Greenaway (European Showerbath) ****, Estonsko - Arvo Iho (Euroflot) ***, Rakousko - Barbara Albert (Mars) ****, Malta - Kenneth Scicluna (The Isle) ***, Belgie - Stijn Coninx (Self Portrait) *, Lucembursko - Andy Bausch (The Language School) **, Slovinsko - Damjan Kozole (Europa) **, Česká republika - Saša Gedeon (Unisono) ***, Finsko - Aki Kaurismäki (Bico) ****, Španělsko - Miguel Hermoso (Our Kids) *.

Zrozeni k zabíjení? (2005) (seriál)

1. série (2005): 1. Fred West ***, 2. Harold Shipman ***, 3. Jeffrey Dahmer ****, 4. Myra Hidley a Ian Brady ***, 5. The Washington Snipers ***, 6. Ivan Milat ***. 2. série (2010 - 2011): 1. Ted Bundy ***, 2. John Wayne Gacy: The Killer Clown ***, 3. Richard Trenton Chase: The Vampire of Sacramento ***, 4. Charles Starkweather a Caril Ann Fugate: The Teenaged Spree Killer ***, 5. Albert DeSalvo: The Boston Strangler ***, 6. Aileen Wuornos: The Highway Killer ***. 3. série (2011): 1. Pee Wee Gaskins Jr.: Meanest Man in America ****, 2. Gary Ridgway: The Green River Killer ****, 3. Edmund Kemper: Co-ed Butcher ***, 4. Richard Ramirez: The Night Stalker ***, 5. Dennis Nilsen: The Kindly Killer ***, 6. David Berkowitz: The Son of Sam ***. 4. série (2012 - 2013): 1. Beverley Allitt: The Angel of Death ***, 2. Colin Ireland: The Gay Slayer ***, 3. The Manson Family ****, 4. Kenneth Bianchi & Angelo Buono Jr: The Hollywood Hillside Strangler ***, 5. Herbert Mullin: The Serial Killing Saviour ***, 6. Dennis Rader: The Bind and Torture Killer (BTK) ***.

Paolo Sorrentino (2018) (TV film)

Chyba u českého titulku názvu filmu: Scéna v kavárně není z filmu Božský ale z Následků lásky. S těmito větami nesouhlasím: „Neustále posunuje laťku výš. Riskuje čím dál víc. Každý další film má vyšší úroveň než ten předchozí. Má před sebou stále těžší úkol, on i diváci.“

Obrazy pražské periferie (2019)

Kam až má paměť sahá, tam všude nacházím vzpomínky připomínajicí mi, že věci, které zároveň jsou i nejsou, mě vždycky přiváděli do zvláštního stavu vytržení. Odmalička mě vzrušují zchátralé domy, dvory zarostlé kopřivami, zbořené zdi, zaplevelené zahrady, opuštěná skladiště, zaprášené půdy, propadlá schodiště, dláždění, v němž roste tráva, obrazy zapomenutých malířů, okna bez skel, cesty, které nikam nevedou, stromořadí v rovné krajině, konečné stanice, staré noviny, dopisy lidí kteří už zemřeli, předměty, které už ztratily smysl, knihy, které už nikdo nečte. Později jsem začal nenávidět. A to je všechno, co mi zbývá. Ta hořká nenávist k vlastnímu osudu, k životu, který tu živoříme bez vlastní viny. Pochopil jsem, že se s touto zemí, v níž jsem se narodil, děje něco obludného, něco strašně absurdního, něco, co nemá obdobu. Pochopil jsem, co je to velikost chátrání, vznešenost rozkladu, patos degenerace. Pochopil jsem, že tato země pomalu a jistě zaniká, že se její dějiny pohybují stále zpět a zjevil se mi fantastický obraz budoucnosti, v níž tečou otrávené řeky, v níž budeme dýchat zkažený vzduch, v níž budou padat domy a střechy budou propouštět déšť, v níž se lidská řeč stane nesrozumitelnou a věci ztratí veškerý smysl, v níž po zdemolovaných silnicích zarůstajících travou se budou krokem sunout rozpadávající se auta, v níž špína se stane čistotou a všichni lidé budou krást a lhát, v níž přestanou existovat peníze, protože ztratí cenu. Viděl jsem, že svět, v němž žiji, je ošklivou, surovou karikaturou světa...

Spartakus - Krev a písek (2010) (série)

Třináct hodin zhlédnuto za jediný den, do děje jsem byl vtažen. Snaha vnést do historického seriálu novou vlnu současného trendu byla tentokrát z mé strany zúročena podstatně více než jindy bývá u mě skoro zvykem. Díky velice schopným vůdčím rukám jsem viděl hnus Capui prolezlý červy všemožných intrik do posledního písku v kamenných základech. Rakovina si nevybírá a tak byl bohužel tento potenciál utnut dříve, než mohl být Spartakův příběh kompletní. Season 1 [8/10]

24 (2011) (TV film)

Kamila Zlatušková **, Lukáš Kokeš ***, Karel Žalud **, Klára Tasovská ***, Lucie Králová ****, Olga Špátová ***, Linda Jablonská **, Vít Klusák ***, Radim Procházka **, Jiří Krejčík **, Jan Gogola ml. **, Helena Třeštíková ***, Radim Špaček **, Martin Řezníček ***, Erika Hníková ***, Theodora Remundová **, Drahomíra Vihanová ****, Martin Mareček ***, Vít Janeček ***, Robert Sedláček **, Olga Sommerová ***, Jan Němec ***, Míra Janek **, Filip Remunda **.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

Seasion 1 [7/10] Seasion 2 [7/10] Seasion 3 [6,5/10] Seasion 4 [8/10] Seasion 5 [7/10] Seasion 6 [7,5/10] Seasion 7 [7,5/10]

Příchozí (2016)

Nafouknutá navoněná bublina obřích rozměrů, snůška banalit, podbízivosti a prvoplánovosti. Když už nic jiného, ani mě film nedonutil více přemýšlet jako se to povedlo např. u Interstellaru. Alespoň kameraman odvedl celkem dobrou práci, jinak není co chválit.

Star Trek: Hluboký vesmír devět (1993) (seriál)

Seasion 1 [7/10] Seasion 2 [7/10] Seasion 3 [7/10] Seasion 4 [8/10] Seasion 5 [7/10] Seasion 6 [7/10] Seasion 7 [6/10]

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Seasion 1 [7,5/10] Seasion 2 [7/10] Seasion 3 [7,5/10] Seasion 4 [7/10] Seasion 5 [7/10] Seasion 6 [7/10] Seasion 7 [8/10]