• Pohádka

Hraběnky (2007) (seriál)

I po letech, když to znovu vidím v televizi, na to po očku kouknu a když je čas, tak ten díl aj dokoukám. Herecký obsazení je super, všichni jsou to neskuteční sympaťáci. Jen děj je zbytečně roztahanej do mnoha dílů. Zkrátit stopáž minimálně o třetinu, by seriálu rozhodně neuškodilo. Ovšem největším pokladem Hraběnek je jejich ústřední melodie, která je úžasná a podle mě neoposlouchatelná, z hlavy se jen těžko dostávající. Na tu bídu, co dneska všechny české televize točí, je tohle luxusní pokoukáníčko. 65%

Sucker Punch (2011)

Další Snyderovksá pecka, která mě pevně přikovala k židli a vizuálně ohromila natolik, že jsem se při počítačové hře bavila jako nikdy předtím. PC hrám já rozhodně neholduji a jen tak se to nezmění, ovšem na filmovém plátně je to věc jiná. Být nezúčastněným pozorovatelem a prostě se jen dívat, je mnohem větší zábava. Přece jen glosování vypjatých situací, rýpání do namyšlených chytráků či fandění utlačovaným jedincům, je mnohem víc moje parketa. Tato neskutečně zábavná akční jízda, která přitažlivě pohrdá realitou, je pro mě připomínkou toho, že nesmysly navlečené do slušivého hávu a uchopené tou správnou osobou, mě dostávají do extáze... and I LIKE IT ;p 75%

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Ještě větší pitomina než jednička. Jestliže tam ještě drželi tvůrci úchylný srandičky jakžtakž na uzdě, tak tady už se jejich podivný mozky neudržely. Absence příběhu se dala očekávat, ale nad takovouhle patlaninou všeho možného, místy až nemožného, zůstává rozum stát. I jako parodie by to stálo za pendrek. A když k tomu přihodím, v mých očích nesmyslné, protěžování C. Diaz, která byla a je nejotravnějším Andílkem, nemám daleko k odpadu. Tohle zkrátka nemá s příjemnou akčně komediální oddychovkou nic moc společného. Tohle je kardinální filmový průser. 10% za L. Liu a pár povedených akčních sekvencí.

Holka na roztrhání (2002)

Pro tenhle film mám slabost. Když je mi mizerně, tak mi dokáže pokaždé rychle zvednout náladu....Jižanské prostředí Alabamy, sympatičtí herci (praštěná Reese, fešák Josh a ťunťa Patrick je možná úplně nejlepší milostný trojúhelník v romantické slaďárně, který jsem měla tu možnost vidět), roztomilý pes Bryant a skvělá muzika - všechno funguje, tak jak má. Těžce předvídatelný a přeslazený konec je někdy neskutečně fajn.

Jedna ruka netleská (2003)

Zajímavý je, že jsem si po první projekci pamatovala hlavně ty nudné pasáže. Když samozřejmě nepočítám Trojanův Hitlerovský projev, ten je legendární. Po druhé projekci mi toho zábavnějšího v hlavě uvízlo mnohem více a celkově moje sympatie k tomuto filmu vzrostly. Stejně jako hodnocení ze tří hvězd na čtyři. Uvidíme, co se stane napotřetí. Každopádně Trojanův Český lev je ve správných rukou !

Prosíme přetočte (2008)

Už celkem dlouho se mi nepovedlo u filmu usnout, ale v tomto případě to šlo velice snadno. Ani jsem se nestihla rozčílit nad svým nepovedeným výběrem a už jsem byla tuhá. I když je tu možnost, že to ve druhé půlce bylo o něco málo lepší, už to nemíním zjišťovat. Sladká nevědomost mě v tomto případě naplňuje mnohem více.

Sedm (1995)

God damned, co mi uniká! Větší mrazení v zádech mám ze zdejších komentářů než ze samotného filmu. Herci jsou sice bezchybní, ale při budování depresivní atmosféry se až příliš tlačilo na pilu (třeba taková absence běžného domácího osvětlení mě vysloveně iritovala). Závěrečná pointa je sice povedená, ale vůbec ne ,,geniální". Konec konců vinit můžu jen sama sebe, že jsem se nechala zmást až příliš velkým očekáváním od ,,nejlepšího detektivního thrilleru všech dob" a hořce se pousmát nad skutečností, že i takhle skvělý film ve mě dokáže vyvolat smutek, že se u mě nedostavil stejný pocit, jako u většiny tady kolem. 85%

Králičí nora (2010)

Jediné co je na Rabbit Hole zajímavé je N. Kidman. Vžila se do své role vážně parádně a svoji nominaci na Oskara si bez nejmenších pochyb zaslouží. Sice bude pravděpodobně převálcována Natalií, ale svůj vysoký standard zde předvádí více než zdařile. Jináč jde tento film zcela mimo mě. Asi na něj ještě nemám věk, protože mě to nijak neupoutalo a už vůbec nedojalo. Popravdě jsem se převážně nudila a to jsem v průběhu vyzkoušela několik hladin. Rozvláčné vyprávěcí tempo bez sebemenšího náznaku gradace není nic pro mě. 55%

Nebezpečné myšlenky (1995)

Tenhle film má skvělou, podmanivě zapamatovatelnou ústřední píseň Gangsta's Paradise. Jen díky ní jsem ho měla i po letech pořád v hlavě. Bohužel obsahově je to pouze průměrné drama se sympaticky ochranářskou M. Pfeiffer v hlavní roli, postrádající větší propracovanost jednotlivých postav. Většina probíraných důležitých témat je jen jemně naťuklá, chybí jim větší hloubka. A já filmu, který mě nedokáže emociálně nijak rozhodit, i když je po tematické stránce k tomu přímo předurčen, prostě nevěřím. Po opakovaném zhlédnutí pro mě Dangerous Minds přestal být nezapomenutelným zážitkem. Škoda. 55%

Make It or Break It (2009) (seriál)

Obrovská mozková ,,vyplachovačka“. Žádnou originalitu tu nehledejte. Spíš se obrňte před hrozivě amatérsky nedotaženými technickými prvky při natáčení gymnastických sestav. Nad kamerou lítající z pozice do pozice, že místy je vidět třebas jenom hlava či noha (být takovýhle blázen za kamerou ve skutečném sportovním světě, tak tutově prohodím monitorem nebližší věc, kterou mám po ruce) a střihem, kdy přechod mezi hercem a jeho dablérem je tak zřejmý, že i naprostý slepoň musí kroutit nevěřícně hlavou, jak tohle mohlo být natočeno v roce 2010, zůstává rozum stát. Naštěstí se to postupem času lepší a ty nejzřetelnější nedostatky pomalu mizí…Dějově je to předvídatelné ale nikoli nudné. Ústřední holčičí čtyřka je zajímavě poskládaná a chvíli sice trvá, než jim přijdete na chuť, ale nakonec se z toho vyklube solidní návykovka, až se v pět ráno zhrozíte, kam všechen ten čas uplynul. Mě to dostalo do nezáviděníhodně neproniknutelné zkouškové bubliny. Z velké části díky přítomnosti J. Pacara alias Damona Younga. This guy rocks ;p Proto zcela neobjektivních 75% (hodnoceno v půlce 2. série)