Na život a na smrt (2013)

Lone Survivor je vynikající akční drama, které se pyšní vytříbenou hudbou, skvělou kamerou i režií. Film má díky těmto atributům vynikající atmosféru a jelikož se jde po prvních 20 až 30 minutách do hlavní pasáže plné nepřetržité akce, divák (především fanoušek tohoto žánru) musí být spokojen. Peter Berg společně s ústřední čtveřicí předvedli skvělou práci. Je třeba ocenit i poměrně realistické vykreslení situace, které kazí snad jen přemrštěné záběry pádů a koulení se vojáků po skále z kopce. Někomu se to jako celek může zdát příliš americky patriotické, ale mně se film velmi líbil. A to také proto, že film s sebou nese i zajímavé poselství a je na každém z diváků, jak se s filmem popasuje. Pro mě 90%

Američan (2010)

Po dlouhé době jsem viděl film, ve kterém si zahrál George Clooney hlavní roli. Musím uznat, že tempo filmu je velmi pomalé, avšak pokud se s tímto faktem smíříte, bude se vám film líbit. Pozitivem není jen účast George Clooneyho, ale především poutavé exteriéry italské přírody, pěkná kamera a atmosféra. 70 %

Zpověď zabijáka (2010)

Akce velmi slušná, technicky také dobře provedené, ale až zarážející stupidita jednání postav ve filmu a děj celkově...50 %

Mechanik zabiják (2011)

Mechanik zabiják je sice dost stupidní název, ale nakonec film nebyl dle mého soudu vůbec špatný. Tempo filmu nechybí, zápletka je zajímavá a po technické stránce je tento snímek rovněž slušný. 70 %

Nezastavitelný (2010)

Nezastavitelný představuje, pro někoho možná již ohraný, příběh o vlaku bez strojvedoucího, který je nutné zastavit, jinak dojde k ekologické katastrofě, protože část vagonů obsahuje toxický náklad. ...Film však díky kvalitnímu režisérovi Tony Scottovi svou technickou stránkou rozhodně upoutá, zpracování příběhu, ač s pár klišé, se, myslím, vydařilo. Navíc Denzel Washington, Chris Pine i Rosario Dawson jsou schopni film udržet i po herecké stránce na solidní úrovni. ...Není to právě díky námětu úplná špička, ale do kin film i u nás rozhodně jít měl. 80%

Johnny English se vrací (2011)

Pokračování Johnny English: Reborn je opět příjemnou akční komedií, která velmi dobře pobaví. Plno komických a neobvyklých scén dodává filmu šmrnc a tak pokud neberete tento snímek moc vážně, jistě si ho užijete. 70%

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Toto mě zaujalo okamžitě, co jsem jenom pohlédl na televizní obrazovku. Vynikající záběry a také velké poselství, které však stále zůstává nevyslyšeno.

Můj obr (1998)

Sympatický, avšak takový menší film. 70 %

Zemřít je snadné (2009)

Již od úvodních minut filmu je vidět, že rozpočet byl opravdu velmi maličký. Příběh se může zdát zajímavý, ale působí strašně béčkově, stejně jako všechno ostatní v tomto filmu. Jsem velmi překvapen, že Command performance si zde na csfd stále drží přes 50%. Dolph sice akci umí, ale celkově mě film zkrátka neoslnil. 40% max.