Xeelee

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 23.3.2017  21:52
    Život (2017)

Na tomhle filmu je nejzajímavější sledovat tu mimozemskou příšerku. Jako vizualizovaná studie mimozemské formy života to je super a stojí za to si kvůli tomu Život stáhnout, ale filmově Život skomírá. Chybí mu napětí, atmosféra a smysluplnej scénář. Tady se hraje spíš s náhodami a tím, že se tohle a tamto musí stát, aby se děj mohl odvíjet takhle. Nuda a spousta ohranejch vykecávacích scén. Závěr je naprosto předvídatelnej, ale aspoň svým způsobem béčkově vtipnej. Tak to ale zřejmě nebylo myšleno :)

• 5.3.2017  15:02

[FOD 2017] Tohle JE stokrát dobrý film. Nefunguje v něm nic co si dokážete představit a ještě víc toho co si radši ani představit nechcete. Teď už vím, že až budu chtít natočit film v interiérech, tak budu potřebovat spoustu kartónových krabic. Kníratí kyborgové bez palců FTW! A méně talentovanej brácha JCVD dinosaurům pořádně nakope zadky… teda vlastně hlavy. Otrlci zas vyhrabali to nejlepší z toho nejhoršího a se simultánním dabingem do sálu mi zvedli koutky úst do vesmírných výšin. Ve flanelové košili a s oběma palci jsem si projekci náležitě užil.

• 5.3.2017  14:42

[FOD 2017] Cesta z města jako lék na problémy je fikce a jen eskaluje hluboko ukryté frustrace, které začnou mimo rutinu všedních dní probublávat na povrch. Když Vám dojde proč došlo k poslední scéně (paralela se závěrem na festivalu uvedeného snímku Přepadení! Jack Rozparovač /odkaz obsahuje spoiler/), tak vás zamrazí a můžete si náležitě vychutnat závěrečnou Power of Love od od Frankie Goes to Hollywood. Krásně otrlý to romantický film. A takový milý, laskavý.

• 5.3.2017  14:20
    Islamofob (2016)

[FOD 2017] Tvůrci si dělaj prdel z toho jak si nějací fanatičtí bojovníci proti islámu ničí život nekončícím strachem, paranoiou a vytvářením osobních konspiračních teorií, jak muslimové ovládnou Evropu. Nic hlubšího za tím nehledejte. Je to jen poměrně amatérsky natočenej nápad se zvratem na konci, kterej nijak nenadchl. Nejlepší na celém dílku jsou komentáře v diskuzi pod videem na Streamu. | ► Islamofob

• 5.3.2017  14:10

[FOD 2017] Pozoruhodné Phibesovo panoptikum vražd uchvátí vynalézavostí i stylem, s jakým je vše provedeno a především natočeno. I obyčejný příběh o pomstě se dá přetavit v makabrózní klenot překypující šarmem, černým humorem a opulentními dekoracemi.

• 5.3.2017  13:36

[FOD 2017] Pokud vám to v posteli neklape, tak zkuste někoho zabít. Vašemu chátrajícímu vztahu to vrátí jiskru. A pokud je on automechanik, tak opravdu nemusí vraždit nožem na dorty. V hajzlu to ale začne být ve chvíli, když si uvědomíte, že už vás váš drahý nepotřebuje, zahýbá vám s jeho hasákem a k tomu aby se udělal mu stačí rozšmelcoval krásnejm nahejm holkám hlavu na kaši. Pokud to někdo zfilmuje, tak otrlci můžou po projekci místo dortu servírovat hasák do hlav prvních odchozích. Mimochodem, ve filmu neustále někoho uklízí, takže bych film doporučil všem lidem s vytříbeným vkusem pro čistotu, třeba Chrisovi z Dovolenkářů.

• 5.3.2017  13:10

[FOD 2017] Kung-fu? Přítelkyně chodila pár let na wing chun, takže si nemohla nevšimnout, že mistr své studenty v jedné scéně učí karate. To je jen jedna z dalších obskurností, zapadajících do mozaiky nekončících WTF momentů, které z tohodle filmu dělají nezapomenutelný filmový klenot. Myslel jsem si, že nejlepší scéna je tak dobrá, že ji v traileru použili dvakrát, ale ona je tak dobrá, že ji použili dvakrát dokonce i ve filmu! Čím víc koksu, tím lepší jewsploitation, ale film můžete číst i jako podobenství o tom jak to chodí v módním průmyslu a v zákulisí módních přehlídek. Více v komentáři od JFL.

• 5.3.2017  12:36

[FOD 2017] A Dunningův-Krugerův efekt znáte? Je jedno jestli přepadnete banku, protože jste díky citronové šťávě neviditelní, nebo si myslíte, že jste geniální režisér a u vás doma (ale bez maminky) natočíte velkolepé dílo s holywoodskou hvězdou. Pořád to je pro diváka skvělá podívaná.

• 3.3.2017  09:50

[FOD 2017] Jedna z nejlepších carpenterovek, jakou jsem zatím viděl!

• 3.3.2017  09:45
    May (2002)

[FOD 2017] Někomu láska chybí natolik, že se z toho ke konci filmu zblázní. Komu nebylo May líto, ten nemá srdce. Zkuste se vžít do křehké dívky, která celý život protrpěla a jediné co chce je nebýt sama.

• 3.3.2017  09:40
    Lesapán (studentský film) (2015)

[FOD 2017] Erben by měl radost. Tak krásného hejkala určitě neviděl. Tahle hororová pohádka by se mu nejspíš líbila natolik, že by ji zbásnil třeba do Kytice. V černých stromech, v tmavém houští skloň svou hlavu, zrak i zbraň. Lesa stráž zlo neodpouští. Chtěls mu vládnout? Bůh tě chraň.

• 3.3.2017  09:29

[FOD 2017] Hluboká sonda do života na ulici s nejlepší záchodovou scénou všech dob. Zažijte tu svobodu, kdy si můžete dělat co chcete, nemusíte vstávat do práce a nemusíte ani nic jinýho. Stačí si nějak sehnat chlast a jídlo. Jen vám to nemusí vždycky úplně sednout a rozpustíte se na hromádku slizu a kostí, ale všechno má i své stinné stránky. Špína z ulice je neskutečná jízda jedním šrotovištěm, jen pár dotáhnutejch dějovejch linií na konci mi přišlo poněkud křečovitejch a bez toho správnýho tahu na flašku.

• 3.3.2017  09:16

[FOD 2017] Zapomeňte na Oscara. Vizionářští tvůrci Komabrutálního duelu přišli s konceptem modulárního těla už na konci devadesátek v zapomenutém skvostu těch nejbéčkovějších kvalit. Utrhli vám ruku? Použijte vrtačku Bosh a pořádnej šroub, za pár dnů to bude OK. Ustřelili vám hlavu a zbyla vám jen přední část lebky? Nezoufejte, kamarád se nabídne, že Vám dá půl mozku. Vše se slepí tavnou pistolí a nasadí. A na všechno ostatní tu je svorkovačka. A když už jste na tom hodně zle, tak si přinesete kýbl krve a dáte si infuzi centimetr tlustou hadičkou. Skvostné. Když vásněkdo zabije plastovou motorovkou do břicha a do krku, tak vstanete a zastřelíte ho. A on vstane… You know… Jen mi fakt dlouho trvalo pochopit, že ten týpek na konci opravdu umřel a proto to bylo tak skvělý finále. Prostě čekáte že vstane.

• 3.3.2017  08:59
    Dveře 8090 (studentský film) (2016)

[FOD 2017] Pěkně natočenej předfilm jedný z nejamatérštějších hovadin, jakou si můžete pustit nebo shlédnout na Otrlci. Je to taková kratičká duchařská zombie hříčka s pointou, která potěší. Fajn jednohubka pro jednoho zombíka na jednu noc. Jen mi přišlo, že výraz ve tváři nemrtvé herečky je až moc civilní, moc vnímavej.

• 3.3.2017  08:51
    Nicota (2016)

[FOD 2017] V tomhle filmu je splácaný všechno, ale do Lovecroftovskýho ponoru do děsu, hrůzy a nicoty to mělo daleko. Spíš mi to koncepčně připomínalo zombie survival lidí uvězněnejch v obchoďáku. Málo komorní, moc vztahové, málo bezútěšné a bohužel to skončilo mnohem líp než bych čekal. Na druhou stranu vizuálně fajn, často s příjemnou atmosférou a ti KKK s černým trojúhelníkem na hlavě vypadali skvěle.

• 3.3.2017  08:44

[FOD 2017] Kameraman Raúl Martínez Solares si občas natočí pár filmů s Luisem Buñuelem a pak si dá pár béček s mexickým národním hrdinou. Proč ne, ale kde jinde se dá vidět tak zábavně naivní béčkovej film s tak kvalitním zpracováním? Ti velcí umělci, co se na filmu podíleli, ho naštěstí nijak nezkazili vysokým uměním, krásnými estetickými pohledy a tak. I když je fakt, že u filmu, kterej má poměry stran blízký čtverci se těžko komponuje něco úchvatnýho :-) Hlavně že tam jsou bitky s člověkem přeměněným v opici, s Frankensteinovým monsterem č. 2 a spousta bitek během záchrany Santovy velké lásky.

• 4.1.2017  23:11
    La La Land (2016)

Nejdřív mě uchvátila nadpozemská choreografie úvodní muzikálové scény a řemeslný um, pak už mě pohltil herecký koncert a to ostatní.NEmá smysl popisovat superlativy jak moc hluboce se mě tenhle snímek dotkl. Ještě dlouho po tom co skončily titulky jsem přemýšlel o tom konci.

• 5.11.2016  10:29
    Slimtime (2010)

André měl jako jedinej odvahu vyrazit do obludária. Ve svý bizarnosti jsou jím viděný procedury vtipný samy o sobě, ale jinak je Slimtime strašně nudnej a nic se v něm neděje. A i pointa není z nejpřekvapivějších. Mimochodem, netuší někdo, jak se můžou někomu odtučňovací kůrou prodloužit nohy? :) | ► Slimtime

• 5.11.2016  10:20
    Alarm (2009)

Připomíná mi to mé mladší já, ale na těch 9 minut to je strašně nudný. | ► Alarm

• 4.8.2016  21:42
    Komorná (2016)

Místy strašně nedotažené (hlavně závěr), prvoplánové, se spoustou zbytečně explicitních scén, ale scéna s obrušováním zubu se zaryje pod kůži svým erotickým napětím. Příběh je jedno velké klišé, které překvapí snad jen poodkrytím karet nahlédnutím na děj z druhé strany. Jo, krásně se na to kouká a vlastně to je docela dobrej film, ale tohle je film od Parka, sakra!

• 19.5.2016  00:12

Oh my fuckin’ En Sabah Nur! Singer udělal z X-Menů stupidní nudnej blockbuster! Charaktery plochý, děj předvídatelnej a nudnej. Otupující nekončícími digitálními orgiemi a destrukcí. Navíc samotnej Apocalypse se oproti komiksový postavě fakt nepoved. V porovnání s komiksovou postavou působí směšně a Wolverine v cameu jako Weapon X je nuda. Ale úplně nejhorší byla ta část po titulcích, která nasraný fanoušky totálně dodělá. Originální komiksový scénáře jsou trošku někde jinde. A Dark Phoenix na konci to nezachrání, spíš naopak.

• 15.5.2016  15:49

Zajímavej dokument o zajímavém fenoménu v naprosto nekoukatelném zpracování :/ | ► Hranice v psychosomatice

• 28.3.2016  00:13
    Epitaf (2015)

[Febiofest 2016] Magickej snímek o boji člověka s nehostinou přírodou, pojednávající minimalistickou formou o jednom důležitém výstupu na Popocátepetl. Takovej uměleckej historickej Everest, kde nebezpečí vnímáte tak trochu jinak, zastřeně. Ale je tu a naturalistické prvky se tu mísí s podmanivou pomalou atmosférou a nadpozemským vizuálem v brilantně komponovaných záběrech. Jeden z největších zážitků festivalu.

• 28.3.2016  00:04

[Febiofest 2016] Jedna krásně komponovaná scéna za druhou se slývají do někončící nudy. V tom filmu se vůbec nic neděje a klud jde od nikud nikam. Měl jsem pocit, že v sále trpím/usínám aspoň o hodinu dýl. Být to sttředometrážní snímek, tak bych asi byl o poznání nadšenější. Se stopáží do 30 minut to se mnou mohlo docela silně rezonovat, ale to bohužel nezjistím.

• 27.3.2016  23:54
    Nahid (2015)

[Febiofest 2016] Zajímavá sonda do mentality a zvyků Íránců, která mě po filmové stránce zas tak neoslovila. Ale každý kontroverzní snímek o tabuizovaných věcech, obzvášť pokud jde o lidská práva, si zaslouží pozornost. Jen je mi kultura, kde existuje něco tak bizarního jako dočasná manželství, naprosto cizí a měj jsem problém vnímat snímek jako něco kontroverzního.

• 27.3.2016  23:44
    Yo (2015)

[Febiofest 2016] Taky vám přišlo nudný sledování scén ze života jednoho retardovanýho kluka, který se dějou tak nějak samovolně a Yo je jen tak vláčenej dějem, aniž by u něj došlo k nějakému vývoji postavy? Uniká mi pointa snímku. Pěkně natočenej, ale IMHO úplně o ničem.

• 27.3.2016  23:38
    Clever (2015)

[Febiofest 2016] Dočká se Cleverovo krásně vytuněný fáro nádhernejch realistickejch plamenů na venkově plném bizarních postaviček lízajících zmrzlý víno jako nanuky? A dospěje Clever někdy? Může někdo najít smysl života, když je nabušenej macho, není úplně clever a vlastně neví co chce? Na něco z toho vám film možná dá odpověď, ale i když je pěkně natočenej i zahranej a oplývá krásně škodolibým humorem, tak mi přijde, že děj je vlastně o ničem a směřuje odnikud nikam. Tenhle intenzivní dojem jsem ale nabyl až v úplném závěru filmu.

• 27.3.2016  23:18

[Febiofest 2016] A takhle to dopadá, když člověk konečně najde ve svém monotónním životě něco pro co má smysl žít…

• 27.3.2016  23:13
    Démon (2015)

[Febiofest 2016] Nepijte alkohol, uvidíte mrtvé lidi a pak vám z toho hrábne a začnete mluvit jidišem :-) Tahle nepovedená svadba osobitě mísí prvky duchařského hororu, černé komedie a klade spoustu otázek, na které občas jen ve velkých náznacích odpovídá. A alkoholové opojení graduje. Kdo by se na oslavě chtěl zaobírat nějakými starými vinami a hryzajícím svědomím (vlastním, národním)? Co na tom, že po sálu chodí duch mrtvé dívky a tančí se ženichem? A kdo je její ženich na staré fotce? Jestli jste si nevšimli, tak vám unikl zásadní moment snímku.

• 27.3.2016  22:57

[Febiofest 2016] Muslimský novinář se rozhodl napsat článek o náboženském fundamentalismu, ale po návratu velitele skupiny se to zvrhne a je policií donucen zůstat ve skupině teroristů a pomoct předejít katastrofě (nebo aspoň co nejvíc minimalizovat škody). Potud dobrý, ale jako zásadní problém vidím neuvěřitelnost dialogů. S takhle nedomyšlenými výmluvami by byl Sam už dávno mrtvej, ostatní řadoví členové teroristické buňky se chovali divně, manželka velitele nemohla být nápadnější, závěrečný zjištění jak to je s lidmi co rozdávají rozkazy bylo dementní a moralizující závěr byl moc nucenej, i když se s jeho vyzněním ztotožňuju. BTW ve zdejší anotaci je několik zásadních nepřesností.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32