Hvězdná brána - Otázka paměti (1999) (epizoda)

E21 ⤶ Udělat poslední díl sezóny (zase) jako opakovací „jetolevné“ epizodu mi nepřijde moc šťastné. Oproti první sezóně, kde byla opakovačka fakt slabá, se ale dost zlepšili. Navíc ani ten děj na to není dost epický. Hathor na to jde chytře a získává od nich informace dobrovolně, ale asi všichni by ji dříve nebo později prokoukli. Ale u Jacka udělali naprosto nesmyslnou chybu. Zdrhli a byli chyceni. Smůla. Pokračování příště. ⤷ E01

Hvězdná brána - Rok 1969 (1999) (epizoda)

E20 ⤶ Вы советские шпионы? Нет. SG-1 jako hipíci? Top strop! Ten pocit, když se takhle vrátí z mise… Nezapomenutelná epizoda. Jednou se někdo Teal'ca zeptá, kdy se naučil řídit, a on mu odpoví, že v roce 1969 XD. Zajímavou roli tu má Cassandra z budoucnosti. ⤷ E22

Hvězdná brána - Neviditelný nepřítel (1999) (epizoda)

E19 ⤶ Reetové, neviditelní mimozemští teroristi z jedné mírumilovné rasy, vyhlazované Goa'uldy, útočí na Tauri! Jedno se jim musí nechat. Vyhladit všechny potenciální hostitele Goa'uldů v celé Galaxii je ambiciózní plán. A už i Jack má malého kamaráda, skoro syna. Nechápu, proč tahle dějová linka nijak nepokračovala. ⤷ E21

Hvězdná brána - Jeden chybný krok (1999) (epizoda)

E18 ⤶ Nudistická planeta symbiotických houbolidí je zdá se ničena taurijskou epidemií. Nebo ne? Jedna z těch hodně zajímavých epizod o podivných formách života. ⤷ E20

Hvězdná brána - Hadova píseň (1999) (epizoda)

E17 ⤶ Já prostě nechápu, proč Apophisovi to zničení Země nevyšlo. To fakt nějaký Goa'uld nezničí Zemi prostě jen proto, že může? Linka s Apophisovým hostitelem má sílu. ⤷ E19

Hvězdná brána - Dovolená (1999) (epizoda)

E16 ⤶ Škatulata, hýbejte se! Ale stejně mě nejvíc zaujaly informace z fyziologie a potřeb Jaffů a Jack v těle Teal'ca byl naprosto boží! ⤷ E18

Hvězdná brána - Černá díra (1999) (epizoda)

E15 ⤶ Tahle epizoda patří mezi pár z těch, které mi i po pár desetiletích nejvíc utkvěly v paměti. Velmi sugestivní, děsivá, relativistická, vědecká, neúprosně smrtící… Vesmír je divné místo pro život. Fakt. Na jaký svět asi ta červí díra přeskočila? ⤷ E17

Hvězdná brána - Pátá rasa (1999) (epizoda)

E14 ⤶ Stane se jednou lidstvo pátou rasou? Asghardové, Noxové, Furlingové, Antikové… Byli bychom ve vybrané společnosti, ale většina lidí je dost jinde :). Ještě že šedí mužíčkové umí pomoct od antického bolehlavu po první epické cestě do vzdálené galaxie. Důkladně jsme vaši rasu studovali. Protože se později ukáže, že naše rasa má fakt velký problém. A jak to studování vypadalo zjistíme o 5 sezón později :). ⤷ S07E03E16

Hvězdná brána - Svatý kámen (1998) (epizoda)

E13 ⤶ NID (taky tak trochu ničitelka světů) a Maybourne vystrkují růžky. Brace yourselves, zákulisní hrátky are coming! Aneb politika, prachy a moc jsou pěkný svinstvo. Jak se ,proboha, může ztratit hvězdná brána? ⤷ E15

Hvězdná brána - Duchové (1998) (epizoda)

E12 ⤶ Indiánští duchové se nezdají být tím čím jsou. Líbilo se mi, jak ta epizoda dopadla dobře/nedobře. Těžit se nebude ani po dobrém (SG-1 chtěla vyjednávat) ani po zlém (NID?, vlivní politici?). Mimozemšťané ochránili svou planetu i jejich indiánské svěřence, dostali důležité poučení od SG-1, nezničili lidi z Tauri… Zajímavý mix. ⤷ E14