jhrasko

jhrasko

ďurroo mucha

Česko
(narodený v piatok trinásteho)

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 5.1.2017  00:12
    La La Land (2016)

La La, La, slušný hype...a potom už len la la la...tra lá lá lá...

• 25.12.2016  13:08
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Človek nevie, čo čakať. A Sorrentino, majster, si pohral s mojimi očakávaniami ako málokto. Je to dokonalá hra - Lenny je figúrka, spočiatku narcistická, až odporne narcistická (fascinuje tých, ktorí majú zdravé sebavedomie), provokatívna, cynická. Autori chvalabohu (pre niektorých asi práve bohužiaľ) postupujúcim dejom pozornosť upriamia na mikropríbehy, ktoré každý jeden (vyjma ministerského stretnutia) fascinujú a dojímajú. Spočiatku som si prial viac hollywoodský prístup a keď sa začali tvorcovia na jeho hrane pohybovať, prial som si opak. Sorrentinovsky šikovné a dokonale nákazlivé. A ak sa človek odprostí od Vatikánu (komu to ide), jednou z línii, ktorá dostala mňa, je odlišnosť a boj každého z nás s egom - a ako sa inakosť stále málo toleruje...tbc...áno, seriálový šok roka...tbc...

• 25.12.2016  12:22

Strhujúci príbeh - nie tempom, to je totiž správne autentické, ako život sám, ale spracovaním - kamera Kacpera Fertacza je jedinečná. Sníma život jednej (ne)obyčajnej rodiny, akoby sa nič nedialo, pod povrchom sa ale deje toho (niekedy) až príliš. Postava matky je jednou z najviac tragických postáv, ktoré som na plátne v ostatných rokoch videl. Posledná rodina je moderný európsky film a nastavuje slušné zrkadlo Európskej filmovej akadémii (pán Wenders), ktorá si už roky bigotne všíma a nominuje poväčšinou "zaručené" mená ako Almódovar či Ozon. Jednoznačný víťaz projektu scope100.

• 21.12.2016  16:26
    I blodet (2016)

Každý sme sa v živote hľadali, ale takto nekonečne, bezfarebne a bezcieľne ? A keby aj, musíme sa na to pozerať celých 104 minút ?

• 21.12.2016  16:17
    Orpheline (2016)

dve * * za výbornú Adèle Haenel, ktorú si dávam do hľadáčika. Inak nerozumiem dnešnej móde a snahe tvorcov diváka zaujať nechronologickým odrozprávaním príbehu. Je v tom nedostatok pevnosti v scenári alebo snaha byť za každú cenu iný ? Menej vie byť totižto viacej.

• 21.12.2016  16:09

Zlý vtip. Takto zneužiť handicap mi príde necitlivé, vydieračské, až drzé. Kolotočiarsky drzé.

• 21.12.2016  16:03

Úsmev Kiery Knightley nestačí. A mne, ktorý navyše KK nepovažujem za výnimočne talentovanú herečku, tým pádom nestačí obzvlášť.

• 4.12.2016  22:53

"Being angry is no reason to make wrong desicions..."

• 18.11.2016  19:16
    Chaos (TV film) (2000)

Zabudnutý skvost domácej televíznej tvorby, dokonale revolucionársky, správne nad vecou, bezchybne obsadený, permanentný osemdesiatminútový úsmev. Občas sú herci dramatickejší než je treba, ale odpúšťam. Najsilnejšou zložkou diela je každopádne jeho text, v dnešnej dobe zdá sa aktuálnejší než kedykoľvek inokedy....(aktualizované 18/11/2016).

• 18.11.2016  19:04

Stephen Walters by si mohol podať ruku s Michaelom Fassbendrom v Hunger. Takto nezdravo vypadať je fakt nepekné, hoc veľmi efektné. Účel svätí prostriedky. Očividne. Skvelé dva posledné zábery, pustil som si opakovane.

• 16.11.2016  15:36

Čistá filmárčina, od začiatku do konca. A paradoxne (osobná) hláška zo scenára, napriek očakávaniam, nejde smerom k JB, ale k dáme pri raňajkách: "So what don´t U want...???" Komentár DaViD´82 má úplne všetko.

• 15.11.2016  15:33
    Kovbojové (2015)

Po 47.minútu (pátranie otca) som tomu veril úplne, následne ani trocha.

• 15.11.2016  11:53

Výborní a charizmatickí herci, ktorým ale scenárista, potažmo režisér neumožňujú logický a pochopiteľný vývoj. Takto sledujeme epizódy odohrávajúce sa v priebehu niekoľko desiatok rokov, ktoré len plynú a plynú a je koniec.

• 14.11.2016  18:41

Sic transit gloria mundi...ťažký koncept, 99 percent času v jednej miestnosti, zhovárajúc sa čisto o politike...pochytiť / pochopiť všetko zdá sa nemožné...nie som schopný hodnotiť...svetská sláva je pominuteľná...

• 14.11.2016  12:49
    Marhuľový lekvár (TV film) (1988)

"Každý môže mať krízu a nie len (nielen) hospodársku..." Marhuľový lekvár čoby symbol domova a túžby po láske ? Vrchol televíznej absurdnosti. Veľmi zle zostrihané, navyše podľa titulkov nasnímané 4 kameramanmi?! V socializme očividne prekvitala efektivita práce.

• 14.11.2016  11:31

Michael Caton hrá ako o život, to mu ide. Obrázky sú najviac, najlepšie. Ale príbeh je klišé nad klišé, náhody, fatálne stretnutia, dialógy. Mohlo dojímať, takto len plynulo.

• 12.11.2016  22:44
    Sólo pre bicie (hodiny) (TV film) (1973)

Pri všetkej úcte k legendám - na Sóle pre bicie (hodiny) je najzaujímavejší názov. Pre mňa ne(u)pozerateľných 82 minút, s neprirodzene a nie potrebne upišťanou (prečo vlastne?) Vierou Strniskovou, so snáď sfetovanými mladými Zuzanou K.a Dušanom T. a prehnane ľútostivým Františkom Dibarborom..ach jaj..ukrutne kruté..

• 12.11.2016  14:13

Pointless and cheap.

• 9.11.2016  11:41

Absolútne nedotiahnuté, nevyvážené, s častými náznakmi byť anglicky "cute", čo ale ostáva, žiaľ, len pri náznakoch. Scénu vrátenia dieťaťa som si pretočil 3x, či vidím / chápem dobre (akoby spadla z oblakov). Skvelý soundtrack a romanticky výborných posledných pár sekúnd ale nestačia. V obsadení na dtbs chýba Paul Schneider?!

• 8.11.2016  13:48
    Prázdnota (2014)

Stačí si prečítať obsah, ktorý je veľavravný. Bizarná subkultúra, sebapoškodzovanie, drogy, kultové sochy z Konga - WTF ? Blúznenie, bláznenie. A ani talent Jérémie Reniera a atmosféra, ktorá by sa dala krájať nestačia, ak scenárista nevie, čo skôr.

• 7.11.2016  22:16
    Kdyby... (1968)

Nikdy nič podobné nevidené / nevídané, vtipné, provokatívne, revolučné, znepokojivé. Inak a jednoducho - NADČASOVÉ. YES !!!!!

• 7.11.2016  22:00
    Elle (2016)

Príbeh, ktorý nedáva jasné, uspokojivé odpovede, zabudnúť naň ale tak ľahko nepôjde. Niektoré mikropríbehy a scény zvláštne nefungovali (najmä tie so synom), Verhoeven ale predsa len vo výsledku ambivalentne fascinuje. Niekoľkokrát mi napadlo, že ide o životný príbeh Isabelle Huppert.

• 7.11.2016  20:52
    Loď (2016)

BOŽE, úplne mimo mňa. Jedna * za kameru, ktorá je hypnotická.

• 5.11.2016  18:48

ako by povedal psychiater Lacan: "láska znamená dávať niečo čo nemám niekomu, kto o to vôbec nestojí..."

• 2.11.2016  21:14

Vlastne je to čistá snobárina. Téma, príbeh, spracovanie. Ale jediný, komu podobné snobáriny viem odpustiť, je maestro Stephen Frears.

• 2.11.2016  21:00
    Jsem voják (2015)

Ťažká téma, ťažká atmosféra. Smiešna nahota, krásna nahota (hoc akosi nelogická). Louise Bourgoin příťažlivá. Už to nechcem nikdy vidieť, dlho som mal fóbiu zo psov, nechcem si ju vrátiť.

• 2.11.2016  20:53

Kamera, na ktorej by sa mohol Emanuel Lubeszki čo to naučiť a k tomu príbeh, ktorý je neraz jednoduchý, chvíľami až príliš naivný. Obrázky ale prevažujú. Inšpirácia AGI ?

• 2.11.2016  20:46
    Zátiší (2013)

Z malých životných etúd do príliš veľkých, resp. posledných 15 minút pre mňa až príliš N(I)E-uveriteľných.

• 2.11.2016  20:40

Osem(8)desiatkovo(10) hysterické a príliš teatrálne. Nevyužitý herecký potenciál.

• 2.11.2016  12:58
    Agáva (2016)

....zopár vskutku kúzelných dialógov či klenotov zo scenára, ktorý proste nemohol na papieri fungovať, nemohol....: "Vojna je sviňa, ale voda je výborná." "Počula si doktora Vargu? Sklamanie je zlatý stred, vľavo je bujará veselosť, vpravo smrť." "Prepáčte, nechcel som Vám pokaziť večer. Nevadí, na hnusné veci sa rýchlo zabúda..." "Nie je to proti prírode, zakvitnúť a potom hneď skapať?" "Máš to tu rozryté Angel, chodia Ti sem diviaky? Aleeee, včera som tu prekotil Katarínu. Slúžku? Angel, veď máš ženu! Doktorko, Štefinu obrábam tamto, v tekviciach. Veď preto..."

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35