jhrasko

jhrasko

ďurroo mucha

Česko
(narodený v piatok trinásteho)

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 20.3.2017  21:25
    Miss Stevens (2016)

Malé životné etudy presne podľa mňa, presne pre mňa. Dokonale vybalansované a melancholické, ženskou autorkou odsledované a krásne podané nuansy medzi nostalgiou dospievania a dospelosťou. Prvé lásky, láska ako taká. Čo je normálne cítiť, ako sa prejavovať, keď dostávame lekcie od oveľa mladších a neskúsenejších. Veď je to pomerne jednoduché - život ako taký, byť zamilovaný, milovať. Lily Rabe je roztomilo čudná a Timothée Chalamet je teenagerom roka. "Don´t be sad, don´t be sad, don´t be sad..."

• 7.3.2017  21:36

Veľmi ťažko sa zmieriť so sklamaním. Lonergan je pre mňa od U can count on me autorský boh, majster jednoduchosti, skratky, (pre)rozprávania. Avšak cítim to podobne ako v prípade Margaret, k príbehu Lee-ho sa nikdy nebudem chcieť vrátiť. Postavy sa mi vôbec nedostali pod kožu, vlastne ma zaujímali minimálne. Až na scénu s mrazničkou mi scény a situácie prišli mdlé a ospalé (čo bol možno zámer, ale nie, u mňa máločo fungovalo). Po projekcii zvláštne veľké NIČ.

• 19.2.2017  00:16

Keď ja som tomu neveril ani mäkké F....(). Čistý americký príbeh o tom, ako nechceme byť americkí. Poriadna bublina.

• 13.2.2017  12:01

Slušný autorský guláš. Z predlohy prenesený na filmové plátno. Celkom by som rád vedel, za čo si Rachel celý rok cestovala len tak hore dole.

• 13.2.2017  11:46
    Hra peněz (2016)

Veľmi zdatne zrežírované, Jodie Foster ukázala čo v nej je. A Jack O´Connell ukázal ako sa dá zatieniť herecké esá jednoduchým herectvom - proste si hrá akoby šlo o všetko a pritom o nič - tak, ako mu huba narástla. Teším sa na jeho ďalšie filmy - v mojej TOPke slušne stúpa.

• 13.2.2017  11:37

Áno, veľmi trefne napísal godycz, starnú nám k nepoznaniu. Keanu a Reneé, smutný to pohľad. A jediné, prečo ma "celá pravda" ako tak zaujímala je krásna a vskutku talentovaná Gugu Mbatha-Raw. Aká je veľmi relatívna popularita. A hlas boží i hlas ľudu.

• 13.2.2017  11:24
    Mala Noche (1985)

Dýchli na mňa osemdesiatky, dýchol na mňa Jarmusch, dýchol na mňa Neil Young. Ale len dýchli. Tak voľajako málo farebne. Sympatický, ale dramaturgicky nevyrovnaný debut GVS. Bude a je lepšie.

• 1.2.2017  03:09

Vskutku nasieracia hlavná postava, ktorú chápeme i nechápeme zároveň. Hailee Steinfeld je nepochybne veľkým talentom, to už ale vedeli predsa Coenovci. Woody je správne ZENový no a Hayden Szeto (neuvedený na dtbs) od prvej chvíle jasný favorit. Krásne vybalansové ženským vedením Kelly Fremon Craig. Nedocenené v awards season.

• 1.2.2017  02:51
    Moonlight (2016)

Už dlho som nevidel podobne autentický príbeh outsiderstva. Kto sa nikdy necítil ani trocha iný, nepochopí. 12ročný Alex Hibbert (little) a 20ročný Ashton Sanders (Chiron) hrajú ako o život, jednoducho, prirodzene a tým absolútne strhujúco. S výberom Trevante Rhodes-a som chvíľu bojoval, neveril som, ale tie oči, smútok v nich na záver, ma presvedčili. Pozriem sa do nich opakovane. Určite nie dokonalé, ale čo v živote je ?! (village cinemas, hobart).

• 1.2.2017  02:45
    Lion (2016)

Dev Patel za Tarzana, Nicole Kidman všade len nie do pätice na Oskara nominovaných herečiek, Rooney Mara zbytočná zbytočná zbytočná. A Weinsteinovcom do filmografie ďalší bod za schopnosť presadiť v awards season exemplárne titulnú postavu do vedľajšej kategórie. Ich nos na podobné triky a prvoplánovo slzopudné materiály je nekonečný (dendy cinemas, sydney).

• 5.1.2017  00:12
    La La Land (2016)

La La, La, slušný hype...a potom už len la la la...tra lá lá lá...

• 25.12.2016  13:08
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Človek nevie, čo čakať. A Sorrentino, majster, si pohral s mojimi očakávaniami ako málokto. Je to dokonalá hra - Lenny je figúrka, spočiatku narcistická, až odporne narcistická (fascinuje tých, ktorí majú zdravé sebavedomie), provokatívna, cynická. Autori, chvalabohu, (pre niektorých asi práve bohužiaľ) postupujúcim dejom pozornosť upriamia na mikropríbehy, ktoré každý jeden (vyjma ministerského stretnutia) fascinujú a dojímajú. Spočiatku som si prial viac hollywoodský prístup a keď sa začali tvorcovia na jeho hrane pohybovať, prial som si opak. Sorrentinovsky šikovné a dokonale nákazlivé. A ak sa človek odprostí od Vatikánu (komu to ide), jednou z línii, ktorá dostala mňa, je odlišnosť a boj každého z nás s egom - a ako sa inakosť stále málo toleruje...tbc...áno, seriálový šok roka...tbc...

• 25.12.2016  12:22

Strhujúci príbeh - nie tempom, to je totiž správne autentické, ako život sám, ale spracovaním - kamera Kacpera Fertacza je jedinečná. Sníma život jednej (ne)obyčajnej rodiny, akoby sa nič nedialo, pod povrchom sa ale deje toho (niekedy) až príliš. Postava matky je jednou z najviac tragických postáv, ktoré som na plátne v ostatných rokoch videl. Posledná rodina je moderný európsky film a nastavuje slušné zrkadlo Európskej filmovej akadémii (pán Wenders), ktorá si už roky bigotne všíma a nominuje poväčšinou "zaručené" mená ako Almódovar či Ozon. Jednoznačný víťaz projektu scope100.

• 21.12.2016  16:26

Každý sme sa v živote hľadali, ale takto nekonečne, bezfarebne a bezcieľne ? A keby aj, musíme sa na to pozerať celých 104 minút ?

• 21.12.2016  16:17
    Sirotek (2016)

dve * * za výbornú Adèle Haenel, ktorú si dávam do hľadáčika. Inak nerozumiem dnešnej móde a snahe tvorcov diváka zaujať nechronologickým odrozprávaním príbehu. Je v tom nedostatok pevnosti v scenári alebo snaha byť za každú cenu iný ? Menej vie byť totižto viacej.

• 21.12.2016  16:09

Zlý vtip. Takto zneužiť handicap mi príde necitlivé, vydieračské, až drzé. Kolotočiarsky drzé.

• 21.12.2016  16:03

Úsmev Kiery Knightley nestačí. A mne, ktorý navyše KK nepovažujem za výnimočne talentovanú herečku, tým pádom nestačí obzvlášť.

• 4.12.2016  22:53

"Being angry is no reason to make wrong desicions..."

• 18.11.2016  19:16
    Chaos (TV film) (2000)

Zabudnutý skvost domácej televíznej tvorby, dokonale revolucionársky, správne nad vecou, bezchybne obsadený, permanentný osemdesiatminútový úsmev. Občas sú herci dramatickejší než je treba, ale odpúšťam. Najsilnejšou zložkou diela je každopádne jeho text, v dnešnej dobe zdá sa aktuálnejší než kedykoľvek inokedy....(aktualizované 18/11/2016).

• 18.11.2016  19:04

Stephen Walters by si mohol podať ruku s Michaelom Fassbendrom v Hunger. Takto nezdravo vypadať je fakt nepekné, hoc veľmi efektné. Účel svätí prostriedky. Očividne. Skvelé dva posledné zábery, pustil som si opakovane.

• 16.11.2016  15:36

Čistá filmárčina, od začiatku do konca. A paradoxne (osobná) hláška zo scenára, napriek očakávaniam, nejde smerom k JB, ale k dáme pri raňajkách: "So what don´t U want...???" Komentár DaViD´82 má úplne všetko.

• 15.11.2016  15:33
    Kovbojové (2015)

Po 47.minútu (pátranie otca) som tomu veril úplne, následne ani trocha.

• 15.11.2016  11:53

Výborní a charizmatickí herci, ktorým ale scenárista, potažmo režisér neumožňujú logický a pochopiteľný vývoj. Takto sledujeme epizódy odohrávajúce sa v priebehu niekoľko desiatok rokov, ktoré len plynú a plynú a je koniec.

• 14.11.2016  18:41

Sic transit gloria mundi...ťažký koncept, 99 percent času v jednej miestnosti, zhovárajúc sa čisto o politike...pochytiť / pochopiť všetko zdá sa nemožné...nie som schopný hodnotiť...svetská sláva je pominuteľná...

• 14.11.2016  12:49
    Marhuľový lekvár (TV film) (1988)

"Každý môže mať krízu a nie len (nielen) hospodársku..." Marhuľový lekvár čoby symbol domova a túžby po láske ? Vrchol televíznej absurdnosti. Veľmi zle zostrihané, navyše podľa titulkov nasnímané 4 kameramanmi?! V socializme očividne prekvitala efektivita práce.

• 14.11.2016  11:31

Michael Caton hrá ako o život, to mu ide. Obrázky sú najviac, najlepšie. Ale príbeh je klišé nad klišé, náhody, fatálne stretnutia, dialógy. Mohlo dojímať, takto len plynulo.

• 12.11.2016  22:44
    Sólo pre bicie (hodiny) (TV film) (1973)

Pri všetkej úcte k legendám - na Sóle pre bicie (hodiny) je najzaujímavejší názov. Pre mňa ne(u)pozerateľných 82 minút, s neprirodzene a nie potrebne upišťanou (prečo vlastne?) Vierou Strniskovou, so snáď sfetovanými mladými Zuzanou K.a Dušanom T. a prehnane ľútostivým Františkom Dibarborom..ach jaj..ukrutne kruté..

• 12.11.2016  14:13

Pointless and cheap.

• 9.11.2016  11:41

Absolútne nedotiahnuté, nevyvážené, s častými náznakmi byť anglicky "cute", čo ale ostáva, žiaľ, len pri náznakoch. Scénu vrátenia dieťaťa som si pretočil 3x, či vidím / chápem dobre (akoby spadla z oblakov). Skvelý soundtrack a romanticky výborných posledných pár sekúnd ale nestačia. V obsadení na dtbs chýba Paul Schneider?!

• 8.11.2016  13:48
    Prázdnota (2014)

Stačí si prečítať obsah, ktorý je veľavravný. Bizarná subkultúra, sebapoškodzovanie, drogy, kultové sochy z Konga - WTF ? Blúznenie, bláznenie. A ani talent Jérémie Reniera a atmosféra, ktorá by sa dala krájať nestačia, ak scenárista nevie, čo skôr.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35