jhrasko

jhrasko

ďurroo mucha

Česko
(narodený v piatok trinásteho)

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 29.4.2017  09:59

Vizuálne a zvukovo brilantné, veľmi moderné. Ale psychológia postáv pokrivkáva, o otcovej nevyspytateľnosti vieme veľmi málo, veci sa dejú akosi náhodne. A hoc Connor Jessup i Aaron Abrams hrajú ako o život, spracovaniu chýba duša. Nafúknuté podobne ako očividný vzor, Imaginárne lásky, nielen vizuálom Wildera.

• 20.4.2017  00:24
    Černá ovce (2016)

Lušticu som si okamžite dal do hľadáčika ako pravdepodobnú destináciu na dovolenku. Od čias Kňazových detí nebol žiaden balkánsky film podobne príťažlivo nasnímaný. A pravdivý, o koreňoch v nás, ktoré berieme samozrejme, kým sú...a keď nie sú, strácame pevnosť, strácame sa bez nich, strácame kus (zo) seba. Oveľa príťažlivejšie v čiernych a sarkastických scénach, než v tých prvoplánovo vtipných.

• 18.4.2017  23:46
    Girls - Latching (S06E10) (epizoda) (2017)

Hannah vo svojej TOP otravnej podobe, tentokrát ale celkom objektívne. Podobnými výstupmi ma štvala takmer celú 4. a 5. sériu, tu ale skutočne mala nárok. Tú verandu som jej tak závidel, ach.

• 17.4.2017  18:52

ku komentáru vyššie/nižšie - dáva to zmysel, absolútny. Nezabúda(j)me, takto nezmyselne predsa funguje(me). Prežité vzťahy nás ovplyvňujú, robíme v nich, i po nich, bláznivé a nelogické kroky. A zrazu vytriezveme, behom minúty. Jedna z najsmutnejších scén, v reštaurácii, behom minúty, bez zbytočných slov - je v nej všetko a náhle veľké NIČ. Len smutné, prázdne pohľady. Nikam.

• 17.4.2017  16:35
    Feud - Abandoned (S01E07) (epizoda) (2017)

Helen Hunt na režisérskej stoličke a časť, ktorá posunula moje (ne)sympatie a misky váh k absolútnej ambivalencii. Jedno viem iste - Catherine Zeta-Jones neverím ani vetu. Tak či onak, konečne asi objasnený hlavný zdroj nevraživosti - "Joan, how did it feel to be the most beautiful girl in the world? It was wonderful. The most joyest think U could ever imagine and it was never enough. And what about U? How did that feel to be the most talented girl in the world? Gr8 and it was never enough."

• 17.4.2017  15:55
    Zem spieva (TV pořad) (2017)

Ani zďaleka nie odpad (janíčko). Ani zďaleka nie zásluha Petra Núňeza (s mäkčeňom mimo slovenskej gramatiky). Ani zďaleka nie zásluha Václava Miku (preboha). JEDNOZNAČNE zásluha folklóristov, talentovaných umelcov, ktorých má len a len Slovensko. SLOVENSKO SPIEVA, ZEM SPIEVA. Nech žije.

• 7.4.2017  18:24

Epizódy zo života zopár weirdo-s, ktoré samé osve sú vtipné a vskutku osobité, ale ako celok, absurdne, až tak nefungujú. "Men always feel like they have to fix things for women or they´re not doing anything, but some things just can´t be fixed. Just be there. Somehow it´s hard for all of U. Mom, I´m not all men. Okey, I´m just me. Well, yes and no..." Black flag, art fag. PS: Snáď si Annette Bening po nakrúcaní nechala skontrolovať pľúca!? PPS: skvele farebná výprava!

• 1.4.2017  10:44

Vlastne by to bola celkom priemerná, milá, ale priemerná americká indie dráma. Lenže, Wayne Roberts našiel Oliviu Cooke a tá má oči i úsmev roka. Veril som jej absolútne všetko - autenticky zamilovaná, nevinná, smutná, zraniteľná, nado všetko krásna. A dokonale (ne)fungujúca chémia s hundrošom Christopherom Abbottom, ktorý si vyberá čím ďalej lepšie úlohy. Snáď im funguje i v skutočnom živote. GO Katie.

• 1.4.2017  10:16
    Přihrávka (2016)

Tak trochu životný príbeh Cristiana Ronalda alebo sa mýlim? Chcelo by to aspoň zopár exteriérových scén, v prostredí nóbl interiérov som mal chvíľami problém nabrať dych. Cca 10 minút s Harrym (Nico Mirallegro) je luxusný úlet.

• 1.4.2017  09:54

U must be RUTH-less, Ruth!

• 27.3.2017  00:00
    Una (2016)

Ten film ma bavil prvých päť minút. Tie boli priam geniálne. A Una sa ráno vráti domov a je koniec....absolútny zmar talentu troch výborných a charizmatických hercov.

• 26.3.2017  23:54
    Loving (2016)

O láske neláskavej.

• 26.3.2017  23:37
    Sing Street (2016)

Feel good movie, v ktorom sa všetko vyvíja ako má, podvedome tým pádom ním trochu pohŕdam(e), ale zároveň je príjemne návýkový. Weinsteinovci sa producentsky absolútne nepresadili, čo je konkrétne pri tomto počine škoda, najmä ak sa celá awards season točila okolo Trá-Lá-Landu. Jednoznačný súkromný Oscar za kostýmy. GO NOW!

• 26.3.2017  18:15
    Nový svět (2015)

Prvému i druhému príbehu chýba akákoľvek dynamika, akýkoľvek vývoj. Tretí je ako tak zaujímavý, neopozeraný, ale potáca sa tiež k melodramatickému záveru. 100 minút mi dávno neprišlo podobne nekonečných.

• 20.3.2017  21:25
    Miss Stevens (2016)

Malé životné etudy presne podľa mňa, presne pre mňa. Dokonale vybalansované a melancholické, ženskou autorkou odsledované a krásne podané nuansy medzi nostalgiou dospievania a dospelosťou. Prvé lásky, láska ako taká. Čo je normálne cítiť, ako sa prejavovať, keď dostávame lekcie od oveľa mladších a neskúsenejších. Veď je to pomerne jednoduché - život ako taký, byť zamilovaný, milovať. Lily Rabe je roztomilo čudná a Timothée Chalamet je teenagerom roka. "Don´t be sad, don´t be sad, don´t be sad..."

• 7.3.2017  21:36

Veľmi ťažko sa zmieriť so sklamaním. Lonergan je pre mňa od U can count on me autorský boh, majster jednoduchosti, skratky, (pre)rozprávania. Avšak cítim to podobne ako v prípade Margaret, k príbehu Lee-ho sa nikdy nebudem chcieť vrátiť. Postavy sa mi vôbec nedostali pod kožu, vlastne ma zaujímali minimálne. Až na scénu s mrazničkou mi scény a situácie prišli mdlé a ospalé (čo bol možno zámer, ale nie, u mňa máločo fungovalo). Po projekcii zvláštne veľké NIČ.

• 19.2.2017  00:16

Keď ja som tomu neveril ani mäkké F....(). Čistý americký príbeh o tom, ako nechceme byť americkí. Poriadna bublina.

• 13.2.2017  12:01

Slušný autorský guláš. Z predlohy prenesený na filmové plátno. Celkom by som rád vedel, za čo si Rachel celý rok cestovala len tak hore dole.

• 13.2.2017  11:46
    Hra peněz (2016)

Veľmi zdatne zrežírované, Jodie Foster ukázala čo v nej je. A Jack O´Connell ukázal ako sa dá zatieniť herecké esá jednoduchým herectvom - proste si hrá akoby šlo o všetko a pritom o nič - tak, ako mu huba narástla. Teším sa na jeho ďalšie filmy - v mojej TOPke slušne stúpa.

• 13.2.2017  11:37

Áno, veľmi trefne napísal godycz, starnú nám k nepoznaniu. Keanu a Reneé, smutný to pohľad. A jediné, prečo ma "celá pravda" ako tak zaujímala je krásna a vskutku talentovaná Gugu Mbatha-Raw. Aká je veľmi relatívna popularita. A hlas boží i hlas ľudu.

• 13.2.2017  11:24
    Mala Noche (1985)

Dýchli na mňa osemdesiatky, dýchol na mňa Jarmusch, dýchol na mňa Neil Young. Ale len dýchli. Tak voľajako málo farebne. Sympatický, ale dramaturgicky nevyrovnaný debut GVS. Bude a je lepšie.

• 1.2.2017  03:09

Vskutku nasieracia hlavná postava, ktorú chápeme i nechápeme zároveň. Hailee Steinfeld je nepochybne veľkým talentom, to už ale vedeli predsa Coenovci. Woody je správne ZENový no a Hayden Szeto (neuvedený na dtbs) od prvej chvíle jasný favorit. Krásne vybalansové ženským vedením Kelly Fremon Craig. Nedocenené v awards season.

• 1.2.2017  02:51
    Moonlight (2016)

Už dlho som nevidel podobne autentický príbeh outsiderstva. Kto sa nikdy necítil ani trocha iný, nepochopí. 12ročný Alex Hibbert (little) a 20ročný Ashton Sanders (Chiron) hrajú ako o život, jednoducho, prirodzene a tým absolútne strhujúco. S výberom Trevante Rhodes-a som chvíľu bojoval, neveril som, ale tie oči, smútok v nich na záver, ma presvedčili. Pozriem sa do nich opakovane. Určite nie dokonalé, ale čo v živote je ?! (village cinemas, hobart).

• 1.2.2017  02:45
    Lion (2016)

Dev Patel za Tarzana, Nicole Kidman všade len nie do pätice na Oskara nominovaných herečiek, Rooney Mara zbytočná zbytočná zbytočná. A Weinsteinovcom do filmografie ďalší bod za schopnosť presadiť v awards season exemplárne titulnú postavu do vedľajšej kategórie. Ich nos na podobné triky a prvoplánovo slzopudné materiály je nekonečný (dendy cinemas, sydney).

• 5.1.2017  00:12
    La La Land (2016)

La La, La, slušný hype...a potom už len la la la...tra lá lá lá...

• 25.12.2016  13:08
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Človek nevie, čo čakať. A Sorrentino, majster, si pohral s mojimi očakávaniami ako málokto. Je to dokonalá hra - Lenny je figúrka, spočiatku narcistická, až odporne narcistická (fascinuje tých, ktorí majú zdravé sebavedomie), provokatívna, cynická. Autori, chvalabohu, (pre niektorých asi práve bohužiaľ) postupujúcim dejom pozornosť upriamia na mikropríbehy, ktoré každý jeden (vyjma ministerského stretnutia) fascinujú a dojímajú. Spočiatku som si prial viac hollywoodský prístup a keď sa začali tvorcovia na jeho hrane pohybovať, prial som si opak. Sorrentinovsky šikovné a dokonale nákazlivé. A ak sa človek odprostí od Vatikánu (komu to ide), jednou z línii, ktorá dostala mňa, je odlišnosť a boj každého z nás s egom - a ako sa inakosť stále málo toleruje...tbc...áno, seriálový šok roka...tbc...

• 25.12.2016  12:22

Strhujúci príbeh - nie tempom, to je totiž správne autentické, ako život sám, ale spracovaním - kamera Kacpera Fertacza je jedinečná. Sníma život jednej (ne)obyčajnej rodiny, akoby sa nič nedialo, pod povrchom sa ale deje toho (niekedy) až príliš. Postava matky je jednou z najviac tragických postáv, ktoré som na plátne v ostatných rokoch videl. Posledná rodina je moderný európsky film a nastavuje slušné zrkadlo Európskej filmovej akadémii (pán Wenders), ktorá si už roky bigotne všíma a nominuje poväčšinou "zaručené" mená ako Almódovar či Ozon. Jednoznačný víťaz projektu scope100.

• 21.12.2016  16:26

Každý sme sa v živote hľadali, ale takto nekonečne, bezfarebne a bezcieľne ? A keby aj, musíme sa na to pozerať celých 104 minút ?

• 21.12.2016  16:17
    Sirotek (2016)

dve * * za výbornú Adèle Haenel, ktorú si dávam do hľadáčika. Inak nerozumiem dnešnej móde a snahe tvorcov diváka zaujať nechronologickým odrozprávaním príbehu. Je v tom nedostatok pevnosti v scenári alebo snaha byť za každú cenu iný ? Menej vie byť totižto viacej.

• 21.12.2016  16:09

Zlý vtip. Takto zneužiť handicap mi príde necitlivé, vydieračské, až drzé. Kolotočiarsky drzé.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35