Malarkey

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 41 82 122 162
    • 23.3.2017  16:57

Dobrý kraťas má minimálně dobrou pointu. Tady jsem se těšil na něco podobného a když by nebyla pointa, tak jsem doufal, že mi film alespoň trošku objasní samotný Aspergerův syndrom. Když už ne pointu, tak minimálně námět má tenhle kousek hodně zajímavý. Jenže jediné, co jsem se dozvěděl, že lidově se těmto lidem říká stejně jako šunce v rosolu – Aspici.

• 18.3.2017  07:19
    Triple 9 (2016)

Když pominu skutečnost, že tento film nabízí poměrně solidní akční scény, tak nevím, o čem jiném bych v tomto případě měl mluvit. Triple 9 měl skvělé herce a nedokázal s nimi natolik pracovat, abych si na jednoho alespoň na chvíli zvyknul. Radši se orientuje na partu humusáckejch hispánců, kteří znepříjemňují život jak našim známým hercům, tak nám samotným. A takový svět nepotřebuji vidět...

• 17.3.2017  21:56
    Shelley (2016)

Dlouho jsem nezažil zklamání ze severského filmu. Tedy dokud jsem neviděl Shelley, kopii Rosemary má děťátko, která těží z jediného zajímavého bodu filmu - prostředí dánské samoty s pěkným jezerem jako bonus. Celou hodinu a půl se ve filmu nedělo vůbec nic. Jsou tu tací, kteří mluví o atmosféře, jenže to by ta atmosféra musela mít alespoň nějakou atmosféru. Tahle neměla nic, co by stálo za zájem, a jediný moment, který byl alespoň trochu zajímavý byl konec. Jenže takovou pointu by režisér zvládl natočit i v rámci kraťasu za ani ne pět minut a nemusel by nám s tím otravovat životy.

• 17.3.2017  21:54
    Dog Eat Dog (2016)

Willem Dafoe vlítne na scénu dost razantně. Hned v první, kompletně růžové scéně, nám totiž ukáže to, jak moc velký psychopat, nadopovaný pikem a kokou, umí být. Následně potká standardního psychologa Nicolase Cageho, který tu je pro změnu nejinteligentnější. Třetí do party je pak herec, který je zároveň režisér tohoto filmu. No a přiznám se, že jsem rád za jeho ksicht na plátně. Alespoň vím komu můžu celou tu hodinu a půl nadávat za tuhle divnou chvílemi wtf sračku, kterou se rozhodl natočit. Dog Eat Dog je vysloveně nepříjemnej film, kterej je zároveň "plnej" černýho humoru, co tak neuvěřitelně "baví" až do samotného závěru. Největší lákadlo tu byl Nicolas a přitom tu největší psychopat je Willem. Vězte, že už v tom něco nehraje.

• 17.3.2017  21:51
    Olivovník (2016)

Nejdříve se dozvíme, že španělská rodinka žije spolu s olivovníkem. Pak jim ho odvezou, protože ho kus rodiny prodá. Přichází období nevraživosti a nenávisti, přičemž přijde vnučka dědka, který olivovník zasadil a rozhodne se mu dát najevo, že rodinné kořeny nevymírají a tak se vypraví na nejnudnější road trip cestu do Německa, kde objeví strom jako kráva, který by nepřevezla ani tím největším Caterpillarem. Tak si na něj, na truc, vyleze (když nic jiného) a dřepí, dokud jí policajti nesundají. Konec příběhu. Poetická pruda nejšpanělštějšího kalibru.

• 15.3.2017  17:00
    Babi (2015)

Protivná babka, která si myslí, že hlásí jak nejdrsnější dlaždič z Chánova, na mě zrovna dojem úplně neudělala. A jelikož se kolem ní točí celý film, tak si myslím, že dvě hvězdy budou tak akorát k tomuto filmovému zážitku.

• 15.3.2017  16:04

Takovej jižanskej nesmysl s lidmi, který nikdo nepochopí.

• 15.3.2017  13:21
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Nápad seriálu Bohéma je vysloveně skvělý. Také je vidět, že nad obsazením někdo přemýšlel, protože třeba Javorský v roli Buriana je tak dobře zahraný, že se u mě řadí mezi jedny z nejlepších seriálových rolí současnosti. Seriálu ale ubírá způsob, jak je natočen. Přišel jsem si totiž během sledování jak v nějaké levné telenovele. Každou chvílí ve všelijakých scénách hrála vysloveně podbízivá rádoby dobová hudba, která vytvářela obrovský pocit levnosti a nekvality, což mě hrozně mrzelo. Mrzelo proto, že pár scén bylo naopak naprosto excelentních. Například scény s Burianem a nebo s Annou Letenskou, kde mě vysloveně mrazilo. Jenže co na plat, když zbytek seriálu je opravdu jak levná telenovela z barrandovských ateliérů třicátých let dvacátého století. Proč proboha…

• 15.3.2017  13:21
    Masaryk (2016)

Naprosto světový film, který ale ocení asi jenom Čechoslovák. Je totiž, dle předpokladů, plný zásadních dialogů, který nejlépe vstřebá nějaký historik a nebo našinec se zájmem o českou historii. Osobně mě třeba zaujal rozhovor s Konrádem Henleinem, který pro film nebyl vysloveně zásadní, ale člověk znalý si ho okamžitě všimne a vstřebává každé další slovo, který s Janem Masarykem pronese. K tomu můžu říct, že jsem pročítal řadu názorů historiků na tento film a jsem rád, že se pokusili držet co největší historickou přesnost. Na druhou stranu mě trošku mrzí, že nádherná, podle mě kvalitně až světová kamera, která se imaginárně roztočila v Americe, Anglii, ale i v nacisty okupované Praze, nebyla trošku víc akční. Vše ale vynahrazovaly herecké výkony, kde Karel Roden byl naprosto excelentní, ale Oldřich Kaiser, coby Edvard Beneš, byl ještě lepší. Celkově ale musím říct, že tak dobrý a stylový film jsem v Česku viděl snad naposled s filmem Ve stínu. Zároveň jsem rád za objasnění některých historických situací samotnými tvůrci a děkuji jim za to, že něco takového mohlo vzniknout.

• 15.3.2017  13:20

Americké peníze lehce zprznili legendu o Lochnessce, Zprznili tak, že jen blbcovi nedojde, že Lochnesské jezero není přímo spojené s mořem, jako v případě tohoto filmu. Ale na druhou stranu se na tenhle film poměrně hezky koukalo. Tak nějak standardně, rodinně a neurážlivě.

• 15.3.2017  13:20
    Belmondo (TV film) (2015)

Lepší dokument o Bebelovi nemohl být. Připravil ho jeho syn. Provezl ho po nejslavnějších místech jeho filmů a připravil rozhovory s těmi nejvýznamnějšími herci, režiséry a umělci, kteří mají k Bebelovi tolik příběhů, že tisícistránková bychle by na ně byla krátká. Natočeno upřímně, vstřícně a s láskou ke svému tátovi, který navždy bude největším štramákem filmového plátna s úsměvem, který navždy bude dělat radost lidem po celém světě.

• 15.3.2017  13:20

Herci tohoto filmu jsou jeho hlavní a nejdůležitější devizou. Jenže ačkoliv jsem očekával kvalitní thriller, dočkal jsem se spíše průměrného příběhu, u kterého se vůbec nedivím, že se mi vyhýbal celou tu dobu. Všichni ti herci se totiž představili v daleko kvalitnějších filmech a tento prostě vyhrál druhou třídu. K tomu je na něm hrozně vidět devadesátkový feeling, který mě dneska už dvakrát neoslní.

• 15.3.2017  13:19

Francouzi tohle prostě umí! Moje léto v Provence je nádherný příběh z krásného prostředí srovnatelný například s Dobrým ročníkem. Obrovskou devizou filmu je Jean Reno, který je prostě herec z herců nejlepší a Francouzi mají být právem hrdí na takovou osobnost, jako je právě on. Ze začátku je film spíše legrační, ale postupem času se v něm promítne série dramatických událostí, na které do té doby spíše jen poukazuje. Hlavně ale ukazuje život lidí v Provence, který je krásný, upřímný a prostý všech stresů a starostí, které trápí nás všude kolem. Netvrdím, že nemají starosti, ale líbí se mi, jak si život umí užít a sledovat je v tomto filmu je obrovským balzámem na duši, který mě dvě hodiny činil šťastným.

• 15.3.2017  13:19
    Přečin (2015)

Dnešní doba žádá co nejvíce šokující náměty a příběhy. A do čeho jiného si v dnešní době píchnout, než do církve, která má za sebou celou řadu ne úplně lichotivých příběhů způsobených námi, lidmi. Po americkém Spotlight jsem se tak setkal s dalším knězem, který byl obviněn ze sexuálního obtěžování. Jenže na rozdíl od Spotlightu tento film vytváří myšlenku, jak je jednoduché někoho obvinit a jak je těžké se z takového obvinění očistit. Téma zajímavé, ale zpracování šíleně nudné a nezajímavé.

• 12.3.2017  14:39
    Ejhle, opice! (TV film) (2016)

Angláni se opět pochlapili a i v rámci kraťasu si našli téma, které je dostatečně absurdní na to, aby ho zfilmovali. Jedná se totiž opravdu o vysloveně úsměvný příběh podle pravdy, kde hlavní hrdince nelze nepřát štěstí. A stojí to za to ji věnovat tu půl hodinu.

• 9.3.2017  20:26

Ze zoufalství jsem si pustil tenhle film, protože v danou chvíli v televizi nic, co bych neviděl, nedávali. A teď taky vím, že Alvina už nikdy v životě nechci vidět. Kvůli němu jsem totiž vstal vykydlej z gauče a začal jsem vykonávat činnosti jako umytí nádobí, uklizení umytého nádobí, vytření podlahy, utření prachu...a to jsem přišel z práce a těšil se, jak mě televize uchlácholí do bezvědomí. Neuchlácholila a ještě jsem šel do postele nasranej z toho, že jsem přeležel únavu a nejsem schopnej usnout. Alvine, ty ksindle zatracenej!

• 9.3.2017  20:22

Vzorový příklad komedie, kterou ocení spíš chlap, než ženská. Postava Roberta De Nira se totiž dá vcelku pochopit, když jste chlap, ale když jste ženská a k tomu třeba ještě zajetá feministka, tak pro Vás každá narážka na cokoliv bude dost rasistická a hodně osobní. A možná proto tu je série odpadů, kterou vůbec nechápu. Já jsem se od srdce párkrát fakt zasmál. Dělá to ze mě horšího člověka?

• 9.3.2017  19:54
    Sklizeň (2013)

To je teda nápad, pustit si horor k obědu. Jediné štěstí, že tenhle film neděsí. Přitom jediný důvod, proč na něj koukat, je Michael Shannon. On vážně není špatnej herec a je škoda, že se škatulkuje v takových nesmyslech.

• 9.3.2017  19:46
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Seriál Svět pod hlavou by mohl být obyčejným remakem britského originálu Life on Mars, kdyby nepřišel s celou řadou naprosto skvělých nápadů a dílů, kteří onu myšlenku povyšují do stavu dokonalosti. Ona totiž myšlenka probuzení Filipa Marvana v osmdesátých letech je opravdu jen okrajové mystično, které celým seriálem sice proudí, ale nijak zásadně ho nenarušuje. To podstatné je atmosféra osmdesátých letech a naprosto nekompromisní náhled na komunisty a policii v tehdejší době. To je totiž ta síla, která v tomto seriálu dominuje, a která se s britským originálem nemůže vůbec měřit. Stejně tak musím obrovsky pochválit i celou hereckou enklávu. Václav Neužil svojí nezúčastněnou postavu Filipa Marvana hrál naprosto přesně. Stejně tak jsem si užíval i Ivana Trojana, jehož postava se v průběhu jednotlivých epizod měnila. Stejně tak ale i Kopta nebo Jeřábek si zaslouží pozornost. A samozřejmě nesmím zapomenout na nejdokonalejší komunistický hovado Klementa v podání Honzi Budaře. Ten jeho nestranej straník byl tak přesnej, až mě z toho mrazilo. A to jsem přitom tuhle dobu ani nezažil. Stejně tak obrovsky oceňuji jak humor a cynismus v první polovině seriálu, který vrcholil s hudební skupinou Sloky a s dílem, kde se vyšetřuje vražda v jedné tamní putice, tak vážnost, která se váže k druhé polovině seriálu. Jediná kaňka na dokonalosti je závěr, který je sice solidní, ale po něm zbyde více otazníků, nežli vyřešených otázek. I tak musím říct, že se jedná o český seriál, který jsem vysloveně hltal vteřinu za vteřinou a užíval jsem si jak postavy, tak atmosféru tehdejší doby. Dlouho se mi to nestalo a nevím, jestli se mi to zase někdy stane. Svět pod hlavou byl naprosto úžasný zážitek a já jsem neskutečně rád, že jsem se na něj každé pondělí na ČT1 mohl těšit. Díky tvůrcům za naprosto úžasný filmový zážitek!

• 9.3.2017  19:35

Existencialismus v ryzí ptačí podobě. Ze začátku tu vidíme sérii obyčejných lidských životů, u kterých převládá všudy přítomný zmar, který si před ostatními nechtějí připouštět. Pak se jedna uklizečka převtělí do ptáka a pozoruje tyto lidi, jak se chovají, když jsou sami. Je jasné, co je tím myšleno, ale znova bych podobný film vidět nemusel. Záběry nicméně zajímavé a Anaïs Demoustier klidně rád zase někde ocením.

• 9.3.2017  19:33

Ještě předtím, než Amíci zfilmovali příběh Titanicu, se na filmovém plátně objevil příběh Britannicu. Ten sice není tak brutální, ale napětím taktéž vůbec nešetří. Zároveň se pravděpodobně jedná o nejoblíbenější film pyrotechniků, kteří si napětí u tohoto filmu rozhodně rádi užijí. Já tedy spíše nikoliv.

• 9.3.2017  19:31
    Spojenci (2016)

Kdyby nebylo plastikovýho Brada Pitta a některých vysloveně hollywoodských scén, kde se například pár bez skrupulí pomiluje uprostřed písečné bouře v Maroku a následně Marion Cotillard porodí během náletu na Londýn, tak bych z filmu byl vysloveně nadšený. Dlouho jsem se totiž nesetkal s lepší válečnou atmosférou, jako u tohoto filmu, čemuž se teda popravdě nelze ani moc divit. Robert Zemeckis je velký režisér a kvalitní atmosféry má vysloveně v malíčku. Závěr filmu je také vysloveně za jedničku s hvězdičkou, ale Angelina Jolie by se mnou podobné nadšení asi nesdílela...

• 7.3.2017  23:08

Se sérií American Horror Story jsem vždycky měl problém, ale jelikož má každá série jiné téma, tak každé sérii do nekonečna dávám šanci na to, aby na mě zapůsobila. Jedna série to už dokázala, tak proč by to nedokázala i druhá. Jenže u této série jsem měl problém s tím, že seriál Carnivale z HBO jsem před lety vnímal daleko intenzivněji. Tohle byl jen pouho pouhý vývar, který opět redukuje to nejlepší, co si ze světa ujetých cirkusáků dovedete představit. Jessica Lange se tu ale mimochodem opět naprosto mistrovsky vyřádila a alespoň nám ukázala, jak parádně umí zpívat. To je ale to jediné pozitivní na této sérii.

• 7.3.2017  22:59

Mark Ruffalo je prostě borec. Představuje složitý lidský příběh s takovou lehkostí, že se s ním musím smát, ale zároveň s ním musím klesat na samotné dno deprese. Ono to s člověkem, co má maniodepresivní psychózu vlastně ani jinak nejde. Jenže to, jak sympatický on je, Vám tak vleze pod kůži, že to z ní nesundáte ani po týdnu, natož pak po zbytek života.

• 7.3.2017  22:56
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Za hodně dlouhou dobu se jedná o vysloveně vydařené předávání výročních filmových cen Českého Leva. Adéla Banášová se zhostila role moderátorky na výbornou a zvládla to asi nejlépe, co jsem za dosavadní dobu viděl. To, že je u Slovenek Slovenština sexy mi prostě nikdo neodpáře. Také jsem ale během těchto dvou hodin měl až pocit, že letošní rok se u nás filmařsky vysloveně vydařil. Obrovské nadšení jsem měl z Oldy Kaisera, který konečně byl oceněn z vážné role a nutno dodat, že i to předání si vysloveně užil. I když u filmu, který do letošních cen podle mě trošku nepatřil. Nenapadlo mě, že by Masaryk tak kasíroval, ale dát ho do nominací v době, kdy oficiálně ještě nebyl v kinech? To je trošku podpásovka pro všechny ostatní kvalitní nápady, které se loni dočkaly zfilmování. Alespoň, že ta Michalina nezůstala bez povšimnutí. Mimochodem, také se Vám ta její polština poslouchala s takovou lehkostí? No co naplat...zase mi ale vysloveně udělala radost kategorie televizních filmů a seriálů. Kde seriál Terapie byl jasnej, ale Kosmo k tomu měl také hodně blízko. U televizního filmu Zločin v Polné neměl konkurenci. Tak dobrý český televizní film jsem opravdu hodně dlouho neviděl...jestli vůbec někdy. Když to tedy sečtu kolem a kolem. Za mě spokojenost. Doufám, že takto to bude vypadat i do budúcna...:-)

• 7.3.2017  22:46
    Sexy botky (2005)

Zdejší hodnocení filmu vysloveně naznačuje, kam kvality tohoto filmu spějí. Ono také posuďte sami. Kdo by se chtěl koukat na kluka, kterému spadne do klína fabrika na boty a tu mu pomůže zachránit jeden černej transvestita, kterého tu mimochodem hraje hodně luxusně Chiwetel Ejiofor. Angláni občas mají dar na absurdnost v příbězích a jeden takový je i tady. Pokud ale přeci jen filmu dáte šanci, tak podle mě dopadnete stejně jako Nick Frost, kvůli kterému jsem na tenhle film vůbec koukal. Pokud chcete vědět jak, tak se klidně podívejte. Ztráta času to podle mě nebude a ještě tu zažijete jeden zaručený příběh podle pravdy.

• 7.3.2017  22:41
    Výletníci (2016)

První velké překvapení se konalo v kino sále v Lucerně, kde jsem se setkal s daleko více Bulhary, než s Čechy. Druhé pak přišlo s průběhem filmu, který se na první pohled tváří jako na bulharské Účastníky zájezdu, ale ve skutečnosti je to takovej ucelenější Bouřlivák (film Blbec jménem zákona) z bulharských slunných pláží. Výletníci jsou prostě nářez a já se u nich upřímně naprosto parádně nasmál. Kolega Enšpígl na první pohled nepředpokládal, že by tato komedie byla nekorektní, ale nakonec Bulharům musel dát za pravdu. Výletníci se jim opravdu povedli. Stihli tu pourážet půlku Evropy včetně Němců a Rusů a vystřelili si tu i z komise, která sleduje a vybírá jak hmotné tak nehmotné památky do seznamu kulturního dědictví Unesco. Ano, mluvím o těch babkách, které jsem celý film nechápal, až jsem nakonec pochopil pointu. Aneb zažili jste apríl v měsíci dubnu, květnu, červnu, červenci a srpnu. Tohle se Bulharům opravdu povedlo a pokud budu mít příležitost tento film vidět ještě jednou, tak se na něj moc rád podívám!

• 1.3.2017  22:10

Film, který se snaží být víc art, než smysluplným filmem, který by dle logičnosti čehokoliv dával hlubší smysl. Nicméně nápad nemá vůbec špatný a pokud se přehoupsnete přes zvláštní vyprávění, dočkáte se poměrně zajímavé pointy.

• 28.2.2017  18:43
    Amnézie (2015)

Název filmu Amnézie sice nabízí moc hezký dvojsmysl, ale dokud jsem se nepodíval na věk Marthy Keller a Bruna Ganz, tak jsem jim nevěřil, že by na začátku devadesátých let mohli být na první pohled tak mladí. Když jsem se jim nakonec v duchu omluvil, tak jsem si stejně zanadával, že taková hudba by na začátku devadesátých let na Ibize určitě nehrála. Spíše bych to viděl na přelom tisíciletí, ale budiž. Pořád si stojím za tím, že násilněji vpravenou tématiku nácků jsem ve filmu ještě neviděl.

• 27.2.2017  15:25
    Oscar 2017 (TV pořad) (2017)

Od loňského rozčarování s Chrisem Rockem, který vynadal snad každému bílému ksichtu na téhle planetě jsme se přehoupsli do dalšího roku, abychom viděli, že akademici jsou zruční vlezdoprdelé. A aby tak uspokojili všechny, nacpali do roku 2016 tolik černých tváří, že prostě musel bejt někdo, aby onen výkon zvěčnil do podoby vyhrané oskarové nominace. A kdyby šlo v tomto ročníku jen o to, byl by tento ceremoniál ještě fajn. Takže postupně. Dát do nominací Fences je přesně to vlezdoprdelectví Denzelovi, o kterém mluvím. Nicméně uznávám, že Viola Oskara jako jediná černoška vyhrála naprosto oprávněně. Nerozumím ale filmu Moonlight, který vyhrál nejlepší film plus herce ve vedlejší roli. Osobně ho totiž vidím jako to nejhorší, co letošní Oskary nabídly. A ne jako jeden z nejhorších, ale jako opravdu ten nejhorší film, co měl jakoukoliv nominaci. A to je fakt divný. Na druhou stranu favorit La La Land posbíral taky dost nominací, kde hudba, Emma Stone a režisér vysloveně sedly. Škoda Ryana, protože ten si ho podle mě také zasloužil daleko víc, jak Casey Affleck. Podloudně jsem si ale říkal, že by přeci jen někdo z akademiků mohl překvapit a dát cenu někomu jinému než favoritovi. Třeba Jeff Bridges nebo Michael Shannon by si ocenění za svoje role vysloveně zasloužili. No jo, jenže co naplat. Akademici to letos vybrali takhle a kromě cen pro La La Land tu nebyl jediný výherce, který by mi vysloveně udělal radost a tak to musel alespoň zčásti zachraňovat Jimmy Kimmel, který měl sem tam opravdu dobré nápady a s autobusem a balónky to vysloveně zvládl. K tomu tenhle Oskar vtipem fakt nebyl špatnej. Závěrečný faux pas tomu vysloveně dodalo královskou korunu, ale co, i to se občas stane. Plus musím dodat, že český komentář na ČT2 letos super. Věcný a tak to má bejt. Díky.

<< předchozí 1 2 3 4 41 82 122 162