Malarkey

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 42 82 123 163
    • 17.4.2017  10:58
    Tajný život skal (TV seriál) (2013)

Pan Václav Cílek mě okamžitě uhranul svojí bezprostředností a poetičností svého projevu. Nádherné vyprávění o skálách v naší zemi, která je jimi nejen posetá, ale také význačná. Krásné na této desetidílné sérii je i to, že pan Cílek nejen vypráví, ale i objevuje. Sledovat ho byla nevýslovná radost. Takového pána bych si dovedl u piva poslouchat klidně celé hodiny.

• 17.4.2017  10:56

Jeden z těch filmů, co točí evropský režisér a natáhne si do něj renomované evropské herce, že předpokládáte v úspěch. Jenže úspěch nepřijde a Vám nezbývá, než dvě hodiny trpět u průměrné podívané, která dokazuje, že i dobří evropští herci si můžou zahrát naprosto nezajímavé postavy. Ačkoliv to na první pohled může působit jinak.

• 17.4.2017  10:53

Všem chlapům musí být jasné, že tři hvězdičky filmu dávám kvůli Leticii Dolera. Ta je taky důvodem, proč jsem na film koukal a proč jsem ho dokoukal. Ona je prostě úžasná a pokud netočila tento film, aby udělala radost chlapům ve Španělsku, kde měl film premiéru a v Česku, kde ho točí HBO, tak se asi ještě nepodívala do zrcadla.

• 17.4.2017  10:52

Poláci opět vrací úder naprosto bezprecedentním příkladem kvalitní filmařiny, která se sice tváří na špionážní thriller, ale během sledování pochopíte, že jde o hodně slušné rodinné drama. Celý film jsem žil v napětí, co se z postavy Mariana Dziędziela vyloupne a jsem hrozně rád, že jsem si na to hodinu po půlnoci počkal. Krycí jméno Krtek vzorově představuje současné polské stigma, které nám je tak moc blízké, jako je samotné Polsko. Tudíž hodně. A i proto filmu dávám slušné čtyři hvězdy, které dokazují, jak dobře na tom polská kinematografie v dnešní době je.

• 17.4.2017  10:49
    Mustangové (1961)

V průběhu sledování tohoto filmu mi na hereckých výkonech hlavních herců neustále něco nesedělo. Až po filmu jsem zjistil, že Clark Gable chvíli po dotočení tohoto filmu zemřel na infarkt, do toho Marilyn si šňupla co mohla a celé to završila i série dalších herců, o kterých snad ani mluvit nechci. Celé to tak na raná šedesátá léta působí poměrně drsně a ani postavy nejsou ty z řady sympatických, na které byste koukali s nějakým zájmem. Škoda, že John Huston herce trefil v jejich debilním období, protože dobrý námět docela obstojně zkurvili svojí arogantností.

• 17.4.2017  10:46

S Návštěvníky jsem si prožil dětství a tak jsem se na tuto oficiální trojku hodně těšil. O to více rostlo mé nadšení, když jsem zjistil, že většinu filmu točili v České republice a dokonce i v okolí Mladé Boleslavi. A na filmu je to taky sakra znát. Lokace tady tvůrci využili na dva tisíce procent. V tomhle jsou kvality filmu hodně na vysoké úrovni. Horší už je to s námětem, který postrádá logiku už od druhého dílu, takže je dobré, když ani nad tímto nebudete nijak zvlášť přemýšlet. Jenže ono to zase tak nejde, protože tu tvůrci poměrně solidně naráží na francouzskou revoluci a tak, pokud neznáte dějiny, nebudete se tu zase tak moc chytat. Já jsem si film chtěl užít a tak jsem v průběhu filmu googloval a hledal spojitosti, což by u filmu neměl být standard a což je možná i důvod, proč tu tak strašně dostává na prdel. Ono to ale není jenom tou nedostatečnou informovaností. On i ten humor, věřím, není pro každého. Tvůrci si mohli odpustit celou řadu solidních nechutností, které se směle vyrovnají Klubu sráčů a mohli se víc zaměřit na samotné bláznovství zbylých postav, které Francouzům očividně jde. Takhle se musím přiznat, že třetí díl není špatným filmem, ale má celou řadu scén, které byste klidně vynechali. Kdyby tvůrci k filmu přibalili nějakého francouzského historika, taky by to asi v lecčems pomohlo.

• 17.4.2017  10:41
    Dluh (2010)

Kdyby se tento film natočil o pár let později, tak by Jessica Chastain navštívila Prahu dřív, než se jí to povedlo s filmem Úkryt v Zoo. Tím jsem si jist. Z tohoto filmu je totiž cítit stará dobrá architektura Prahy, která je podobná i v Budapešti. Proto tam také sem tam točí východní Berlín. Nicméně na tento film jsem koukal hlavně právě kvůli Jessice, která tu opět předváděla neuvěřitelný výkon. Horší už to bylo s příběhem, který se tváří hrozně zajímavě, špionážně a osudově, ale ve skutečnosti se jedná o hloupě zfušovanou akci a jednu s tím spojenou lež. Nic velkého, nic zbytečně složitého. Atmosféra určitě dobrá, ale tak nějak celou dobu tušíte, jak to ve výsledku dopadne a nějak ani nemáte důvod prahnout po závěru už od samotného začátku, což je na podobný film dost škoda.

• 17.4.2017  10:35

Mám filmové příběhy spojené s dobrou hudbou moc rád. I to byl důvod, proč jsem si tenhle film pustil. Jenže počáteční šílenství kolem New Yorku a následné objevení geniality malého Augusta mě utvrdilo, že tohle není dobrý film. Když jsem pozoroval scénu, jak August hraje poprvé na kytaru, chtělo se mi blejt. Tak strašně patetickej film jsem snad ještě nikdy neviděl. Chtěl bych vidět, jak někdo v deseti letech takhle začne hrát na kytaru. A ten způsob, jak to režisérka natočila, mi byl vysloveně protivný a nepříjemný. Jediné dobré na tomto filmu je Robin Williams a to jenom proto, že ta jeho pitoreskní postava měla alespoň něco do sebe. Zbytek chci ale co nejdříve zapomenout. Závěr filmu je jak z dokumentu o svědcích Jehovových, kde konec dobrý, všechno dobré a všichni žijí šťastně a spokojeně až do smrti.

• 17.4.2017  10:31

Tenhle fízl ze sámošky byl vypatlanej jak štoudef. A nejhorší je, že svojí demencí byl občas i vtipnej. Celkově ale přemýšlím, jak je možný, že Adamovi Sandlerovi tyhle komedie jdou na odbyt, protože na nich není skoro nic dobrýho kromě toho, že nějaké soukromé televize vyplní pár hodin nezajímavýho času zrovna takovými kravinami. Nenechte se zmást, Sandlera mám rád. Jen úplně nerozumím té jeho myšlence produkovat dobré, průměrné a špatné filmy. A co víc mě zaráží, že mu tyhle průměrné komedie ještě k tomu vydělají..

• 10.4.2017  15:23
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Musím se přiznat, že námět se jevil na první pohled dost zajímavě. Chvílemi jsem během sledování měl sice pocit, že koukám na novou verzi Zločinu v Polné, což potvrzovala nejen kvalitní atmosféra, ale i řada židovských spoluobčanů, kteří z plátna mizeli stejně rychle, jako pára nad hrncem. Postupem času ale nadšení z nového zfilmovaného příběhu z prostředí po první světové válce upadalo, protože se příběh vůbec nikam neposouval. Vůbec, ale doslova vůbec, nevytvářel napětí a hlavně tvořil takový dojem, jako když pacifistovi dáte do ruky pušku a budete ho nutit střílet. Zajímavý námět a dobrá atmosféra je tak to jediné, co mi z tohoto filmu zůstalo. A také to jediné, co může nabídnout, což je škoda, protože s podobnými filmy se tady moc nesetkáme.

• 10.4.2017  15:23
    Mise Condor (2016)

Sám od sebe bych si tenhle film nikdy nepustil, ale hned z kraje mě zaujal Steven „masitej pupek“ Seagal, který se svým vysloveně vostrým knírkem vytvářel dojmy mačo borce, který se ničím nerozhodí a jen tak ho nikdo nesejme. Snad jen on sám, když si do ruky dá mačetu, protože to je to jediný, co mu v dnešní době asi ještě trošku jde. Jinak ve filmu je asi deset minut se vším všudy a hlavní roli má nějakej Rudi Messner. Trotl z trotlákova, ke kterýmu tvůrci nacpali nějakou krávu z kravince. Debilnější hovadinu jsem dlouho neviděl.

Závist (2004)

Po shlédnutí tohoto filmu se vůbec nedivím, že jsem o něm do inkriminovaného momentu vůbec nevěděl. Sice se v něm objeví jak Jack Black tak Ben Stiller. Krásu pak vyhání Rachel Weisz, což je herecký ansámbl pro americkou komedii vysloveně snový. Jenže to by hlavním tématem filmu nesměly být psí hovna.

Dealer 3 (2005)

Třetí díl trilogie Dealer je zaručeně ten nejdrsnější ze všech tří dílů. Nejdrsnější a nejbrutálnější. Hlavně v tom smyslu, že vypráví příběh gangstera Mila, kterej má dvě rozdílné tváře, ale na ani jedné nedává znát brutální teror, který je schopný vytvořit. Posledních třicet minut jsou ze světa filmařské geniality, kde jsem jenom tupě zíral a pomalu a hodně nejistě si uvědomoval, jak je tenhle svět šílenej…Jakmile začaly titulky a začala hrát hodně zajímavá a depresivní skladba, tak jsem si uvědomil, jak šíleně jsem na televizi třeštil oči. Neuvěřitelný a dost drsný filmový zážitek.

Rosita (2015)

Dánská kinematografie si stále drží standard příběhů, na jejichž zfilmování by jakýkoliv jiný filmový umělec z jiného koutu Evropy neměl ani kuličky. Rosita je opět jeden z těch příběhů, který zaujme svojí kvalitou, ale musím se přiznat, že trošku vypovídá i o dané dánské kultuře. Je vidět, že Dánové se svými neomezenými peněženkami neví, co se životem a tak z určité zhýralosti hledají štěstí v lásce trošku jinak, než by kohokoliv z nás byť jen napadlo. Tudíž i když se jedná o drsné téma, tak si tu Dánové mohou hezky pěkně podat ruku se svým otráveným životem a poděkovat si, protože na tom taky mají velkou míru. U nás by takový příběh byl, podle mě, těžko myslitelný. Nicméně drama je to poctivé a ze Skandinávie si i tak bere to nejlepší. Sice mi jednání postav nejde úplně na mysl, ale kvalitu film bezesporu má.

• 7.4.2017  23:11

Po shlédnutí mě mrzelo, že tu Francouzi měli tendenci popsat poměrně zajímavý námět, ale chopili se ho tak, že by umrtvili i mořskou pannu v oceánu. Téma je totiž pro nezaujatého člověka dost zajímavé a působí tak, že vypráví příběh o lidech, kteří mají tendenci v Africe pomáhat a myslí to s okolním světem poměrně dobře. Jenže během sledování tohoto filmu nezjistíte vůbec nic. Spíše budete mít pocit, že tady ta partička jenom čumí a pozoruje okolní dění, což není daleko od pravdy. Jenže oni tam evidentně opravdu pomáhali. Jenže jak? Film bez názoru, bez odpovědí, bez duše a bez života....

• 7.4.2017  23:04
    Věčnost (2016)

Debilně natočený snímek, který na první pohled svým námětem působí hrozně epicky, ale onou nekonečností v podobě dlouhohrajících nesmyslně nelogických melodií na piáno Vám způsobí maximálně tak zatmění levé hemisféry Vašeho mozku. Věčnost je hrozně nudný film a sledovat ho bylo nevýslovné utrpení.

• 7.4.2017  23:02
    Dealer 2 (2004)

Je to už opravdu hodně dlouho, co jsem viděl první díl Dealera a tak jsem si říkal, že by bylo záhodno se pustit i do dalších dílů, aby se trilogie mohla postupně uzavřít. No a druhý díl si vzal na paškál poměrně debilní postavu, kterou tu ztvárnil Mads Mikkelsen. A jelikož už všichni víme, že Mads je velkým hercem, tak vězte, že tady se vysloveně vyřádil. Celý film na něm stojí a díky němu je tak geniální. Není třeba více slov. Na to se prostě podívejte a posuďte sami. Dlouho jsem se nesetkal s filmem, který stál a padal na jedné postavě, jako v tomto případě.

• 7.4.2017  22:59

Že by poslední film, ve kterém se Robin Williams objevil? Nevím, přesně mu po hereckém portfoliu nešlapu. Rozhodně to ale bude jeden z posledních a měl jsem pocit, že na jeho herectví to bylo sakra vidět. Jeho postava byla taková životem posmutnělá, samozřejmě cholerická. V očích se zračil smutek, ale zároveň obrovské herectví. To jsem zažil u pár herců, kteří se proslavili komediemi a pak všem vytřeli zrak vážnou rolí. Podobně mi bylo u toho filmu a ačkoliv některé scény ve spojení s hudbou filmu působili béčkově, musím říct, že jako celek tu Robin, Mila a Peter působili neuvěřitelně lidsky, upřímně a obyčejně, že by byla škoda takový film odpálit do průměrnosti. Minimálně Robin by si to rozhodně nezasloužil.

• 7.4.2017  22:56
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Tak v takovém městečku bych teda žít fakt nechtěl. Sice se jedná o nějakou komunitu kousek od Kalifornie, ale chvílemi jsem měl z různých záběrů pocit, jak kdyby se příběh odehrával někde ve Skandinávii. Směska lidí tu ale v tomto příběhu předváděla absolutní vztahové orgie a během sedmi dílů mi odvyprávěla příběh, který zajímavou cestou jde k vraždě. Ona totiž vraždou nezačíná, ale končí. Problém seriálu nicméně byl ten, že se hrozně dlouho rozjížděl a opravdu tak půlku seriálu jsem si na postavy zvykal, čímž netvrdím, že jsem si na ně nakonec zvykl. Nicméně Reese, Nicole a Shailene tu předváděli naprosto nadpozemské výkony a chlapská část osazenstva jí šlapala dost v závěsu. Sympatické je i to, že tento příběh je o Sedmilhářkách a ne o Sedmilhářích, takže tu řada feministek notně zapláče. Je zajímavé sledovat, kam až tyto matky jsou schopné zajít za podstatou mateřství a udržení rodiny. Rozhodně to má něco do sebe, ale opravdovou kvalitu celého toho námětu si uvědomíte až v samotném závěru, takže neváhejte a těch sedm dílů se držte, co to půjde. Bude to stát za to.

Coriolanus (2011)

Myslel jsem si, že tuhle shakespearovu hru přetavenou do současnosti zkousnu. Doufal jsem, že akční scény budou natolik zajímavé a brutální, že mě udrží v napětí až do konce. Nakonec jsem ale zjistil, že tenhle film jde zkousnout hodně těžce a zároveň jsem měl co dělat, aby mi mozek nevyskočil z hlavy, protože jakákoliv akční scéna byla natočená tak, že jsem z ní neviděl ani výbuch. Oceňuji ale pokus natočit něco jinak, než klasicky. Smysl jsem ve filmu stejně nenašel, ale pokus to byl. A to se počítá.

• 7.4.2017  22:52

Poslední díl, který byl o alternativních minulostech, realitách, budoucnostech a budoucí minulosti vč. minulé budoucnosti, mě natolik rozčílil, že jsem na další díl s názvem Apokalypsa neměl ani chuť se podívat. Odrazovala mě skutečnost, že celé to universum kolem X-Menů je strašně nesouměrné a nemá žádnou logiku. K tomu dvou a půl hodinová stopáž taky není nic k popukání. Kór, když si pod pojmem X-Men aktuálně vybavím nadávky směřující spíš do psích prdelí. No, nicméně jsem Apokalypsu zkusil a musím se přiznat, že jsem byl hrozně mile překvapený. Režisér si sice nedělá s logičností příběhu hlavu a sype jeden nesmysl z rukávu vedle druhého. Poměrně jednoduchému námětu to ale vůbec nevadí a tak je alespoň čas na to, aby se rozvíjely jednotlivé postavy, což je fajn. Málo jich totiž vůbec není. Za vrchol pak považuji scénu, kde Quicksilver zachrání celou akademii ve zpomaleném čase. Ta vysloveně neměla chybu a u ní jsem si opravdu uvědomil, že tenhle díl vlastně není vůbec zlý. Do té doby jsem byl jinak dost nejistý, protože příběhem tenhle film rozhodně nezaujme. A tom celém to vlastně je. Nakonec jsem si uvědomil, že mi vůbec nejde o příběh, jako spíš o jednotlivé postavy, což mě hrozně překvapilo a zároveň potěšilo. Konečně něco z komiksového světa, na čem mi záleží. Tak snad, doufejme, že do příště zase nezklamou. Po filmu X-Men: První třída jsem totiž měl dost podobné pocity…

• 7.4.2017  22:52

Taika Waititi mě poslední parodií na upíry rozesmál na tolik, jako hodně dlouho nikdo jiný. Předpokládal jsem tedy, že Hon na pačlověky bude v podobném duchu, jenže to jsem se trošku přepočítal. Rozhodně se nejedná o nevtipný film. Jen mi dobrý nápad a omezený vtip přetlačila novozélandská krajina, která je tou hlavní a nejdůležitější postavou celého filmu. Jasně, taky v tom má dost prsty ten malej tlustej kluk, co prezentuje národ Maorů potlačený současným komerčním světem, ve kterém v jeho případě vládne černej gang raperů v čele s Jay-Z. Jenže jsem se nemohl zbavit dojmu, že jeho postava je občas trošku za hranou v porovnání s tím, v čem jsem žil já. Po filmu jsem měl až skoro pocit, že dnešním mladým přestávám rozumět a to jsem jejich součástí byl ještě před nedávnou dobou. Taika Waititi to ale směřoval dobře a tak dnešní moderní svět chytře postavil proti samotné přírodě, ze které Maorové vychází, a i když byl závěr dost brutálně přepálenej, tak mě to pořád na necelé dvě hodiny dokázalo bavit.

• 7.4.2017  22:51
    Bleeder (1999)

Původně jsem si myslel, že se bude jednat o nějaký boční projekt v rámci trilogie Dealer. Po zapnutí jsem ale hodně rychle pochopil, že to zase tak jednoduché není. Nicméně jedno společné tento film s onou trilogií má a to je samotná atmosféra dánského podsvětí. Tu ale dost silně usměrňuje Mads Mikkelsen, který už tenkrát dokazoval, jak výbornej herec je a v celém dánském ansámblu se neuvěřitelně vyjímal. Jeho postava filmového blázna provozujícího video půjčovnu mi silně připomínala raný život Quentina Tarantina a hrozně jsem se u ní nasmál. To ale bylo to jediné, co stálo za zájem u tohoto filmu. Mads se kvalitou tak strašně převyšoval, že všechny ostatní potlačil do filmařského dna. Kdyby film byl jenom o něm, tak je to na regulérní pěti hvězdu a nemrknu ani okem.

• 31.3.2017  22:13
    The Phenom (2016)

Ethan Hawke je tak velký herec a on se nacpe do každé hovadiny. The Phenom je třeba zrovna film, který pro českého diváka naprosto postrádá smyslu, Jenže pokud máte rádi Ethana, tak uznáte, že na něm film nejen stojí, ale bez něj byste ho pro nepochopení prostředí poslali minimálně do filmařského pekla.

• 31.3.2017  22:12
    Agnus dei (2016)

Jeden z té celé řady drsných příběhů, které způsobila válka. Jeden z těch předpokladů, kdy se z člověka stává zvíře a způsobuje tolik zla, že si ho nedovede ani připustit. Hodně tvrdý film, u kterého každých dalších pět minut netušíte, co na Vás vybalí a proto po celé dvě hodiny žijete s takovým tím knedlíkem v krku a čekáte, co dalšího se těm jeptiškám ještě přihodí. To podporuje i skutečnost, že toho jeptišky sami moc neřeknou a víc za ně mluví atmosféra daného filmu a prostředí, ve kterém se film odehrává. Závěr je hodně silný a dokazuje, že lidskost dokáže zvítězit i tam, kde by to člověk nejmíň čekal.

• 31.3.2017  19:36
    Aloys (2016)

Aloys má hodně smutný život. Měl ale to štěstí, že Tobias Nölle se ho rozhodl zfilmovat. Po audio a video stránce totiž nemá chybu. No a jak to tak bývá, tak první část filmu se rozjíždí na hodně solidní vlně, která baví, aby se následně stočila vážnějším směrem a snažila se nám předat i nějaké to poselství. Jenže bohužel závěr mi vyšel do totálního prázdna a tak nezbývá nic jiného, než si zavzpomínat na první půlku filmu a na tu druhou radši už nemyslet. Jeden z těch filmů, kde forma převýšila námět.

• 31.3.2017  19:35
    Eva Nová (2015)

Vzorový festivalový film, ve kterém se skoro vůbec nemluví. Každý ale stejně tvrdí, že Emília Vášáryová tu předvedla naprosto úctyhodný výkon, což jí určitě nemám za zlé. Jen jsem celých 106 minut čekal, kdy se konečně chopí nějaké flašky vodky a ono ne a ne a ne to dopadnout...

• 31.3.2017  19:34
    Štvanice (1966)

Nápad by nebyl vůbec marný. Stejně herecké obsazení na tehdejší dobu muselo být opravdu silné. Nicméně co naplat, když žádná z postav nedostane dostatečně silný prostor na tolik, abych si ji alespoň chvíli pořádně užil. Do toho solidní start zpomalí prostředek filmu, který je naprosto uspávací, aby to nakonec rozčísl jediný akční závěr, který by naštěstí probudil i mrtvolu. Nakonec tedy hodnotím průměrem. Už jsem viděl lepší filmy z této doby.

• 31.3.2017  19:32

Jedná se o solidní komedii, u které se nebudete řezat smíchem. Dokonce ani na sobě nedáte znát, že se bavíte. Vaše duše se ale bude bavit a i když nevydáte ani hlásku, budete si poměrně obstojně mlaskat tím, jak zábavný tento film je. Horší už to je s hebrejštinou, která mě ve vypjatých momentech svým akcentem hrozně ruší...:-) Jinak ale solidní komedie. Klasický příběh natočený příjemnou formou, který neurazí.

• 31.3.2017  19:29

Helena Bonham Carter se evidentně jako mladá motala v takových těch standardních britských milostných příbězích, které sází na historickou atmosféru a suché britské romantické pletky, u kterých zvládnete poměrně výživně pochrupkávat.

<< předchozí 1 2 3 4 42 82 123 163