Psycho (1960)

Viděno v Obecním domě v Praze s filharmoniky. Umocnilo to hudební dojem z filmu.

Nespoutaný Django (2012)

Waltz skvělý. Začátek skvělý. Konec taky fajn, ale měl jsem problém ustát ten pomalu se táhnoucí prostředek s dicapriem.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Během druhé filmové noci v Palace asi největší moje překvapení. Krásný svět, tolik podobný všem Burtonovým spolu s neuvěřitelnou fantazií jak tvurců film tak i předlohy dokázal vykouzlit obrazy, na které jsem se mohl celý film leda usmívat. A 3D brýle to jen umocnili. Super film, který si bere krásy Burtonova vesmíru a přitom nabízí i výbornou podívanou pro malé děti.

Terminator Salvation (2009)

Nevím, proč tu všichni dělají z nového Terminatora takové zklamání. McG pochopil, že není Comeron a scénář mu dal příležitost začít úplně novou kapitolu Terminatori ságy. Ve filmu je několik logických mezer (kvůli transplataci srdce se přeci nemusí ani dělat zkouška krevní shody:-D ) a je opravdu hodně vidět, že si Christian Bale vyprosil jiný konec (tvrdil, že scénař nebyl dost dobrý, ale ve skutečnosti chtěl jen nechat svoji postavu žít). Přes to všechno má film mnoho opravdu dobrých scén a narážek na předchozí díly, ale hlavně výbornou atmosféru postapokalyptické budoucnosti, že nemůžu dát méně než 70%

Andělé a démoni (2009)

Více filmové (akčnější) než Šifra, ale i tak se knižní adaptace nezapře. Hudba naopak filmu hodně pomohla a nebýt už předem čekaného závěrečného zvratu (přeci jen je to film podle knihy) byl by to vážně dobrý film...

Šifra mistra Leonarda (2006)

Po dlouhé době film, u kterého se kritici spletli. Jak zmínil golfista, i kritici se nechájí strhnout davem a pak to dopadne tak, že se dva roky nejsem ochotný podívat na film, který mě milé překvapí. Film je jak první dvě adaptace Harryho Pottera od Columbuse, až moc se drží knihy a je to vidět.

Star Trek (2009)

Nejsem si 5 hvězdičkama doteď jistý ani po těch třech dnech od shlédnutí v kinech, ale zanechalo to ve mně silný dojem. Abrams je vážně režisér s velkým potenciálem do budoucna a je vidět, že umí restartovat hodně sérií (viz MI:3). Akorát jsem po těch všech odách čekal pomalu nový Matrix, ale to samozřejmě nemohlo vyjít...Přesto za plný počet

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Příjemná oddechovka v perfektním 3D, ale asi jsem jediný kdo čeká konečně důstojného nástupce Shreka:-/

Happy (2008)

Velice zvláštní film. Měl jsem u něj několikrát pocit, že usnu, ale přitom jsem z něj měl velice příjemný pocit. To asi Saily Hawkins, která byla ve své roli tak perfektní, že nabíjela energií nejen ostatní hrdiny filmu, ale i mě:-) Příjemný britský film, který ale rozhodně není pro všechny.