• Krátkometrážní

Coco (2017)

Pixar se vrací zpátky na výsluní a prezentuje se v jednoznačně nejlepší formě od třetího Toy Story.. Coco je moc příjemná (nejen) rodinná podívaná s mistrně propracovaným scénářem, chytlavými songy, spoustou vtipných scén a extrémně dojemným finále, které mě rozložilo na molekuly.. nebýt pár hlušších míst uprostřed, šel bych do plných, tak snad Pixar tuhle nastavenou laťku udrží i nadále.. silné 4*

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

trestuhodně překombinovaný děj bohužel nezachrání ani bohyně Charlize, ani několik lahůdkových akčních scén..

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

jako samostatný filmový zážitek fajn, má to spád, akce je skvělá, humorné vsuvky fungují na jedničku a 150 minut uteklo jako voda.. jako plnohodnotný SW film, který měl rozvinout a prohloubit to, co Abrams parádně načrtl v sedmičce, selhává bohužel Last Jedi na všech frontách - záporáci jsou v podstatě k smíchu, vývoj postav je takřka nulový ("trénink" Rey je totální výsměch), soubojů se světelnými meči se divák prakticky nedočká a především zde naprosto chybí nějaký nádech osudovosti, jelikož se celý děj de facto odehrává na dvou vesmírných lodích a zbytek galaxie je úplně ignorován.. absolutně netuším, co čekat od devítky, jelikož se děj celé nové trilogie dle mého po Johnsonově úřadování ocitl na bodu mrazu..

matka! (2017)

krutopřísný metaforický mindfuck, který vám buď sedne, anebo ne.. za mě silné 4*, takže je asi jasné, do jaké skupiny se řadím :)

Wind River (2017)

prvotřídní krimi pecka se severskou atmosférou, v níž exceluje Jeremy Renner v životní roli.. v době všudypřítomných komiksáren a jiných blockbusterů prosím víc takových čistokrevných thrillerodramat!

Pobřežní hlídka (2017)

film, od kterého přirozeně nic moc nečekáte a taky od něj bohužel nic nedostanete.. nová Pobřežní hlídka není dostatečně vtipná, cool ani sexy a sama sebe bere zbytečně vážně.. bohužel to nezachraňuje ani alespoň malé naděje vzbuzující obsazení, zejména komediální potenciál Rocka zde zůstal trestuhodně nevyužit.. slaboučké 3*

Vetřelec: Covenant (2017)

vemte všechny nelogičnosti, které nabídl Prometheus, umocněte je na druhou a vypadne vám z toho nový Vetřelec.. pokud točit další díl, tak prosím jedině bez Ridleyho, který se po skvělém Marťanovi zase propadl o několik lig dolů..

The Defenders (2017) (seriál)

z očekáváné týmovky, která měla být televizní obdobou Avengers, se vyklubala naprosto rutinní záležitost, jež působí dojmem, že ji tvůrci natočilo jen proto, že to dříve slíbili.. nefunguje tu vůbec nic - chemie mezi postavami je takřka nulová, akce o dost zaostává za sólovým Daredevilem a celá zápletka s The Hand a Elektrou je vyloženě debilní.. slabé 3*

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

1. série - 5* » stylová britská gangsterka, která se může pyšnit výbornou dobovou atmosférou, vymazleným vizuálem, božským (a skvěle pasujícím) soundtrackem, geniálním Cillianem Murphym a hromadou převážně drsných a nekompromisních postav, které jsou kvalitně napsány i zahrány.. jsem maximálně spokojen a těším se na druhou sérii, ve které to snad pořádně roztočí Tom Hardy.. (18.10.2014) | 2. série - 4* » druhá série není tak přímočará, děj místy působí zbytečně překombinovaně, jelikož je rozmělněn spoustou více či méně důležitých odboček a seriál se nakonec stává především soubojem "chudáka gangstera" s větrnými mlýny v podobě Koruny.. potenciál Toma Hardyho mi zde navíc přišel trestuhodně nevyužit.. to už ale moc kritizuji, protože Peaky Blindeři jsou i ve druhé řadě pořád tou skvělou podívanou jako předtím a další sezónu budu v napětí očekávat.. (6.1.2015) | 3. série - 4* » Shelbyovcům se i ve třetí sezóně daří držet vysoko nastavenou laťku, ale podobně jako u druhé série mám i zde pocit, že jim po většinu stopáže chybí jasně vymezená ústřední zápletka, a tudíž tah na bránu.. v nadupané poslední epizodě si to pak sice všechno sedne, ale občasné rozčarování z předchozího dění to přirozeně jen tak nepřebije.. přesto jisté čtyři hvězdy (19.7.2016) | 4. série - 4* » Tommy a spol. se tentokrát pouští do křížku s newyorskou mafií a je to opět lahůdková záležitost, kde je zejména na ďábelském Adrienu Brodym vidět, jak se v roli Lucy Changretty náramně vyřádil.. přesto mám pocit, že zmíněný konflikt nabízel ještě o něco větši potenciál, jelikož prostřední epizody místy trpí poněkud slabším tempem.. i tak jde nadále samozřejmě o jednu z nejkvalitnějších televizních podívaných současnosti.. jo a Tom Hardy v každé své scéně opět fantastický! (10.1.2018) | 5. série - 4* | 6. série - 4* ||| průměr = 4,2*

Stranger Things (2016) (seriál)

1. série - 5* » hororová / mysteriózní seriálová retro-pecka, která si bere to nejlepší ze zde několikrát zmíněných osmdesátkových klasik a mistrně to kombinuje v osmidílnou napínavou podívanou, v níž hraje prim pořádně hutná atmosféra, nadupaný soundtrack a královská porce nostalgie.. a já to celé sfoukl v podstatě na jeden zátah.. další důkaz toho, že na Netflixu momentálně ví, jak kopat tu nejvyšší seriálovou ligu.. (22.9.2016) | 2. série - 5* » po dokonalé první sérii byla očekávání na maximu, a tak je moc příjemné konstatovat, že se to po všech stránkách opět setsakramentsky povedlo! druhá sezóna už samozřejmě není takový blesk z čistého nebe a není zde tolik překvapivých momentů, jelikož se po většinu času jede v zajetých kolejích, ale zápletka i atmosféra jsou opět prvotřídní, a když se k tomu přidají všechny ty skvělé charaktery, které se vám svým vývojem během nové várky epizod definitivně zaryjí hluboko pod kůži a díky nimž jsem byl na závěr totálně naměkko, nevidím jediný důvod (ok, epizodu 7 nepočítám), proč nenapálit opět plný počet.. (10.1.2018) | 3. série - 5* | 4. série - 4* ||| průměr = 4,75*