triatlet

okres Jihlava
češtinář

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67
    • 18.3.2017  16:19
    Krtek a Panda (TV seriál) (2016)

Hnus. Viděl jsem náhodou na odpadkoidní barrandovské televizi díl o pneumatice. Postrádá všechno, co Zdeněk Miler Krtečkovi vdechnul. Především jednoduchost. Milerova vnučka by měla dostat trest za vlastizradu.

• 14.3.2017  19:22
    Hodina pravdy (TV film) (2000)

Scénář manželů Kohoutových je nadčasový a herectví ústřední dvojice dost přesvědčivé. I když je závěr očekávatelný, potěšil mě otevřený konec. A při poslední scéně na nádraží jsem se i upřímně zasmál :-)

• 6.3.2017  21:47
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Seriál se mě získal někdy od čtvrtého pátého dílu. Zajímavé bylo propojení nenarozeného Filipa s Filipem v kómatu. Pobavily nejen Sloky, ale i sledovačky Majora Zemana nebo polákovská trma vrma se Šarikem v podání Kryštofa Hádka. V závěrečných dvou dílech mě rušily na 80. léta nereálné vyšetřovací metody a rozsudek pro Martina Plachého. Pochopil bych, kdyby zemřel při útěku na hranicích, ale poprava zaváněla mírnou propagandou...

• 20.2.2017  22:29
    Temný Kraj - Čarodějnice (E01) (epizoda) (2017)

Sestry Bártovy aneb kde je zakopána mrtvola.

• 14.2.2017  23:24
    Marta Kubišová - Mamá (hudební videoklip) (1969)

Dokonalost. A to i v podání Anety.

• 14.2.2017  23:20

V Dánsku jsem se sice nenarodil, ale Dánsko jsem si zamiloval. Stejně jako Birgitte. Máš můj hlas, Birgitte. A těším se na dalších 9 dílů. Parádní rozjezd 3. série.

• 6.2.2017  21:44
    Trpaslík - Sobota (E06) (epizoda) (2017)

Kolečko? Ve velkolepém víkendovém finále o jednu grandiozní hvězdičku míň za absenci angažovaného Koháka. .................................................................................................................................................... Odpady celkem šetřím. Na závěrečném dílu Trpaslíka jsem neshledal nic pozitivního. Rozuzlení jsem očekával a zombie opravdu nemusím. Ale že vyprovokuji nickpetajavorsky k napsání podobné zprávy? Nazdra, tobě by měli na CSFD ten účet smazat vole. Co to je za hodnocení, Rapl - 2 hvezdy, Trpaslik - Odpad, Kobry a užovky 3 a další a další. Lidi s takovým právem hodnotit jsou na hovno, smaž si radši učet, dík.  ...................................................................................................................................................... Péťo, hledej trpaslíka :-)

• 5.2.2017  10:59
    Okupace (TV seriál) (2015)

10 dílů, 9 měsíců. 10 x 45 minut plných akčních situací z vysoké mezinárodní politiky. Kdo je hrdinou? Premiér Norska? Ruská velvyslankyně? Śéfka tajných zpravodajských služeb? Členové Svobodného Norska? Investigativní novinář? Dvojí agent Hans Martin Djupvik? Majitelka restaurace? Právníci? Obyčejní lidé?

• 4.2.2017  15:44

Z hlediska atmosféry i děje zdařilý díl. Bavil mě jak pohled na kolektivní pojetí odplaty, tak počínání velitele (Drobného). Líbil se mi symbol zrcadla, se kterým autoři pracovali už v minulém díle. Vadila mi nedoslýchavost četníků. Kdyby byli důslední, Maďarka by žila. Nebo měl scénárista větu "Jdete si pro malou?" vypustit...

• 2.2.2017  19:03

Atmosféra téměř totožná jako v Jeanovi nebo v Manon. Částečnou naivitu vyváží hudba a přesvědčivé herectví.

• 1.2.2017  17:36
    Sedmero krkavců (TV film) (1967)

Poctivá studiovka - na minimálním prostoru s minimem rekvizit herci dokáží vykouzlit přesvědčivý příběh.

• 1.2.2017  17:33
    Perly: Kouzelná mošna (TV film) (1978)

V jednoduchosti je síla - vtipné čertovské hrátky, naivní Matěj je nakonec důvtipnější. Brodský jako vypravěč potěší.

• 31.1.2017  18:02

Amatéři. Samotný čin průměrný. Jako soudnička by mohl zafungovat. V podání novácké mordparty nechtěně úsměvné :-)

• 25.1.2017  22:57
    Nádraží (TV seriál) (2017)

Trapný. Nekoukatelný.

• 20.1.2017  16:29
    Strach (2013)

O případu jsem četl, i když jen povrchně. Ale zpracování Martina Krejčího mi připadá také povrchní.

• 20.1.2017  16:25
    Snovej (studentský film) (2016)

Snové scény Terezy byly vtipné, herci přesvědčiví a zápletka nezklamala. Pobavilo.

• 19.1.2017  18:54
    Šest dní (studentský film) (2015)

I když jsem (nejen) závěr nepochopil, tak forma vyprávění a herecké výkony upoutaly mou pozornost.

• 19.1.2017  18:51

Vadil mi jak absurdní konec, tak neskutečné přehrávání.

• 18.1.2017  18:05
    Legendární inscenace (TV pořad) (2011)

Kdyby prase mělo křídla aneb pocta nejen Janu Bornovi. Dlouhá nezklame!

• 18.1.2017  17:56
    Annie Lennox - Nostalgia (koncert) (2015)

Podmanivá Annie Lennox.

• 15.1.2017  18:41
    Tajemná Agatha Christie (TV film) (2013)

Putování Davida Sucheta zachycuje podstatné mezníky i zajímavosti ze života Agathy Christie.

• 15.1.2017  18:11
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Přesvědčivé zachycení atmosféry a dobovosti.

• 11.1.2017  18:07

Líbivě poskládaný medailon. Teda až na samozvaného "básníka" z Jihlavy, který vleze všude, jen aby se zviditelnil...

• 10.1.2017  19:41

Jeden z nejsmutnějších seriálových dílů. Zajímavě odvyprávěný příběh. Plně využitý motiv dopisu, fotky.

• 7.1.2017  18:52
    Manželská lest (TV film) (2014)

Bez Jennifer Beals by byl příběh tuctový. Závěrečná rvačka působí jako nepovedená parodie.

• 2.1.2017  19:16

Trio Mihulová, Polívka, Vilhelmová exceluje. Civilní snímek s otevřeným (?) koncem.

• 2.1.2017  19:13
    Atlas mraků (2012)

Překombinovaný velkofilm, který zdlouhavě filosofuje o ekologii (aluze na Darwina) nebo svobodě (aluze na Solženicina).

• 30.12.2016  18:38
    Anthropoid (2016)

Při čtení románu Dva proti říši jsem si představoval, jak by vypadal film natočený podle knihy Jiřího Šulce. Při sledování filmu jsem si vybavoval scény z románu. Jediné, co mě rušilo, byly anglicky mluvící české/ německé postavy. Na druhou stranu je unikátní (i záslužné), že zahraniční tvůrci natočí příběh, který je symbolem českého odboje proti nacistům.

• 30.12.2016  18:34

Srovnatelné s jedničkou. Nebeské scény jsou hravé, vtipné, svižné. Mikulášský příběh je jednoduchý, ale kouzelný, pohádkový. Jiří Strach dokáže vést nejen herce, ale vybrat i správné lokace.

• 30.12.2016  18:31

Uhlazenost a načančanost snímku místy hraničí s patosem. Příběh je odvyprávěný poutavě, ale nevěrohodně. Rušivě na mě působilo, že Liesel čte knihy v angličtině. Vzhledem k nosnému tématu jsem srovnával s českým filmem Musíme si pomáhat. Zlodějka knih mi přišla na rozdíl od Hřebejkova snímku nevěrohodná. Myšlenky o slovech jsou zajímavé. Očekával jsem, kdo z ústředních hrdinů zemře, a vypravěč - Smrt - celkem překvapil. Jsem zvědavý na knižní předlohu.

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67