Lasica píše Čekovskému (2024) (pořad)

Presne kvôli takýmto programom má verejnoprávna televízia svoj zmysel. Krásne, úprimne a čisto podaná spomienka na maestra Lasicu. Záznam koncertu náladu predstavenia sprostredkoval veľmi príjemným spôsobom a človek má hneď chuť to celé zažiť aj naživo. Ďakujem pán Čekovský a Pán Lasica.

Princ Mamánek (2022)

Rozprávka pre náročného (a skôr dospelého) diváka. Výborné obsadenie, hudba a vizuálne nápady.  Skôr také domáce fantasy s psychologickým a filozofickým posolstvom. Nečakane pozitívne prekvapenie.

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Súboj českej a slovenskej vianočnej rozprávky v roku 2023 u mňa jednoznačne vyhrala tá slovenská. Podotýkam, že asi po prvýkrát. Rovnako je to prvý film režisérky Čengel Solčanskej, ktorý ma zaujal. Páčila sa mi kombinácia cestovania v čase, slovenskej prírody, folklóru a priemyselnej revolúcie. A ešte výber hlavných hrdinov. Bolo medzi nimi cítiť chémiu, kvôli ktorej človek rád prepáči logické nezrovnalosti, či nedotiahnuté vedľajšie postavy. Solídne 4* v rámci svojho žánru.

1670 (2023) (seriál)

Scenárista seriálu písal aj poľský The Office a na 1670 to vidieť. Nejde však v žiadnom prípade o kopírovanie! 1670 je svojské, bláznivé a triafa do čierneho. Nielen o poľských reáliách i dejinách, ale veľa sa toho hodí aj na nás Slovákov. Dúfam, že bude nasledovať aj druhá séria. Susedia Poliaci, vitajte na tróne európskeho humoru.

Děti Nagana (2023)

Milý rodinný film, ktorému nemám veľmi čo vytknúť. Nadpriemer.

Oktopus (2023) (seriál)

Každý diel seriálu je lepší a lepší. Finále vynikajúce. Tešil by som sa pokračovaniu.