The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Velke halooo okolo toho ale zatial (po prvej casti) sa u mna nedostavil ziadany WOW efekt. Vcelku sa to tahalo a tahalo... Technicke spracovanie super, casting az na Bellu v pohode. Ta je proste hrozna, bude to boj dopozerat to s nou do konca.

Batman (2022)

Prvotny odpor sa nenaplnil... chvalabohu. Od predstavenia noveho herca som mal film zafixovany ako nieco co nechcem vidiet. Aj preto ze ho mnohy prirovnavali k Jokerovej psychonude. Predsalen Batman by mal mat aj trosku musculaturu a nie skostnateny, vyblednuty upir. To jedine ma na filme nakoniec aj vadilo. Inak je to majstrovske dielo, ponura atmosfera je taka brutalna a dychberuca, ze ani stopaz skoro 3 hodiny ma nenutila zaspavat od nudy a sypat si sol do oci. Kamera prepracova, niet co dodat. Hudba na vybornu. Celemu filmu najviac sveci obrovske platno a super ozvucenie. Je vidiet ze Batman tu dostava aj slusne na frak, cim je ukazana aj jeho ludskost, ale chyba viac nebatmanovske pozadie. Ako uz bolo spomenute: co robi Batman ked nie je Batman? Co sa tyka hercov, nu, Patizon to zahral dobre, niet pochyb, ale bez obleku to bola len schranka, nieco ako v Dni nezavyslosti, kedy o schranky vypadne len taky cerv. Mlada Kravitzovie, v latexe a kratkych vlasoch posobila trosku ako batmanov transRobin kamarat. Dlhe vlasy a bez prevleku... to uz ina liga. Colin taka maska, ze keby neviem ze tam hra tak ho nespoznat, super. Celkove hodnotenie: 94%. Akcia, kamera, atmosfera SUPER.

Harry Potter: Bradavický turnaj čtyř kolejí (2021) (pořad) odpad!

Moje oci, moje oci! Toto sa snad ani dopozerat neda. Sutaziaci vybrani uplnou nahodou. Uplnou nahodou vacsina cierna, niekto mlady, niekto stary, chudy, tlsty, buzik a niekto bude urcite aj chalanbaba.... a to nemam proti nikomu nic. Ale toto je uz vrchol ritolezectva a pretlacania LGBTKGBCIAFBI+-. Navyse sutaziaci su ale ze strasne preafektovani. Je to odpad a nikto by sa na to nemal pozerat.

Duna (2021)

---Knihu som necital---  ...asi aj preto ma toto veldielo oslovilo tak z polovice. Vizualna parada, ktoru bohuzial utlmila dlha stopaz a dej. Dej, ktory ked sa uz uz konecne rozbehne, je koniec. Co to ma sakra byt?! Tym padom posobi film ako taky dost slabo, s takmer nulovou hodnotou. Hodnotim ako samostatny film s prihliadnutim na to, ze sa viedli polemiky ci vobec bude pokracovanie... ??? what? (vyraz toho prekvapeneho memecernocha). Ako napisal MrHlad: Takový hezký navoněný prd.

Pasažéři (2016)

Aj ked je to v podstate o dvoch ludoch, a silnom nabehu na romantiku... vobec to nenudilo, praveze bavilo. Najviac akcie sa dostavi az v poslednej polovici az stvrtine.

Smrt ve tmě (2016)

Velmi solidny napinak. Na svoj zaner original tema a nadpriemer. Poriadne ani neviem komu som drzal viac palce v boji o zivot, frackom alebo veteranovi. Nikto z nich nebol svaty, uz len to stoji za zamyslenie sa, ze na koho strane clovek nakoniec je... Len dufam ze nebude aj dvojka :-)

Rudý kapitán (2016)

Takze takto: ocakavania z navstevy kina boli o hodne vacsie, cakal som aj nejake trosku ine vizualne stvarnenie a prevedenie... ale musim povedat k atmosfere filmu sa spracovanie hodilo, k tomu v akom roku sa dej odohraval to sedelo (zafarbenie a pod). Co ma sklamalo bol dej a odsipanie, nevie ale nejako som prestaval vnimat film, dokonca sa mi zdal az utahany, nejake napatie som neprezival, akcie tak pomenej. Vykon hercov bol vcelku dobry a presvedcivy, vulgarizmy mi vobec nevadili, vtipnych hlasok bolo celkom dost (mladsim mozno niektore unikali :-) ). V kine sa dokonca zjavilo pomerne velke zastupenie starsieho-stareho (vekovo) osadenstva... Film asi tak na tri hviezdicky, stvrtu som dal len preto ze je to nieco slovenske a konecne pozeratelne (ale silno som nad nou vahal!!!)

Kingsman: Tajná služba (2014)

- "Jestli zachranis svet, mozes mi to udelat do zadku." - "Tak to se vratim." :-)

Nepřítel (2013)

Bez hodnotenia. Neviem ci je tak dobry, ze ho az nechapem, alebo tak zly...

Rychle a zběsile 7 (2015)

Akcia na vybornu, spracovanie, kamera taktiez ale... ale vykon hercov, konkretne Naftak, to co bolo?! V akcnych scenkach fajn, ale mimo toho hral ako amater, wtf?! A to nebol jediny. Jasne, je to o akcii, autach, ale toto ma sklamalo. F&F VI hodnotim o hviezdicku lepsie.