Krysa SPK

Krysa na volné noze

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 11.4.2017  21:14
    Masaryk (2016)

Film světového formátu, který ale asi nikdo kromě Čechů a Slováků nepochopí. Lekce dějepisu šmrncnutá psychologickým dramatem. Škoda jen několika zbytečných scén a ještě zbytečnějších fabulací ze života Jana Masaryka. Naopak scény jako mobilizace (ještě teď mi jde mráz po zádech) nebo všechny konfrontace Masaryka a Beneše jsou bez přehánění dechberoucí a přesahují svou precizností hranice českého filmu. I přes mírné zklamání z několika částí filmu nemohu jít díky tématu s hodnocením níž. Jan Masaryk je pro mě srdcová záležitost a doufám, že tímto filmem zájem o jeho pozoruhodnou osobu nekončí. "Pravda vítězí, ale dá to fušku !"

• 19.3.2017  22:34
    Patriots Day (2016)

Hrdinové z bostonské policie a dalších bezpečnostních složek si zasloužili takový film. Čekal jsem, že to bude pecka, ale výsledek předčil mé očekávání. Je to napínavé od začátku do konce, sugestivní, strhující a navíc se dočkáme nejlepší pouliční přestřelky od dob filmu Heat. Nenávistné protiamerické hejty od flustrovaných čecháčků na ČSFD doporučuji ignorovat více než obvykle. Tenhle film rozhodně stojí za zhlédnutí.

• 7.2.2017  21:11
    Jackie (2016)

Ukázkový příklad toho, jak i s dechberoucím tématem a prvotřídní herečkou v hlavní roli natočit nebetyčnou nudu. Velká škoda, mohl to být skvostný film. Jackie Kennedy by si takový zasloužila…

• 1.12.2016  14:09

Prej romantická oddychovka. Prosím, více takových oddychovek ! Žádná uslintaná limonáda se nekoná. Už dlouho jsem ve filmu neviděl dva tak sympatické, perfektně napsané charaktery. Navíc skvěle zahrané a především Chris Evans dává zřetelně najevo, že neumí jen Captaina Americu. A jeho režie ? Nechce se mi věřit, že je to jeho debut. Přenádherně nasnímaný večerní New York a přesný soundtrack jsou už jen třešničkou na dortu. Secsakramensky doporučuju !

• 22.11.2016  21:03

Mám pocit, že Bůh nestál jen při vojínu Dossovi v bitevní vřavě, ale i při Melu Gibsonovi, když točil Hacksaw Ridge. Nic víc nedodám. Nutno vidět, nutno prožít.

• 28.9.2016  21:01
    Anthropoid (2016)

Je to famózní záležitost a nezbývá nic jiného, než vyslat vztyčený prostřeníček filmovým kritikům, především těm českým (a především Spáčilové z MF Dnes). Anthropoid rozhodně není zdaleka tak špatný film, jako většinou psali. Proč ? Za prvé musím hned ze začátku napsat, že nejsem úplným fanouškem Sequensova Atentátu, který považuji za skvělý jen v dílčích momentech, ale ne jako celek. Dále mi absolutně nevadí, že ten film natočili Britové - Češi toho nebyli za 27 let schopní, no tak co ? Ano, kritikové psali, že druhá půle je o poznání lepší než ta první - není to ale při znalosti celého příběhu logické ? Ale i tak to není pravda, film mě nenudil ani ve chvílích dlouhých konverzacích. A další věc: Ne, český přízvuk v anglických dialozích mi nepřišel ani rušivý, ani trapný. Herci fungují na jedničku - jak energický Cillian Murphy jako Josef Gabčík, tak Jamie Dornan jako váhající Jan Kubiš. Za povšimnutí ještě stojí Harry Lloyd jako Adolf Opálka, z toho charisma jen prýští i přes mnohem menší prostor, kterému se mu dostalo. Z českých herců samozřejmě zaujme neselhávající Alena Mihulová jako paní Moravcová - máma parašutistů, ale i pomrkávající Václav Neužil jako Josef Valčík. Scéna atentátu je filmařský koncert, tam jsem přestal dýchat a podezírám i srdce, že si dalo chvíli "voraz". A nejlepší nakonec: finální bitva v Chrámu sv. Cyrila a Metoděje patří k tomu nejlepšímu, co jsem ve filmu za poslední dlouhá léta viděl. Anthropoid je silný film, podle mého názoru naprosto nepochopitelně kritizovaný ze strany filmových recenzentů, ale tentokrát více než kdy jindy: kašlat na ně ! Seanu Ellisovi a dalším tvůrcům a hercům patří velký dík a mně je jako Čechovi stydno, když za nás musí takové filmy točit cizinci. Anthropoid bezrozmyslu řadím mezi nejlepší filmy v mém pomyslém Pantheonu filmové slávy. PS: Jako dlouholetý anthropoidolog ještě musím dodat, že ve filmu je množství historických nepřesností a Sean Ellis oba parašutisty ve snaze o jejich polidštění nechává plakat, pochybovat nebo se strachovat - ano, můžeme o tom polemizovat, jestli to bylo opravdu nutné, ale JE TO FILM a myslím, že je správné k tomu takto přistupovat. Kdo chce fakta a jen fakta, má k dispozici literaturu faktu nebo filmové dokumenty.

• 13.9.2016  08:25

Jeden zázrak má na svědomí kapitán Sullenberger, ten druhý Clint Eastwood - když totiž někdo, komu táhne na devadesátku, točí jeden geniální film za druhým, nenapadá mě, jak tento úkaz jinak nazvat. Sully je film, kde šlape všechno jako hodinky a zaslouží si vidět ho na velkém platně - takže žádný "čórky" a hybaj do kina !

• 15.5.2016  22:32
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

"Uvidíme se po bitvě.... a jestli ne, tak někdy jindy." Bravo, Česká televize 👏 Cítil jsem v kostech, že to bude parádní záležitost a taky že jo 👑

• 15.12.2015  19:36
    Spectre (2015)

Konečně jsem viděl Spectre. Ne, nečekal jsem, až bude k ukradnutí na internetu, ale křoupající a srkající kino mi tak trochu kazí zážitek z filmu - když to řeknu dost kulantně - tudíž jsem si počkal a dneska jsem seděl v kině skoro sám. A konečně si mohu taky položit tu zásadní otázku, je Spectre nejlepší Bondovkou ? Dost možná. Craig se tu totiž podává ruku s Connerym - jedná se o oldschoolovku jako prase. Tolik momentů odkazující na bondovskou mytologii zahřeje našince u srdce, až to hezký není 😉 A vrchol celého filmu ? Jednoznačně celá scéna ve vlaku. Kdo si při ní nevzpomněl na "From Russia with Love" nemá právo si říkat bondovský fanoušek. No nic, Jamesi, přeju hezkou dovolenou a doufám, že tak maximálně za dva roky na viděnou 😉 Ano, když píšu James Bond, myslím Daniela Craiga, nikoho jinýho ! 😡

• 24.8.2015  15:59

Jednoznačně nejlepší díl série, který nejen že zastiňuje všechny ostatní díly, ale směle se může řadit mezi ty nejlepší akční filmy všech dob.

• 24.8.2015  13:42

Po letech měním hodnocení, přidávám jednu hvězdu navíc a zaokrouhluji na plný počet, neboť ten film pro mě osobně vyzrál jako víno. Blu-Ray, domácí kino, vychlazená Corona a není co řešit. Dominic Toretto a jeho čtvrt míle forever !

• 6.8.2015  16:04

Grandiózní, grandiózní záležitost, která zraje jako víno. Monstrózní opus Michaela Manna (režie a scénář) a herecký koncert legendárních Ala Pacina a Roberta De Nira. Tři hodiny utečou jako voda, každá vteřina filmu není promarněná, všechno do sebe zapadá a strhující děj nenechá diváka ani vydechnout. Navíc gurmána potěší prezentace snad všech typů a značek palných zbraní své doby a hlavně poslední vyloupení banky může směle kandidovat na nejlepší (a zároveň realistickou) přestřelku všech dob. A finální honička na letišti mezi přistávajícími letadly ? Tady už těžko věříte, že koukáte "jenom na film". Kdo tohle stěžejní dílo světové kinematografie neviděl, jako by nežil. PS: Film se nechal inspirovat skutečnými událostmi a naopak filmem se inspirovalo hned několik opravdových přepadeních bank.

• 16.7.2015  08:22

1. jsem ortodoxní fanoušek prvních dvou Terminátorů a nedám na ně dopustit. 2. jen magor nebo filmový analfabet si mohl myslet, že se pátý díl vyrovná jedničce a dvojce (podle mě by se tak nestalo, i kdyby se na režijní sesli vrátil sám železný Jim). 3. Po těch negativních reakcí jsem čekal nebetyčnou hovadinu. Není tomu tak, v podstatě jsem byl až překvapen, jak komplikovaná zápletka funguje a nenudí (jak strašily debilní trailery). Bohužel scénář se asi párkrát přepisoval a někdy to drhne, jindy je chování postav nelogické, jindy nechtěně úsměvné. Kámen úrazu je však rutinní režie a především nemastní neslaní herci dvou hlavních hrdinů Sarah a Kyla (narozdíl od prvního dílu). A tak jediný tahoun zůstavá starý dobrý Arnie. Bohužel tolik prostoru zase nemá, ale když SE VRÁTÍ stojí to za to :-) Terminátor 5 nesahá (jak se dalo čekat) prvním dvěma legendárním dílům ani po kotníky, ale zdaleka není tak špatným filmem, jak se píše v některých recenzích.

• 7.7.2015  10:01

Zbožné přání každého fanouška původního Jurského parku je tu. Připadal jsem si jako bych se vrátil v čase - když jsem Spielbergův majstrštyk viděl poprvé (ovšem nahraný z německého satelitu v příšerné kvalitně a nerozuměl jsem ani slovo, ale ani to mi nezkazilo neopakovatelný zážitek). Díky Bohu doba pokročila a včera jsem si mohl dinosaury vychutnat na velkém plátně. Jurský svět je nejlepší blockbuster za posledních pár let a hlavně Transformerům dokazuje, že blockbuster dnešní doby umí být i chytrý a plný nostalgie 90. let.

• 18.4.2015  21:12

Ultramrda - po velmi dlouhé době akční film, co má koule. Průjezd - vlastně průlet třemi mrakodrapy se stane legendou 😀 Rozloučení s Paulem Walkerem se tvůrcům podařilo na jedničku - závěrečná sekvence je dojemná, slzotvorná, ale zároveň důstojně a vkusně natočená (za což přidávám pátou hvězdičku). A osmičku chci ! Při úctě k Walkerovi, Diesel a The Rock by ji v pohodě utáhli.

• 5.2.2015  14:35

God bless The United States of America. God bless Texas. God bless Chris Kyle - rest in peace, brother.

• 5.12.2014  18:55

Pochybný scénář a laciné zpracování stranou. Hlavně že tam jsou Mariňáci, Navy Seals, odehrává se to v Afghánistánu a střílej se tam talibanci. Za mě ok ;)

• 13.11.2014  19:18

"Auf wiedersehen, asshole !" Tohle je válka ! Bláto, krev, vnitřnosti. Vojáci jsou hnusný, špinavý, zjizvený a vůbec s nima není prdel. A kord když jich je plnej tank a vede je Brad Pitt. Tenhle biják doporučuju všema deseti !

• 24.8.2014  21:25
    Tři bratři (2014)

Zdeněk Svěrák je génius a Jan Svěrák je režisér světového formátu. Nepamatuji, kdy jsem se u českého filmu naposledy takto bavil. Že by u Vratných lahví ? Obsadit hlavní role Tomášem Klusem a Vojtou Dykem se může zdát jako chladný producentský kalkul, ale na to jsou oba překvapivě moc dobří herci (tedy především Dyk překvapil, Klus by zřejmě svým charizmatem uhrál i mnohem méně zásadní role). Po všech stránkach krásný film s typicky laskavým svěrákovským humorem.

• 20.5.2014  07:57
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

'Grandpa, were you a hero in the war?' Grandpa said 'No... but I served in a company of heroes."

• 6.3.2014  21:33
    Gravitace (2013)

Gravity je na blu-ray úžasný zážitek... Chtěl jsem se více rozepsat, ale omlouvám se, musím nejdříve najít na podlaze svou dolní čelist...

• 29.1.2014  21:59
    Rivalové (2013)

"Chytrý člověk získá víc od svých nepřátel, než hlupák od svých přátel." Niki Lauda. Souhlasím a jsem rád, že se můj soukromý pantheon nejlepších filmů všech dob rozrostl o další kousek. A Niki Lauda a James Hunt v něj zajeli s Formulí 1 hodně blízko k prvnímu místu.

• 20.1.2014  21:10
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Parádní seriál ! Rada Vacátko a jeho páni ze čtyřky mají velkou konkurenci.

• 1.1.2014  22:22

Bratrství, odvaha a čest na prvním místě. Na tom druhém nelítostná surovost války - tržné rány, díry v těle, krev mísící se se špínou. Tohle je válka... Pečlivé režii vydatně pomáhá často dech beroucí kamera a Steve Jablonsky a Explosions in The Sky dávají se svou hudbou filmu potřebnou dávku emocí. Lone Survivor je opravdu vydařený film, ale je třeba chápat jej především jako hodnotnou poctu skutečným hrdinům: Michaelovi Murphymu, Dannymu Dietzovi, Matthewovi Axelsonovi a dalším padlým z operace Redwings a v neposlední řadě i jedinému přeživšímu Marcusi Luttrellovi. Už podle prvních reakcí na ČSFD se dá očekávat, jak na film bude reagovat typický čecháčkovský kverulant, ale proč se jimi vůbec zabývat. Raději jim vyšlu vztyčený prostředníček a hned na to se pokloním, jak nejvíce dovedu, tvůrcům tohoto filmu a stejně tak všem hrdinům bojujícím ve válce proti terorismu. Never out the fight !

• 15.12.2013  12:32
    Kick-Ass 2 (2013)

Kick-Ass 2 je v mnohém slabší než geniální jednička, ale stále se jedná o v našich kinech ojedinělou podívanou. Kick-Ass a Hit Girl opět hlásí jako o život a stejnou měrou i masakrují kriminálníky a jiné zloduchy. Navíc se k ním přidávají další hrdinové, především Colonel Stars and Stripes v podání neselhávajícího Jima Carreyho. A stejně jako u prvního dílu je to nejlepší na celém filmu neskutečně úderný soundtrack.

• 25.11.2013  07:36
    České století (TV seriál) (2013)

Za mě jednoznačně palec nahoru. Vzestupná kvalita dílů jednoznačná - zatím poslední díl "Zabíjení soudruha" je depresivní, sugestivní podívaná, ze které mi běhal mráz po zádech ještě ráno. Bravo.

• 2.11.2013  19:17

Ondra Vetchý a jeho další herecký koncert. I přes své neduhy je Příběh kmotra na české poměry nadprůměrný mafiánský film jak se patří. Kdo tak ještě neučinil, nechť maže do kina ! Takovým filmům patří divácká přízeň !

• 15.9.2013  17:37

Má srdcová záležitost. Precizní v každém detailu, od vizuálně kouzelné režie Ridleyho Scotta, přes neselhávající herecký ansámbl až po dnes již kultovní soundtrack Boha filmové hudby Hanse Zimmera. Kdo film neviděl na blu-ray, o hodně se ochudil. Nechutné komentáře jistých zdejších uživatelů, kterým leží v žaludku americké vlastenectví, jsou jasný ukazatel toho, proč je morálka českého národa tam, kde je. Američané jsou naopak hrdým národem a jsou právem pyšní na své vojáky. Což cynická duše čecháčkovského kverulanta nikdy nedokáže pochopit.

• 9.9.2013  08:33
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Hodně velký průšvih. Nová Sanitka z daleka nedosahuje kvalit klasické Sanitky, kde fungovala atmosféra i osudovost. Filip Renč naopak strojí lacinou videoklipovu režii sobě vlastní a scénárista Ivan Hubač se měl od tatínka mnohem více učit. Hudba, která ve staré Sanitce fungovala na výbornou, zní v nové Sanitce jako z východoněmeckého porna a potěší jen tehdy, kdy se ozve legendární téma "Můj čas". Z hereckého ansáblu jasně převyšují své nové kolegy staří bardové jako J. Hanzlík, P. Kostka nebo P. Zedníček (a to i když jim nohy podtrhávají trapná dialogy). I oko nevšímavého diváka si pak všimne neskutečných nelogičností (více zde) Filipe Řenči, vraťte se na FAMU ! (mé 3000. hodnocení:-))

• 23.8.2013  12:51
    Nevědomí (2013)

Pastva pro oči i uši. Jeden z nejlepších blu-ray titulů, co je u nás k sehnání. Navíc v parádním steelbooku, který se stane ozdobu každé filmové poličky. Film samotný splnil mé očekávání, stejně tak Tom Cruise, který po herecké stránce zraje jako víno. Ve scénáři se sice sem tam najde nějaké to "WTF", které může kdejakého hnidopicha iritovat, ale já nejsem ten případ. A nesmím zapomenou na povedený soundrack (na blu-ray jako isolated score v DTS 5.1!!!) PS: Po druhém zhlédnutí zvedám na pět hvězd, protože jako fanoušek sci-fi musím uznat, že něco tak úchvatného tady dlouho nebylo.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15