Interview (2014)

Trochu som sa tohto filmu bál, kvôli hype a rečenziám. Trailer ma nakoniec presvedčil, aby som šiel do toho a neľutujem. Stredu filmu by síce svedčalo trochu zostrihania, tak o pol hodinku, ale skvelé scény sú počas celého trvania - napríklad tiger a pašovanie kontrabandu - ale posledná pol hodinka, ktorá nahodí super mi spôsobila tlemenie sa ešte hodinu po skončení. Odporúčam.

Millerovi na tripu (2013)

Veľmi príjemná trochu vulgárna rodinná komédia. Bez fekálneho humoru, inteligentné, odporúčam.

Muži v černém 3 (2012)

Možno najlepší diel doteraz. Brolin v roli agenta K válí, Smith je vtipný a nie je otravný, skoky v čase sú fajn a záver dojal.

Mezi vlky (2011) odpad!

Tento film je príbehom siedmych ľudí prežívajúcich pád lietadla proich jedného po druhom žerú mimozemšťania, čo sa vzdialene podobajú na vlkov. Síce na konci filmu sa píše "Based on a true story" ale ak je niekde hlboko, hlboko naozaj niečo reálne, je to dokonale zakryté lou blbosti a nelogickostí. Pár ukážok, čo vo filme nefunguje: /pozor, spoiler alert/ - chlapíkovi sa zasekne noha pod vodou a hoci voda tam má len niečo okolo metra tridsať, bohužiaľ priamo nad chlapíkom je strom a Liam Neeson nemá toľko rozumu, aby urobil krok dopredu a nechá chlapíka utopiť. - celý čas vo filme sneží, napriek tomu je na zemi 10 až 30 cm snehu - vlci ľudia nežerú, oni ich chcú len zabiť (toto reálne povie Liam Neeson, expert na vlkov) - vlci sa objavia vždy keď to scenár očakáva a len čo splnia svoju úlohu (napr. chlapík spadne do rieky) bez stopy zmiznú - keď niekto sedí vo vlčom brlohu, vlk poslušne čaká, kým Liam Neeson si prezrie všetky fotky čo má pri sebe, priviaže si flaštičky na ruku, povie básničku a až keď nadíde správny okamih tak zaútočí - Liam Neeson si zapláva v rieke, ale napriek tomu papier, čo má v peňaženke sebou sa nerozmočí a text napísaný atramentovým perom sa nerozpije - v tej istej scéne platí, že aj po kúpeľi v ľadovom potoku pri teplote mínus desať v mokrých šatoch prejde do vlčieho brlohu a vôbec mu nie je zima - film sa volá The Grey, ale alfa vlk s ktorým Neeson bojuje je uhľovo čierny :-)

Američan (2010)

Vizuálne zaujímavý, pomalý snímok kríva na obe nohy kvôli plytkosti, slabým prekreslením postáv, ich chaotickým a nelogickým správaním a klišeovitému zakončeniu.

Arn (2007)

Zaujímavý film, aj keď u nás na DVD bol uvedený zostrih pôvodne 2 (!!!) filmov - toto asi spôsobilo isté chaotické scény v prvej polovici fimu.

Zlost (2008)

Slabučký televízny film s mizernými hereckými výkonmi a slaboduchým dejom.

Zhrobudohrobu (2005)

Veľmi silný film, ktorý od tragikomédia vedie k čistej tragédii. Zostal som kvôli nemu hore do jednej v noci a päť minút pred koncom vypadlo televízne vysielanie, napriek tomu posledná pointa, ktorú som ešte videl ma svojou silou absolútne odrovnala.

Všechno nejlepší! (2006)

Čítajúc komentáre ostatných prichádzam na to, že mám vážnu vadu. Nevidel som Pánsku jízdu (vedome), takže nemôžem tieto dva filmy prirovnávať. Všechno nejlepší! je príjemný, pomalý film na ktorom som sa miestami zasmial. Dopozeral som ho ale do konca a nebol som nespokojný, dostal som to čo som čakal a ešte niečo lepšie.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Toto je film, ktorý ma absolútne minul. Šialene pomalé, šialene dlhé, z obrazov rokov dávno minulých na mna nedýchla tá prepotrebná atmosféra - podľa mňa jeden z najpreceňovanejších filmov roka.