Seišun buta jaró wa Bunny Girl-senpai no jume o minai (2018) (seriál)

Souhlasím s Gallienus, příběhově mě to neuspokojilo, přestože první díly mě bavily. Chemie mezi těma 2 fungovala skvěle, super dialogy, ale jakmile se začaly řešit problémy dalších postav, už mě to tolik nebralo.. Čekal jsem, že se to bude ubírat jiným směrem a nakonec mě to zklamalo.. 3*

Jódžo senki (2017) (seriál)

77%? To snad ne. Zde je krásně vidět, že nablýskaný vizuál prostě nezachrání všechno. Tady to platí dvojnásob, protože tohle veledílo nemá kromě vizuálu vůbec nic.. 1* (dal bych odpad, ale nakonec jsem to dokoukal)

Tate no júša no nariagari (2018) (seriál)

Nejedná se sice o nic převratného, ale i tak jsem se bavil. Všechno je celkem dobře zvládnuto, příběh asi ničím moc nepřekvapí, ale ve finále to jako celek funguje dobře. 4*

Mob Psycho 100 - Season 2 (2019) (série)

Z nudy jsem dal druhé sérii šanci. Pro mě lehce posun dopředu, více akce a pár epizod se mi dokonce líbilo. Avšak to nic nemění na tom, že Mob Psycho je anime, které má podle mě jen velmi málo co nabídnout. Z velké většiny se jedná o epizodické anime, příběh je extremně slabej. V podstatě jako kdyby ani nebyl... V každém díle se něco málo uděje a v dalším máte pocit, jakoby to na další díly nemělo žádný vliv. Ale když už přijde na řadu akce, tak je na co koukat, vizuálně to vypadá velmi dobře, ale co naplat, když všechno ostatní zaostává.. 3* a to jsem hodnej!

Mob Psycho 100 (2016) (seriál)

Nuda, nuda, nuda. V podstatě jsem to dokoukal pouze kvůli tomu, že jsem na to koukal v práci. 😂 Druhá půlka je lehce lepší, než ta první, i tak je to ale slabota. Z jakého důvodu, to sbírá vysoké hodnocení, je mi celkem záhadou. Tenhle typ seriálu jde totiž úplně mimo mě. Absence solidního příběhu, zpočátku epizodovost, a jestli to mělo být i vtipný, tak jsem na tenhle typ humoru už asi starej.. Řekl bych, že tak za 2 dny nebudu ani vědět, o čem to bylo. 🤦‍♂️ 2,5*

Made in Abyss (2017) (seriál)

Tady je rozhodně zaděláno na hodně zajímavý příběh. Potenciál je obrovskej. Bude jen záležet na tom, jak naloží s pokračováním. V této fázi je tedy velmi těžké hodnotit, když jsme pravděpodobně teprve na začátku příběhu. Abyss mě do sebe ale rozhodně vtáhl, a poslední díly ukazují, že se určitě nebude jednat jen o roztomilou pohádku :) 4,5*

Jakusoku no Neverland (2019) (seriál)

Velmi intenzivních 12 dílů. Ačkoliv by se mohlo zdát, že se většinu dílů vlastně vůbec nic neděje (pár dětí spolu neustále vede dialogy), opak je pravdou. Každý díl je napínavý a většinou nic není tak, jak se zpočátku může zdát. O napětí a zvraty tedy není nouze. Audiovizuální stránka pouze přidává na atmosféře, která je hodně hutná. Jediná výtka, by mohla být ohledně inteligence dětí. Předpokládejme tedy, že to jsou mimořádně vyjímečné děti. :D

Hunter x Hunter (2011) (seriál)

V první polovině seriálu jsem měl pocit, že sleduju další ze seriálů, který doplní můj top list. Ačkoliv první dojem působí hodně dětským dojmem, z omylu vás v zápjetí vyvede brutalita a to, že krví se zde vůbec nešetří. Příběh utíka rychlostí světla a já hltám každou další epizodu. Pak ovšem přijde arc mravenčích chimér a mé nadšení opadává... Z 90% byl pro mě tento arc utrpení, a tak seriál, který měl v mých očích obrovský potenciál, ztroskotal na extrémně dlouhém, ukecaném a nudném arcu. Možná kdyby tento arc byl zkrácen o polovinu, dalo by se na to koukat, ovšem zápletka a následný konec arcu mě neuspokojil ani po stránce příběhu a tak mi nezbývá nic jiného, než udělit pouze 3*

Kimecu no jaiba (2019) (seriál)

Audiovizuální porno, tím se dá tenhle seriál jednoduše shrnout. 😂 Opening i ending na jedničku. Příběh je relativně slušnej. V druhé půlce se do děje přidávají 2 postavy, které mohou být pro někoho dost otravné. Děj se taky zpomalí a tak vám brzy bude jasné, že tohle nebude končit 26 dílem.. Já jsem ale byl spokojenej a seriál mě rozhodně navnadil na film, který má být tuším příští rok. Za mě 4.5/5

One Piece (1999) (seriál)

One piece je gigantická sága, do které se mi moc nechtělo, ale když vás přestane bavit neustále hledat další a další kvalitní anime, je to docela dobrej nápad, jak mít na dlouho vystaráno. A chybu rozhodně neuděláte! Ačkoliv se musím přiznat, zpočátku mě tohle veledílo úplně nebralo, měl jsem pocit, že tvůrce do toho zkrátka nedává všechno. V porovnání, například s Narutem a Bleachem mi přišlo, že tomu zkrátka něco chybí, ovšem čím déle jsem koukal, tím víc jsem to začal hltat. Kolem dílu 200 už to pro mě byla jízda až do konce. V tuhle chvíli mám zkouknutých 909 dílů a můžu s klidem prohlásit, že se jedná o nejlepší shounen co jsem kdy viděl. Představivost tvůrce je absolutně mimo chápání , neustále musíte zírat s otevřenou pusou co dalšího ještě přijde, tohle je opravdu ultimátní dobrodružství.. Vybroušený diamant. Pokud váháte, zdali začít sledovat, tak neváhejte, nebudete litovat!