Perinbaba a dva světy (2023) odpad!

4 milióny eur na toto...neviem kde konkrétne ich minuli pretože to vôbec nie je vidieť. Strih je na úrovni videa z dovolenky, scenár nič moc, CGI tiež tak a najlepší herecký výkon podal psík. Jediným pozitívom tohto filmu je, že som si uvedomil, že aj vo filmoch, ktoré som považoval za zlé sú dodržané základné veci ako kontinuita v rámci scén a jednotné farby medzi strihmi.

Oppenheimer (2023)

Prvá hodina bola slabá, no potom sa to rozbehlo na 100%. Bavil som sa napriek tomu, že som čakal viac scén z Los Alamos. Technicky dokonalé ale škoda toho úvodu. 85 %

Avatar: The Way of Water (2022)

Avatar 2 je jednoznačne lepší ako 1ka. Je to vizuálne pestrejšie a scenár je lepší aj keď stále má medzery. Bral som to hlavne ako vizuálny zážitok a ten je 100 %ný. Po rokoch je tu opäť plnohodnotné 3D kde majú aj postavy hĺbku a nie sú to iba 2D figúrky v popredí. Efekty sú bezchybné a celkovo po technickej stránke filmu nie je čo vytknúť. Treba sa pripraviť na 3 hodinovú dĺžku, ale ubehne to celkom dobre pretože sa postupne menia prostredia a vizuálne film neomrzí. 85 %

Ängelby (2015) (seriál)

Námet je zaujímavý a dopozeral som to do konca pretože som chcel vedieť ako to dopadne. Ale je to zbytočne prekombinované a hlavne rozťahané. 6-8 dielov by úplne stačilo a potom by to bolo pokojne aj za 4* pretože technicky je to na dobrej úrovni a miestami je aj atmosféra porovnateľná s najlepšími severskými seriálmi.

Na prahu války (2019)

Neskutočná nuda...1* za alpskú prírodu, inak to bolo zlé a hlavne nudné. Ten mix s nemčinou nedával zmysel, natočiť celý film na širokouhlý objektív tiež nie. No a 174 minút pri takom tempe malo asi za cieľ aby divák trpel spolu s hlavným hrdinom. A to sa podarilo.

Za horizontem (2018)

Veľmi dobrý dokument, zameriava sa na hlavných predstaviteľov flat-earth scény. Dáva im priestor a priamo ich nezosmiešnuje. Zosmiešňujú sa však sami keď nedokážu prijať výsledky vlastných vedeckých pokusov a radšej si vymyslia ďalšiu konšpiráciu o realite. Vyvažujú to rozhovory so skutočnými vedcami a psychológom. Chcelo by to trochu skrátiť stopáž, odobrať niečo zo vzťahov a pridať viac experimentov. 90 %

Obří opravny (2018) (seriál)

Celkovo ide o priemerný dokument, veľa sa dramatizuje aj keď takmer o nič nejde. Hodnotenie dielov: 1. A330 3* 2. Sapsan 2* 3. Gripen 5* 4. Absalon 3* 5. Peter Pan 4*

Pán tygrů (2020) (seriál)

Keď tento príbeh raz niekto sfilmuje, tak tomu ľudia nebudú veriť. Totálny bizár plný zvratov a intríg. Nie je tu ani jedna kladná postava a napriek tomu sa to veľmi dobre pozerá. Niekto to volá White Trash Game of Thrones a dá sa s tým len súhlasiť. Výborne to vo svojom komentári zhrnul uzívateľ DaViD´82.

Kroniky Apolla (2019) (seriál)

Priemerný dokument o programe Apollo, ktorý neprináša nič nové. Je tu snaha ukázať misie aj z pohľadu pozemného personálu, ale zároveň je tu veľa pátosu. Preto odporúčam skôr When We Left Earth, kde sa prvé 4 diely venujú rovnakým misiám. A ak niekoho zaujíma misia Apollo z pohľadu inžinierov, tak je tu Moon Machines . 50 %

Aniara (2018)

Aniara je úplne priemerný sci-fi film, ktorý neprináša nič nové. Námet je síce zaujímavý, ale spracovanie je slabé. Bavilo ma len prvých 30-40 minút, potom to bola už len nuda. Na konci mi bolo úplne jedno ako to dopadne, pretože všetky postavy boli nevýrazné a nemal som k nim žiadny vzťah. 50 %