Aky

Aky

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 90 120
    • 23.4.2017  20:02

Velmi netypický western, který nestaví do popředí neporazitelné hrdiny a skvělé střelce, ale je vlastně v lehké nadsázce o nutnosti a potřebě vytvořit partnerské vztahy, založit rodiny, byť to může znamenat překážky někdy až nepřekonatelné a byť talové úsilí jeden nemusí přežít.

• 23.4.2017  19:59
    Orel Eddie (2016)

Film, který na rozdíl od drtivé většiny jeho bratrů ve sportovním žánru nepopisuje génia a jeho vzestup na vrchol ale je natočený přesně a důsledně ve filozofii: není zapotřebí vyhrát, ale zúčastnit se. Že je natočen podle skutečného příběhu, je o to zajímavější a také při vší komice zábavnější.

• 17.4.2017  18:27
    Boj (2015)

Zajímavý příběh za zahraniční vojenské mise o sváru pragmatičnosti a svědomí, rozprostírající se od samotného bojiště přes rodinu až po soudní síň. Celé je to ale jaksi chladné, sterilní, ve všech rovinách spíše vypočítané než odžité.

• 17.4.2017  18:23
    Legenda 17 (2013)

Kdo máme rádi hokej, dobře se na to dívá, nicméně je to pojaté tak extrémně tendenčně proti kanadskému a americkému hokeji, že to samotnému filmu ubližuje. Zajímavý je vhled do stranických intrik kolem vrcholového sportu té doby v Sovětském Svazu, stejně jako nepokryté přiznání, že tzv. sovětští amatéři byli tvrdí profesionálové, odpudivě pak působí výběr herců pro kanadský národní tým, který kopíruje casting planety opic.

• 16.4.2017  21:38

Jeden z mnoha sobě podobných příběhů, což je dáno patrně tím, že se mnoho takových podobných příběhů skutečně odehrálo. Zde všechno povyšují vynikajícím způsobem zvládnuté dětské herecké role.

• 16.4.2017  21:36
    Warriors (1979)

Pohádka vtěsnaná do prostředí New Yorkského gangsterského podsvětí. Zajímavě vypointovaný příběh, nic moc závažného se neřeší, ale docela pěkně se na to dívá.

• 15.4.2017  21:20

Po záplavě negativ, která film předcházela tomu, než jsem se k němu dostal, jsem nic moc nečekal. Dostal jsem ještě míň. Profesně rutinně odvedený film, obsahově ovšem o ničem. Příběh je zcela nezajímavý, navíc vyprávěný způsobem, který mě po pár minutách zbavil nadějí, že se to zlepší. Po titulcích všechno vyvane do ztracena, do šedé šmouhy, která se záhy rozplyne. a zmizí.

• 14.4.2017  21:40

Řekl bych, že dvojka lepší jedničky, což se nestává tak často. Zůstává roztomilost, ale příběh je pevnější, navíc všemu napomáhá dieckensovsky nasnímané a velkoryse vystavěné historické městečko, nic nešidící výprava a plejáda současného českého hereckého nebe.

• 14.4.2017  18:45
    Mlha v srpnu (2016)

Výtečně natočené drama (od Němců plné sebereflexe) o tom, jak snadno je možné přesvědčit vzdělané a jinak humanisticky založené lidi, že vraždit je mravné a prospěšné. Zrůdná ideologie dokáže přetvořit lidi ve zrůdy. Kdykoliv, nepochybně i dnes.

• 14.4.2017  18:41
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Přes mnohou hanu, která se tu na tento filmík snáší, ,mě se to líbilo. Není pravda, že to nemá příběh, má to i atmosféru, pěkné dialogy a vkusně umístěné bonmoty. Vadily mi v podstatě jen úvodní a závěrečné záběry na globální katastrofy, raději bych vyprávění viděl jako do sebe uzavřený komorní příběh.

• 14.4.2017  18:38

Asi to chce mít tento typ filmů náturu. Pro mne to byla nekončící nuda. Pomalé, vlekoucí se záběry vyprávějí ve své podstatě anekdotu, která by se dala vypovědět během několika minut při čekání na autobus.

• 9.4.2017  05:50
    Na forbíně TM (TV pořad) (2012)

Největším problémem tohoto pořadu je Tomáš Matonoha, který je pro tento typ zábavy zcela neschopný. Přehrává, nezvládá vlastní rozpaky, směje se vlastním vtipům... prostě špatné.

• 8.4.2017  21:11
    Útek zo zlatej krajiny (TV seriál) (1977)

Základem je výtečně vystavěný příběh Jackem Londonem, který Jiří Hubač umně a vkusně převedl do scénáře. Režijně, výpravou i herecky se zde téměř všechno povedlo, a tedy vznikl vysoce nadprůměrný seriál, který hloubkou i dramatičností a napětím předčí mnohé klasické westerny. Škoda jen toho kýčovitého konce.

• 26.3.2017  18:36
    Medici: Masters of Florence (TV seriál) (2016)

Nekontroluji historickou věrnost, o ní seriál nepochybně není a nebyl tak ani zamýšlený. Základem je skvěle napsaný scénář, na němž exceluje režie a spolehlivě vedení herci. To vše je doplněné Florencií, Benátkami...

• 26.3.2017  18:33
    Marley a já (2008)

Lehoučká, úsměvná v závěru dojemná komedie. Skvěle herecky zvládnutá včetně psa.

• 19.3.2017  17:17
    Stíny (TV seriál) (2014)

Překvapivě povedený rumunský seriál schopný se ve svém žánru poměřovat s podobnými světovými opusy. Zajímavé je i současné rumunské prostředí, nečekaný, ale sympatický je samotný závěr.

• 19.3.2017  17:14

Drsný a depresivní příběh vyprávěný přes malého chlapce. Obtížně se dívá na starého, vystrašeného a poddajného otce, který není schopen poskytnout synovi v nepřátelském prostředí oporu. Všechno je velmi povedené, pátou* nepřidávám kvůli zbytečné délce a tím rozvláčnosti.

• 12.3.2017  18:28

Příběh jemný jako čínská drobnokresba. Vyprávění nikam nespěchá, ale není přitom zdlouhavé, zápletka působí dojmem prostoty a jednoduchosti, ale přitom je dokonale vymyšlená. Opravdu výjimečně povedený film.

• 11.3.2017  18:43
    Na straně zákona (TV seriál) (2015)

Zpočátku trošku to připomíná První oddělení, jen po britsku. Postupně se to však díky základní nosné zápletce mění ve vynikající krimi s komediálními prvky.

• 11.3.2017  08:33
    Marťan (2015)

Základní Robinsonovský námět obohacený o duši hladící celosvětové úsilí, účast a solidaritu, všechno umocněné dokonalou americkou řemeslnou profesionalitou-

• 11.3.2017  06:43
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Moc mě to nebavilo. Sem tam zajímavá myšlenka, sem tam originální bonmot, sem tam povedená epizoda, ale chybějící sjednocující silný příběh. V polovině jsem zjistil, že mě vlastně vůbec nezajímá kudy a kam to půjde dál, začalo mě to nudit a posléze otravovat. Nicméně impozantní výprava, zajímavé prostředí a dobří herci.

• 5.3.2017  18:10
    Swingtime (TV film) (2006)

Dech beroucí je především fakt, je to natočeno podle skutečnosti. Příběh je zřejmě velmi dobře napsaný, realizaci zřejmě zbrzdily omezené finance, na druhou stranu jí pomohly šťastné ruce při výběru herců. Skvělí jsou nejen bratři Dlouzí, ale zejména také Alois Švehlík.

• 5.3.2017  18:07
    Suburra (2015)

Italsky ukřičený, italsky nepřehledný nepříliš akční mafiánský film.

• 1.3.2017  21:13
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Ne, kromě hereckého výkonu Vladimíra Javorského ne. Zejména pro rozpor s pravdou. Samozřejmě se nejedná o dokument, ale v takovémto seriálu se nesmí vymýšlet. A nelze to napravit tím, že se prohlásí, že se jedná o dílo "na motivy." Pak jste si tedy, milí autoři, měli "na motivy" vymyslet svůj příběh, ale nemůžete se tvářit, že zobrazujete skutečnost. Není to jen nepovedené, je to křivdící a škodlivé.

• 26.2.2017  21:26
    Johnny Cash: For Kenya (koncert) (1991)

Na můj vkus trochu příliš pobožnůstkářský koncert Johnnyho Cashe a sester Carterových. Ale písničky jsou to samozřejmě nádherné.

• 26.2.2017  21:24

Naprosto skvělý dokument, který nemá smysl opisovat, je třeba jej vidět (pokud máte rádi Johnnyho Cashe).

• 26.2.2017  21:23

Profesionálně perfektně odvedený snímek podle skutečné události. Právě ona událost osvětluje, že nejenže nelze demokracii vyvážet, ale nelze ji ani učit, pokoušet se ji implantovat těm, kteří po ní netouží, nerozumí jí a žít v ní nechtějí. Všechny takové pokusy těm lidem ubližují.

• 19.2.2017  18:48
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Sympaticky nedlouhý seriál, který těží zejména z chytrého scénáře, atraktivního prostředí nelegálního obchodu se zbraněmi a z hereckých výkonů Tom Hiddlestona, Olivie Colman, Hugh Laurie.

• 19.2.2017  18:46

Rasismus prosvětlený na známém příběhu geniálního atleta Jesse Owense ze všech myslitelných stran. Sympatická je i postava Leni Riefenstahlové, která je zde uchopená možná mnohem objektivněji než mnohé dokumenty.

• 12.2.2017  18:37

Výtečné konverzační komediální drama se silným humanitárním podtextem umocňované v každém okamžiku skvělým Ben Chaplinem.

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 90 120