stration

lenochod

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 20.5.2017  16:01

Velké hovno za velké peníze. Tupost prvního dílu je legendární, ale toto je zase o stupínek výš. Chvílemi jsem si připadal jako když se dívám na nějaký "Solární armagedon" nebo podobný velefilm z produkce Asylum. Je to bohužel tak špatný, že se člověk nemůže ani smát. Věřím, že o tom tvůrci vědí a že to prostě k takovým filmům patří. Ale mně to už stačilo.

• 15.5.2017  12:20

Krásný, ale smutný film, kde do posledního okamžiku doufáte, že to přece nemůže být pravda. Pravda to bohužel je, ale jen co se osudu hlavní postavy týká. Goffrey Rush předvádí svou další sólo jízdu a chvílemi to vypadá, jako by ve filmu nikdo jiný nehrál. Jediný konkurent je tak Jim Strugess coby zručný milovník. Sylvia Hoeks totiž při vší úctě není dostatečně tajemná a vzrušující jak by měla (teda až na scénu, kdy má nohu přes nohu...). Nádherná hudba celý příběh znamenitě podbarvuje a vy si až do konce říkáte, že rozumět umění a dělat aukce může být parádní zaměstnání. Mně se to moc líbilo.

• 14.5.2017  16:46

Velmi drahá reklama na šikovné Číňánky. Příběh stojí za prd, Damon tam hraje pouze kvůli silným producentům a celé se to zdá dvakrát delší než je ve skutečnosti. Pochválit se dají pouze triky, bitevní scény a kamera, na kterých je vidět, že film stál hodně peněz. Celkem teda podprůměrný film s nadprůměrným rozpočtem. Vícekrát vidět nemusím.

• 9.5.2017  06:32
    Rozpolcený (2016)

Náš milovaný Ind je definitivně zpět a skvěle si pohrává s divákovým očekáváním v tomto zdánlivě jednoduchém a přímočarém příběhu, který ale ukrývá mnohá tajemství a otázky. Mladý Xavier je prostě boží a kočky jsou taky k sežrání...Tu pátou hvězdu navíc přihazuju za závěr, kde příznivci Shyamalana musí poskočit na židličce a doufat v pokračování a protnutí s předchozí Mistrovým majstrštykem.

• 3.5.2017  17:51

"Vracel pozdě knížky do knihovny." :-)

• 25.4.2017  10:10
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

No konečně jsem v posledním díle poznal Labyrint! Sice byla opět povinná čtvrt hodinka, kdy jsem se orientoval v kupě postav, ale pak to začalo mít ty pravý obrátky a nakonec z toho vyklubal suverénně nejlepší díl série. Vysvětleno bylo asi vše, ale to nemůžu posoudit, protože v pár věcech jsem se prostě ztratil. Je hrozná škoda, že "Přemyslovská" linka nebyla v seriálu tou hlavní a dostala se do popředí až k závěru, protože to je IMHO to, proč jsou Jirkovy série tak dobré. Škoda zbytečných mafiánů, milostných motivů a různých odboček, které tentokrát zmátly trochu přespříliš a nerozvíjely zajímavější universum tajemna, záhad, spekulací a konspiračních teorií. I tak se ale jednalo o nadprůměrný počin, který asi až po druhém zhlédnutí dostane ten správný smysl (teda doufám). Jinak herci byli vybráni opět na jedničku, lokace také, Ondrova hudba pasovala a kdyby si pan Šec odpustil neustálé přibližovačky kamery, bylo by to pro očíčko příjemnější. Píšu to už poněkolikáté, ale scénář je přece jenom základ. Příště trochu zjednodušit, vystříhat zbytečné postavy, razantně přidat temnoty a tajemna a bude to zase na sto pro. Budu se těšit.

• 25.4.2017  10:06

• 19.4.2017  11:14

Viděli jste 13: hra smrti? Jestli ano, tak toto je verze pro dnešní mládež. Vše se točí okolo sociálních sítí a dnešní nemoci být "in a mít hodně lajků". Díky tomu film trochu nadhodnocuji, protože ono pachtění se za virtuální, a velice nestálou, slávou, mi fakt leze na Nerv. Herci jsou vybraní dobře, celé je to svižné a konec, i přes svoji lehkou nelogičnost a nepravděpodobnost, také vyšel. Na jedno podívání solidní jednohubka, u které se člověk nenudí a některým se možná rozsvítí.

• 19.4.2017  11:08

Hru trochu znám, a tak jsem se těšil, co tvůrci předvedou v tomto dlouho očekávaném projektu. No, moc toho nepředvedli. Na to, že přípravy trvaly hoooodně dlouho si se scénářem mohli pohrát sakramentsky víc. Když se děj odehrává v minulosti, nemám v podstatě výhrady (teda až na absenci krve a brutálnějších scén). Když se ale děj přesune do přítomnosti, panuje nuda a celé dohromady to prostě nedrží. Celá linka ze současnosti a celá "hra o jablko" mě v podstatě nezajímala. Je to škoda. Mohla to být vážně pecka. Fassbender dobrý.

• 19.4.2017  10:24

Začíná se nám to pomalinku projasňovat. Rozhodně nejlepší díl. Napětí také vzrostlo, postavy se chovají logičtěji a vše spěje do finále. Snad nezklame.

• 17.4.2017  06:49

Ke konci ne úplně příjemná podívaná, které dominují především herci, aneb několik osudových okamžiků v životě jedné "obyčejné" české rodiny.

• 15.4.2017  08:00

Nejsem žádný veliký fanda Star Wars a asi proto jsem si film užil víc než ostatní. Nic jsem totiž nečekal a nijak zvlášť se netěšil. Děj je celkem prostý, ale příběh odsýpá rychle a ty dvě hodinky celkem utečou. Herci jsou v pohodě, nejlepší jsou scény se slepým Ip Manem. Ke konci se Rogue One protne s regulérními díly Star Wars a pomrkává na diváka skrze své fanouškovské univerzum. Bavilo mě to.

• 15.4.2017  07:49
    Obr Dobr (2016)

Celkem milá pohádka, kde kralují hlavně triky, John Williams a Spielbegův cit pro příběh. Ten totiž tentokrát není nikterak košatý, ale díky Spielbergovi utíká svižně a nemá hluchých míst. Mezi klasiky se Obr Dobr asi nezařadí, ale příjemná podívaná to je.

• 11.4.2017  06:00

Příliš mnoho náhod a zbytečných postav sráží druhý Labyrint téměř do průměru. Tajemná linka s prsteny a řádem, je stále jaksi v pozadí, i když to je to, proč se na to většina lidí dívá a proč byla tak geniální první série. Nemůžu si pomoct, ale scénář je asi nejslabší článek celé série.

• 10.4.2017  20:02
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Neuvěřitelně mdlé a bez náboje. Kňažko to všechno nezachrání. Atmosféra sice celkem dobrá, ale co je to naplat, když mě neoslovil ani příběh, ani rozuzlení. No a ten polopatistický konec s "mírovým poselstvím" to taky moc nevytrhl. Škoda, těšil jsem se.

• 9.4.2017  20:29

Jednu hvězdu přidávám za to, že je film podle skutečné události a že jde v podstatě o katastrofický film, což já rád. Jinak je to příliš americké, hrdinské, patetické, herci nehrají, jen se tváří, hudba jak z Transformerů. No, průměr. A ještě k tomu ekologická a politická agitka.

• 5.4.2017  06:10

Vono když je to jenom jednou týdně, tak člověk má těžký problémy se v tom zorientovat. Postav je stále kupa a odboček tolik, že mám fakt co dělat, abych pochopil chování a motivace všech zúčastněných. Začíná se nám ovšem klubat tajemná linka s prsteny, což je hroooozně dobře. Proč ale dcerka jednoho ze zabitých říkala, že prsten si pamatuje, když ho táta nosil, když ležel ve vitríně v muzeu (teda ten prsten)? Třeba je jich víc. No, uvidíme.

• 30.3.2017  06:16

Ač je příběh značně zjednodušený a celý se odehrává snad v průběhu třech týdnů, kdy by se vztahy asi těžko vyvinuly podobným způsobem, je velice příjemný, pohladí, neublíží a připomene krásný vánoční čas. Herci jsou perfektní. Příště ale lépe maskovat ten všudypřítomný product placement.

• 28.3.2017  17:06

Ve valné většině účinkující, kteří tady už třicet let nemají co dělat a pak ti, kteří pravděpodobně Míšu podplatili, aby se dostali na pódium, protože jinak by po nich už ani pes neštěkl.

• 28.3.2017  16:49

Alespoň některé části se začínají projasňovat a pomaličku se v tom zorientovávám. Oldřich Vlach třešnička na dortu. Ovšem nechce se mi věřit, že celá epizodama s klukama, se studní a s jejich hledáním tam byla jen proto, aby dědoušek našel pohnutý šutr. Ten mohl najít třeba na houbách. :-) Templštejn ale jistě skrývá další tajemství...

• 21.3.2017  16:27

Plusem je rozhodně konečně záporná role Jirky Dvořáka. Jinak je příběh stále těžce zamotaný, ale když si to doma navzájem vysvětlujeme, tak se až tak neztrácím. Atmosféra malilinko zhoustla, na něco tajemnýho pořád čekám, no uvidíme. Škoda, že z hereckého ansáblu vypadl tak brzy Antonín "starej Mattoni" Švehlík. Jinak všechno funguje a očekávám další díl. P.S.: Ta night vision při krádeži prstenů mi vypudila lehčí úsměv na rtu, vono totiž bylo celkem světlo.

• 14.3.2017  11:21

A máme to tady. Těšil jsem se jako prase. Úvodní díl zobrazuje víc paralelních linek, ve kterých jsem se ale jakžtakž orientoval. Kromě zakopaného týpka a prozkoumávání hrobu nějakého středověkého pantáty postrádám zatím onu auru tajemna, která obklopovala první sérii. To se ale určitě změní a zase budu napjatý jak kšandy. Doplnění pátracího týmu o nové tváře je vcelku sympatické, hudba Ondry Brzobohatého je super a kamera na dronu si také užila. Už ať je tu další díl! P.S.: Jiříku, kolik pak se asi vypilo při natáčení toho Jamesona, když je v každé scéně z baru tak pěkně vidět? :-)))

• 12.3.2017  10:37

Velké překvapení. Zápletka není nijak komplikovaná, ale dobře zpracovaná a ozvláštněná napjatým vztahem matky a dcery, kde obě pikají za své hříchy z mládí. Film těží hlavně z dokonalé hororové atmosféry, která je místy hustá jak mlha, která by se dala krájet u Rákosníčka. Závěrečný twist je povedený, až vás zamrazí v zádech. Don't Knock Twice je prostě velice chutná jednohubka.

• 10.3.2017  05:56
    Contratiempo (2016)

Po vynikajícím a pro mě perfektním El cuerpo se režisér Oriol Paulo pustil do podobného tématu. Zápletka je na první zdání jednoduchá, ale postupem času se začíná komplikovat a hlavně díky upřesňování a snaze hlavního hrdiny mluvit už konečně "pravdu" se v ní objevují další kličky a překvapení. Závěr je pak opět třešničkou na dortu, kde se střídá jeden twist za druhým až nakonec zase sedíte s otevřenou hubou a zíráte na obrazovku. Hodnocení trochu nadhodnocuji, protože se mi prostě takový druh filmů děsně líbí a vždycky se rád nechávám houpat a balamutit. Oriol Paulo si vysloužil moji velkou pozornost.

• 8.3.2017  11:48

Naprosto perfektní zakončení jedné geniální série. Až je mi to líto. Protože tento styl by X-Menům sakra slušel. Celý film je temný, depresivní, výborně ohudbený, skoro všechno se posere a postupem času vám dojde, že konec musí být takový, jaký je. Herci jsou perfektní, Jackman prostě Wolverina obdařil charismatem a dokonce i city, kterým se snaží bránit, seč mu drápy stačí. Scénář je výborně jednoduchý a přímočarý ve stylu klasických road movies. Syrovost a naturálnost celého zpracování odkazuje zase na staré westerny. Já jsem si Logana neskutečně užil a doufám, že se Wolverinovy drápy ještě někde mihnou. Sice se má v nejlepším přestat, ale tady by to byla hrozná škoda.

• 6.3.2017  13:49

Je to hravé, skvěle vymyšlené, natočené a zahrané. Jenom mě to nechytilo prostě na plný pecky. Nicméně na další díly se těším a tady ten si dám určitě ještě jednou.

• 5.3.2017  17:38
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Banášová dobrá, borci za klavírem výborní, celkem do odsýpalo, Masaryka jsem neviděl, tudíš výsledky komentovat nebudu, i když se mi to zdá divný, nejsem pobouřen, nejsem zklamán, ale ani nadšen. Je pouze otázkou, kdo z našich herců a moderátorů by snesl vtipně a s noblesou odmoderovat večer příště.

• 4.3.2017  16:06

Tom Hanks pod taktovkou Clinta Eastwooda bravurně dokazuje, že život není simulátor a situace v něm se nedají všechny sedmnáckrát natrénovat. Potěšila mě komornost a vlastně i skromnost snímku, který popisuje čin do té doby neznámého pilota, který nevědomky udělal hrdinský čin, aby zachránil 155 cestujících a nakonec musí hájit svou čest před byrokratickou mašinérií.

• 1.3.2017  19:22
    Inferno (2016)

Už to není ono. Napětí téměř žádné, zápletka mizerná a celé to ztratilo tu auru záhady, řešení tajemství, konspirační nálady. Hanks je jakýsi starý, pomalý a hlavně praštěný (doslova). celkem mě to zklamalo.

• 1.3.2017  19:18

Zbytečný remake (nebo co), který může přilákat do kin novou generaci strachu chtivých teenagerů, ale ty odrostlejší nevystraší, nešokuje a nijak zvlášť nezaujme. Některé momenty jsou vydařené, celé je to rychlejší, ale tím pádem i nepřehlednější a nerealističtější. Kvalitativně někde u druhého dílu původní série.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75