Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Vymazání filmu Pryč z EU

Ahoj, když ČSFD vymazala film Pryč z EU (2019) tak nechápu, proč tu jako je film Zavrhnuté svedectvá (2018).

Vždy jsem brala že politikou ČSFD je svobodné přidávání filmů, jak amaterských, videoklipů a jakýchkoliv děl vykazující znaky díla. Pokud tomu tak není, nevím proč tu zůstává tento fašistický film od LSNS.

Správce diskuze:

fille
<< novější 3 2 1
    • 22.5.2019  13:09
    Stoka
    (hodnocení, komentáře)

Řekl bych, že řešíte koninu.

• 22.5.2019  11:11
    Han_Quadro
    (hodnocení, komentáře)

Eodeon: oukej už tomu rozumím. Zmrdi zajebaný zpičený kundy

• 22.5.2019  11:10
    Han_Quadro
    (hodnocení, komentáře)
    • 22.5.2019  11:09
    Han_Quadro
    (hodnocení, komentáře)

pursulus: Máš tu ale i jiný dokumenty a filmy kterou Unii kritizují

• 22.5.2019  11:07
    Han_Quadro
    (hodnocení, komentáře)

Schpekulant: jasně kime :D

• 21.5.2019  23:22
    Eodeon
    (hodnocení, komentáře)

Han_Quadro: když chci mluvit konkrétně, mluvím konkrétně. když chci mluvit obecně, mluvím obecně. žádné jinotaje tam nehledej. žádná další sdělení k tomu nedomýšlej. je to míněné přesně tak obecně, jak je to psáno, a připadá mi jako paranoia chtít si to mermomocí vykládat jinak.

na příspěvěk reagoval Han_Quadro
    • 21.5.2019  18:09
    Schpekulant
    (hodnocení, komentáře)

Prý si na tu cenzuru máte zvyknout a držet huby, jinak vám ty nelichotivé komentáře budou taky zcenzurovány, ač se vám to nemusí líbit.

• 21.5.2019  01:42
    Han_Quadro
    (hodnocení, komentáře)

Eodeon: no na obranu EU jsi vytasil se 70 let trvajícím mírem, jinak nechápu proč by jsi měl důvod to zmiňovat :D

na příspěvěk reagoval Eodeon
    • 20.5.2019  21:55
    Eodeon
    (hodnocení, komentáře)

Han_Quadro: jestli ti tohle vyplývá z mých slov, používáš logiku z říše divů, a na léčbu kognitivních poruch bohužel nemám kvalifikaci, takže nemohu déle sloužit.

• 20.5.2019  21:22
    Han_Quadro
    (hodnocení, komentáře)

Já si myslím, že udělali celkem dobře že to smazali, když jsem to viděl, bylo jasný, že je to jen politická agitka.

• 20.5.2019  21:22
    Han_Quadro
    (hodnocení, komentáře)

Eodeon: z tvého názoru vyplývá, že tuto zásluhu přisuzuješ Evropské Unii, jsem rád jestli se pletu

!to je ostatně nejzazším důvodem, proč sdružení států v první řadě vznikají. nepočítaje lokálně omezené občanské války a puče, užívá si Evropa míru už přes sedmdesát let. to je, jestli mi paměť slouží, historicky vzato nejdelší období bez velkého válečného konfliktu"

• 19.5.2019  19:43
    pursulus
    (hodnocení, komentáře)

liborek_: Za prvé, historie EU JE probírána, je jedno, do jaké hloubky. Není to pouhé video a reklama, poněvadž snímek má osnovu řádného dokumentu, ať se ti to líbí nebo nelíbí, a o politické straně v něm nejsou zmínky (kdyby se kladl na ni důraz, byla by to reklama, ne dokument, to tvůrci i možná věděli). Můžeš pouze říci, že to je zpackaný dokument, který se ti nezamlouvá — to je v podstatě i můj názor.

A teď jestli sem patří: ANO, protože sem patří i zasraný videroklipy, tudíž tato databáze NENÍ žádnou pouze databází filmovou!!

• 19.5.2019  14:27
    liborek_
    (hodnocení, komentáře)

pursulus: Opravdu tam je "probírána historie EU, její původní podoba a cíle, její proměny..."? Ve které minutě zazněla jména a názvy jako např. Monnet, Schumann, Schumannův plán apod. (a diskuze o nich)? Pouhé ilustrační záběry z videobank nedělají video dokumentem. Celá "historie" je tam odbyta slovy: "Nemá smysl zabíhat příliš podrobně do historie", přičemž to malinké povrchní zaběhnutí spočívá v pouhém vyjmenovávání letopočtů, kdy která země přistoupila k EU, příp. kdy byl v novější době zaveden Schengen nebo Euro... Žádná původní podoba, cíle, neřkuli proměny tam nejsou probírány už z podstaty toho, jak se přistoupilo k oné "historii" (a autoři to i sami deklarují). Zato je tam prezentován v podstatě kompletní program jedné strany (vystoupení z EU, a to bez podrobností jak), jejíž předseda je hlavním řečníkem a spoluautorem videa a tři zpovídání za onu stranu kandidují do Evropského parlamentu. To video nemělo být podle mého názoru na tomto webu už z principu (ČS"Filmová"D). Jeho smazání až po cca měsíci je jen dalším důsledkem absolutní nekoncepčnosti ČSFD.

na příspěvěk reagoval pursulus
    • 19.5.2019  13:04
    pursulus
    (hodnocení, komentáře)

[Neobvyklosti ruší… na rozebrání tohoto jevu ovšem nemám teď pokdy ani místa. Ovšem, -titi, to už je pořádně k legraci nebo k pohoršení.]

Tím, že jde o "plnohodnotný" dokument je míněno, že nejde o pouhou propagandistickou reklamu. Probíraný snímek má všechny znaky dokumentárnosti, je probírána historie EU, její původní podoba a cíle, její proměny, na to vše navazují po tom názory jednotlivců, ke konci, když se ptají i lidí na ulici, také pro-eujjní. Vše doprovází dobové obrázky včetně těch pohyblivých. Reklamu připomíná asi nejvíce začátek, kde se jako první věc objeví název sttrany, jejíž zástupce se uchází ve volbách, co teď mají býti; jináč se o té straně nemluví, což by v reklamě nebylo, tam by to vše směřovalo na onu politickou stranu.

na příspěvěk reagoval liborek_
    • 19.5.2019  04:36
    Eodeon
    (hodnocení, komentáře)

pursulus: nemění, ale odvádí to od ní pozornost, protože... já sám jsem byl při spoustě příležitostí obviňován, že používám naprosto nevhodné a rušivé archaismy, takže když něco praští do oka mě, tak už to musí být řádná pecka. ale mno nic, zpět k tématu: a podle jakých kritériích tedy jako usuzuješ na "plnohodnotnost" dokumentu?

• 19.5.2019  03:06
    pursulus
    (hodnocení, komentáře)

Eodeon: Nebo snad lépe >>"Pryč z EU" je plnohodnotný dokument o vzniku EU …<< — Nebo… co je na starším infinitivu tak zvláštního nebo záhadného… snad jen, že je dnes jeho použití neobvyklé, což nikterak nemění výpověď.

• 19.5.2019  02:59
    Eodeon
    (hodnocení, komentáře)

pursulus: hodnotiti?

to jako vážně?

• 19.5.2019  02:10
    pursulus
    (hodnocení, komentáře)

Eodeon: [Pustil jsem si "Pryč z EU znovu. Musím poopraviti původní svůj náhled, nejedná se pouze o "nějaké video", ale o plnohodnotný dokument.]

"Pryč z EU" je třeba hodnotiti jako plnohodnotný dokument o vzniku EU, o jeho vývoji, o jeho původním a nynějším směřování, tedy proměnách. Jakokkoli je tento dokument tendenční (zaměřený na nedostatky EU), není možné jej označiti pouze za "propagandistické video", za reklamu bez dokumentární hodnoty. Je mi líto, že jsem se už po prvé na snímek nepodíval lépe, bylo to způsobeno tím, že obecně jakoukoli propagandu, účelové jednání nesnáším.

Z předchozího vyplývá, že tento snímek patří do databáze filmů zde na ČSFD, mezi dokumenty, vypovídající o své době a určitém názoru na směřování národních evropských států.

V databázi, která přijímá do sebe i stovky a tisíce videoklipů, a dokonce i některé reklamní krátkometrážní snímky (jsou označovány na začátku svého jména křížkem), není na vyřazení dokumentu "Pryč z EU" žádné řádné omluvy. Jsem si nyní jist, že to je politikum, co určovalo vyloučení, a jestliže se sem do databáze tento snímek po volbách nevrátí, bude to politická cenzura jak vyšitá.

V žádném případě se tento plnohodnotný dokument nedá přirovati k nějakým "virálům" z Youtube. A už svojí délkou se vymyká z nějakých "reklamních spotů".

na příspěvěk reagoval Eodeon , Han_Quadro , Han_Quadro
    • 18.5.2019  00:42
    Eodeon
    (hodnocení, komentáře)

pursulus: já to tedy neviděl, ale z toho, jak tu video popisovali ostatní, soudím, že má k dokumentu svým formátem asi tak stejně daleko jako libovolný virál z YouTube. čili měli bychom odkázat adminy na YT a dožadovat se přidání všech těch miliard tamních videí s odvoláním na jejich povinnost pokrýt veškerou existující audiovizuální tvorbu? což je mimochodem povinnost neexistující. vedení databáze si může libovolně nastavit kritéria pro přidání filmu, jaká chce. jak jsem psal, tohle není veřejnoprávní médium, které by mělo za povinnost dát prostor k vyjádření všem. vlastně si nejsem jist, zda vůbec lze v tradičním smyslu hovořit o ČSFD jako o médiu. snad jen částečně. ale to odbíhám. jestli usuzuji správně, vedení si kritéria nastavilo tak, že selektovat k výběru se budou ty filmy a videa, o které sami uživatelé aktivně projevují zájem. automaticky se přidává jen širokoprofilová tvorba. čili počkal bych po volbách a požádal bych o přidání videa tehdy znovu.

a ano, ovšem, těžké politické propagandy je tahle databáze plná. je tu nacistická válečná propadanga, je tu stalinistická propaganda, jsou tu i americké válečné agitky. a nejen tady. jsou jich plné učebnice filmové historie. člověk se v jistých kruzích ani nemůže považovat za filmového fanouška, pokud s některými z nich není důkladně obeznámen. jenže to je jiná liga filmů. ty jednak mají obrovský historický vliv a jednak, což s tím souvisí, mimořádné řemeslné kvality. to je dostalo do učebnic, do zlatých fondů a filmových databází. myslí si tu někdo, že se o "Pryč z EU" jednou bude psát v učebnicích filmového dějepisu?

• 18.5.2019  00:06
    pursulus
    (hodnocení, komentáře)

Eodeon: Krucityrkl, vždyť databáze má podchytit pokud možno všechnu tvorbu, všechno, co bylo natočeno. Proto by tu ten dokument neměl chybět. Bude-li chybět, nebude-li opět přidán, půjde o politicky motivovanou cenzuru. Mimochodem,, je to i žalovatelná věc a důkazy jsou snadno dohledatelné, ale kdo by si s tím dával práci? V praxi nás trápí daleko závažnější věci.

Nebo snad tady nemají být propagandistické snímky z doby protektorátu, jako o Židech z terezínského ghetta třeba? Co by tady pak mělo být? Disneyland? Ne, má tady své místo také "Pryč z EU", prostě proto, že vzniklo, a basta.

• 17.5.2019  23:54
    Eodeon
    (hodnocení, komentáře)

pursulus: teď ale, jaký smysl má přidávat video až po volbách, když to už bude na jeho zviditelnění pozdě?

• 16.5.2019  21:07
    pursulus
    (hodnocení, komentáře)

Eodeon: O žádném jiném propagačním snímku v návaznosti na blízké volby nevím a nikde ve zprávách jsem se nedočetl. Vypadá to opravdu tak, že tvé racionální vysvětlení je blízké pravdě a my ostatní jsme zmatláci. Jsem ale zvědav, zda bude "Pryč z EU" přidáno někdy po volbách… pravda o cenzuře se ukáže pak.

• 16.5.2019  14:14
    Eodeon
    (hodnocení, komentáře)

pursulus: netvrdím, že tomu tak je. jen se podivuji nad tím, že z přehršle možných vysvětlení pro smazání filmu, pakliže se tak stalo, nikdo neuvádí víc než jeden. osobně mi třeba nejvíce nasnadě připadá vysvětlení, podle kterého se vedení databáze rozhodlo v zájmu politické nestrannosti webu nezařazovat žádná videa z aktuálně probíhajících kampaní. jenže toto konkrétní video už tou dobou bylo přidáno. a zase bude, spolu se všemi ostatními, po skončení voleb. to mi třeba osobně připadá jako daleko racionálnější vysvětlení, než konspirační teorie o tom, že Pomovi přišly instrukce z Bruselu. samozřejmě, mojí teorii by vyvrátilo, kdyby na úkor videa Pryč z EU v databázi zůstala jiná videa z kampaní k týmž volbám. nemám čas ani náladu po tom pátrat po nich osobně, a tak se namísto toho jen lenivě zeptám: ví někdo o nějakém takovém?

• 16.5.2019  14:05
    Eodeon
    (hodnocení, komentáře)

Han_Quadro: tak jestli tohle jsi z toho vyrozuměl, bůh nám pomáhej.

• 16.5.2019  06:56

Uživatel lupuscanis smazal svůj příspěvek.

• 16.5.2019  04:37
    Han_Quadro
    (hodnocení, komentáře)

Eodeon: Jen prosím nikde nikdy nezmiňuj, že za 70 letý mír v Evropě prožíváme díky EU, v trošku erudovanějších kruzích by si mohl tvrdě narazit.

• 16.5.2019  04:35
    Han_Quadro
    (hodnocení, komentáře)

Eodeon: no než jsem dosmolil reakci odhlásilo mě to, mrdat to, žij blaze.

• 15.5.2019  20:56
    pursulus
    (hodnocení, komentáře)

lupuscanis: Pan předseda té strany. Dříve byl úspěšným tímhletím "blogařem" na iDnes, jeho články byly velice podnětné pro člověka, který není zrovna stádní typ. Pak tam přestal psát a svůj blog uzavřel heslem. Po několika málo rocích pak založil novou stranu a vstupuje do politiky s tím programem. Měl jsem ho rád jako blogaře. Nemám rád politiky a lidi, kteří pro věc jsou schopni prakticky čehokoli, a pravda se jim pak vytratila pod rukama.

na příspěvěk reagoval lupuscanis
    • 15.5.2019  20:51
    pursulus
    (hodnocení, komentáře)

liborek_: Předpokládám, že ti lidé se stýkají a o takové věci by si za současných podmínek řekli; čili pravděpodobnost, že to smazali tady, se blíží 1.

• 15.5.2019  19:12
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Přemluv bábu má také nízké hodnocení, proto v rámci objektivity, spravedlnosti a vyváženosti neprodleně žádám o smazání této sračkoidní propagandy z databáze.

A Mádla s Issovou nahnat do uranových dolů, ony by je přešly roupy na prorežimní prostituci!

• 15.5.2019  18:28
    vegetol.mp
    (hodnocení, komentáře)

Tak je otázka, jestli tu měl ten film mizerný hodnocení kvůli svým uměleckým kvalitám nebo kvůli tomu, o čem pojednává. A i kdyby měl samý odpady, lidi, který s ním souhlasí, to ve sledování neodradí.

• 15.5.2019  16:42
    anglanek
    (hodnocení, komentáře)

Eodeon: pouhých pár měsíců poté, co byla strana zvolena do poslanecké sněmovny, jsem viděl tytéž spolustudenty, kteří ji volili, jak pochodují s transparenty na demonstracích proti školnému na státních vysokých školách. čili demonstrovali proti tomu, že strana, kterou volili, plnila svůj předvolební program. prostě ho nečetli. svezli se s určitým trendem a děj se vůle boží. budu doufat, že se moje generace z tehdejší chyby poučila.

To mi dnes něco připomíná ) Voliče Pirátů

<< novější 3 2 1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace