Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Epizody anime

Ahojte,
nevíte, jak je to s epizodami u anime? U většiny vůbec nejsou, ovšem u některých ano. Tak bych se chtěl zeptat, jestli je v tom nějaký systém, u čeho se přidávají prvotně a u čeho se teprve přidají...

Správce diskuze:

sans.sourire
    • 24.5.2019  10:02
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Pokud se někdy bude na epizody rozdělovat Tico a přátelé, tady je kompletní seznam epizod:

http://www.animsvet.cz/serial/216-tico-a-pratele/dily/

A tady je seznam česky řečených názvů k Anime Sally, malá čarodějnice (bohužel jen k posledním šedesáti dílům):

http://www.animsvet.cz/serial/194-sally-mala-carodejnice/dily/

A do třetice seznam českých názvů epizod k Anime Pohádky bratří Grimmů:

1. ŘADA
    Putující muzikanti
    O perníkové chaloupce
    Žabí princ (1/2)
    Žabí princ (2/2)
    O Červené Karkulce
    O zlaté huse
    Kocour v botách (1/2)
    Kocour v botách (2/2)
    O Zlatavě a Růžence
    Sněhurka (1/4)
    Sněhurka (2/4)
    Sněhurka (3/4)
    Sněhurka (4/4)
    Šest statečných
    Živá voda
    Modrovous
    Jasoň a Jasanka
    O šípkové Růžence
    O starém Sultánovi
    Pyšná princezna
    Zlý duch a jeho babička
    O protančených střevíčkách
    Popelka (1/2)
    Popelka (2/2)

2. ŘADA
    Svatba paní Lišky
    Křišťálová koule
    Kráska a zvíře
    Kouzelné zelí
    O Zlatovlásce
    Soví princ
    Náhrobní kámen
    Vlk a liška
    Peřinbaba
    O šesti labutích
    Kožíšek
    Bratříček a sestřička
    Čtyři dokonalí bratři
    Džin z lahve
    Železná trouba
    Muž v medvědí kůži
    Zajíc a ježek
    Sedm jednou ranou
    Muž ze železa
    Skřivan a medvěd
    Rumpelstilskin
    Víla od Mlýnského rybníka
    Kmotra smrt

• 24.5.2019  09:46
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

xFelix: Do diskuse Postrádám zde raději dávám materiály na doplnění ke všemu ostatnímu než Anime, i tak se tam toho kupí docela dost. Dokud funguje tato diskuse, budu české názvy epizod k Anime seriálům vkládat sem, tady to hned tak z očí nezmizí. Mimochodem, kdysi Anime spravoval i uživatel yenn, nevím, jestli má tu funkci stále, ale pokud ano, možná by šlo epizody k Anime řešit i přímo s ním.

• 24.5.2019  08:22
    formelin
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Ban máš, protože tvé nesmyslné romány nemá nikdo zájem číst a diskuze k seriálům k takovým potřebám neslouží. Navíc jsi známá firma... ban bezdůvodně nerozdávám, aby bylo jasno.

Stejně tak je asi zbytečné polemizovat co se zpracovává a co ne - na to je tu tým adminů - sami vědí co mají dělat nejlíp.

Každopádně žebříčky jsou víceméně hotové a dělá se všechno možné... ta informace je ještě ze začátku, když jsme začali seriály zpracovávat do epizod. Brzo hlavičku upravím, aby se neřeklo ;) 

K dotazu k anime jsem se vyjádřil v příslušné diskuzi. Japonské anime zpracovávám průběžně já a na ty současné taky postupně dojde... stejně, jako na vše ostatní. Nejde dělat všechno najednou a hned. protože to zabere nějaký ten čas...

• 24.5.2019  08:05
    formelin
    (hodnocení, komentáře)
    • 24.5.2019  07:29
    xFelix
    (hodnocení, komentáře)

Mimochodem, Dobrodruzi z vesmíru už jsou rozděleni na epizody.

na příspěvěk reagoval formelin
    • 24.5.2019  07:26
    xFelix
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Jak jsem psal, směřovat do diskuze Postrádám zde..., někdo se toho ujme.

na příspěvěk reagoval Kri-kri
    • 22.5.2019  15:25
    sans.sourire
    (hodnocení, komentáře)

Děkuji všem <3

• 22.5.2019  11:01
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

xFelix: Do diskuse Seriály s epizodami nemám přístup, formelin mi tam už dávno dal ban, takže tam těžko něco můžu napsat. 

Pokud ty máš možnost doplnit české názvy, tak tady jsou zjištěné názvy dílů k anime Candy Candy (jak jsem již uvedl, nejsou všechny, protože u některých dílů mi řečený název chybí). 

1. Narozeniny
    3. Sbohem, Annie
    4. Dopis od Annie
    5. Sbohem, přátelé
    6. Princ na kopci tety Pony
    9. Překrásný ples
    10. Dáma v maštali
    11. Růžová mašle
    12. Sladká Candy
    13. Albert
    14. Zachraňte strom
    15. Osudné rozhodnutí
    17. V pustině
    18. Únos
    19. Konec těžké cesty
    20. Slečna Andrewová
    21. Holub přináší naději
    22. Rodeo
    23. Šťastný den
    24. Hon na lišku
    25. Neplač, Candy
    26. Jimmy
    27. Vánoce
    28. Usmívej se, Candy
    29. Jsem nevzdělaná?
    30. Cesta přes oceán
    31. V Londýně
    32. První den ve škole
    33. Duch ve škole
    34. Obálka naruby
    36. Nová spolužačka
    37. Nečekané setkání
    38. Terryho tajemství
    39. Julinka
    41. Májová slavnost
    42. Půlnoční piknik
    43. Letní škola
    44. Matka a syn
    45. Bílá slavnost pro dva
    46. Konec prázdnin
    47. V pasti
    48. Dělí nás zeď
    49. Terryho řešení
    50. Odcházím ranní mlhou
    51. Znovu na cestě
    54. Southampton v mlze
    55. Dva uprchlíci
    56. Bouře na moři
    57. Konečně v přístavu
    58. Zase doma
    59. Učitelka dovádění
    60. Jimmy odchází
    61. Rozhodnutí
    62. Loučení
    63. Přijímací zkouška
    64. První den v nemocnici
    65. Léčba úsměvem
    70. Zasnoubení
    71. Námořník na kopci
    75. Dům prastrýčka Williama
    76. Dům na stromě
    79. Ve světlech ramp
    80. Příliš krátké setkání
    81. Muž bez tváře
    82. Dvě růže z vděčnosti
    86. Muž, který ztratil minulost
    87. Zkoušky pro dva
    88. Výlet do nebe
    89. Kam se poděl Albert?
    90. Dům za městem
    91. Dělí nás velká dálka
    93. Schůzka v půli cesty
    94. Cesta na Floridu
    95. Sokyně
    102. Kříž na kopci tety Pony
    105. Něžný uprchlík
    107. Jak nakrmit stovku dělníků?
    110. Odmítnutý nápadník
    111. Albert si vzpomíná
    112. Milenci, kteří se nesetkali
    113. Život a smrt
    114. Schůzka se strýčkem Williamem
    115. Jaro na kopci tety Pony

Tímto zároveň prosím další případné majitele Candy v češtině, kdyby sem náhodou nakoukli (a vím, že existuje víc lidí, kteří mají své VHS  nahrávky), aby doplnili chybějící názvy dílů.

na příspěvěk reagoval xFelix , formelin
    • 22.5.2019  09:35
    xFelix
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri, Jeoffrey: Zdravím. Klíč ohledně zpracovávání seriálu do epizod je napsán v diskuzi Seriály s epizodami.

"Co nyní přednostně postupně zpracováváme?

- tuzemská tvorba

- aktuální seriály, které stále běží ("živé" seriály s novými epizodami) mají nejvyšší prioritu
    - žebříček nejoblíbenějších a nejlepších seriálů a červeně hodnocených"

Ohledně těch chybějících českých názvů k epizodám, což jsem již rozdělené - není problém to napsal do diskuze Postrádám zde..., někdo se toho určitě ujme a doplní to.

A ohledně seriálů, které by si dle vás zasloužili rozdělení - k tomu opět slouží diskuze Seriály s epizodami. Dá se tam napsat žádost a admin to uvidí.

Snad to trochu pomohlo. Pěkný den. :)

• 20.5.2019  21:10
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Jeoffrey: Stejně mi ty žebříčky nejlepších a nejoblíbenějších seriálů přijdou hodně neobjektivní a o skutečné oblíbenosti seriálu vlastně nic nevypovídající. Vždyť se to té třístovky mají šanci dostat pouze seriály, co mají několik tisíc hodnocení a to jen díky tomu, že jsou věčně protáčeny v televizi. A zrovna Candy a Dobrodruzi, třebaže procentuálně by měly šanci se do těch žebříčků dostat, nemají sebemenší naději jen proto, že veškeré naše TV stanice je už víc jak čtvrtstoletí diskriminují, nehodlají je nikde vysílat ani vydávat na DVD. Podle mě by tyto dlouhodobě nevysílané seriály (mezi něž patří i mnoho Anime, zejména z bývalé Premiéry) měly mít nějaké své vlastní žebříčky, u kterých by se brala v úvahu jejich dlouhodobá nemedializace. Třebaže Dobrodruzi mají pouhých 968 hodnocení a 61 uživatelů je má v oblíbené desítce, na seriál, který u nás běžel naposledy v roce 1993 je to velmi slušný výsledek. Vždyť tolik hodnocení a fanoušků kolikrát nemají ani některé aktuálně nebo nedávno vysílané seriály.

• 20.5.2019  20:52
    Jeoffrey
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Pokud bereš jako žebříčky jen zobrazené TOPky, pak asi ne, ale každý seriál má nějaké své místo mezi všemi seriály z hlediska hodnocení a popularity, tak jak to tady na ČSFD měří, zkrátka někde na seznamech je a proto se už na jeden dostalo a na druhý se někdy v budoucnu dostane taky. Vím, že snaha nakonec rozdělit všechny seriály na episody tady je, jenom je podle mého na moc práce pořád ještě příliš málo lidí...

Podle čeho se posuzuje tady a podle čeho by se (podle tebe, mě) posuzovat mělo je na jinou debatu a do té se pouštět nechci protože by to stejně nikam nevedlo. Ale statisticky, když se kouknu na čísla, by se podle těch tvých kritérií dostalo na rozdělení obou seriálu dost možná ještě později, než podle těch kritérií co tu jsou. Vždyť jen v té Top 300 nejlepších je spousta seriálů s hodnoceními 10 000+ (a hodně jich je i v těch nejhorších), o fanoušcích už jsem psal dřív... 

• 20.5.2019  20:29
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Jeoffrey: Candy ani Dobrodruzi nejsou a evidentně nikdy nebudou v žádném žebříčku (i když je pravda, že Dobrodruzi byli do září 2011 v první třístovce a do dubna 2010 dokonce v první dvoustovce nejlepších seriálů), takže podle těch by se zrovna tyto dva seriály posuzovat neměly a mělo by se postupovat podle počtu hodnocení a fanoušků.

Co se týče Memol, mám v češtině 12 dílů a pouze k nim mohu poskytnout jejich české názvy. Bohužel u ostatních dílů to nebude nijak možné, protože mimo mě Memol nikdo nenahrával a skopčácko-imperialistické svině z vedení Primy už dávno zničily dabing Memol z Premiéry, tudíž ani přes televizní archivy nebude možné chybějící české názvy zjistit.

na příspěvěk reagoval Jeoffrey
    • 20.5.2019  20:16
    Jeoffrey
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Ale počet fanoušků a tedy braní v potaz postavení obou seriálu v "nejoblíbenějších seriálech" má v tomto konkrétním případě na jejich zpracování menší vliv, než jejich postavení v žebříčku "nejlepších seriálů". S 61 fanoušky jsou takový Dobrodruzi pořád docela dost za TOP 300 nejoblíbenějších, když vezmeš v úvahu, že 300. seriál má pořád nějakých 253 fanoušků, tedy kdyby se jelo jen podle tohoto seznamu, tak by Dobrodruzi stejně nebyly a nebylo by ani Candy, které má 26. Ovšem Candy má 86% hodnocení a 300. seriál mezi těmi TOP 300 má 87% a to je hodně blízko TOP 300 a proto z tohohle kritéria se evidentně na Candy už dostalo. Admini navíc píší v té své již zmíněné diskuzi, že zpracovávají obě topky a seriály v červených číslech, tedy z toho mi logicky vychází, že u seriálů mimo TOPky první se asi jede nejdřív podle seznamu těch nejlepších a pak možná teprve podle toho s těmi nejoblíbenějšími (nebo se zpracovávají oba na střídačku, možná dělá každý někdo jiný...) ale je jasné, že admin má k dispozici delší seznam než máme my a že minimálně s tím "seriály od nejlepšího po nejhorší" opravdu pracují. Co se týká počtu hodnocení, tak ty se promítají do žebříčku "nejlepších" jak si všiml asi každý kdo ho navštívil, takže třeba Dobrodruzi se svými 81% a 968 hodnoceními budou rozděleni dříve, než seriál co má například 82%, ale jen 50 hodnocení...

Co se Memol týká rozdělená podle mého jednou (ale ne brzy) bude, horší to ale bude s názvy episod, ty by možná i šli dohledat, ale na 99% ne takové, které ty chceš, tedy ty české... Nejspíš skončí jen s rozepsanými díly bez názvů, možná tam budou názvy anglické, nebo ty japonské...

• 20.5.2019  19:17
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Jeoffrey: Jenže ten pětiprocentní rozdíl mezi Candy a Dobrodruhy není tak závratný, jako rozdíl v počtu ohodnocení a těch, co mají tyto dva seriály v oblíbené desítce. Proto si myslím, že Dobrodruzi by měli být rozděleny dřív než Candy. Ale když už tedy někdo vytvořil podprofily všech 115 epizod Candy, měl by se snažit doplnit i jejich české názvy, tedy alespoň ty, které jsou prokazatelně zjištěny. Proto pokud by to tu náhodou četl někdo, kdo má možnost doplňovat české názvy epizod, nechť se na mě obrátí, já mu poskytnu české názvy k 83 dílům Candy, u zbylých dílů je bohužel nevím, neboť v nahrávkách nemám zachyceny česky řečené názvy. A seznam českých názvů Dobrodruhů je snadno zjistitelný, všech 77 dílů je v češtině na Youtube.

Pokud jde o Malou Memol, už jsem vyslovil smíření s tím, že ta na epizody rozdělena nebude a zcela to chápu. Vždyť ten seriál tenkrát na Premiéře mimo mě ani nikdo nesledoval a já byl jediný z celé ČR, kdo nahrál česky alespoň 12 dílů. A i těch něco přes 20 hodnocení má Memol především díky mé mnohaleté propagaci.

na příspěvěk reagoval Jeoffrey
    • 20.5.2019  18:50
    Jeoffrey
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Když se podívám na procentuální hodnocení všech těch seriálů a porovnám si to s tím co jsem se dozvěděl a napsal níže, pak mi vychází, že Candy Candy se svými 86% bude (a už i je) rozdělená jako první, rozhodně před Dobrodruhy z vesmíru, kteří mají 81%, ale i na ně by mělo dojít a to zase o něco dřív než na Malou Memol s 71%. Na  Ie naki ko si bohužel počkáš asi hodně dlouho... Takhle to dává smysl mě.

• 20.5.2019  18:39
    Jeoffrey
    (hodnocení, komentáře)

Z toho co jsem se dozvěděl já se anime bude průběžně a postupně rozdělovat na episody stejně jako všechny ostatní seriály. Prioritu mají, stejně jako u ostatních seriálu ty věci, které jsou v top 100 nejoblíbenějších a nejlepších seriálů a pak se postupně dostane na další. Co je třeba si uvědomit je, že na rozdělování anime na episody není nikdo zvlášť vyhrazený (speciální admin), tedy na tom pracuje stejný tým, který zpracovává i všechny ostatní seriály a mají toho prostě hodně, takže evidentně spousta věcí není rozdělená a systém zpracovávání současné anime sezóny (protože by se prý měli prioritně zpracovávat i věci, co aktuálně běží) zatím také asi nebude implementován. Ale na všem se pracuje a počet anime rozdělených na episody, sloučených sezón pod jeden profil a rozdělených na sezóny pořád přibývá. Bohužel v TOPce byly třeba seriály jako Naruto, One Piece atp. a doplnit názvy k 883 episodám OP je evidentně na delší dobu... Každopádně odpovědi jsou jasné. Episody se postupně přidají ke všem anime seriálům, prvotně se zpracovávají věci z TOPek a aktuální sezóna. Pokud bys chtěl něco třeba zpracovat přednostně, třeba z těch nových, pak můžeš napsat adminům do jejich diskuze "seriály s episodami".

na příspěvěk reagoval xFelix
    • 20.5.2019  12:14
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Jo, přidávání epizod u Anime, resp. podle jakého klíče se dané Anime upřednostňuje je i pro mě jednou velkou záhadou. Tak např. Candy Candy už je zde kompletně rozdělena na epizody, zatímco Dobrodruzi z vesmíru nikoliv, přesto oproti Candy mají mnohem více hodnocení a i všechny díly jsou několik let volně dostupné v CZ dabingu. Ne že bych měl něco proti Candy Candy, ostatně patří k desítce mých nejoblíbenějších seriálů, jen mi není jasné, co tedy rozhoduje, které anime bude rozděleno přednostněji, když to evidentně není o počtu hodnocení a fanoušků ani dostupnosti celého seriálu v češtině? Na druhou stranu je mi jasné, že např. Anime seriály jako Malá Memol nebo Ie naki ko se tu sotva kdy dočkají rozdělení na epizody.

na příspěvěk reagoval Jeoffrey , xFelix

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace