Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Hrané Disney remaky

Niektorí ich milujú a prinávratia ich do detstva, iní ich neznášajú a hovoria, že to likviduje všetko, čo bolo na origináloch super. Každopádne je to realita. Staré animované klasiky dostávajú svoje hrané verzie (hoci pri Lion King je to celkom diskutabilné, že ide o hraný film). Aký je váš názor na tento trend a tieto filmy? Ja som voči nim viac menej neutrálny. Jediný, ktorý ma ozaj dostal bol asi "Christopher Robin", ktorý ale skôr urobil úplne nový film, než by robili remake. A okrem toho ten film skutočne zachytil veľmi dobre jednotlivé postavičky, ktoré boli nadabované tými istými ľuďmi, ktorí im dali život už aj v minulosti.

Správce diskuze:

silentname
    • 22.7.2019  12:47
    silentname
    (hodnocení, komentáře)

ESNYR: Ja si myslím, že čo by som si chcel pozrieť prepracované lepšie a dokonca aj v 3D by to mohlo mať super efekt, tak by som si pozrel prepracovanie "Atlantis: The Lost Empire". Bohužiaľ "Lion King" zlyhal.

• 4.7.2019  12:20
    ESNYR
    (hodnocení, komentáře)

Já jsem tak nějak rozpolcený. Mám ty pohádky rád a spíše jsem zvědavý jak moc se dokážou odvázat při některých filmech.

U některých mám velké pochybnosti. Nedovedu si třeba nějak představit Sněhurku - hlavně kvůli trpaslíkům kteří budou asi kombinací CGI a herců, nebo Stitche - který bude taky hodně CGI protože docela dost těch postav jsou mimozemšťani, a Lvího krále určitě neuvidím v kině, protože tam už toho CGI bude strašně moc a to ve filmech poslední dobou nemám moc rád. A jak teď oznámily že v Malé mořské víle bude Melisa, tak mě to docela vyděsilo (tu herečku fakt nemám rád)

Kráska a zvíře byla kvalitně vymazlená a Aladin taky vypadá hodně dobře. U Kryštůvka jsem byl tak napůl spokojený. Ale takový Dumbo mě docela zklamal. Hlavně jsem zvědavý jestli se vydají spíš směrem přesného děje animáků, nebo si dovolí jít vlastním stylem. Třeba u Krásky jsem byl za tu přesnost i rád, protože jak animák tak i film fungovaly dobře. U Dumba bylo vidět že si nebyly úplně jistí jak to chtějí vyprávět.

Plány mají velké a materiálu víc než dost, takže asi bude otázka, jestli po pár filmech nenastane situace, kdy si lidi řeknou proč by měly na daný film jít, když nebude nic jiného než hranou verzí animáku.

Já jsem třeba po Krásce, Dumbovi a Aladinovi, tak nějak zamyšlený právě nad tím, jestli ty filmy vlastně chci vidět a nebo si raději pustím ty staré poctivé dokonalé animáky.

Obsazení a nebo dabing moc neřeším. Pokud by samozřejmě úplně nezměnily celé vyznění postavy jako takové. Přece jen hodně těch pohádek vznikalo v době kdy ten rasismus tady byl a tak je těch "černých" postav dost málo.

Uvidíme kam se dostanou v boji za rasovou "vyváženost".

I když musím uznat že Malá mořská víla by měla být vyloženě bledá / bílá protože z té vody moc jiných než bledých lidí být nemůže. Tam mi to rasové vyvážení zrovna moc nesedí.

na příspěvěk reagoval silentname

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace