Reklama

Reklama

Diskuze - Netflix - obsah

Netflix - obsah

Je obsah na Netflixu dostatečně kvalitní, aby za něj člověk platil každý měsíc? Přijde mi, že sám Netflix ví, že jeho obsah tvoří hlavně průměrné záležitostí, co mají být stravitelné pro lidi, co se vrátí z práce a chtějí mít na gauči puštěný seriál, jako kulisu k projíždění novinek na mobilu
PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Pilsen_Kafka

Pilsen_Kafka (hodnocení, recenze)

salfa72

No, já mám TV hned po ruce, což znamená, že se můžu dívat z rovnou postele. :D 

Mám tak, cca metr a půl, + mínus. 

HonzysKISS

HonzysKISS (hodnocení, recenze)

Pilsen_Kafka

Koupíš v každém elektro obchodu. Jak píše salfa, kup si fakt dlouhý, abys o něj nezakopával a mohl mít notebook pohodlně u sebe. Hlavně ten HDMI no, aby se ti přenášel i zvuk... Ale jiný snad už ani nedělaj :D 

na příspěvěk reagoval Pilsen_Kafka

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Pilsen_Kafka

Papíry netřeba, vzadu na TV máš "štítek" kde máš přesně značku i konkrétní model. Pokud je to Samsung z roku 2013, Full HD s HDMI a není to tehdejší úplně nejlevnější řada, tak by to měla umět.  V podstatě posledních pár let platí, že pokud umí tv aplikace, tak umí Netflix/HBO Go apod. V roce 2013 mohlo jít ještě o model, který aplikaci sice umí, ale ne nutně i Netflix. To byl ale spíše problém LG než Samsungu, Myslím. A i kdyby to neuměla tak cokoli a la Chromecast, Apple TV apod. postačí.

na příspěvěk reagoval Pilsen_Kafka

salfa72

salfa72 (hodnocení, recenze)

Pilsen_Kafka

Zkus propojit TV přes HDMI s NTB (jak ti radí HonzysKISS), zda ti to takhle bude vyhovovat, nebo koupit Apple TV.

Já mám třeba starý Sencor a ten má na levém okraji podél obrazovky lištu s různymi údaji, co ta TV umí a je tam kromě jiného i název modelu.

na příspěvěk reagoval Pilsen_Kafka

houdek442

houdek442 (hodnocení, recenze)

Pilsen_Kafka

Koupě Apple TV se určitě teď vyplatí, protože k tomu dostaneš AppleTV+ na rok zdarma. :) Já kvůli tomu nedávno upgradoval ze čtvrté generace na pátou. :D

na příspěvěk reagoval Pilsen_Kafka

Uživatel HonzysKISS smazal svůj příspěvek.

Pilsen_Kafka

Pilsen_Kafka (hodnocení, recenze)

salfa72

No, mám Samsung, ale dostal jsem jí jako dárek k narozeninám. :D 

Takže, nevím, jaký model to je přesně..

Jinak, mám ještě jinou, která je Hyundai ale ta mi přijde lepší.

Jen si nejsem jistej, která z nich by to umožnovala.

Musel bych najít od Hyundai ty papíry, pokud jsem je nevyhodil.

Ale, mám jí dlouho.

Kupovala se tak v roce 2013, tedka si nejsem jistej. 

na příspěvěk reagoval HonzysKISS, HonzysKISS, houdek442, salfa72, DaViD´82

salfa72

salfa72 (hodnocení, recenze)

Pilsen_Kafka

Těžko říct, pokud tvoje TV má wi-fi a má třeba i OS Android atd., tak by ti to mohlo stačit. Nejdřív zjisti, co máš za značku a jaký model.

na příspěvěk reagoval Pilsen_Kafka

Pilsen_Kafka

Pilsen_Kafka (hodnocení, recenze)

salfa72

To se mi moc nechce kupovat, ale uvažoval jsem o koupi Apple TV, protože je to nejjednodušší.

Nevyznám se moc v technice, takže mi nepůjde to, že TV připojím k wifině.

na příspěvěk reagoval salfa72

DerfelCadarn

DerfelCadarn (hodnocení, recenze)

Pilsen_Kafka

Tak hlavně smart tv a připojení pro ní na net:-). Většina tv tam už určitě má apku pro Netflix předinstalovanou. Pokud ne, stačí nainstalovat, přihlásit se přes ní a pak se už jen dívat.

Pilsen_Kafka

Pilsen_Kafka (hodnocení, recenze)

Je to teprve den možná den a půl, co mám Netflix.

Zatím, vše dobrý. Jen se chci zeptat.

Máte Netflix v televizi ? :)

Protože, jsem přemýšlel, že ho tam budu mít, co je potřeba k tomu ? 

Nechci se dívat na notebooku, chci si to užít pohodlí z TV. :D 

na příspěvěk reagoval DerfelCadarn, salfa72

DerfelCadarn

DerfelCadarn (hodnocení, recenze)

salfa72

No nevím. Já si toho všímám už pár posledních filmů, takže tak ojedinělý to asi nebude. Pár lidí si už na to stěžovalo na fb na oficiální stránce pro cz Netflix a odpověď vždy byla, že jim máš odhalený chyby hlásit přes aplikaci. Takže přístup pojď mě jebat. Udělaj ojebaný titulky jen aby mohli narychlo slavnostně spustit lokalizaci pro cz a ty jim pak máš dělat korektora. 

salfa72

salfa72 (hodnocení, recenze)

DerfelCadarn

Snad ty strojové titulky by ojedinělý exsces, který se již nebude opakovat.

Co jsem tak sledoval, tak občas něco nového lokalizují do CZ, tak snad jim to vydrží a jednou tam snad bude vše alespoň s titulky, když už ne s dabingem.

na příspěvěk reagoval DerfelCadarn

Uživatel salfa72 smazal svůj příspěvek.

DerfelCadarn

DerfelCadarn (hodnocení, recenze)

salfa72

To tempo přidávání nových titulů s cz podporou bude asi celkem pomalý. A jak píšeš, tak titulky jsou dost katastrofální. Vůbec bych se nedivil, kdyby to s tím google překladačem byla realita. Často si všímám z odposlechu, že jsou titulky dost zmatený oproti tomu co se opravdu řeklo a hlavně je otitulkovaná třeba jen polovina věty, takže si člověk musí hodně domýšlet. 

na příspěvěk reagoval salfa72, salfa72

DerfelCadarn

DerfelCadarn (hodnocení, recenze)

Asi před rokem jsem si v rámci 1. měsíc zdarma aktivoval jak Netflix, tak HBO GO. Nakonec jsem zůstal u HBO a to hlavně kvůli cz podpoře. Celkem mě to mrzelo. Tím nechci říct, že HBO špatný, mají super seriály, ale trochu zaostávají s filmy mého vkusu. Na Netflixu nebyla cz podpora skoro vůbec žádná. Oproti tomu HBO většina filmů v češtině a nový díly seriálů po asi 3. týdnech „jen“ s titulkama, už s dabingem. Teď jsem se rozhodl po zavedení české lokace dát Netflixu druhou šanci. Jedu opět měsíc zdarma(naštěstí to jde) a porovnávám. V nastavené české lokaci Vám menu nabízí jen pořady, který mají bud cz dabing nebo titulky. Pokud chcete vidět veškerý obsah, musíte si přepnou jazyk na English. Výběrové menu a vyhledávání mě přijde přehlednější u HBO a hlavně tam nemusíte moc přemýšlet nad tím, jestli daný pořad má jen titulky nebo dabing. Netflix vám to sortuje podle spousty parametrů, až mě to přijde ke škodě. Když si nějaký film otevřete pro bližší info, tak sice vidíte v jaký kvalitě videa můžete sledovat nebo kdy byl natočený, ale aby jste se dozvěděli jestli má film cz dabing nebo jen titulky, tak musíte otevřít další podmenu, kde si prolistujete seznam dabingů, jestli tam je ten cz. Přitom by stačila nějaká značka hnedka u informací o filmu. Taky jsem čekal, že těch nadabovaných pořadů  bude víc. Četl jsem nějaký články na internetu o zavadění cz podpory na Netflixu, jak se jedná o stovky titulů a dabingový studia jedou naplno. Realita je taková, že z asi 50 filmů, který jsem si vybral do osobního seznamu s dabingem ani jeden a ze seriálů Mindhunter. Zbytek titulky. Je to víc než před rokem, ale zatím žádná sláva. A taky i víc české tvorby. Opakuji, že vycházím jen z těch filmů, který jsem si vybral do seznamu. Třeba ty, který se mě nelíbí dabing maj😊. Takže stručně nabídka pořadů(pro můj vkus) 55:45 ve prospěch Netflixu, přehlednost menu a podpora cz 90:10 ve prospěch HBO GO. Ale Netflix už asi rušit nebudu a nechám se překvapit. Asi je to jen otázka času než to doženou. Nebo zkrachujou(na toto téma jsem taky nějaký článek četl). Trochu mě překvapilo, že i starý filmy, který namluvený do češtiny už byly(Hon na ponorku atd), vedou stále jen v angličtině, popřípadě němčině a polštině. To musí dělat celý dabování znovu? To nejde nějak odkoupit práva na už nadabovaný starý věci a dát na rozjezd takovýhle služby do standartu? Rozhodně si nemyslím, že by seriály na obou platformách byly na kulisu. I takový se tam najdou, ale většina je na pozorný sledování. Na Netflixu i ty co jsou jen na kulisu zatím jen pro lidi hodně dobře rozumějící angličtině. Obě služby dokáží překvapit tím, že se tam pravidelně objevují nové a nové tituly nebo nové série už zavedených. Z těch nových třeba teď očekávaný Zaklínač na Netflixu nebo His dark matter na HBO a další. Ted na Netflixu rozhodně doporučuji Mindhuntera nebo Bodyguarda a na další chválený seriály se chystám. Další věc je cena. HBO GO cca 130,-/měsíc. Netflix je dražší. Na každým si člověk něco najde. Za chvíli tady budou další streamovací služby a pak už bude to rozhodování co si platit asi složitější.

Uživatel DerfelCadarn smazal svůj příspěvek.

Sany33

Sany33 (hodnocení, recenze)

Od tohto piatku sa má spustiť česko-slovenská lokalizácia tak dúfam že milo prekvapí, inak mi nevadia ani filmy v angličtine a otitulkované je tam skoro všetko. A myslím že majú aj silné seriály na ktoré sa dá pozerať. Samozrejme je tam aj BBT alebo Friends ktoré sa dajú pozerať stále dokola. Je to na vlastnom názore. Netflix si idem ale určite viac ako HBO GO. V budúcnosti sa teším určite na Disney+ s Marvelom

houdek442

houdek442 (hodnocení, recenze)

Další streamovací služby nemám, nezaujaly mě svým obsahem. Ale už teď vím, že si budu platit Apple TV+ a Disney+. :D

houdek442

houdek442 (hodnocení, recenze)

Já si HBO GO platím už aspoň rok, na Netflixu jedu letos od května. A když to tak porovnám, rozhodně trávím více času s Netflixem. Jak již zmiňovali uživatelé přede mnou, možnosti pro tebe, jakožto diváka, jsou super. Já si jednou za čas (cca 1x měsíčně) vyhradím u počítače takových 10 minut, kdy jen projíždím Netflix a přidávám si filmy a seriály do svého listu. Pak když nemám někdy na co koukat, stačí vjet do toho mého listu a mám tam na výběr jen z toho, co mě opravdu zaujalo. Ujíždím celkem na teen seriálech, protože jsem v tom věku, takže mě to baví. A třeba pro to je rozhodně lepší Netlix. Stranger Things, 13 Reasons Why, Riverdale, Trinkets a spousty dalších seriálů. Taky mám hodně rád dobré animované seriály, určené pro starší publikum. Ty jsem na HBO GO viděl jen dva, a to Our Cartoon President, což mě tedy moc nezaujalo (protože v americké politice se moc neorientuji) a pak Animals. To byl tedy zase pravý opak, to jsem si náramně užil. Na Netflixu je toho však opět víc, mohu doporučit třeba Tuca & Bertie či Big Mouth. Hlavně to má takové ty specialitky jako Rick and Morty nebo BoJack Horseman. Pokud ale nebudu brát v potaz tyto dva mé oblíbené žánry, i tak bych dal nejspíš přednost Netflixu. Každou chvíli jej zapnu a vyskočí na mě právě pár minut starý vydaný film (např. včera horor In the Tall Grass) a to já mám moc rád. Ale abych nemluvil pořád o Netflixu, tak na HBO GO jsem sjel celé Big Bang Theory, Modern Family, Příběh služebnice, Ostré předměty (pecka!) a mnoho dalších. Teď tam každý týden čekám na nové díly Young Sheldona, Room 104, Ballers a Ve jménu našeho Pána. Takže ve zkratce jsou prostě super obě služby, ale kdybych si musel zvolit jen jednu, byl by to Netflix.

salfa72

salfa72 (hodnocení, recenze)

Má někdo zkušenosti s tím, jakým tempem tam přibývá obsah lokalizovaný do CZ a v jaké kvalitě jsou titulky?

Například teď sleduji Teorii velkého třesku a posledních pár dílů dvanácté řady jsou s titulky z translátoru, je to vážně nesledovatelné, přitom 10.,11., cca půlka 12. řady a u seriálu Lost in Space bylo všeo OK.

na příspěvěk reagoval DerfelCadarn

Han_Quadro

Han_Quadro (hodnocení, recenze)

zeman45

Každopádně máš přeci  30 denní trial, to testni, nebo ho využij naplno a podívej se v té době na to, o co máš na netflixu zájem.

Han_Quadro

Han_Quadro (hodnocení, recenze)

zeman45

Ta doporučení docela sedí, najde ti to prostě žánr a styl co máš rád a docela specificky, protože na netflixu je snad tisíc různých štítků u každého filmu(nevím, neřeším, to jen tipuju) a tak jestli se ti líbil třeba hodně konkrétní horrový film kde jsou např. hlavní hrdinou dětší herci, dá ti to na bídku seriálů filmů v tomhle stylu : - horor - dětší herci, protože jsi viděl to a to, scifi dětší herci protože jsi viděl to a to. A docela mě ta doporučení překvapují, že jsou dost přesná.

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

zeman45

Na Netflixu byvalo 5* hodnocení, pak ho opustili v současný "palec nahoru/dolu" systém... Ale pravda je, že je to skryté. Každopádně pokud používáš Netflix na PC, tak jsou pluginy, které ti tam dostanou vše; včetně IMDB.

zeman45

zeman45 (hodnocení, recenze)

Díky za reakce se vším souhlasím. Snad se teď moc neodklonim od tématu. Na Netflixu mě ještě překvapila absence jakéhokoliv hodnocení. Nepustí si k filmům uživatele ani imdb. Používají jen jakousi shodu s vaším vkusem. Ale kdo ví, možná to funguje lépe než věřit lidem :-)

na příspěvěk reagoval DaViD´82, Han_Quadro, Han_Quadro

Han_Quadro

Han_Quadro (hodnocení, recenze)

DaViD´82

navíc není to tak nedávno co tam pouštěli věci ze sundance festitvalu a dalších co nejsou ani v kinech apod. Nebo prostě krátce po prémiéře, já si netflix předplatil a jsem dost spokojenej, hlavně z mezinárodní nabídky seriálů a filmů, jsou tam prostě kousky co  v Čr vidělo deset a půl člověka(nebo jen ti co mají netflix). Jinak fajn diskuze. Já třeba vím, že minimálně na měsíc dopředu mám vyplněný wish list co chci vidět.

 

Co mi trochu vadí je filtrace filmů apod. pořádně jsem ještě nepřišel na chuť tomu vyhledávání a tak trochu nevím jak si nechat vyjet seznam např. jenom hororů(zas na druhou stranu jsem to ani nepotřeboval, protože vždy byly fajn nabídky).

 

Nedávno jsem viděl Španělskou pohádku kovář a ďábel, velmi povedené a česká tvorba se může jít klasicky vysrat.

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

To se nedá říci; ano. Netflix (vycháme-li jako u HBO produkty třetích stran a vezme čistě jejich produkci) má určitě méně "sofistikované" tvorby a zcela cíleně míří "každý týden máme pro každého diváka něco". Jenže Netflx to valí co den, to několik releasů, HBO si dává na čas. Ve výsledku je to dle mého fifty-fifty. Netflix je dražší, ale výrazně více user-friendly (speciálně na TV), s výrazně větším obsahem. HBO Go má plnou tuzemskou podporu, je levnější. Na filmy je lepší HBO než Netflix, na seriály se to nedá rozčísnout. Dokumenty mluví spíše pro HBO. Dětský obsah jednoznačně mluví pro Netflix, ale zase skoro nic nemá dabing čili to se také nedá rozčísnout. Osobně Netflix platím nonstop a HBO a Amazon nárazově vždy na měsíc dva jednou za rok...

na příspěvěk reagoval Han_Quadro

zeman45

zeman45 (hodnocení, recenze)

Mám na mysli hlavně to, že Netflix oproti HBO nevydává tak často titul, kterému by se dala dnes populární nálepka - quality TV

zeman45

zeman45 (hodnocení, recenze)

Je obsah na Netflixu dostatečně kvalitní, aby za něj člověk platil každý měsíc? Přijde mi, že sám Netflix ví, že jeho obsah tvoří hlavně průměrné záležitostí, co mají být stravitelné pro lidi, co se vrátí z práce a chtějí mít na gauči puštěný seriál, jako kulisu k projíždění novinek na mobilu. Neříkám, že tam nejsou dobré seriály a filmy, ale podle mě je jich méně než na Hbo Go. Dokážete najít na Netflixu kazdy měsíc něco, co vás překvapí? Co všechno kromě známých věci typu Stranger Things nebo 13RW sledujete?

Reklama

Reklama

Reklama