Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Užívatelia pod radarom

Ku dnešnému dňu má ČSFD.cz viac ako 460000 užívateľov. A ja ich poznám asi tak 30 :). Miestny bodový systém nie je dokonalý, má veľa múch, ale o to mi nejde. Pointou tejto diskusie je upozorniť na užívateľov, ktorí takpovediac plávajú pod radarom. Ak majú zmysel dávajúce komentáre, inteligentné názory v diskusiách, alebo pekne spracovaný profil, ale majú minimum bodov, takže si ich počínanie nikto nevšíma, napíšte ich nick sem, nech sa o nich dozvie čo najviac ľudí. Podmienkou je, že daný užívateľ nemôže patriť k prefláknutej TOP 50.

Správce diskuze:

Brooks
<< novější 2 1
    • 7.12.2019  22:58
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

Zaujímavé je, že keď užívateľ získa 1. bod, tak má viac bodov ako 84 % databázi :D

• 7.12.2019  00:03
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Eodeon: Na rakouské ORF jsem sledoval kdeco (třeba Nilse Holgerssona), ale tohle znám jen z ČT, když to v 1994 běželo v Magionu.

• 6.12.2019  23:31
    Eodeon
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: už už jsem měl chuť napsat, že dabingu se ze zásady vyhýbám, ale teď vidím, že je to animák, a tam dabing obvykle toleruji. svého času ovšem sledováno na rakouské tv stanici v němčině a dalo se to.

na příspěvěk reagoval Kri-kri
    • 6.12.2019  23:22
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Eodeon: Víš co? Taky si trochu rýpnu. Všiml jsem si, že jsi tomu dal 4 *, takže určitě budeš potěšen, že jako jediný z ČSFD vlastním 13 dílů s českým dabingem.:-) https://www.youtube.com/watch?v=jNaLP7TtrHY

na příspěvěk reagoval Eodeon
    • 6.12.2019  22:50
    Eodeon
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: to si neber osobně. jsem takový na každého. jsem zlý, rýpavý, neohleduplný člověk, co si pořád jen štěžuje a nic mu není dobré. ...to by ti vlastně mohlo být povědomé.

• 6.12.2019  22:45
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Eodeon: Já tu nastínil několik konkrétních příkladů podporující mé tvrzení, což je mnohem víc, než na co jsi se zmohl ty. Ale hlavně že máš nutkavou potřebu být proti mně neustále v opozici, třebaže s argumentací už je to horší.

na příspěvěk reagoval Eodeon
    • 6.12.2019  22:24
    Eodeon
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: vzácné výjimky potvrzující pravidlo. až jich vysypeš z rukávu pár tisíc, začne to mít statistickou relevanci.

• 5.12.2019  22:12
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

MontyBrogan: Víc obrázků se do jednoho příspěvku v deníčku dá vložit snad jedině tak, že je v malování spojím dohromady v jeden. Ostatně takhle už jsem to u pár svých článků o seriálech ve svém deníčku vyřešil. Ale je to přece jen pracnější, než kdyby bylo možné tam ty obrázky vložit samostatně.

• 5.12.2019  22:09
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

JADIM: Copak tady ti, co mají nejvíc bodů většinou taky nemají nejvíc komentářů, přitom o jejich kvalitě se dá polemizovat? V tomhle bych moc rozdíl neviděl. A nevím o tom, že by se na FDb zvýhodňovali ti, co tvoří obsah databáze. Já tam mám bezmála tři roky administrátorství a máš snad pocit, že bych tam byl nějak zvýhodňován? Spíš naopak, na moje žádosti o navrácené původní grafiky pro administrátorské funkce nikdo už měsíc nereaguje.

• 5.12.2019  22:09
    MontyBrogan
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Keď sa s tým trochu vyhráš, dá sa vložiť viac obrázkov. Viď môj príspevok v denníku Podoby.

• 5.12.2019  21:45
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Na FDb to funguje tak, že najviac bodov má ten, ktorý píše najviac komentárov, zaujímavosti atď.. Ten komentár môže byť hocijaký, napríklad aj niečo také ako "Dobrý film, pobavil som sa" a dostane za to bod. Na ČSFD sa väčšinou pridáva do oblubených kvoli komentárom a preto sú (väčšinou) "najlepšie" komentáre na vrchu, pričom na FDb sú najvyššie komentáre od autorov, ktorý odvdiedli na tvorbe databázi najväčšiu prácu, nech už sú tie komentáre akékoľvek. Na tom by ti mohlo vadiť to, že sa tam zvýhodnujú užívatelia, ktorý tvoria, čo najviac obsahu, aby bola databáza väčšia, navštevovalo ju viac ľudí a zarábala tak viac peňazí. PS: T2 už je aj na FDb :)

• 5.12.2019  21:38
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

MontyBrogan: Já ale T2 nezazlívám, že databázi obohacuje o informace o rozpočtu, ale že to cpe do komentářů, kam to absolutně nepatří a navíc v naprosté většině komentářů má právě jen tento údaj a žádný svůj osobní názor, proto jeho "komentáře" za plnohodnotné komentáře považovat nelze. A totéž platí o všech, kteří si pletou komentář se sdělením jednoho konkrétního údaje o natáčení.

Co se týče Nové ČSFD, tak možná nějaké návrhy z prvních let té diskuse byly realizovány, nicméně minimálně od doby, co po Snorlax diskusi převzala mvesper (a to už jsou minimálně čtyři roky, ne-li víc) jsem si nevšiml, že by se nějakým návrhem a to ani takovým, který navrhovalo více uživatelů někdo nahoře zabýval. Tak třeba rozšíření oblíbené desítky z 10 na 20 tam padlo mnohokrát a bez jakékoli odezvy. Stejně tak možnost posouvat příspěvky v deníčku a mít možnost do každého příspěvku v deníčku vložit víc jak jeden obrázek.

na příspěvěk reagoval MontyBrogan
    • 5.12.2019  21:01
    MontyBrogan
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri, Kri-kri: Ty to vidíš strašne čiernobielo. V žiadnom prípade sa nezastávam T2, lebo napríklad jeho gramatika je na bode mrazu. Ale objavil dieru na trhu. Tie informácie o rozpočtoch a tržbách tu chýbali, tak ich začal písať. Niekto štatistické údaje vyhľadáva. tak prečo nie.

A vylepšenia z Novej ČSFD tiež určite existujú, minimálne v kompromisnej podobe. Za hodnotenia sérií a epizód tam určite niekto kedysi dávno orodoval. Ja si napríklad neviem vynachváliť možnosť Soukromá poznámka v profile filmu. Dávam si tam citáty a kadečo.

• 5.12.2019  20:08
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

JADIM: Upřesni to, co přesně kdyby tu bylo jako na FDb? Bodovací systém nebo máš na mysli ještě jiné rozdíly?

A POMOvi nejenže nezáleží na kvalitě, ale jemu na vývoji databáze nezáleží vůbec, hlavně když se sypou prachy z reklam. Víš kolik let je tu diskuse Nová ČSFD a jaké množství návrhů a postřehů na vylepšení tam padlo? Byl snad někdy za celá ta léta realizován alespoň jeden? Nepamatuji si. Ta diskuse je zcela zbytečná, je to jen taková fňukárna, co by bylo dobré vylepšit, ale stejně každý ví, že žádným návrhem se nikdo zabývat nebude. Já té diskusi příznačně říkám Potěmkinova vesnice.

na příspěvěk reagoval MontyBrogan , JADIM
    • 5.12.2019  19:56
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Keby to tu bolo tak, ako na FDb, nenadával by si na POMA, že mu ide iba o množstvo obsahu a na kvalite mu vôbec nezáleží? :)

• 5.12.2019  19:49
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Eodeon: Meleš nesmysly. Právě tací, kteří tu preferují kvantitu nad kvalitou patří k těm, co mají nejvíc bodů. Jako třeba T2, jehož naprostá většina  komentářů tvoří pouze odněkud zkopírovanou informaci o rozpočtu. A jsou tu i jiní, kteří do komentářů zkopírují pouze nějaký další snadno zjistitelný údaj (hudbu, režii, ocenění, odkaz klipu na Youtube) a nebo komentář odbudou jen procenty a přesto tito uživatelé mnohdy mívají více bodů, než ti, kteří se snaží poctivě psát regulérní a smysluplné komentáře. A nebo takový Verbal, ten je se svými vulgárními a oplzlými komentáři a umístěním na 5. místě mezi nejvíce bodově ohodnocené uživatele zářným příkladem morálního úpadku ČSFD. A další příklad, Radiosuba a jemu podobní cigoši se vyznačují tím, že nejsou schopni ani základů gramatiky, proto zásadně nepíší komentáře, profily mají buď prázdné nebo plné gramatických chyb, o dalším přispění (jako třeba obsahy nebo zajímavosti ani nemluvě) a stejně si nějaké ty body nashromáždí tím, že si vytvoří haldy multiúčtů, přes které si body udělí. Zrovna Radiosuba tu má nejméně deset multů. Všechno tohle zcela popírá tvé tvrzení a naopak potvrzuje to mé, že nezáleží, jak kdo a jak přispívá do databáze, ale s kým se kamarádíčkuje nebo jak obejde systém bodování přes multy.

na příspěvěk reagoval MontyBrogan , Eodeon
    • 5.12.2019  18:13
    Eodeon
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: však aktivita je taky dost relativní pojem. máme tu dost aktivních jedinců, kteří sice přidávají obsah velkou měrou, ale zato obsah nevalné kvality. čili obsah, který beztak nikdo neocení. současný bodový systém, ač značně nedokonalý, upřednostňuje ocenění kvality nad kvantitou. bodový systém na tvé oblíbené konkurenční filmové databázi, to má přesně naopak. a tak se dá domýšlet, že platí, že uživatelům soustředěným spíše na hledání kvality bude zdejší bodový systém spíš vyhovovat, zatímco jedincům zaměřeným na množství dostupného obsahu bez ohledu na kvalitu systém spíše vyhovovat nebude. je to samozřejmě jen hrubé zobecnění ;)

• 5.12.2019  13:12
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Slartibarkfast: Důležité se říct nedá, nicméně faktem je, že zdejší bodový systém je absolutně nespravedlivý. Vůbec se neodráží od aktivity a přispívání uživatelů do databáze, je to jen o kamarádíčkování s tou správnou partají a začleněním do stáda. Vlastně je to tu přesně jako v politice, tam se taky nedostanou ti, co mají nějaké ušlechtilé vize, ale pouze ti, co mají konexe na vysokých postech a těm správným lidem lezou do prdele.

na příspěvěk reagoval Eodeon , JADIM
    • 5.12.2019  12:52
    Slartibarkfast
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: A jsou pro tebe body nějak důležité?

• 2.12.2019  22:16
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

JADIM: Na tu krátkou dobu, co tu jsi je 5 bodů docela dost. Já jsem tu 13 a půl roku a dnes mi byl udělen teprve 13. bod, což je míň jak jeden bod ročně.

na příspěvěk reagoval Slartibarkfast
    • 2.12.2019  21:35
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: To tak podobne má asi každý. Ja mám 5 bodov a v oblúbených ma má 15 užívatelov. Rozdávať body tu môže menej ako 60 000 užívatelov :)

• 2.12.2019  00:47
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Já jich momentálně mám 12, nicméně kdybych měl dostat bod ode všech, co mě mají v oblíbených, tak bych jich měl 30.

A na FDb mám 5514 bodů!:)

na příspěvěk reagoval JADIM
    • 1.12.2019  23:31
    peta.m.marek
    (hodnocení, komentáře)

Mám 4 body jsem za to rád.

• 1.12.2019  17:48
    H34D
    (hodnocení, komentáře)

Dudek: Jsem rád, že i po letech mi stále rozumíš!

• 1.12.2019  17:40
    Dudek
    (hodnocení, komentáře)

JADIM: Méně než by zasluhoval. 

na příspěvěk reagoval H34D
    • 1.12.2019  17:32

Uživatel CarnTheNunya smazal svůj příspěvek.

• 1.12.2019  17:26
    Dudek
    (hodnocení, komentáře)

Z jakého důvodu je pro vás vlastně zajímavý "pěkně zpracovaný profil"?

na příspěvěk reagoval CarnTheNunya
    • 29.11.2019  19:56
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

H34D: A máš minimum bodov :DD

na příspěvěk reagoval Dudek
    • 29.11.2019  19:51
    H34D
    (hodnocení, komentáře)

Ahoj, myslím, že velmi zajímavý uživatel s inteligentními názory a pěkně zpracovaným profilem jsem já.

• 18.11.2019  22:29
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

JADIM: Protože patří k seriálům, které neustále reprízují. Ale třeba televizní stanici Premiéra a seriály, co na ní běžely už pamatovat nemůžeš, po jejím zrušení se žádný z nich už nikdy na našich stanicích neobjevil. Natož tehdejší stanici OK3, F1 nebo první roky Novy, kdy jí ještě šéfoval Železný a tehdy byla relativně sledovatelená.

• 18.11.2019  22:21
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Tak oproti mne si určite pamätník :D Ale napríklad Willyho Foga alebo Šmolkov som sledoval aj ja :)

• 18.11.2019  22:10
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

JADIM: To odpovídá, jsem ročník např. Willyho Foga, Šmoulů, Silase a třídílného filmu Sans famille.:) V době, kdy já už byl plnoletý, tys byl ještě na houbách. Cožpak nejsem proti tobě pamětník?:) Zvlášť v té televizní tvorbě i 10 let dělalo tenkrát hodně velký kulturní rozdíl, valná většina seriálů, co běžela v 1. polovině 90. let už se pak nikdy v TV neobjevila, takže ti, kterým je teď 30 a míň už nemůžou pamatovat to, co v TV viděli ti, který je 35 - 40.

• 18.11.2019  21:30
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Z tvojich príspevkov som ti tipoval tak 50 - 60 :DD

• 18.11.2019  21:29
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Niekde na diskusii si písal, že v rokoch 1990 - 1995 si mal 10 - 15 rokov.

• 18.11.2019  21:19
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

JADIM: No tak v porovnání s tebou jsem pamětník dozajista.:) Vzhledem k tomu, že většina uživatelů ČSFD je mladší třiceti let a mnoho z nich nepamatuje ani seriály vysílané ve druhé polovině 90. let se plným právem mohu nazývat pamětníkem, když si tu jako jeden z mála pamatuji seriály a filmy vysílané na přelomu 80. a 90. let a aktivně se o ně zajímám. A jak můžeš vědět, kolik mi je? Tady to na svém profilu nezmiňuji.

na příspěvěk reagoval JADIM , JADIM
    • 18.11.2019  21:12
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Aj to niekedy robím, ale to sú väčšinou také béčkové záležitosti, hlavne také tínedžerské vyvražďovačky a keď si zoberiem to, ako určuješ, že film je komerčný, tak tieto by boli podla teba tak na 110% :D Odkedy sa ty nazývaš pametníkom? Však nemáš až tolko rokov :D

• 18.11.2019  20:07
    pursulus
    (hodnocení, komentáře)

Nezapomínejme na to, že komentáře se dají seřadit od nejnovějšího k nejstaršímu. Uživatelé, kteří se zajímají o názory druhých, toto řazení jistě využívají. Takže váš komentář se mezi tisíci rozhodně neztratí aspoň po nějakou dobu.

Myslím, že hlavně si každý můžeme stěžovat na sebe, na své vlohy a schopnosti zaujmouti. Znám — řídké pravda — případy, kdy uživatel působící zde 5 až 10 rolů se dopracoval k nějakým 40 až 70 bodům, což už je na zviditelnění postačující (takových uživatelů je totiž pouhých několi set ze všech). Tito uživatelé, alespoň které znám já, píší opravdu zajímavě, čtivě a velice osobitě. To každému dáno není.

• 18.11.2019  17:50
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

JADIM: Jenže na druhou stranu, když budeš komentovat ty málo známé tituly, můžeš tím hodně lidí přivést k tomu, aby shlédli něco, co doposud neznali a rozšíříš tím jejich obzory, čímž tě později můžou odměnit udělením bodu. Kdežto když tvůj komentář bude pouze jedním z několika set nebo dokonce tisíců, nebudeš nijak vyčnívat a sotva kdo si tě všimne, byť bys psal sebezajímavější komentáře. Ale chápu, vy mladí, na rozdíl od nás, pamětníků už nemáte tu vrozenou tendenci sledovat seriály a filmy, co nejsou komerční a nezná je minimálně půlka republiky.

• 18.11.2019  16:35
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: To áno, ale logicky profil menej známeho filmu navštívi menej ludí ako profil známeho filmu a pri tom známom filme sa môže ukázať môj komentár v tom prehlade.

• 18.11.2019  15:53
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

JADIM: Máš psát komentáře k málo známým filmům a seriálům, tak jako já, u nich bys alespoň měl jistotu, že bude tvůj komentář jediný nebo alespoň jeden z mála a tudíž všem na očích i při malém počtu bodů.:)

• 18.11.2019  15:31
    Brooks
    (hodnocení, komentáře)

MontyBrogan: Problém tohto prehladu je, že takisto ako sa tam môže objaviť 5 inteligentných komentárov, môže sa objaviť aj 5 nezmyselných blábolov.

• 18.11.2019  14:39
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

MontyBrogan: To je pravda, ale aj tak ich tam máš iba 5 a ešte k tomu sa tam objavia komentáre oblubených užívatelov daného užívatela, ale je to aspoň taký čiastočný balance :)

• 17.11.2019  22:08
    MontyBrogan
    (hodnocení, komentáře)

JADIM: Ohľadom toho, že bežný užívateľ sa k tebe nepreskroluje - na toto je dobrá funkcia "prehled" v profile každého filmu. Je to ako zmes ostatných záložiek, máš tam niečo z galérie, niečo z komentárov, atď. A komenty sú tam náhodné, takže sa v nich neobjavuje len elita.

na příspěvěk reagoval JADIM , Brooks
    • 17.11.2019  21:23
    ClintEastwood
    (hodnocení, komentáře)

Han_Quintet: Že je Psychor expertem na horory, si myslí pouze on sám a několik jeho multiúčtů (včetně tebe, zdravím, psychouši), ze kterých si posílá body. :-)

• 16.11.2019  21:51
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

Ono tu často ide aj o to, že užívateľ je tu dosť krátko. Napríklad ja tu komentujem niečo vyše pol roka a zatiaľ mám 5 bodov. Ak komentujem film s 500 komentármi, tak sa môj komentár ocitne asi na 300. mieste, čiže bežný užívatel sa tam nepreskroluje. Preto to zo začiatku ide každému pomaly, ale keď sú komentáre kvalitné, tak to číslo skôr či neskôr porastie :) Ohľadom TOP 50 treba povedať, že nie každý užívatel je tam bez opodstatnenia. Napríklad taký užívatel Djkoma má celkom kvalitné komentáre a je ich tam viac, ale je pravda, že u niektorých sa fakt čudujem, že ako sa tam mohli dostať :D Keď tu ide o tých užívateloch "pod radarom", tak do nich by som mohol zaradiť napríklad užívatela Sayko :)

na příspěvěk reagoval MontyBrogan
    • 14.11.2019  07:12
    silentname
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Možno pár takých mám aj ja. :D ... ale neviem to naisto. Tiež sa ich meno často objavuje medzi návštevami... ale to je všetko. :D

• 13.11.2019  16:43
    Slartibarkfast
    (hodnocení, komentáře)

Brooks: Nejsi sám.

• 13.11.2019  16:43
    Slartibarkfast
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: Jen? Já mám taky jednoho ochočeného dementa stalkera. (482 návštěv - Venkovan)

<< novější 2 1