Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Prečo FDb.cz?

Medzi FDb a ČSFD sú dva zásadne rozdiely. FDb má menej obsahu a oproti ČSFD je extrémne nepriehľadná. Tak prečo tu sú ľudia, ktorý uprednostňujú FDb oproti ČSFD?

Správce diskuze:

JADIM
<< novější 2 1
  • 9.12.2019  22:15
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  cztrollolcz: Čí pak ty asi budeš mult, imperialistický cajzle? Že by Shetlanda? Zvláštní, jsi tu sotva měsíc, žádné komentáře, obsahy, zajímavosti ani filmotéky, nikdo tě tu nezná a toto je zřejmě tvůj první příspěvek v diskusi a už máš dva body, na beton poslané z jiných svých účtů. Co taky čekat od buržoazních kavárníků z Práglu, že? Fakt k smíchu, že kázat a moralizovat si tu dovolují právě takováto pochybná individua.

  • 9.12.2019  21:34
  CarnTheNunya
  (hodnocení, komentáře)

  cztrollolcz: Raději na něho nereaguj a pusť si nějaký film nebo seriál, udělal bys aspoň něco užitečnějšího, než kdyby ses tady s někým hádal. 

  • 9.12.2019  21:23
  cztrollolcz
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: Miluju když přijdu do diskuze na veřejném webu, kde si každý může říct svůj názor a někdo zde zrovna kouří komoušům p÷÷o. Škoda že moji rodiče za sdílení svých názoru od komoušů dostali po hlavě. Kdyby tu nebyl komunismus tak tu je zas stovka jiných seriálu, který nejsou od komunistických čing čongů.

  Když si já zajdu na internet tak si můžu stáhnout film z ameriky, písničku ze švédska, … Je na mě na co se dívám/poslouchám, tady jste se spíše zpozdil vy a nejdete s dobou. To že češi nepředabujeme každou věc co existuje je celkem jasný, až takovej zájem o to není (10ti letý děti umí anglicky) a tudíž se zde uplatnila základní pravidla poptávky a naídky -> menší poptávka, tudíž menší nabídka. 

  na příspěvěk reagoval CarnTheNunya , Kri-kri
  • 6.12.2019  22:55
  pursulus
  (hodnocení, komentáře)

  FDb je jiná v ohledech, které jsou pro mnohé uživatele filmových databází určující. Přede vším to je zcela jiné pojetí bodového odměňování, každý se může vlastní snahou bez pomoci či účasti jiných uživatelů státi v tomto ohledu strůjcem svého štěstí. Dále, u snímků je rozpis herců podle jejich úloh (stejně tomu je na IMDB). Tyto dvě věci, a snad také to, že majitel stránek je neurčité fenomeno v pozadí a databázi tak vlastně viditelně řídí pověření dlouhodobě spolehliví adminové, mezi něž je zdánlivě snadné se také dostati, nahrávají určitému druhu osob jejich oblíbené karty. To je má odpověď na otázku této diskuse.

   

  Já osobně nepatřím mezi ony osoby. Byl jsem nejprvé na FDb; vyštvali mě odtamtud právě oni pověření adminové, jmenovitě veverka-zrzka, kráva, která mi vyčetla, že neumím psáti a diskutovati, poněvadž používám archaický způsob vyjadřování, kterému nikdo nerozumí. Pro to jsem zde na ČSFD. A jsem tomu dnes rád. Jestliže tady do komentáře napíšu "hovno" nebo "cikáni patří k lopatám", nikdo mi nic nevyčte ani nesmaže; naproti tomu má zmínka v komentáři na FDb o tom, že bychom měli i v Čechách podarovati policajty jako to dělají rozezlení lidé ve Francii, setkala se — i když to bylo psáno jako nadsázka v komentáři ke špatnému filmu — s tak zásadním neporozuměním, že mi byl komentář okamžitě smazán. Zatímco ale jiní uživatelé si mohli své podobně ostré názory psáti, neboť nad nimi drželi ochrannou ruku zmínění adminové. Tuto protekčnost tam pociťoval jsem jako něco odporného, a tak jsem vypadl.

   

  Tady mi byly také smazány komentáře, dva, jeden dokonce z náboženských důvodů, asi si některý bigotní katolický ubožák postěžoval, že hanobím národního světce. Vzal jsem to, nebyl to přímý útok na moji osobu. Komentáře jsem přepracoval a znovu je zveřejnil v upravené podobě (s poznámkou že jde o cenzurovanou podobu textu).

   

  Ať si kdo chce co chce říká, ať si mamka slzy utírá, pravdou je, že FDb trpí řadou stejných nedostatků jako ČSFD, k nimž se přiřazují další, jako je menší komfort v celkových možnostech, menší výběr filmů a tvůrců apod. Snad jen ty body mohou ohromiti osoby, které jich zde mají "nezaslouženě" jen "pár". Po bodech jsem pes, leč pro ně si na FDb rozhodně nepůjdu. A nechápu ani ty, kteří přispívají stejně do dvou databází, nechápu, kde na to berou energii a čas (zkusil jsem si to po krátký čas sám, s IMDB, ale prostě to dobře nešlo).

   

  Je také vhodné připomenouti, že FDb vznikla až po ČSFD, jako trucovna. Stojím si za tím, že nepotřebujeme značky Mercedes a BMW, že by nám všem stačilo jedno pořádné auto. FDb, s ohledem na existenci IMDB, není svou koncepcí a možnostmi, kopírujícími v podstatě ČSFD a IMDB, žádným zvláštním přínosem v oblasti filmových databází. Tento verdikt považujte za konečný, tedy takový, o kterém se nediskutuje!

  • 24.11.2019  21:59
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  salfa72: To ti sem mám kopírovat všechny ty stovky zahraničních (západních a asijských) filmů a seriálů, co byly za socialismu koupeny, nadabovány a odvysílány? To by byl pěkně rozsáhlý seznam, nehledě na to, že valnou většinu ani nemůžu znát, když jsem ročník 1981, takže ti sem hodím jenom příklady několika retro seriálů, na kterých jsem vyrůstal nebo se ke mně poprvé dostaly až mnohem později poté, co byly někým zdigitalizovány:

   

  Randall a Hopkirk

  Strašidelná škola

  Goro, bílý pes

  Horký vítr

  Zlaté groše

  Co přináší řeka

  Opičí král

  Čáryfuk

  Skippy

  Silas

  Tip a Tap

  Šmoulové

  Včelka Mája

  Jack Holborn

  Marco Polo

  Korálový ostrov

  Bella a Sebasitán

  Sebasitán mezi lidmi

  Děti z Kouřové hory

  Děti ze Síria

  Určitě bylo těch seriálů mnohem víc, ale jak říkám, já je všechny neznám. Filmů bylo ještě mnohonásobně víc, zejm. francouzské, italské, skandinávské (minimálně několik filmů na motivy knih Lindgrenové). Z asijských třeba ten film, po jehož názvu celý život marně pátrám.

   

  Jestli chceš podrobnější seznam, obrať se na jiné zdejší pamětníky, třeba na RETROFILM, ten jistě bude vědět mnohem víc.

  Můžeš si kecat co chceš, ale je jisté že komunisté kupovali mnohonásobně víc západní tvorby, než polistopadové televize (a že jich máme desítky možná stovky) těch východních nebo asijských! Každý soudný člověk musí vidět, který režim preferoval co nejrozsáhlejší rozmanitost v kultuře a který se omezuje pouze na tvorbu dvou nebo tří protěžovaných velmocí.

  na příspěvěk reagoval cztrollolcz
  • 24.11.2019  21:49
  CarnTheNunya
  (hodnocení, komentáře)

  JADIM: Tos zabil. 

  • 24.11.2019  21:25
  JADIM
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: Môžeš nosiť okuliare :D

  na příspěvěk reagoval CarnTheNunya
  • 24.11.2019  21:14
  salfa72
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: A můžeš mi sem dát nějaké ověřené informace o tom, kolik zahraniční tvorby komunisti u nás vysílali (pokud možno bez ruské tvorby, ta jediná byla v té době povolená)? Počítám, že to bude kapka v moři v porovnání s tím, co bylo možné shlédnout až po revoluci a nejen v soukromých TV jako Nova a Prima, ale především díky amatérským titulkům.

  Já jsem kdysi v mládí proseděl u Novy docela dost času a viděl jsem toho opravdu hodně, dnes už americkou tvorbu tolik nemusím a mám raději filmy z Asie a nebýt popularity J. Chana a faktu, že dnes amíci točí filmy i v koprodukci s Čínou, tak by u nás skoro nic z této exotické destinace nikdo v našich TV nedával. Pokud ti vadí, že naše TV nedávají to co bys chtěl vidět, tak si stěžuj přímo jim.To samé platí i pro dabing, co brání dnešním TV ty pořady znovu nadabovat? Všechno je jenom o penězích a proto jsem rád, že mám možnost volby a mohu si pustit něco, co nikdy u nás v TV nepůjde. Ale hodnotit něco jako hnůj jen proto, že to nemůžeš vidět a naopak vychvalovat něco jenom proto, že to u nás kdysi běželo v TV je dost ubohé.

   

   

  na příspěvěk reagoval Kri-kri
  • 24.11.2019  20:41
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  salfa72: A víš, že jsi mi právě tím Opičím králem dost nahrál na smeč? Komunisté totiž tento seriál koupili a NADABOVALI, zatímco nebýt jich, tak se k nám vůbec nedostal, maximálně až v době internetu v původním znění a dokonce i bez českých titulků, natož s dabingem. Důkazem je to právě to 16-dílné pokračování z roku 1999, to ty kavárenské svině z Kavčích hor nikdy nekoupí a tak mi nezbývá, než to sledovat pouze v původním čínském znění, aniž bych tomu rozuměl.

  A ten bambilion možností dnes mají amerikanistické ovce, ale rozhodně ne já s mým kulturním vkusem a navíc v kombinaci s mojí praktickou slepotou. Zato za socialismu bych takto od kultury odříznut nebyl, tenkrát se úplně všechno dabovalo, včetně asijské tvorby! Proto zlatí komunisti!

  A pokud jde o to, že všechny TV stanice protáčejí už 20 let v kuse stále totéž, tak na vině je především vedení Primy, které zničilo kompletní dabing seriál z Premiéry a že jich bylo velké množství. Nejdřív hromadně likvidovat a pak protáčet pár sraček stále dokola, to je holt ten kapitalismus, který jste tu chtěli.

  na příspěvěk reagoval salfa72
  • 24.11.2019  20:21
  salfa72
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: Co tady plácáš, jen proto, že ty osobně nemůžeš sledovat filmy a seriály s titulky, tak jsou hnůj? A co kdyby byl opičí král jen s titulky, taky by byl tento tvůj oblíbený seriál hnůj, nebo bys změnil názor? Díky bohu, že už nežijeme v socíku a máme dnes bambilón možností co sledovat, když se nudíme. Zapomínáš na to, že xy lidí nemá problém se sledováním filmů a seriálů s titulky a stále více lidí díky angličtině nepotřebuje ani dabing, ani titulky. Raději profilm filmu/seriálu s pár herci, bez obrázku atd., než vůbec žádný. Titulky k filmům nejsou výmyslem kapitalistů (ti naopak nemají rádi, když se dá něco stáhnout zadara, když za to můžeme platit a ne zrovna málo), ale lidí, kteří už měli dost těch samých nudných seriálů (Kobra 11, Rex, M.A.S.H. atd.), které naše TV točí stále dokola, místo toho, aby nadabovali něco nového. Naštestí u nás začínají stremovací služby jako Netflix, tak snad už za pár let bude lineární TV jen přežitek pro staré a ty, co nejsou ochotni platit nějaké služby.

  na příspěvěk reagoval Kri-kri
  • 24.11.2019  19:06
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  salfa72: Na prd je dle mě databáze, kde v profilu filmů / seriálů nejsou u herců uvedeny jejich role. Tohle je základ každé databáze, jenom na ČSFD tyto podstatné informace chybí.

  A titulkované filmy jsou hnůj, který zavedli kapitalisté. Komunisté byli alespoň slušní a kulturní lidé, ti všechny filmy a seriály, i z těch nejexotičtějších zemí dabovali, aby hůř vidící diváci nebyli znevýhodněni.

  na příspěvěk reagoval salfa72 , JADIM
  • 24.11.2019  18:07
  salfa72
  (hodnocení, komentáře)

  FDb stojí za prd, vždyť tam skoro nic v databázi nemají, já osobně dávám přednost filmům a seriálům s titulkama, které v našich TV asi nikdy nepůjdou, tudíž tam nemám co hodnotit. Kdysi dávno jsem se tam zaregistroval, ale od té doby jsem tam nebyl a ani neexistuje důvod se tam někdy ještě vracet.

   

  na příspěvěk reagoval Kri-kri
  • 24.11.2019  02:08
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  topr harley: To asi ne, ale zase tam mají jiné údaje, např. zda je film barevný, formát (4:3 nebo 16:9), jazykové verze, zda jej distributor do ČR dodal s CZ dabingem nebo s titulky a pod. Tyto informace zas na ČSFD chybí.

  • 24.11.2019  01:43
  topr harley
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: ale nemají tam tagy, ne? 

  na příspěvěk reagoval Kri-kri
  • 24.11.2019  01:40
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  topr harley: To byl i jedním z mých argumentů, akorát s FDb.:-)

  na příspěvěk reagoval topr harley
  • 24.11.2019  00:39
  topr harley
  (hodnocení, komentáře)

  CSFD je prostě lepší, protože zde dělám admina :-)

  na příspěvěk reagoval Kri-kri
  • 24.11.2019  00:08
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  JADIM: A co? Znám plno seriálů, co i na IMDB mají nesrovnatelně míně hodnocení, než na ČSFD. Navíc zapomínáš, že tady má kdekdo haldu multiúčtů, to se to pak chlubí počtem uživatelů a hodnocení. Až budeš vědět, kolik REÁLNÝCH LIDÍ tu je ve skutečnosti, pak můžeš dělat závěry.

  • 23.11.2019  23:20
  JADIM
  (hodnocení, komentáře)

  Na FDb je zaujímavé, že tam je asi tak 6 - 7 krát menej užívatelov, ako na ČSFD a hodnotení na filmoch je tam tak 50 krát menej..

  na příspěvěk reagoval Kri-kri
  • 22.11.2019  20:12
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Na FDb jsem nezažil, aby se několik lidí domluvilo a schválně nějaký film nejenže zodpadnili, ale i v komentářích jej prohlašovali za něco, čím není a tím záměrně mystifikovali veřejnost. Tady jsem takovou situaci před patnácti lety zažil, že tři uživatelé (z nichž jeden je tu poměrně známý a má 150 bodů) jistý švédský rodinný film takto dehonestovali a vydávali jej za zvrhlé porno. Nikdo, ani POMO s tím nic neudělal, až jeden z tehdejších adminů (myslím, že to byl Monolog, pokud mě paměť neklame) to vyřešil tak, že tomu filmu vytvořil nový profil a pod ty odpady a lživé a komentáře šoupl jakýsi neznámý dánský pornofilm. Ano, i takové sviňárny se tu dějí. A pak si má ČSFD hrát na seriózní databázi s pravdivými informacemi.

  • 22.11.2019  20:03
  Han_Quintet
  (hodnocení, komentáře)

  Jsem loajální ČSFD, zde se to dělí alespoň na elity a plebs a podlízavý lísavý plebs(poslali komentáře k filmům aby nám elitám mohli lésti do zádele) a jít někam, kde je jenom plebs? hrůza.

  • 22.11.2019  19:23
  JADIM
  (hodnocení, komentáře)

  Snorlax: Ja používam ČSFD bez adblocku už tak rok a pol a zatial ma nijak nerušili...

  • 22.11.2019  19:23
  JADIM
  (hodnocení, komentáře)

  Snorlax: Na ČSFD ich máš iba po okrejoch, kde by inak bolo prázdne miesto, ale na FDB máš videoreklamu aj v strede stránky :)

  • 22.11.2019  18:33
  Snorlax
  (hodnocení, komentáře)

  JADIM: To je fakt, hlavne ty reklamy ma takove elegantni a naprosto vsude. :-))) Kvuli tomuto serveru jsem si musela nainstalovat adblock, protoze bez nej je prakticky nepouzitelnej.

  na příspěvěk reagoval JADIM , JADIM
  • 22.11.2019  16:52
  JADIM
  (hodnocení, komentáře)

  Kudly4: Tiež si myslím, ČSFD vyzeralo po niečo lepšie vždy a od roku 2007 vyzerá neporovnatelne lepšie..

  na příspěvěk reagoval Snorlax
  • 22.11.2019  16:41
  Kudly4
  (hodnocení, komentáře)

  FDB je vizuálně strašnej humus, bleh.

  na příspěvěk reagoval JADIM
  • 22.11.2019  16:12
  Jeoffrey
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: Díky za radu, ale ne díky. Nemám tolik času na to, abych se mohl věnovat práci administrátora a ani vlastně nepotřebuji zjišťovat nakolik jsou moje domněnky správné... Tento týden mám dovolenou, takže mám čas třeba i na to rozepisovat se tady (normálně do diskuzí příliš nechodím), ale pravda je, že poslední moje dva příspěvky byly objektivně v rámci tématu už asi zbytečné, někdy nevím, kdy se ve svých úvahách krotit... 

  Ale zkrátka jak jsem psal, já nemusím být administrátor, abych dostal to co potřebuji. Umím se zeptat, jsem trpělivý a umím se přizpůsobit a to mi překvapivě stačí...

  • 22.11.2019  15:41
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Jeoffrey: Tahle debata ztrácí smysl. Já tu celou dobu hovořím o konkrétních zkušenostech (třebaže v té administrativní oblasti pouze jenom s jednou z těch dvou databází), zatímco ty do toho motáš jenom nějaké ničím nepodložené domněnky. Pokus se pro změnu získat funkci administrátora na ČSFD, když já ho už nějakou dobu dělám na FDb, pak si můžeme znovu promluvit o konkrétních zkušenostech.

  na příspěvěk reagoval Jeoffrey
  • 22.11.2019  15:24
  Jeoffrey
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: Zase jen moje dohady, ale...

  U FDB mě to nepřekvapuje. Je to evidentně mnohem menší projekt, nejspíš nemá ani žádné opravdu placené adminy (nebo jen minimum), takže pokud chtějí zvládat takový objem informací, jako je doplňování seriálů, filmů, herců atp. na současné úrovni musí se mnohem víc spoléhat na práci uživatelů a proto není tak složité sehnat oprávnění na zpracovávání všech dat. S tím jsou pak ale různé faktické problémy, kdy třeba někdo něco nahraje špatně, rozdělí, určí, použije špatný zdroj... Navíc dobrovolníka nemůžeš k žádné práci jakkoli nutit.

  Tady na ČSFD mají evidentně určité úseky na starost vyhrazení lidé (zaměstnanci), kteří za ně osobně zodpovídají. Nastavili si pravidla (nebo je nastavilo přímo vedení) a podle těch se jede a je pak na každém z nich jak se k tomu postaví a koho k tomu pustí, nebo jestli si bude dotyčný radši něco zpracovávat sám (což bude ale mnohem déle trvat), aby nedošlo k nějakým výrazným omylům (nebo spíš ne tak často)...

  Grafická náročnost a znalost programování ve všem také bude hrát svou roli, protože si vybavuji, že tady byl i inzerát, kde hledali nové kolegy a znalost programování (pokud se nepletu tak minimálně v HTML) zde byla podmínkou.

  Ale vždy se dá s adminem nějak domluvit, tedy pokud jsem ho nějak nenaštval, třeba tím, jak moc neodbytný jsem v prosazování svých názorů a potřeb byl...

  na příspěvěk reagoval Kri-kri
  • 22.11.2019  14:44
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Jeoffrey: Zvláštní, na FDb právě platí, že administrátorská práva dostane v podstatě každý, kdo si řekne. Dostal jsem je tam i já a to jsem technický analfabet. A nemusel jsem o ně žádat ani majitele databáze, práva mi udělila jedna z administrátorek, konkrétně veverka-zrzka. Nevím, jaká grafika, zdroják a celková náročnost skýtající administrátorskou práci má ČSFD, ale na FDb jsem se v té ještě donedávna přehledné grafice dokázal velmi rychle zorientovat a snadno používat. Za ty dva roky a tři čtvrtě jsem tam přidal velké množství filmů, seriálů, herců, dabingová obsazení, plno plakátů a několik seriálů rozdělil i na epizody včetně kompletního obsazení herců i dabérů na každou epizodu. A kolikrát to byla práce na hodně dlouho. Myslím tedy, že jsem tam svoji funkci administrátora plnil celkem dobře, zvlášť vezmi-li v úvahu, že je ta funkce neplacená a taky s ohledem na můj špatný zrak. Kolik asi můžou mít tyto databáze skoro slepých administrátorů? Dost možná, že v tomhe jsem dokonce jediný. Přesto všechno jsem přesvědčen, že na ČSFD by mi administrátorská práva nikdy nepřidělili, skrze mé politické a kulturní názory zde patřím k těm nejméně oblíbeným uživatelům. Navíc ani nevím, koho všeho bych se tu musel doprošovat a nakonec stejně zbytečně.

  na příspěvěk reagoval Jeoffrey
  • 22.11.2019  14:19
  Jeoffrey
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: Já sám o administrátorská práva nikdy nežádal, protože s nimi přicházejí logicky i nějaké povinnosti, tedy to co budu psát dál jsou čistě jen moje úvahy ale budiž...

  No je otázka, koho a jak si o administrátorská práva tady žádal. Také jaká administrátorská práva jsi přesně chtěl. Co mám zpětnou vazbu od jednoho zdejšího uživatele, tak ten třeba oprávnění na přidávání externích recenzí dostal prakticky bez problémů. Co se týká třeba práv na přidávání obrázků, tam si myslím, že to bude rozhodně těžší, protože na obrázky jsou zde jisté docela vysoké standardy, díky kterým mi některé obrázky byly zamítnuty, i když třeba já jsem na nich podle svého úsudku neshledal žádný výrazný nedostatek (ale podle admina byly třeba v nízké kvalitě, což se asi dost projevilo při nahrání v nastavené velikosti na profil). A přidávání nových profilů filmů, seriálů, dělení na episody? To bude mít také jistá úskalí, která admin musí znát, třeba co všechno je potřeba vyplnit, jaké zdroje používat, co se přidává jako nový profil a co je třeba součástí již existujícího seriálu... Počítám, že s těmito právy se šetří a stejně práci těchto adminů musí někdo odpovědný kontrolovat, takže je asi blbost, aby je měl každý, kdo si řekne...

  Ale jak píšu, jen moje dohady.

  na příspěvěk reagoval Kri-kri
  • 22.11.2019  13:50
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Jeoffrey: Možná že to, že tu víc kopu za FDb je ovlivněno i tím, že mi tam před téměř třemi lety dali administrátorská práva a umožnili mi tak toho dost doplnit (pochopitelně nejčastěji jsem přidal své oblíbené seriály, filmy a herce v nich účinkující) a další málo známé tituly a nemusel jsem se tudíž všeho věčně doprošovat. Tady v něco takového mohu doufat jen stěží. Že kvůli té nové posrané grafice v administrátorské části nejspíš už nebudu moct na FDb nic dalšího doplnit už je věc jiná.

  na příspěvěk reagoval Jeoffrey
  • 22.11.2019  13:46
  silentname
  (hodnocení, komentáře)

  Jeoffrey: Tiež som nikdy nemal problém veci vybaviť. Ak mi niečo chýbalo, tak som slušne požiadal o vytvorenie a veci sa pohli. Takže osobne som problém nikdy nemal.

  • 22.11.2019  13:29
  Jeoffrey
  (hodnocení, komentáře)

  Pro mě je zase prioritou, aby bylo v databázi (ideálně) všechno. Žijeme v době moderních technologií, podstatná část lidí není limitována neznalostí cizích jazyků, (nebo třeba tím, že špatně vidí na titulky). Ale kompletní databáze by měla sloužit všem a dávat možnost každému si ohodnotit a okomentovat, to co viděl a je jedno, jestli je to populární americký film, nebo skoro neznámý švédský, dánský, korejský, japonský, nebo třeba jihoafrický seriál. Co se hodnocení týká, tak na ČSFD si člověk může ohodnotit skoro všechno a přidat nějaký nový profil, když to tu chybí, není problém, pokud člověk ví, kam se obrátit. 

  Za sebe jsem neměl jediný problém s žádným adminem, pokud něco potřebuji a vím na koho se obrátit (což jsem zjistil během těch 5 let poměrně snadno), pak to vždy dostanu. Akorát musím slušně požádat a hlavně na nikoho zbytečně netlačit... Uvědomuji si totiž, že nejsem jediný, kdo něco potřebuje, nebo chce a že všechno má svůj čas. Moje priority nejsou prioritou adminů, ale když opravdu slušně požádám, tak mě nikdo nikdy neodmítl.

  Problém je všude stejný, nejsou lidi a tak na některé věci prostě musím čekat déle, nebo se smířit s tím, že možná nebudou vůbec, ale vždy se (já sám) dokáži přizpůsobit dané situaci a asi proto nemám žádný velký problém s fungováním téhle databáze i když je jasné, že je spousta věcí, které by se tady daly vylepšit. Ale protože tu můžu mít skoro ideální přehled o všem co jsem viděl (a je jedno o jaký, nebo čí film/ seriál se jedná), což je přesně to, co pro sebe potřebuji, je pro mě ČSFD stále jednoznačně nejlepší československou databází...

  Zajímavé, jak se můžou zkušenosti dvou lidé lišit, že?

  na příspěvěk reagoval silentname , Kri-kri
  • 22.11.2019  13:05
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Pro mě je prioritou, aby bylo v databázi všechno, co bylo u nás vysíláno. Japonsky, korejsky a ani jiné exotické jazyky neovládám a na titulky nevidím. A vůbec, když už tu někdo vytvoří profil nějakého filmu / seriálu a přidá k němu dva, tři herce, proč je tomu administrátorovi zatěžko doplnit i ty ostatní podle IMDB? Ona ochota administrátorů na ČSFD v posledních letech celkově dost upadá. Klidně uvedu hned několik příkladů.

  Už několikrát jsem veřejně žádal doplnění slovenských názvů dílů u seriálu Emil z Lönnebergy, ovšem bez odezvy. Proto jsem se v Nové ČSFD tázal, kdo tu má na starost doplňování slovenských názvů epizod a nikdo mi na to nebyl schopen odpovědět a ani ten, koho se to týkalo se sám nepřihlásil, takže u tohoto seriálu budou zřejmě navěky jen švédské názvy epizod.

  Freddy už na jaře sliboval doplnit CZ názvy epizod u Internátu, prý to udělá přes léto. Za pár dnů je konec roku a stále se nic nezměnilo.

  Jedním z mála adminů, kteří jsou ochotni a doplní vždy a rychle, co požaduješ je arie, jenže ten zas nemá pravomoci na všechno, třeba zrovna na ty epizody. A ten co má na starost schvalování (nebo spíš zamítání) obrázků se zbaběle schovává za CSFD posla. Není divu, když všechny obrázky zamítá a to ještě až po půl roce, co jsem je vložil ke schválení. Řekl bych, že takovýto problém s komunikací ve smyslu řadový uživatel vs. administrátor na FDb není. Co jsem tam postřehl, jediným věčně nespokojeným prudičem tam byl kubik-dulik i se svými několika multy.

  • 22.11.2019  12:41
  silentname
  (hodnocení, komentáře)

  A urobíme ešte jednu vec. Keď teda chceme hovoriť aj o tom, že na FDb majú filmy hercov v poriadku.

   

  Tu je "The Lion King" na CSFD. A tu je "The Lion King" na FDb. Mám k tomu niečo dodať?

   

  Oba servery si musia doplniť medzery.

  • 22.11.2019  12:41
  Jeoffrey
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: Co je podle tebe prioritní je v rámci objektivity irelevantní. Hájíš tady kompletnost filmové databáze, ale tady kompletní jednoznačně není. Těch anime i korejských seriálů chybí stovky... To, jestli bylo anime vysílané v nějaké české televizi je opět při hodnocení kompletnosti filmové databáze irelevantní, především nyní, když máme například streamovací služby. A kolik lidí dotyčná díla zná a nezná? Je spousta anime, která na FDB nemají profil, která viděly stovky lidí (třeba právě díky Netflixu, Crunchyrollu), kteří by si tady prostě nemohli nic ohodnotit... A že nemají na FDB admina pro přidávání této tvorby? A co když tady zase nemají admina, který by se jen intenzivně věnoval doplňování herců? Není tohle trochu dvojí metr, místo uznání toho, že prostě nejsou na obou stranách lidi? Jak jsem psal, pro mě s mým zaměřením nemá FDB co nabídnout a proto jí nemohu jako konkurenci zatím ČSFD ani brát v potaz, natož abych se tam chtěl zaregistrovat...

  • 22.11.2019  12:32
  silentname
  (hodnocení, komentáře)

  A prečo som to vyčítal... pretože som písal, že kopec "TITULOV" tam chýba. A pod tým som myslel filmy. Odkedy sú ľudia tituly?

  • 22.11.2019  12:31
  silentname
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: Dobre. Chceme sa baviť o dôkazoch, tak tu napíšem niekoľko filmov z posledných mesiacov čo som hodnotil a komentoval, ktoré tu chýbajú. Ak na FDb sú, prilož dôkaz o tom, že sú založené.

  Plus One

  Noelle

  For Love or Money

  One Child Nation

  Ladyworld

  Paradise Hills

  Breaking And Exiting

  A Young Man With High Potential

  The Gallows: Act II

  Polaroid

   

  A mohol by som pokračovať ďalej.

  • 22.11.2019  12:26
  majo25
  (hodnocení, komentáře)

  * filmov na ČSFD: 790 792, filmov na FDb: 158 966    = neporovnateľné
  * hercov na ČSFD: 308 867, hercov na FDb: 326 210   =  plne porovnateľné, mňa však herci až tak nezaujímajú, ak ich bolo aj 10-krát menej, ani si to nevšimnem
  * režísérov na ČSFD: 84 852, režisérov na FDb: 38 735 
  * námatkovo som sa snažil vyhľadať jednoslovný názov: výsledok na ČSFD: 68 odkazov (filmov, seriálov), výsledok na FDb: 0 odkazov (!) = neporovnateľné je slabé slovo

  • 22.11.2019  12:18
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Jeoffrey: No tak co se týče Anime, těch je takové množství a stále přibývají, že zkrátka nelze nahodit všechno naráz. Navíc tady je zřejmě minimálně jeden admin specializující se výhradně na Anime, na FDb myslím žádný takový není. Na druhou stranu si myslím, že na FDb nechybí žádný film / seriál, který byl na našich TV alespoň jednou vysílán, což je dle mě prioritní. To že tam chybí několik anime, co u nás nikdo nezná a v životě na našich obrazovkách neběžely je menší problém, než kdyby tam chyběly u nás odvysílané filmy / seriály, což uznávám, byl ještě před dvěma lety případ FDb, ale nyní už ne. Alespoň v tom, co bylo u nás vysíláno FDb v posledních dvou letech udělalo velký pokrok a dostatečně dohnalo ČSFD.

  na příspěvěk reagoval Jeoffrey
  • 22.11.2019  12:17
  Jeoffrey
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: A abych nemluvil třeba jen o anime, tak tady je seznam jihokorejských hraných seriálů, schválně kolik jich na FDB najdeš? Já zkusil asi 5 a našel jsem celý jeden. Takže zase, pokud se někdo specializuje na jihokorejskou tvorbu, tak i pro něj FDB nemá moc význam...

<< novější 2 1