Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Zamyšlení k filmům/seriálům

Taky vám přijde že se skoro všechno točí podle jednoho modelu ? Já jsem poslední dobou nějak v depresi, mám nakoukáno víc jak 20.000 hodin filmů a seriálů, ale už nějak ztrácím sílu rozkoukat něco dalšího ... 
Sleduji převážně sci-fi a fantasy, ale i jiné žánry jsou stále dokola prakticky stejné. To lidi opravdu nechtějí vidět nic jiného než model kladného nesmrtelného hrdiny/hrdinky, případně skupiny, bojujícího s emzáky/bezprávím/ se zločinem, atp. , kde se vždy všechno podaří, všechno se zázrakem najednou vyřeší/vysvětlí, kde nefunguje většinou ani základní fyzika a akce má daleko k realitě ? Samozřejmostí pak je že hrdina všechny zachrání a dopadne to dobře... At si člověk pustí skoro cokoliv už po pár minuách ví přibližně jak to bude probíhat a jak to celé dopadne, občas nějaký film/seriál překvapí a naservíruje nějaké dějové zvraty a nečekané momenty, jenže ve finále to zazdí a skončí to tak jak člověk předpokládal .... 

Já už jsem z toho modelu fakt na prášky :D Chtěl bych se někdy dočkat nějakýho sci-fi seriálu, kde to ani hlavní hrdina nebude mít jistý a nedočká se finále první řady, vidět něco, co alespon vzdáleně připomíná realitu... 

Máte to taky tak nějak ? Nebo vám ten neustále stejný model prostě nevadí a dokážete si to užít i když víte že je to hovadina ? Případně kdyby měl někdo tip na něco, co se vymyká zaběhnutému modelu, rád se nechám inspirovat, protože už fakt netuším do čeho se pustit :D 

Správce diskuze:

godzilak
    • 10.12.2019  06:03
    Endlesska
    (hodnocení, komentáře)

godzilak: No, komedie to taky není. :) Ale pokud máš rád zápletky a rád se snažíš sám indetifikovat vraha, tak proč ne.:)

• 9.12.2019  20:08
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Endlesska:  To jsem popravdě vynechal, ale tak můžu na to mrknout, co by ne, úplně špatný to být nemusí i když ten popis mě trochu děsí...  :) 

na příspěvěk reagoval Endlesska
    • 8.12.2019  17:09
    Endlesska
    (hodnocení, komentáře)

godzilak: Překvapil mne seriál Pustina, ikdyž to není fantasy, ale nejede se dle ohraného modelu. Aspoň teda můj názor.:)

na příspěvěk reagoval godzilak
    • 1.12.2019  19:47
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

majo25: To bych asi nedal :) Občas mám takový pracovní vytížení, že nestíhám nic moc, ale že bych nedal ani díl nebo si nepustil něco na spaní ... 

Asi jsem závislej , když tak o tom přemýšlím... :D 

na příspěvěk reagoval Endlesska
    • 30.11.2019  22:12
    majo25
    (hodnocení, komentáře)

godzilak: Ok, ale skús si dať mesačnú pauzu. Za vyskúšanie nič nedáš.

• 30.11.2019  22:08
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

majo25: To problém není, dělám to podobně asi 20 let, dneska je to akorát snadnější :D 6 filmů denně, když mám čas není problém, stejně tak kompletní seriál za měsíc i mín, ale chodím taky do práce, takže toho času už tolik nebývá .... 
    Problém je spíš to co se točí, kdyby byl každý seriál jiný, nebylo by to všechno šablonovitý, plný klišé a patosu, tak bych snad i skousnul tu věčnou vatu, kdy vlastně z "celovečráku" udělají 12-ti hodinovou serii .... :D

na příspěvěk reagoval majo25
    • 26.11.2019  23:57
    majo25
    (hodnocení, komentáře)

Problémom bude, že pozeráš tých filmov/seriálov veľa. Samozrejme, že potom je to o stereotype, rutine. 6 filmov denne? 200-dielny seriál za mesiac? Daj si tyždeň od filmov pauzu, alebo ešte lepšie mesiac. Znova ti budú chutiť.

• 24.11.2019  15:52
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

barbiteq: Rozhodně se tam dá najít vždycky něco nového, bohužel kvalita je většinou dost pochybná ... A i když člověk něco najde, tak se jedná skoro vždy o film a těch když mám čas dávám třeba 5-6 denně, takže je stále velká nouze o něco ke sledování :) Ideální by byl nějaký seriál co by mě bavil a mělo to alespon 200 dílů, to by mi vydrželo na celej měsíc :D 

Sice úplně nemusím thrilery, ale asi to někdy zkusím ;) 

• 24.11.2019  15:46
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

CarnTheNunya: Zkusím to, ale obávám se toho .... 

• 23.11.2019  22:38
    barbiteq
    (hodnocení, komentáře)

godzilak: Já bych všechno jen tak prudce neházela do stejného pytle. Mám teorii, že na východě vždycky najdeš něco nového, nicméně nemůžu zaručit, že to budeš ještě někdy chtít vidět znovu, hahaha. 

Já jsem poměrně náročná na výběr filmu (která barbína ale není)... Nicméně viděla jsem před měsícem https://www.csfd.cz/film/763682-roztristeni/prehled/ a byla jsem mile překvapená, že jsem se 1.) nepřiposrala strachy, protože tohle není typ filmu pro mě a 2.) po dlouhé době jsem nedokázala odhadnout konec ani pět minut před titulkami. 

Mně osobně pomohlo být v kontaktu s osobou, která má naprosto odlišný vkus. Nikdy bych se jinak nedostala k filmům, které mě fakt vzaly. Tohle je super řešení, ale nedá se jen tak vycucat z prstu. :D

• 23.11.2019  22:24
    CarnTheNunya
    (hodnocení, komentáře)

godzilak: A mohl bys zkusit ještě tohle možná https://www.csfd.cz/film/257242-fullmetal-alchemist-bratrstvi/ 

Má to i starší verzi, která se ale někdy v půlce tuším rozchází s předlohou, protože tehdy ještě vycházela. 

• 23.11.2019  22:21
    CarnTheNunya
    (hodnocení, komentáře)

godzilak: Takže ti to doporučuju. Ale pochopím, pokud se ti to nebude líbit a budeš mít k tomu rozumný důvod.

• 23.11.2019  22:20
    CarnTheNunya
    (hodnocení, komentáře)

godzilak: Chápu. Mne se to celkem líbilo, protože ačkoliv je to takový ten klasický souboj dobra se zlem, tak sou tam i zajímavé zvraty, i když jich tam není plná prdel a hlavní záporáci jsou celkem zmrdi, takže tak. 

• 23.11.2019  22:15
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

CarnTheNunya: Přidal jsem si to do deníčku, možná to někdy zkusím. Popravdě mi to moc neoslovilo, nikdy jsem tenhle styl nevyhledával, ale jsem ted v takový nouzi, že jsem ochotnej zkusit už snad všechno ... :D 

na příspěvěk reagoval CarnTheNunya , CarnTheNunya , CarnTheNunya
    • 23.11.2019  22:04
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Ani nevíš jak rád bych jí opustil. Problém je, že jsem nikdy nenašel nic pořádnýho. Jasně pár filmů v těch několika tisících co jsem viděl bylo, ale nějakej seriál mimo americkou produkci .... Napadá mě snad jen Black Mirror, Battlestar Galactica, Outcasts, možná ještě něco bylo, ale nemám to v paměti....
    Těch US seriálu je celkem spousta a docela by se dalo i vybrat, jenže to většinou po pár dílech sklouzne opět na klasickou notu. Dřív mě bavily i detektivky, jenže to nemá smysl sledovat, díl co díl je vlastně stejnej a vždycky se všechno vyřeší a všechno dopadne dobře... to je po první serii už tak ohraný že nechápu že to někdo vydrží sledovat třebas deset let...  Z těch současnejch snad jedině the expanse mě dokázal párkrát trošku překvapit, jinak jsou ty další tři desítky seriálů co sleduju víceméně podobné ... :/ 

• 23.11.2019  21:47
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: To je těžké, zkusil jsem to, ale tenhle typ mi prostě nesedí.... Působí to na mne jak telenovela :D 

Popravdě jsem Willyho viděl pořádně až jako dospělý a to už fakt není nic moc :)

• 23.11.2019  10:49
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Staci opustit produkci instatnich filmu z Hollywoodu, jit do americke nezavisle sceny, nebo do jakekoliv jine kinematografie sveta, krome Bollywoodu. Tam se k sablonovitosti pridavaji hnusne barevne habity, ve kterych herci tanci a zpivaji, kdykoliv a kdekoliv. Na svete je tolik krasnych filmu, skoda ztracet cas s americkou komercni produkci. Tam staci videt jeden film a videl jsi vsechny.

• 22.11.2019  23:04
    CarnTheNunya
    (hodnocení, komentáře)
    • 22.11.2019  22:14
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

godzilak: No tak jistě že v těch španělských seriálech určitá dávka romantiky je, ale namixována tak akorát, spolu s dalšími žánry jako drama, mysteriozní, dobrodružný (Na lodi), thriller (Internát) nebo historické (Grand Hotel) a některé postavy tam dokonce mají úkol komediálního prvku.

A jak to, že Španělé nic solidního nevytvořili? Tys v dětství nekoukal na Willyho Foga?:)) Animovaný Sandokan byl taky dobrý.:)

• 22.11.2019  22:00
    godzilak
    (hodnocení, komentáře)

Kri-kri: No ono je jedno který žánr z americké produkce, většinou je všechno podle jedný šablony a jestli je to sci-fi, kriminálka nebo akční je vcelku jedno ...  Nechápu že za ty léta to lidi neomrzelo, já už na to přestávám mít sílu :D 

Na tu Španělskou produkci zkusím někdy kouknout, ale tam to strašně často padá do romantiky a bejvá to dost přeslazený, navíc si snad nepamatuju jediný malinko solidní dílo co by tam vytvořily ... možná REC, ale to taky není kdovíjaká hitparáda... 

na příspěvěk reagoval Kri-kri , barbiteq
    • 22.11.2019  21:28
    Kri-kri
    (hodnocení, komentáře)

Nesmíš furt čučet jen na jednotvárné americké seriály o neohrožených a nezranitelných superhrdinech, to se pak nediv, že je všechno podle stejné šablony. Zkus španělské mysteriozní seriály jako jsou Internát, Na lodi a Grand Hotel, tam nikdy dopředu nevíš, co můžeš očekávat, v každém dílu budeš udiven nějakými zvraty, nově odhalenými tajemstvími a překvapením. A rozhodně ne všechno v těchto seriálech končí idylicky. Navíc španělé v těchto seriálech přinášejí něco trochu nové, u nás ještě ne zcela okoukaného a to nejen v oblasti žánru, ale i stopáže, jeden díl těchto seriálů má v průměru hodinu a čtvrt, takže se vlastně délkou vyrovná celovečernímu filmu.