Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Obsazování neherců

Napadl mě takový zajímavý námět k diskuzi. Co si myslíte o obsazování neherců do českých nebo i zahraničních filmů? Myslíte, že je to dobrý a originální nápad nebo cesta špatným směrem? Je vůbec možné, že by mohl amatér podat stejně kvalitní herecký výkon jako profesionál? A může to filmu uškodit nebo prospět? Podělte se prosím o své názory.

Správce diskuze:

Thorn
    • 23.3.2020  05:58
    Endlesska
    (hodnocení, komentáře)

ArsenalEagle: Mi tam přišel, že si na toho málomluvnýho přehrávajícího týpka tak trošku hraje. Herec to není a šlo to poznat, anebo mi jen nepasuje jeho obličej?:)

• 21.3.2020  23:40
    ArsenalEagle
    (hodnocení, komentáře)

Endlesska: Tak já si spíš myslím, že Rabbit jako takové prkno byl napsán. A nevím jestli bych o někom, kdo hraje prakticky sám sebe řekl, že je prkno :DD

na příspěvěk reagoval Endlesska
    • 11.3.2020  10:20
    Endlesska
    (hodnocení, komentáře)

quiz: Mne tam ten eminem přišel trochu jako prkno.

na příspěvěk reagoval ArsenalEagle
    • 2.3.2020  18:44
    quiz
    (hodnocení, komentáře)

pursulus: To co "míníš" vidím jako přesnou definici toho, jak to ve skutečnosti opravdu je...tedy naprostý souhlas...i když vyjimky tu a tam přece jenom existují - např. Eminem ve filmu 8.míle.

na příspěvěk reagoval Endlesska
    • 29.2.2020  00:26
    pursulus
    (hodnocení, komentáře)

quiz: Jo, s K. Gottem jako hercem je to trefný. Míním, že obecně lidé ze "showbyznysu" totiž vůbec nehrají neumějí to, oni se totiž předvídějí, jak jsou na to z vystupování zvyklí, a to herectví opravdu není.

na příspěvěk reagoval quiz
    • 26.2.2020  18:40
    IceQueen
    (hodnocení, komentáře)

Napríklad Monos, tam sú všetky tie decká neherci a sú vynikajúce.

• 26.2.2020  13:20
    Thorn
    (hodnocení, komentáře)

Ale zrovna ten Josef Šebánek byl určitě dobrým (ne)hercem, to uznávám.

• 26.2.2020  13:15
    Thorn
    (hodnocení, komentáře)

quiz: Vida, na Jitku Kocurovou jsem úplně zapomněl. To byl taky poměrně slabý výkon. Chápu, že měla hrát přihlouplou a dětinskou naivku, ale ono to právě nepůsobilo moc přesvědčivě. Když to srovnám třeba s výkonem Pavla Lišky v Pupendu, který tam hrál taky blba, tak je to sto a jedno.

• 25.2.2020  23:11
    quiz
    (hodnocení, komentáře)

Thorn: Ty lidi ze show byznysu do toho já osobně jaksi nepočítám (Gott jako herec je opravdu propadák). To samé bylo s Jitkou Kocurovou v Účastnících zájezdu, ale prý byla takhle vybrána záměrně, tedy role jakési "blbky".

na příspěvěk reagoval Thorn , pursulus
    • 25.2.2020  22:16
    Thorn
    (hodnocení, komentáře)

Bednaa: Toto je skvělá ukázka dobře obsazeného neherce. Takto autenticky by to totiž žádný herec nezahrál. V tomto případě obsazení neherce jednoznačně schvaluji.

• 25.2.2020  22:10
    Thorn
    (hodnocení, komentáře)

No, u těch horších nehereckých výkonů mě napadá třeba Iveta Bartošová nebo Taťána Kuchařová. Mimochodem viděli jste pohádku Když draka bolí hlava? Budiž Karlu Gottovi země lehká, ale tohle bylo prostě hrozné.

na příspěvěk reagoval quiz
    • 25.2.2020  17:09
    quiz
    (hodnocení, komentáře)

Thorn: Většinou jsou neherci vybraní "na ulici" dost dobří, např. Šebánek (Homolkovi) nebo Ježková...z těch českých. Ani mě nikdo nenapadá, kdo by byl - jako neherec - v nějaké větší roli vyloženě špatný. Jinak s tím pojmem "dramatický projev" bych byl dost opatrný, protože je rozdíl mezi divadelním a filmovým herectvím, např. Brejchová jako vyloženě filmová herečka. 

• 25.2.2020  17:06

Uživatel quiz smazal svůj příspěvek.

• 25.2.2020  16:48
    Bednaa
    (hodnocení, komentáře)

Velmi dobře se povedlo obsadit neherce Barkhada Abdiho do Captaina Phillipse. I když je pravda, že ten na to typově sedí hodně :D 

na příspěvěk reagoval Thorn
    • 25.2.2020  16:29
    Thorn
    (hodnocení, komentáře)

quiz: No, tak pokud někdo hrává pravidelně ve filmech a do toho třeba i v divadle, tak bychom ho už za herce považovat mohli a to i kdyby neměl příslušné vzdělání. Já myslel spíš takové neherce, kteří nemají s hraním absolutně žádné zkušenosti a režisér si je vybere takříkajíc "na ulici".

na příspěvěk reagoval quiz , quiz
    • 25.2.2020  16:14
    quiz
    (hodnocení, komentáře)

Záleží na tom, jak si to celé definuješ. Pokud to bereš jenom tak, že každý oficiálně nevystudovaný herec je NEherec, tak např. Hanzlík, Skamene - ze současných Mádl aj. - jsou potom také "jenom" neherci.

• 25.2.2020  13:31
    Thorn
    (hodnocení, komentáře)

classic: To už je potom samozřejmě otázka přirozeného talentu. Opravdu hodně talentovaný neherec může být mnohdy lepší než vystudovaný herec, který ale nemá dostatečný talent, dramatický projev či charizma.

• 25.2.2020  13:25
    Thorn
    (hodnocení, komentáře)

Tak je pravda, že oni ani ti profíci někdy nejsou nic moc.

• 25.2.2020  13:14
    classic
    (hodnocení, komentáře)

Takým typickým predstaviteľom „AMATÉRA” bol p. Jan Vostrčil, a aký bol výborný !

• 24.2.2020  20:22
    MontyBrogan
    (hodnocení, komentáře)

Thorn: A možno by film nikdy nevznikol. Čítal som o Formanovi, že v tej dobe nevedel zohnať známych českých hercov na viac ako hodinu-dve denne, lebo ich z divadla režim nepustil. Plus boli nervózni, že ráno prišli a pred obedom ich zase odvezú na skúšku. Aj neherci mali zamestnanie, ale keď žili priamo v mieste natáčania, mohli niekedy točiť od rána do večera.

• 24.2.2020  18:56
    Thorn
    (hodnocení, komentáře)

Právě u toho Hoří, má panenko jsem si vždycky představoval, jak by ten film asi vypadal, kdyby v něm hráli profesionální herci. Jen si to představte, velitel hasičů - Josef Somr, černovlasý hasič - Vladimír Menšík, nerudný vrátný - František Filipovský, hasič v důchodu, který má dostat vyznamenání - Karel Höger. To by mohlo být dost zajímavé, co říkáte?

na příspěvěk reagoval MontyBrogan
    • 24.2.2020  18:47
    MontyBrogan
    (hodnocení, komentáře)

MartinS96: Presne. Podstatne lepší príklad ako Troška.

• 24.2.2020  18:30
    MartinS96
    (hodnocení, komentáře)

Miloš Forman tím byl vcelku proslulý, že obsazoval neherce, například do Hoří má panenko a dalších jeho filmů.

na příspěvěk reagoval MontyBrogan
    • 24.2.2020  17:40
    JADIM
    (hodnocení, komentáře)

Nejaký festivalový film to dokáže pekne dochutiť :)

• 24.2.2020  11:53
    Thorn
    (hodnocení, komentáře)

silentname: Viděl bych to nějak podobně. Neherec může dobře zahrát roli, která mu typově sedí. Roli, která tak nějak kopíruje jeho vlastní osobnost. Pokud někdo natočí film o prostých venkovských lidech z jedné malé vesničky, tak prostý venkovský člověk, který zná ty poměry, může v takovémto filmu zazářit. To je pravda.

• 24.2.2020  11:31
    Thorn
    (hodnocení, komentáře)

Rád bych podotkl, že já osobně příznivcem obsazování neherců do filmů nejsem. Zastávám názor, že ve filmech by měli hrát profesionálové. Určité herecké techniky se totiž člověk může naučit pouze na škole a neherec si je ani při sebevětším talentu sám od sebe nikdy neosvojí.

• 24.2.2020  11:22
    silentname
    (hodnocení, komentáře)

Tak vždy záleží od toho, do akej role ich položíš. Napríklad Zdeněk Troška často používal nehercov aj vo svojich starých filmoch a popravde vďaka tomu tie postavy mohli aj niečo získať. Lebo tí ľudia mali v sebe niečo, čo z nich vyžarovalo. Nemuseli byť ani pritom študovaní herci. Záleží už len potom na tom, ako ich dokáže režisér správne viesť alebo im vysvetliť čo majú robiť. Takže odpoveď je... nie je to zlá možnosť, ale je potreba k tomu, aby ich režisér vedel dobre viesť a usmerňovať.