Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Fan-Stříhání filmů

Ahojte, stříhá někdo z vás filmy? Myslím jako fanouškovské sestřihy, oblíbených filmů. Nějakou dobu zpátky, když jsem nebyl spokojený jak to dopadlo se Star Wars: Last Jedi, tak jsem se do toho pustil. A myslím že jsem to trochu zlepšil, vystříhal jsem takové ty nepovedené vtipy a nikam nevedoucí příběhové linky. A až mi zkončí zkouškové, tak zkusím předělat celou tu novou Disneyho triologii.

Stříhal jsem to v Adobe Premiere, našel jsem si vystřižené scény a vrátil je, atd.

Jestli někdo víte jak třeba namodulovat hlasy, nebo máte typy jak na efekty, soundbanky atd, tak to by mě zajímalo.

Svůj sestřih jsem zatím nikam neuploadnul, nechci mít nějaké legální problémy, ale jestli víte jak to udělat bezpečně, tak to udělám a třeba nazdílím ;)

Taky se hodí i typy na filmy co by se daly zachránit novým sestřihem, dost mě to baví :D

Správce diskuze:

Zbranicus
    • 4.6.2020  20:32
    Atrekan
    (hodnocení, komentáře)

Zbranicus: No, jestli se na to chceš podívat, tak je to tady, ale ber to spíš jako srandu :D Mě by zase zajímal ten Last Jedi, ten si by si rozhodně vylepšení zasloužil. 
    Jinak za mě nejlepší fan úprava Star Wars je parodická sága od Auralnauts

• 4.6.2020  18:35
    Zbranicus
    (hodnocení, komentáře)

Atrekan: Ten 10min sestřih bych chtěl vidět. Je to celkem Herkulovskej úkol dostat všechno podstatný ze Hvězdnejch válek do tak malého času :D

S Auditionem jsem to zkoušel a jde to, chci se trochu naučit i v After effectech. Právě kamarádům jsem pouštěl svůj sestřih Last jedi, někteří to už viděli, ale jeden ne a tomu jsme nikdo neřekli, že to není oficiální film a nepoznal to :D Právě že u Hvězdnej válek mi příjde, že kdyby se to sestříhalo všechno dohromady, tak by to bylo lepší než jednotlivé díly jak jsou.

na příspěvěk reagoval Atrekan
    • 4.6.2020  12:53
    Atrekan
    (hodnocení, komentáře)

Kamarád mi kdysi dal výzvu, abych sestříhal původní Star Wars hexalogii do deseti minut tak, aby to člověk, co SW nikdy neviděl, pochopil oč jde. Těžko soudit, jestli se mi to povedlo, ale sranda to byla :D 

Co se týče SFX, když budeš hledat na stránkách typu freesound.org, tak s tím problém mít nebudeš, je ale potřeba si hlídat licenci, většinou ale nabízí i možnost použití pro komerční účely. Když už zmiňuješ Premiere, tak k Auditionu to máš kousek a tam se toho dá se zvukem dělat dost :) 

na příspěvěk reagoval Zbranicus