Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Amatérský film

 Zdravím příznivce (nejen) amatérského filmu. Jelikož se nám tu sešlo pár nesoudných spamíků a kazišuků, a jelikož mě HOMO pověřil spravováním této diskuze, byl jsem donucen napsat takovou vývěsku.

 

Tedy informace pro nově příchozí:

 Diskutujte, rvěte si vlasy, dělejte kamarádšofty, prožijte první lásky, vkládejte linky na své filmy, ale spamování nepoučitelných šulinů bude sprostě mazáno. Upozornění pro trolíky: Zde je to, chlapci, bohužel hlídané. 

 

- Nejlepší rada pro filmaření: WRITE, SHOOT, EDIT, REPEAT! by Ryan Connolly. Dodal Esdälon

- Pokud možno, obsazuj jen hezké holky. Může to pak být jediné, co bude stát za koukání. Dodal Segrestor

- Když ti někdo řekne, že tvůj film je k ničemu, je to ta nejcennější věc, co se ti může stát. Dodal jerry12

- Natáčení vždycky trvá 3x déle, než bylo plánováno a výsledný film je vždycky 3x delší, než by měl být.  Dodal Choze

- Skutečný filmař obětuje pro tvorbu vše a to i za cenu, že z toho nebude mít žádný finanční prospěch.  Dodal Folklorman

- Dělat film je ten moment, kdy každý ve správnou dobu na správném místě ví, co dělá a dělá jen to. Dodal B.Seville

 

Máš-li také nějakou radu schovanou v jedné krátké větě, sem s ní na nástěnku. Seg.

 

V případě dotazů na filmování, využijte jakýsi FAQ, který nám připravil jerry12 a to ZDE

 

 

Správce diskuze:

Segrestor
<< novější 403 402 401 400 303 202 102 1
  • 21.1.2019  21:54
  Imo
  (hodnocení, komentáře)

  pursulus: Promiňte, pane "Pursulus", asi jsem se ve Vašich kruzích ocitl omylem. :)

  • 21.1.2019  19:48
  pursulus
  (hodnocení, komentáře)

  Imo: Dovoluji si upozorniti Vaši ctihodnou osobu, že nemůžete býti profesionálem a zároveň v stejném místě amatérem. Jest ovšem možno, býti profesionálním LAIKEM. To měla Vaše ctihodnost asi na mysli.

  Jsa odpůrcem amatheurismu, velice se přikláním k laicismu. Amatéři tvořící filmy a upozorňující na to v této diskusi jsou ve směs hloupí trubci. Jest mi doufati, že Vy, jakožto laik, vystoupíte z této řady.

  Nestyďte se, a upozorněte náš kolektiv na Vaše dílo, ať Vás můžeme zanalyzovati na docela nejmenší částky a haněti a chváleti a dávati rady poučených blbců, až docela zblbnete a budete točiti kolem dokola.

  na příspěvěk reagoval Imo
  • 20.1.2019  11:29
  Socraates
  (hodnocení, komentáře)

  Imo: ...... a...? 

  • 19.1.2019  16:16
  Imo
  (hodnocení, komentáře)

  Ahoj!

  Jsem profesionální amatér námětu, scénáře, kamery, střihu a ozvučení. Alespoň si to o sobě myslím.  Točím a zpracovávám amatérské filmy, většinou rodiny. Když je příležitost, tak i komerčně. Profesí jsem zaměřen jinak. Filmovou tematiku jsem nestudoval (myslím ve škole), ale facsinuje mne. Zajímá mne natáčení, práce filmového týmu. Zatím jsem neměl štěstí pracovat ve filmovém týmu při natáčení filmu.

  Jinak jsem přístupný každému tématu a rád vyjádřím svůj názor, pokud dané problematice v zásadě rozumím. Jsem přístupný každé smysluplné komunikaci s každým. Pokud s nějakým názorem nesouhlasím, tak to jasně pojmenuji a snažím se to i zdůvodnit. 
   

  na příspěvěk reagoval Socraates , pursulus
  • 8.1.2019  20:18
  WolfR
  (hodnocení, komentáře)

  Se spolužáky na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku budeme točit naše ateliérové cvičení a rozjeli jsme kampaň na startovači. Budeme rádi za jakékoliv sdílení či finanční příspěvek :)

   

  https://www.startovac.cz/projekty/noc-v-motelu-marion-studentsky-film/

  • 23.12.2018  15:10
  B.Seville
  (hodnocení, komentáře)

  Vím že to není amatérský film, ale i tak bych vás rád všechny pozval na premiéru Narušitele. Na filmu dělali převážně nadšenci a bývalí amatéři. Režisér David Balda (18) a my stojíme za zvukem celého filmu. Veselé vánoce. :)

  • 11.12.2018  10:32
  Kelly2502
  (hodnocení, komentáře)

  StudioKast:  Ak ti s týmto môžem poradiť tak sa nikdy nespoliehaj na to keď ti herec povie, že vie hrať ale jeho hlasový pojev je na hovno.

  Za prvé, 80% toho čo robí herca hercom je spôsob akým dokáže/nedokáža pracovať s hlasom takže na takých sa vyser.

  A druhá vec je, že si s tými hercami na stretnutí prejdi nejaké významné scénky z filmu a sleduj ako "hrajú". A keď to bude na hovno tak vieš čo robiť...nevziať ho.

   

  Čo ja vidím ako chybu vášho filmuje,že máte neskutočne veľa hecov. Ak by si chcel všetky tie role zaplniť kvalitnými hercami tak budeš musieť zaplatiť hercov, ktorý sa živia hraním pretože toľko veľa amatérskych hercov,ktorý by pôsobili aspoň trochu kvalitne nie je ani v celom československu

  • 9.12.2018  21:15
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  StudioKast: Není zač. Ten hlasový projev není jen nějaký nadstandard nebo moje libůstka. Je to vidět na mnohých zde prezentovaných opusech, že neschopnost přesvědčivého umělého (nebo aspoň vlastního přirozeného) hlasového či řečového projevu spolehlivě zabíjí jakýkoli film. Nevadí to samozřejmě tam, kde jsou záměrně využiti neherci pro dojem autentičnosti. Ale i tam mívá jejich projev nějaký "charakter", kdežto u různých rádoby herců vnímáš jen tu marnou snahu efektně odříkat text. Držím palce.

  • 9.12.2018  19:41
  StudioKast
  (hodnocení, komentáře)

  Adam Bernau: Ahoj, mockrát děkuji za zhodnocení traileru! :) Nicméně my jsme si jistí, že s tím filmem nás čeká ještě spousta spousta práce. Zvuk je opravdu naše achilovka, ale to nás neomlouvá. Budeme se snažit udělat co nejlepší postsynchrony. S těmi herci je to obtížnější. Dost často se nám stává, že nám lidi řeknou, že oni hrát celkem umí, ale že jejich hlas je tragickej. Na příběhu jsme si dali záležet a já osobně jsem před psaním scénářem něco málo nastudoval, abych se do toho mohl pustit, navíc také svým způsobem vycházim ze svých osobních zkušeností. Budu rád za zhodnocení celého filmu! Ještě jednou děkuju :)

  na příspěvěk reagoval Adam Bernau , Kelly2502
  • 9.12.2018  15:35
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  Ceda: Nejsem první objektivní, jsem jen první, komu se na tom něco líbilo. Spíš teda jednotlivé momenty než celek. Závěr je opravdu dost na hovno. Kritiku mých předkomentátorů docela chápu. Pokud jde o Purslulovu kritiku, vem na vědomí, že stejně jako autor není odpovědný divákovi z toho, co tvoří, ani divák není odpovědný autorovi z toho, co k tomu má říct. Nejsou si vzájmně povinni cokoli vysvětlovat.

  • 9.12.2018  13:48
  Ceda
  (hodnocení, komentáře)

  Adam Bernau: Děkuji ti za hodnocení. Musím říct, že to tvé je prvním objektivním hodnocením tady na stránce diskuze, ze kterého mám šanci něco si odnést do budoucna. :) Omlouvám se, pokud něco ohledně kritiků ode mě znělo nadutě. Samozřejmě beru, že se někomu ten film nelíbí od hlavy až k patě, jako uživateli pursulus, ale v takovém případě by bylo aspoň fér rozepsat ten důvod trošku více, než jen "hlubina". Z takového příspěvku jistě nemůže být žádný autor moudrý.    

  na příspěvěk reagoval Adam Bernau
  • 7.12.2018  16:56
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  Jasně: "Máme čas."

  • 7.12.2018  16:53
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  Brennos: Za dveřmi: Celý začátek mi připomínal předvolební videa např. Sociální demokracie. Ale to se vyjasnilo hned po prvním zabušení. Má pointa nějakou souvislost s úvodním hovorem? Jakože problém s načasováním a zacyklenost? Nebo jde vůbec o pozdní (ne)dospívání současné generace? A co jsem vyhrál, když jsem pointu uhodl ještě před pointou? 

  • 7.12.2018  16:25
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  StudioKast: Podobný dojem jako Esdälon, i když já se nemohu vyjadřovat k technikálnostem, jako je zvuk apod. Vypadá to fakt moc hezky. Výprava!!! Líbí se mi to tak, že bych dokonce skoro měl chuť ten film vidět, i když mám strach, že to bude zase jen další béčkový, přinejlepším průměrný příběh v žánru pro puberťáky (bez urážky). Jako profi film by mě to asi nezaujalo, jako amérskému tomu dávám přece jen šanci, že by mě to mohlo bavit. Herci by asi ušli, ale je tu stará bolest, totiž kvalita mluveného projevu. Ta je i zde mizerná (alespoň u česky mluvících) a např. u týpka, co tam promlouvá ke kamarádům, přímo zoufalá. Podobně neblahé tušení mám z některých útržků čítankového slovníku. Trailer mě vyloženě dostal v momentě, kdy tam po anglicky vyprávěném úvodu fousáč drsňácky pronese českou větu. Ten zrovna myslím nemluví úplně špatně.

  na příspěvěk reagoval StudioKast
  • 7.12.2018  16:03
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  Ceda: Tak jsem si to tvoje dílo taky pustil a ač nerad, musím přiznat, že mi to úplně marný nepřipadá. Narozdíl od ostatních mně se tam dost věcí líbilo, i když u lecčeho nevím, jestli šlo o autorský záměr, nebo o nějaký můj nevědomě nouzový divácký estetický klíč k tomu filmu. Např. ohavná pohovka je schválně, nebo jste prostě lepší nenašli? Podobně bych se mohl ptát na toho týpka. Nepochybuji, že kdyby ho hrál nějaký standardní model, přišlo by mi to celé úplně na hovno, ale s ním je to fajn. Klasicky naivní mimická gesta ledové ženy jsou schválným vpádem konkrétní cizorodé estetiky, nebo projevem autorské či herecké bezradnosti? Atd. Každopádně herci nejsou trapní, což tady nebývá úplně zvykem. V průběhu mi to připadalo v mnohých momentech ploché, mělo to na víc, někde přitlačit na artovost, atmosféričnost, nebo naopak na syrovou banálnost. Velmi nepodařený je závěr. Jestliže má být takový, k jakému to směřuje, měl by ses jako autor naučit dojít k němu tak, aby nevyzněl úplně šmírácky. Rozhodně musím říct, že je mi ten film daleko sympatičtější než jeho autor. Ale i na tom se dá zapracovat. Odnauč se sám pro sebe sračky typu "někteří kritikové".

  na příspěvěk reagoval Ceda
  • 2.12.2018  22:20
  Kelly2502
  (hodnocení, komentáře)

  Ceda je presne príklad človeka až po gule zahľadeného do seba. Stačí si pozrieť v profile jeho film: "tady je ukázka, toho co jsem natočil, snád vás to vyprovokuje." A k čemu asi chlape...ten film sa ešte dal, aj keď dialógy boli neskutočne otrasné... ale toto čo si teraz poslal sem je ešte horšie. Po technickej stránke je to brak aj medzi amatérskymi filmami a ty namiesto toho aby si si z tej kritiky niečo zobral sa slepo tváriš, že ťa ľudia kritizujú lebo bla bla bla neviem čo. To vážne nevidíš v čom robíš chyby? Že ani len základné zvuky v tom filme sú totálne odveci? Nehovoriac o tom, že oba tvoje filmy sa snažia tváriť ako hlboké a nadčasové no neovládaš ani základy tvorby tak ako chceš vydávať svoje filmy za transcendentálne..wtf. Nechcel som nič písať a len sa pousmiať nad tým filmom ale tie tvoje obhajoby a výzvy sú patetické

  • 1.12.2018  08:32
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  Ceda: Co je fascinujícího na tom, že němkomu připadá tvůj film na hovno a dovede vyjádřit, v čem konkrétně mu tak připadá? Uklidni se a raději reaguj na jeho konkrétní výtky.

  • 30.11.2018  22:08
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  StudioKast: Setting, výprava, davový scény, to všecko palec hore. Akorát to herectví vypadá bídně už z traileru :-/. Rozhodovat teda bude scénář. A nevykradený soundtrack a samozřejmě zvuk (ten jsem z traileru tolik posoudit nedokázal, ale párkrát jsem měl pocit, že někdo mluví přes záchod). Každopádně postapo já rád, takže držím palec u nohy.

  • 30.11.2018  21:52
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  Ceda: Naopak, pursulus byl moc milej. Bylo to krátký a půlkou jsem se musel proklikat. Pomalé tempo neznamená nuda... Bylo to děsný. 

  Pro srovnání mrkni na Brennosův poslední shortfilm, taky je to pomalý, ale zaujme a hlavně nenudí. 

  • 30.11.2018  17:24
  Ceda
  (hodnocení, komentáře)

  Brennos: Jen mě fascinuje, jak si dotyčný člověk počíná v té "kritice" sebejistě. Skoro jako by mluvil o vlastním životě. Někteří, zejména ti "nejchytřejší" kritici, to tak mají... Každopádně si velmi vážím času dotyčného uživatele, který mi a té "hlubině" věnoval, neboť jistě mohl dělat mnoho jiných činností, kterými by čas takhle nepromarnil... :)   

  na příspěvěk reagoval Adam Bernau
  • 30.11.2018  14:17
  Brennos
  (hodnocení, komentáře)

  Ceda: To ale není úplně zenová reakce na kritiku :)

  na příspěvěk reagoval Ceda
  • 30.11.2018  11:50
  Ceda
  (hodnocení, komentáře)

  pursulus: Paráda. Akorát ptal jsem se na film, ne na tvůj život...

  na příspěvěk reagoval Brennos , Esdälon
  • 30.11.2018  10:14
  StudioKast
  (hodnocení, komentáře)

  Ahoj, od jara jsme makali na jednom postapokalyptickém filmu. Práce na tom je ještě dost - hlavně té postprodukční. Tak sem přikládám náš zatím první trailer :)

  https://www.youtube.com/watch?v=cZC9n26g3ZU

  na příspěvěk reagoval Esdälon , Adam Bernau
  • 28.11.2018  23:00
  pursulus
  (hodnocení, komentáře)

  Ceda: Neuspokojivé. Pomalost a zároveň rychlý střih. Hlubina podaná tak nešikovně, že banálněji to snad ani nejde. Jednoduchost bez vybudování pozadí. Amateure.

   

  Za použití zdejší hodnotící stupnice hodnotil bych jednou *.

  na příspěvěk reagoval Ceda
  • 28.11.2018  19:42
  Ceda
  (hodnocení, komentáře)

  https://www.youtube.com/watch?v=vRclESlrjcA

  Zdravím všechny, a mám tady něco pro příznivce pomalejšího tempa. Krátký film na motivy zenové povídky. Tak ať se líbí!

  na příspěvěk reagoval pursulus , Adam Bernau
  • 28.11.2018  18:40
  ..Lucas..
  (hodnocení, komentáře)

  Nevím, jestli je to přímo amatérský film, ale vyšel nedávno, je to kraťas thriller, který jsem objevil nedávno :)

  https://www.youtube.com/watch?v=iQEUgMLMSGA

  https://www.csfd.cz/film/665198-runner/

   

  • 28.11.2018  16:18
  choze
  (hodnocení, komentáře)

  Brennos:  V pohodě, ale přiznám se, že zajímavý to pro mě začalo být až s krumpáčem. A pointa mi připadla jako zajímavej začátek příběhu. Takže prosím dvojku, která naváže přesně, kde jednička skončila. 

  • 27.11.2018  07:58
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  Brennos: V pohodě. Já si podobných věcí všimnu jenom proto, že jsem na to citlivej a motá se mi z toho hlava. Taky jsem musel chvilku přemýšlet, čím to bylo :). Ale jinak mě to bavilo, a to narozdíl Sevilla podobnou tématiku rád nemám.

  • 26.11.2018  23:10
  B.Seville
  (hodnocení, komentáře)

  Brennos: Super, to mě docela bavilo. Hlavně protože mám rád tuhle tématiku :)

  • 26.11.2018  22:12
  Brennos
  (hodnocení, komentáře)

  Esdälon: Safra, to už je docela dost vysokej level pravidla osy. Uznávám, že to určitý skok být může, ale jsi první, kdo to zmínil. Bohužel pohled na chatu nešel v celku řešit jinak dispozicí (levá část chaty) a porostem (smrky). Navíc pokud se následně postava pohybuje z chaty zleva doprava, tak to prakticky nemá řešení :) Ale zajímavá poznámka. Díky.

  na příspěvěk reagoval B.Seville , Esdälon
  • 26.11.2018  21:47
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  Brennos: Ha. Nebolo to špatné! Jediný problém mám s nedodržením pravidla 180 stupňů. Celou dobu se pohybuje příběh směrem do prava a z chaty se vylezlo zleva. Trochu mi to zamotalo hlavu a otravovalo mě to. Ale jinak dobrý, takovýhle kraťasy já můžu.

  na příspěvěk reagoval Brennos
  • 26.11.2018  20:36
  Brennos
  (hodnocení, komentáře)

  Před časem tu letěla upoutávka, teď jsme po podzimních festivalech vypustili náš kraťas Za dveřmi online. K vidění zde. 4 lidé na place, 1 z nejkratších nocí roku, 1 chata, 2 světla, 1 párty mlhovač, pár piv... večerní grilování, a pak s chutí do práce :) Prostě ukázkový příklad našich punkových natáčení.

  na příspěvěk reagoval Esdälon , choze , Adam Bernau
  • 31.10.2018  12:31
  choze
  (hodnocení, komentáře)

  Kelly2502: Podle mě patří Edgar Wright k nejvýraznějším a nejnápaditějším filmařům dneška (osobně mám od něj nejradši Scotta Pilgrima, na kterého dostal zatím zdaleka největší rozpočet) a jako takový je to skvělý vzor k napodobování (pro začátek). Viz. tenhle rozbor - https://www.youtube.com/watch?v=3FOzD4Sfgag&t=4s Každopádně v pohodě a jsem rád, že přijdeš :)

  • 30.10.2018  23:20

  Uživatel HeroJoker smazal svůj příspěvek.

  • 30.10.2018  19:18
  Kelly2502
  (hodnocení, komentáře)

  choze: Osobne mi strašne vadil štýl akým je to zostrihané. Až príliš to napodobňuje Edgara Wrighta a už uňho mi vadí ako veľmi okato sa snaží zaujať a ukázať, že aha jak to ja umím. 

  Som ale určite zvedavý a na prieméru do Scaly prídem aj keď ešte oficiálne v plániku kina nie je

  na příspěvěk reagoval choze
  • 24.10.2018  15:12
  choze
  (hodnocení, komentáře)

  B.Seville: Díky, myslím, že to má potenciál na dost originální český seriálový počin. 

  na příspěvěk reagoval Kelly2502
  • 24.10.2018  15:11
  choze
  (hodnocení, komentáře)

  Esdälon: Byl jsem u nich na kurzu Filmoví detektivové a to prča rozhodně byla. Hlavně pacifikování živla hlasem, kdy jsme měli řvát na "vykrádače auta" různý pokyny, aby neměl čas přemýšlet o útěku nebo o útoku na nás. Což v praxi znělo třeba "Na kolena, zmrde! Ruce za hlavu! Roztáhnout prsty! A teď abecedu, hajzle! A pozpátku! Odmocnina z 5486!" A střelba při skoku plavmo byla taky fajn...    

  • 22.10.2018  20:14
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  choze: Mít keš navíc, tak jdu do toho SWAT nesmyslu, to by mohla být neskutečná prča.

  na příspěvěk reagoval choze
  • 22.10.2018  18:45
  B.Seville
  (hodnocení, komentáře)

  choze: Koukal jsem na to, vypadá to zajímavě

  na příspěvěk reagoval choze
  • 22.10.2018  14:16
  choze
  (hodnocení, komentáře)

  Jako já to sem pro zajímavost prdnu, i když už to asi bude za zdejší rozlišovací schopností, protože nejde o amatéřinu, ale o fandovský projekt profíků. Jsem podepsaný pod scénářem - https://www.startovac.cz/projekty/kaskaderisro/?fbclid=IwAR3k5vcmViexXpbrPiLSe7TSWhOpEZKY8Q3Cn0it_efYYAN69hht3MrGuKM

  na příspěvěk reagoval B.Seville , Esdälon
  • 17.10.2018  22:49
  Kelly2502
  (hodnocení, komentáře)

  Cermbo, Esdälon: Tiež som trochu z toho filmu videl a vidím to podobne...je ťažké komentovať niečo na čom je všeko zle. To, že ste sa posunuli od točenia filmov na Iphone na nejakú kameru ešte nič neznamená.

  Základom každého poriadneho filmu je scénar. Musíš mať postavy, ktoré majú nejaký cieľ, nejaký charakter, musíš vytvoriť príbeh,ktorý im ich snahu niečo dosiahnuť bude kaziť...každá postava má vlastný spôsob ako hovorí...a proste tento scénar nemá hlavu ani patu,dialógy sú neskutočne špatné, ale že až nechápem....a pokiaľ nemáš poriadny scenár, ktorý nenapíšeš na kolene za pol dňa (pracujem na celovečernom scenári už tri mesiace a už asi 5krát sa zmenil príbeh a stále nemám pocit, že som došiel k niečomu čo je výnimočné) tak môžeš mať vole aj jeřáb s kamerou za 50 milionov a nikto sa na to nebude pozerať. 

  Viem aká námaha to je niečo natočiť a niečo napísať...90% času je to na samovraždu a chce to odhodlanie a lásku k filmu, nepochybujem o tom, že tú máte lebo niekto kto nemiluje film by nenatočil ani len krátky skeč....ale takú sračku ako ten scenár by som neukázal ani babičke, ktorá frčí na Ordinaci v ružové zahradě. 

  Čo ma privádza k tomu, že asi najdôležitejšia vlastnosť filmára je SEBAKRITIČNOSŤ. Ak sa nedokážeš pozrieť na svoju prácu a povedať, že "toto je vážne na piču a mal by som sa za to stydet" tak nemáš šancu preraziť. Rovnako ako keď nedokážeš filtrovať skutočnú kritiku a ľudí,ktorý sa ťa len snažia potopiť. A Esdälon ti dal presne tú kritiku, ktorú potrebuješ prijať a viac sa snažiť. 

  A nestačí napísať "Ja vím, že náš film není dokonalý"....žiadny film není dokonalý..musíš vedieť čo presne je na hovno, ako sa to dá zlepšiť a hlavne čím konkrétnym chceš zaujať.Ak chceš film založiť na akčných scénach tak daj prioritu na to aby boli akčné scény premakané...ak chceš aby to bolo o potavách tak si sadni na riť a píš...

  • 17.10.2018  17:27
  B.Seville
  (hodnocení, komentáře)

  Esdälon: Lépe bych to neřekl. Bez upřímnosti to není ono.

  • 17.10.2018  11:57
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  pursulus: Nenamítám ničeho, jen podotýkám, že jsem nereagoval na film (k němuž jsem se po zhlédnutí traileru dostatečně konstruktivně vyjádřil 25. 8. 14:16) , ale na recepci kritiky jeho tvůrců. Omluvou mi budiž slavná tradice této diskuse, na niž nostalgicky vzpomíná pamětník choze.

  • 17.10.2018  10:42
  pursulus
  (hodnocení, komentáře)

  Některé příspěvky zde začínají býti poněkud směšné svou nevěcností. Diskuse — a to kterákoli, ať písemná nebo ústní — rozhodně není nástrojem k urážení protistrany. Diskuse slouží k výměně názorů. Je-li kdo tak pyšný, jako zastupující tvůrčí skupinu GoldenView, a neunese vyslovený názor, haní jej a ponižuje, potom to je k jejich škodě; s takovými lidmi diskuse ani není možná, proto jsem od další výměny názorů s nimi ustoupil. Zároveň nesouhlssím s popichováním uživ. 'Adam Bernau' jako nekonstruktivním a ke škodě věci. To, že v drtivé většině jsou amatérské počiny špatné a leckdy hodny zavržení, neznamená, že se jim budeme posmívat a srážet tím jejich snažení.

  na příspěvěk reagoval Adam Bernau
  • 17.10.2018  08:54
  choze
  (hodnocení, komentáře)

  Adam Bernau: Tahle diskuse že se začíná vracet do své staré slávy? Tenkrát jsme si tu navzájem uráželi naše matky a mělo to aspoň nějakou úroveň...

  • 16.10.2018  23:16
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  Jdeš s kůží na trh. Myslíš si, že ti ostatní budou mazat med kolem huby a plácat po ramenou za každý prd? Ani ve snu. Lezeš do odvětví, kde ti nikdo nic nedá zadarmo a všichni kolem tebe tě při jakýmkoli zaškobrtnutí nemilosrdně sejmou. A to jsi ve fázi, kde se k zaškobrnutí ani nedostaneš, protože tvoje/vaše "filmy" za moc nestojí. Po vizuální stránce, zvukový stránce, scénaristický stránce. Nic tam prostě není. Kouskem jsem se prokousal, víceméně přeskakoval, protože ty patetický parodie na dialogy se moc nedají, tak jsem se zaměřil alespoň na "akci". Ta je vesměs jalová, nenatrénovaná, většinu času Lojza na Pepu míří pistolí, Pepa ustupuje skočí do lesa a uteče, a nikdo ani nevystřelí. wtf. Všichni se tam nahánějí, jakoby poprvý v ruce drželi zbraň a věděli akorát, že se míří tím kde je díra před sebe. Několikrát je někdo zahnanej do kouta, aby z toho nebylo vůbec nic. -> napětí na umření. Byl jsem ochoten odpustit příšernej zvuk, vyblitý barvy i tu nepasující muziku. Možná i chabej scénář (jsem velkým fanouškem postapa, takže bych byl ochoten odpustit ledacos), ale to příšerný vykreslení postav ne. Žádná motivace, kromě jmen hlavních postav se vlastně nedozvím zhola nic a jako bonus vypadají (a hlavně se chovají) všichni úplně stejně, takže co si z toho mám vzít? Ani konec to žádnej nemělo, dva si tam na konci daj férovku, aby ani jeden z nich neumřel nebo to nevyplynulo v jiný rozuzlení, jak dopadnou nikdo neví a ten zbytek? Prostě nic jsem si z toho nevzal, kromě toho utrpení sledovat ten nehereckej špatně ozvučenej, vybarvenej antiklimatickej, nenápaditej bordel. A to ani nebudu rozebírat kluky, co si hrajou na drsný dospělý. Přečtě si třeba Pána much, a inspirujte se tím jak se dělá dusno s mladejma, nevyzrálejma postavama. Nebo Kotletu jak se dělá brakový postapo. Nebo aspoň něco.

  na příspěvěk reagoval B.Seville , Kelly2502
  • 16.10.2018  22:11
  Cermbo
  (hodnocení, komentáře)

  StudioKast: Díky Leoši, ale ve zdejší diskuzi vlastní obhajoba nebo někoho jiného nemá smysl, protože seš pak označenej za dementního kripla, který neumí vystrčit hlavu z prdele :D nedají se brát vážně zdejší lidi, kromě Brennose, kterej mě mile překvapil... 

  na příspěvěk reagoval Kelly2502
  • 16.10.2018  21:33
  StudioKast
  (hodnocení, komentáře)

  Hele já teď nevim jaký z toho mám mít pocit, ale přijde mi, že se tu konstruktivní kritiky člověk dočká jedině od Brennose a když chce tak i od jerryho. S Bohdanem jsem v kontaktu už od dob, co točil svůj první film, takže jsem asi moc zaujatej, ale ten pokrok je tam docela hodně znát. Ještě když se točilo jen na iPhone. Sám jsem byl svědkem natáčení jejich scény, když jsem se s klukama dělil o lokací při natáčení myho filmu. Mě se Srdce zóny líbila, protože tam prostě vidím to obrovský nadšení, které kluci mají. Nemyslím si, že si na něco hrají. Oni podle mě dobře ví, co jsou zač a že se učí. Ten film má nějaké chyby, ale od jejich předešlých počinů se je snaží co nejvíce eliminovat.

  na příspěvěk reagoval Cermbo
<< novější 403 402 401 400 303 202 102 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace