Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Amatérský film

 Zdravím příznivce (nejen) amatérského filmu. Jelikož se nám tu sešlo pár nesoudných spamíků a kazišuků, a jelikož mě HOMO pověřil spravováním této diskuze, byl jsem donucen napsat takovou vývěsku.

 

Tedy informace pro nově příchozí:

 Diskutujte, rvěte si vlasy, dělejte kamarádšofty, prožijte první lásky, vkládejte linky na své filmy, ale spamování nepoučitelných šulinů bude sprostě mazáno. Upozornění pro trolíky: Zde je to, chlapci, bohužel hlídané. 

 

- Nejlepší rada pro filmaření: WRITE, SHOOT, EDIT, REPEAT! by Ryan Connolly. Dodal Esdälon

- Pokud možno, obsazuj jen hezké holky. Může to pak být jediné, co bude stát za koukání. Dodal Segrestor

- Když ti někdo řekne, že tvůj film je k ničemu, je to ta nejcennější věc, co se ti může stát. Dodal jerry12

- Natáčení vždycky trvá 3x déle, než bylo plánováno a výsledný film je vždycky 3x delší, než by měl být.  Dodal Choze

- Skutečný filmař obětuje pro tvorbu vše a to i za cenu, že z toho nebude mít žádný finanční prospěch.  Dodal Folklorman

- Dělat film je ten moment, kdy každý ve správnou dobu na správném místě ví, co dělá a dělá jen to. Dodal B.Seville

 

Máš-li také nějakou radu schovanou v jedné krátké větě, sem s ní na nástěnku. Seg.

 

V případě dotazů na filmování, využijte jakýsi FAQ, který nám připravil jerry12 a to ZDE

 

 

Správce diskuze:

Segrestor
<< novější 402 401 400 399 302 202 101 1
  • 31.10.2018  12:31
  choze
  (hodnocení, komentáře)

  Kelly2502: Podle mě patří Edgar Wright k nejvýraznějším a nejnápaditějším filmařům dneška (osobně mám od něj nejradši Scotta Pilgrima, na kterého dostal zatím zdaleka největší rozpočet) a jako takový je to skvělý vzor k napodobování (pro začátek). Viz. tenhle rozbor - https://www.youtube.com/watch?v=3FOzD4Sfgag&t=4s Každopádně v pohodě a jsem rád, že přijdeš :)

  • 30.10.2018  23:20

  Uživatel HeroJoker smazal svůj příspěvek.

  • 30.10.2018  19:18
  Kelly2502
  (hodnocení, komentáře)

  choze: Osobne mi strašne vadil štýl akým je to zostrihané. Až príliš to napodobňuje Edgara Wrighta a už uňho mi vadí ako veľmi okato sa snaží zaujať a ukázať, že aha jak to ja umím. 

  Som ale určite zvedavý a na prieméru do Scaly prídem aj keď ešte oficiálne v plániku kina nie je

  na příspěvěk reagoval choze
  • 24.10.2018  15:12
  choze
  (hodnocení, komentáře)

  B.Seville: Díky, myslím, že to má potenciál na dost originální český seriálový počin. 

  na příspěvěk reagoval Kelly2502
  • 24.10.2018  15:11
  choze
  (hodnocení, komentáře)

  Esdälon: Byl jsem u nich na kurzu Filmoví detektivové a to prča rozhodně byla. Hlavně pacifikování živla hlasem, kdy jsme měli řvát na "vykrádače auta" různý pokyny, aby neměl čas přemýšlet o útěku nebo o útoku na nás. Což v praxi znělo třeba "Na kolena, zmrde! Ruce za hlavu! Roztáhnout prsty! A teď abecedu, hajzle! A pozpátku! Odmocnina z 5486!" A střelba při skoku plavmo byla taky fajn...    

  • 22.10.2018  20:14
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  choze: Mít keš navíc, tak jdu do toho SWAT nesmyslu, to by mohla být neskutečná prča.

  na příspěvěk reagoval choze
  • 22.10.2018  18:45
  B.Seville
  (hodnocení, komentáře)

  choze: Koukal jsem na to, vypadá to zajímavě

  na příspěvěk reagoval choze
  • 22.10.2018  14:16
  choze
  (hodnocení, komentáře)

  Jako já to sem pro zajímavost prdnu, i když už to asi bude za zdejší rozlišovací schopností, protože nejde o amatéřinu, ale o fandovský projekt profíků. Jsem podepsaný pod scénářem - https://www.startovac.cz/projekty/kaskaderisro/?fbclid=IwAR3k5vcmViexXpbrPiLSe7TSWhOpEZKY8Q3Cn0it_efYYAN69hht3MrGuKM

  na příspěvěk reagoval B.Seville , Esdälon
  • 17.10.2018  22:49
  Kelly2502
  (hodnocení, komentáře)

  Cermbo, Esdälon: Tiež som trochu z toho filmu videl a vidím to podobne...je ťažké komentovať niečo na čom je všeko zle. To, že ste sa posunuli od točenia filmov na Iphone na nejakú kameru ešte nič neznamená.

  Základom každého poriadneho filmu je scénar. Musíš mať postavy, ktoré majú nejaký cieľ, nejaký charakter, musíš vytvoriť príbeh,ktorý im ich snahu niečo dosiahnuť bude kaziť...každá postava má vlastný spôsob ako hovorí...a proste tento scénar nemá hlavu ani patu,dialógy sú neskutočne špatné, ale že až nechápem....a pokiaľ nemáš poriadny scenár, ktorý nenapíšeš na kolene za pol dňa (pracujem na celovečernom scenári už tri mesiace a už asi 5krát sa zmenil príbeh a stále nemám pocit, že som došiel k niečomu čo je výnimočné) tak môžeš mať vole aj jeřáb s kamerou za 50 milionov a nikto sa na to nebude pozerať. 

  Viem aká námaha to je niečo natočiť a niečo napísať...90% času je to na samovraždu a chce to odhodlanie a lásku k filmu, nepochybujem o tom, že tú máte lebo niekto kto nemiluje film by nenatočil ani len krátky skeč....ale takú sračku ako ten scenár by som neukázal ani babičke, ktorá frčí na Ordinaci v ružové zahradě. 

  Čo ma privádza k tomu, že asi najdôležitejšia vlastnosť filmára je SEBAKRITIČNOSŤ. Ak sa nedokážeš pozrieť na svoju prácu a povedať, že "toto je vážne na piču a mal by som sa za to stydet" tak nemáš šancu preraziť. Rovnako ako keď nedokážeš filtrovať skutočnú kritiku a ľudí,ktorý sa ťa len snažia potopiť. A Esdälon ti dal presne tú kritiku, ktorú potrebuješ prijať a viac sa snažiť. 

  A nestačí napísať "Ja vím, že náš film není dokonalý"....žiadny film není dokonalý..musíš vedieť čo presne je na hovno, ako sa to dá zlepšiť a hlavne čím konkrétnym chceš zaujať.Ak chceš film založiť na akčných scénach tak daj prioritu na to aby boli akčné scény premakané...ak chceš aby to bolo o potavách tak si sadni na riť a píš...

  • 17.10.2018  17:27
  B.Seville
  (hodnocení, komentáře)

  Esdälon: Lépe bych to neřekl. Bez upřímnosti to není ono.

  • 17.10.2018  11:57
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  pursulus: Nenamítám ničeho, jen podotýkám, že jsem nereagoval na film (k němuž jsem se po zhlédnutí traileru dostatečně konstruktivně vyjádřil 25. 8. 14:16) , ale na recepci kritiky jeho tvůrců. Omluvou mi budiž slavná tradice této diskuse, na niž nostalgicky vzpomíná pamětník choze.

  • 17.10.2018  10:42
  pursulus
  (hodnocení, komentáře)

  Některé příspěvky zde začínají býti poněkud směšné svou nevěcností. Diskuse — a to kterákoli, ať písemná nebo ústní — rozhodně není nástrojem k urážení protistrany. Diskuse slouží k výměně názorů. Je-li kdo tak pyšný, jako zastupující tvůrčí skupinu GoldenView, a neunese vyslovený názor, haní jej a ponižuje, potom to je k jejich škodě; s takovými lidmi diskuse ani není možná, proto jsem od další výměny názorů s nimi ustoupil. Zároveň nesouhlssím s popichováním uživ. 'Adam Bernau' jako nekonstruktivním a ke škodě věci. To, že v drtivé většině jsou amatérské počiny špatné a leckdy hodny zavržení, neznamená, že se jim budeme posmívat a srážet tím jejich snažení.

  na příspěvěk reagoval Adam Bernau
  • 17.10.2018  08:54
  choze
  (hodnocení, komentáře)

  Adam Bernau: Tahle diskuse že se začíná vracet do své staré slávy? Tenkrát jsme si tu navzájem uráželi naše matky a mělo to aspoň nějakou úroveň...

  • 16.10.2018  23:16
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  Jdeš s kůží na trh. Myslíš si, že ti ostatní budou mazat med kolem huby a plácat po ramenou za každý prd? Ani ve snu. Lezeš do odvětví, kde ti nikdo nic nedá zadarmo a všichni kolem tebe tě při jakýmkoli zaškobrtnutí nemilosrdně sejmou. A to jsi ve fázi, kde se k zaškobrnutí ani nedostaneš, protože tvoje/vaše "filmy" za moc nestojí. Po vizuální stránce, zvukový stránce, scénaristický stránce. Nic tam prostě není. Kouskem jsem se prokousal, víceméně přeskakoval, protože ty patetický parodie na dialogy se moc nedají, tak jsem se zaměřil alespoň na "akci". Ta je vesměs jalová, nenatrénovaná, většinu času Lojza na Pepu míří pistolí, Pepa ustupuje skočí do lesa a uteče, a nikdo ani nevystřelí. wtf. Všichni se tam nahánějí, jakoby poprvý v ruce drželi zbraň a věděli akorát, že se míří tím kde je díra před sebe. Několikrát je někdo zahnanej do kouta, aby z toho nebylo vůbec nic. -> napětí na umření. Byl jsem ochoten odpustit příšernej zvuk, vyblitý barvy i tu nepasující muziku. Možná i chabej scénář (jsem velkým fanouškem postapa, takže bych byl ochoten odpustit ledacos), ale to příšerný vykreslení postav ne. Žádná motivace, kromě jmen hlavních postav se vlastně nedozvím zhola nic a jako bonus vypadají (a hlavně se chovají) všichni úplně stejně, takže co si z toho mám vzít? Ani konec to žádnej nemělo, dva si tam na konci daj férovku, aby ani jeden z nich neumřel nebo to nevyplynulo v jiný rozuzlení, jak dopadnou nikdo neví a ten zbytek? Prostě nic jsem si z toho nevzal, kromě toho utrpení sledovat ten nehereckej špatně ozvučenej, vybarvenej antiklimatickej, nenápaditej bordel. A to ani nebudu rozebírat kluky, co si hrajou na drsný dospělý. Přečtě si třeba Pána much, a inspirujte se tím jak se dělá dusno s mladejma, nevyzrálejma postavama. Nebo Kotletu jak se dělá brakový postapo. Nebo aspoň něco.

  na příspěvěk reagoval B.Seville , Kelly2502
  • 16.10.2018  22:11
  Cermbo
  (hodnocení, komentáře)

  StudioKast: Díky Leoši, ale ve zdejší diskuzi vlastní obhajoba nebo někoho jiného nemá smysl, protože seš pak označenej za dementního kripla, který neumí vystrčit hlavu z prdele :D nedají se brát vážně zdejší lidi, kromě Brennose, kterej mě mile překvapil... 

  na příspěvěk reagoval Kelly2502
  • 16.10.2018  21:33
  StudioKast
  (hodnocení, komentáře)

  Hele já teď nevim jaký z toho mám mít pocit, ale přijde mi, že se tu konstruktivní kritiky člověk dočká jedině od Brennose a když chce tak i od jerryho. S Bohdanem jsem v kontaktu už od dob, co točil svůj první film, takže jsem asi moc zaujatej, ale ten pokrok je tam docela hodně znát. Ještě když se točilo jen na iPhone. Sám jsem byl svědkem natáčení jejich scény, když jsem se s klukama dělil o lokací při natáčení myho filmu. Mě se Srdce zóny líbila, protože tam prostě vidím to obrovský nadšení, které kluci mají. Nemyslím si, že si na něco hrají. Oni podle mě dobře ví, co jsou zač a že se učí. Ten film má nějaké chyby, ale od jejich předešlých počinů se je snaží co nejvíce eliminovat.

  na příspěvěk reagoval Cermbo
  • 16.10.2018  18:51
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  Twl, dva trapáci, kteří nikdy nepochopí, že tráví čas produkováním sebeparodických sraček dobrých akorát na mejdan s kámošema a jejich ovčáčkovsky kruté setření všech těch, kteří nechápou, že jsou cool filmaři. Tahle diskuse se začíná vracet do své staré slávy.

  na příspěvěk reagoval choze
  • 16.10.2018  00:33
  B.Seville
  (hodnocení, komentáře)

  Cermbo: To jsem tuším shrnul větou: "Nějak nevidím tu revoluci, ten úžas a důvod být překvapen, omámen uměním." Jak ty si představuješ kritiku, která ti pomůže?

  • 15.10.2018  22:49
  Cermbo
  (hodnocení, komentáře)

  Brennos: Primárně tvůj druhý odstavec je upřímně jeden z nejlepších komentářů/recenzí co kdy pamatuju... Je to celkem dost k zamyšlení. A oceňuju, že je objektivní, díky. 

  na příspěvěk reagoval B.Seville
  • 15.10.2018  20:54
  Brennos
  (hodnocení, komentáře)

  Cermbo, Fr3nk: Ono je dneska v módě bejt drsnej, nekompromisní a hrubej, z toho si nic nedělejte. A už určitě bych na základě těchto komentářů nesoudil soudnou většinu uživatelů ČSFD. Každý máme jiné problémy a jinak je ventilujeme. Místa, kde by se autoři podporovali konstruktivní kritikou, těch už moc není.

   

  Váš film si každopádně nechám až na Černou věž, dvakrát po sobě by to nemuselo být zrovna to pravé. Z prvních pár minut, které jsem viděl, mi ale přijde jedna věc, na kterou už tu, myslím, dříve místní kritici naráželi, absence pokroku, oproti vašim dřívějším filmům se mi zdá, že se nikam neposouváte, nedáváte na rady konstruktivních kritiků, prostě to pořád stejně vypadá, je to stejně stylizované (mladí lidé představují starší), podobná dějová vyznění a jednání postav... prostě žádný viditelný filmařský vývoj. Ale jak říkám, viděl jsem jen úvod, na soudy je brzy.

  na příspěvěk reagoval Cermbo
  • 15.10.2018  15:06
  B.Seville
  (hodnocení, komentáře)

  Cermbo: Jo a mimochodem, v téhle mojí sračce mám taky autorskou hudbu. Nijak to nesrovnávám s vaším filmem, je to na mnohem horší úrovni, ale je to prostě trefný příklad, když už jsme u toho.

  • 15.10.2018  15:03
  B.Seville
  (hodnocení, komentáře)

  Cermbo, Fr3nk: Cermbo: Pokud je hudba autorská, moje chyba a oceňuji to. A tím dronem jsem neměl na mysli pevnou věc, nýbrž typ zvukového přechodu, které vytvářejí mí kolegové (a běžně prodáváji zde: https://www.asoundeffect.com/sound-category/drones-moods/). Ovšem pokud jsou i drony od autora hudby, zase oceňuji, to se v amat. filmu moc nevidí. Jenže hudba bohužel špatnému zbytku nepomůže.

  Fr3nk:Já nevím, po prvním shlédnutí vašich filmů jsem se rozhodl, že nic komentovat nebudu, protože bych jen vyvolal negativní odezvu. Každopádně když jsem viděl, jaké ohlasy u diváků získal váš poslední film, rozhodl jsem se jinak. A máš pravdu, úroveň chování lidí na ČSFD je katastrofická, stačí se podívat do diskuzí hereček (tam najdeš skutečné omezence).

  Cermbo a Fr3nk: Víte chlapi, já jsem neřekl že neoceňuji snahu a zájem o filmařinu, řekl jsem, jak na mě jako diváka působí váš poslední film. A bohužel i ty předchozí. Obecně jsem nikdy nechápal smysl hollywoodských katastrofických filmů, zombie apokalyps, nebo filmů s jakoukoliv podobnou tématikou. A když dojde na českou obdobu, navíc ještě amatérskou, je mi z prominutím na blití a můžete si myslet co chcete. Já myslím, že tady jsou rozumný lidi, ale serou se do filmu stejně jako vy. To jste nevěděli, že jsou filmaři arogantní? Ještě aby ne. Filmařina je dřina a s nikým se nesere.

   

  A abych nebyl jen bezduchý nadávač. Dělal jsem takové filmy taky, tuším někde v 17 letech. Můžete je najít zde: Když se na to podívám dnes, klepu si na čelo se slovy: "proboha co jsem si myslel". Film prostě není natočit něco, co vypadá jako film. Zkuste někdy natočit komplexní drama nebo komedii, to vám dá dost.

  • 15.10.2018  14:29
  pursulus
  (hodnocení, komentáře)

  Brennos:  Vaši 'Svatební noc' beru. Na hreckých výkonech a střihu je sice co vylepšovat, ba dokonce i na tak jednoduchém scénáři, ale nápad to je skvělý, byť na první pohled amatérsky provedený. Hosdnotil bych vás dvěma hvězdičmaki, což je na amatérský film slušný počet — pokud ovšem nejste až tak ambiciózní, jako jistá tvůrčí skupina (GoldenView — to pojmenování hovoří snad za vše), které se po natočení amatérského celovečeráku tak zvedla péra, že došlo k demolici několika domů v místě jejich bydliště.

  • 15.10.2018  13:50
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  Nevím jestli se mi chce vypisovat k vašemu novému počinu, ale ve zkratce: pokud si nevytáhnete hlavu z prdelí, a nezačnete skutečně na těch filmech makat, tak zůstanete u promítání známým/lidem ve městě, kde váas znají a pro lokální kino. Nic proti tomu, ale s tímhle vás nevezmou ani na natáčení Ulice.

  • 14.10.2018  23:43
  pursulus
  (hodnocení, komentáře)

  Cermbo: Chválit se dá na tom počinu pouze úporná snaha vyniknout nadobyčej dlouhou délkou, a to ještě z kolegiality. Nejsem kolegiální, jsem pes, a to zejména na ty, kteří si shovívavost nezaslouží — na takové, jejichž mínění o vlastní tvorbě je nebezpečně vysoké a jimž hraje do noty spolek jejich slepých obdivovatelů, neschopných kriticky se podívat.

   

  Neviděl jsem ještě tak slabý amatérský film. A to musím říci, že žádný, o kterém bych mohl říci, že se opravdu podařil. Jestliže vás známí podrží, není vyloučeno, že můžete získat i nějakou "cenu za něco" na nějakém festivalu, ale to neznamená, že celý projekt je naprosto k ničemu a bez hodnoty. Pro útěchu mohu sdělit vaší tvůrčí skupině, že je jsem už viděl řadu filmů "profesionálních", které byly stejně hrozné, jako ten váš amatérský.

  • 14.10.2018  23:37
  Fr3nk
  (hodnocení, komentáře)

  pursulus, B.Seville: Abych to upřesnil kolego, nesmazali jsme to kvůli tomu, že bychom snad byli ukřivděni, kvůli tvému hodnocení, nicméně jsme spíš dospěli k závěru, že nám to vlastně ani nic nedá, protože se zde všichni prezentují jako obrovský filmaři, ale vždy vlastně z jejich rádoby vtipného hodnocení vlastně vůbec nic nevyplyne. Typičtí čecháčci napříč touhle diskuzí, kteří dovedou jen shazovat, ponižovat, závidět, a místo toho, aby oceňovali, že se mladí lidi zajímají o tvorbu filmu, tak se podle mě vždy jen snažíte tady navodit co největší konflikt.

   

  Co se týče pana B.Seville, tak to co tu vypouštíš ze svý klávesnice snad ani nejde brát vážně, to je spíš tvoje omezenost, dál se k tomu asi není třeba vyjadřovat :D

   

  O serióznosti ČSFD a komunitě mladých lidí se společným cílem a zájmem, už jsem ztratil iluze dávno... :-) Ptám se teď sám sebe, proč mě vlastně názor nějakých zakomplexovaných volů z čsfd vůbec zajímal, když nejsou schopni normální diskuze. #stayčech

   

  na příspěvěk reagoval B.Seville , Brennos , HeroJoker
  • 14.10.2018  23:06
  Cermbo
  (hodnocení, komentáře)

  B.Seville: Taktéž, co jsem napsal u tvého kolegy. Těší mě, že tě tížíme tak, že sis buď zapamatoval náš starý název, nebo si měl tu motivaci si to vyhledávat, očividně toho máš vůči nám na srdci hodně. Nebudu ti lhát, mě se taky hnusí zdejší diskuze kvůli lidem jako jste vy, upřímně větší seskupení tak negativních, nepříjemných skeptiků jsem v životě neviděl. 

  Pokud na tom filmu vidíš jen "záběry na poli", tak jde vidět, že tvůj rozhled vůbec nefunguje a rozhodně neuvažuješ objektivně. Herci jsou věc názoru a nebudu říkat, že byli kdovíjak úžasný. Ale než vyhniješ nepravdivou informaci, tak si ji prosím nejdřív ověřuj, veškerá hudba v tom filmu je vlastní, složená jedním skladatelem speciálně pro tenhle film a dronový záběr je s autorem vyřešen skrz pronájemní smlouvu. Toť vše. 

  na příspěvěk reagoval B.Seville , B.Seville , Brennos
  • 14.10.2018  23:01
  Cermbo
  (hodnocení, komentáře)

  pursulus: Děkujeme za pokračující vazbu i s datumem našich příspěvků, jsme rádi že se ti film zapsal do vědomí natolik, abys napsal další komentář. 

  Ano o názor jsme žádali, jelikož jsme měli žaludek to hodit do téhle diskuze, nicméně ty seš ukázkovej případ, že to byla chyba, proto jsme příspěvek smazali. 

  Nikdo nikde neřekl, že jsme perfektní a že ten film je dokonalej a samozřejmě najdou se lidé kteřím se líbit bude, nebo nebude. Bohužel "běžný divák" který sem tam náhodou vleze do týhle diskuze, tak bleje z vašich názorů, skepsi a věčně negativnímu přístupu, řeklo to plno lidí kterým se film líbil (cizí objektivní lidé, kteří tomu vytkli nemálo věcí) Jo a zmínit Třetí říši a přirovnat ji k nám, to už ani nepotřebuje komentář, někoho kdo vysloví něco takového, nedokážu upřímně brát ani malinko vážně. Skutečný "profesionál" nebo někdo se zkušenostma totiž mluví jinak a taky jsem s několika takovýma právě o tomhle diskutoval. Ono jít a hodit odpad, říct že absolutně vše je na tom špatně, není snad nic jednodušího pro lidi jako vy. I přesto že plno absolventů nebo studentů FAMU dost věcí na tom filmu jak zkritizovali, tak i pochválili, csfd diskuze divte se. Dokonce je přihlášen i nominován na festivalech. 

  Ano je mi známo, že vám nevoní delší filmy a souhlasím s tím, že tvorba short filmů má spoustu výhod a v podstatě pro amatéra i "budoucnost. Ale o nějaké konstruktivní kritice z tvé strany se absolutně nedá mluvit, jsem zvědavej jestli sis někdy k nějaké práci na filmu přičuchnul.

  Ještě bych dodal tvoji větu "přísnost musí být". Připomínáš mi starýho zamindrákovanýho učitele slohu, kde jakmile žák nedodrží konkrétní zadání je to za 5. Nebo matikáře, kterého nezajímá výsledek ale musí být dodržen postup, řádek po řádku jinak také za 5. Měj se

  na příspěvěk reagoval pursulus , HeroJoker
  • 14.10.2018  19:41
  B.Seville
  (hodnocení, komentáře)

  pursulus: Dříve se jmenovali TOC Cinema, dnes GoldenView. Možná teď budu ostře (až neadekvátně) kritický. Pár jejich snímků (včetně posledního) jsem viděl, a hnusí se mi to. Proč? Když řeknu "hrajeme si na filmaře z hollywoodu", vyzní to dětsky, ale je to přesně ten příklad. Nemyslím, že by se to dalo hodnotit jako amatérský film. Mít nakoukáno hromadu akčňáků a nahráno hodiny na akčních hrách, sehnat průměrné neherce, vzít kameru, natočit záběry na poli, použít tuny cizí hudby, zvukových efektů, dronů apod., nahodit tomu chromovou koloraci a nakonec snést poměrně dobré hodnocení uživatelů na youtube. Nějak nevidím tu revoluci, ten úžas a důvod být překvapen, omámen uměním. Připomíná mi to tvorbu youtubera FreakOut. Myslím že bez rozpočtu by šlo udělat něco kratšího na mnohem lepší úrovni. Toť vše, můj názor jako divák, nikoliv jako profík.

  na příspěvěk reagoval Cermbo , Fr3nk
  • 14.10.2018  12:11
  pursulus
  (hodnocení, komentáře)

  Uživatelé 'Fr3nk' a 'Cembo' smazali své příspěvky z 13. října po té, co jsem sem vložil svoje usouzení o amatérském snímku 'Srdce zóny', na kteréžto dílo jsou zřejmě napojeni. Při tom, uživ Fr3nk výslovně žádal ve svém smazaném příspěvku o názory na uvedený počin.

   

  Když si parta kluků hraje a vyvádějí skopičiny, bývá to neškodné a vyrostou z toho; když si ale parta amatérů udělá velkofilm a má své ambice, a snaží se ovlivnit kritické odezvy, tak to smrdí: vždyť jednou se taková parta ambiziózních dostala do vlády a byla z toho Třetí říše. Tím je řečeno, že ten, kdo má ambice, NENÍ neškodný, a je jeho povinností snésti a trpěti kritiku bez ovlivňování pronesených názorů.

  na příspěvěk reagoval Cermbo , Fr3nk
  • 13.10.2018  15:39

  Uživatel Cermbo smazal svůj příspěvek.

  • 13.10.2018  14:39
  pursulus
  (hodnocení, komentáře)

  Fr3nk: Pustil jsem si pouze snímek na uvedeném zde odkazu k YouTube, neboť dílo hovoří, — takže o další jsem se nezajímal.

  Provedeno, vše, školským, nenápaditým způsobem. Herci promlouvají toporně, jako by byli amatéry na první či druhé zkoušce, jejich projev je nepřirozený, nepřesvědčivý. Střih školsky předvídatelný. Ukazované se vleče zbytečnou a nevyváženou délkou záběrů. A příběh sám? Směšné, scénář je dosti trapný, naprosto neprofesionální; ostatně jako vše, čiší to z celého projektu na všecky strany.

  Mládenci: Před natočením hodinového počinu je dobré učit se na malých projektech, které se DOKONALE zvládnou. K tomu máte hodně daleko.

  na příspěvěk reagoval B.Seville
  • 13.10.2018  12:42

  Uživatel Fr3nk smazal svůj příspěvek.

  • 5.10.2018  21:12
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  Adam Bernau: Jako bys ty sázel stromy :D

  • 5.10.2018  20:51
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  Esdälon: Taky mohli někde třeba sázet stromy.

  na příspěvěk reagoval Esdälon
  • 28.9.2018  09:36
  Brennos
  (hodnocení, komentáře)

  Adam Bernau: Ty už z té Ústřice jen tak nevylezeš.

  • 27.9.2018  21:23
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  Adam Bernau: Tak mohli si jenom tak pustit na kanapi porno a vyhonit si ho no. 

  na příspěvěk reagoval Adam Bernau
  • 27.9.2018  18:18
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  Esdälon: Trvá to jen minutu, ale když si představím, že kvůli tomu někdo musel připravit lokaci, sehnat a rozmístit hadry, někdo to musel nasvítit, nasnímat, nazvučit, navzdychat, nastříhat... tak se musím ptát: proboha proč?

  na příspěvěk reagoval Esdälon , Brennos
  • 21.9.2018  20:04
  Brennos
  (hodnocení, komentáře)

  Esdälon: Kruci, zrovna jsem si říkal, že kozel do dvojky dobrý :-)

  • 21.9.2018  19:26
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  Brennos: Tak to jste spíš měli investovat do bránika. Ale ten nápad s tím kozlem si kopyrajtuju teda.

  Adam: Ty děláš jako kdyby to trvalo hodinu :D.

   

  na příspěvěk reagoval Brennos , Adam Bernau
  • 21.9.2018  18:55
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  Brennos: On ten film "Svatební noc" má vlastně jen jednu chybu: že existuje. Ale je super, že má titulky.

  • 21.9.2018  16:42
  Brennos
  (hodnocení, komentáře)

  Esdälon: Njn, omezenej rozpočet (na Gambáč nebylo) a generalizace chatařů.

  na příspěvěk reagoval Esdälon
  • 21.9.2018  14:01
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  Brennos: Tvl, kozel!!!!! Fuj. Jestli to nebude, že se objeví chlápek 666 s kozlí hlavou jako Beast, tak si mě nepřejte.

  na příspěvěk reagoval Brennos
  • 21.9.2018  12:15
  Brennos
  (hodnocení, komentáře)

  Adam Bernau: Tak on je to tady v podstatě takovej sado-maso salon. Kritici se sem chodí vyřádit, autoři pak schytat ťafku. Takže Ústřice je slabá výmluva za tvoje choutky.

  na příspěvěk reagoval Esdälon , Adam Bernau
  • 21.9.2018  11:31
  Adam Bernau
  (hodnocení, komentáře)

  choze: Dík. Po zhlédnutí Brennosova "filmu" se asi budu muset v Ústřici zdržet dýl.

  na příspěvěk reagoval Brennos
  • 20.9.2018  21:12
  Brennos
  (hodnocení, komentáře)

  Točíte? Točíme. Pro puritány jsme natočili děsivou sondu do ložnice novomanželů, o něco delší kraťas je zatím jen ve formě upoutávky a míří na festivaly amatérského filmu. Tak prostě kdyby byla chuť ztratit minutu, dvě, tři... varuju :-)

  na příspěvěk reagoval pursulus
<< novější 402 401 400 399 302 202 101 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace