Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Amatérský film

 Zdravím příznivce (nejen) amatérského filmu. Jelikož se nám tu sešlo pár nesoudných spamíků a kazišuků, a jelikož mě HOMO pověřil spravováním této diskuze, byl jsem donucen napsat takovou vývěsku.

 

Tedy informace pro nově příchozí:

 Diskutujte, rvěte si vlasy, dělejte kamarádšofty, prožijte první lásky, vkládejte linky na své filmy, ale spamování nepoučitelných šulinů bude sprostě mazáno. Upozornění pro trolíky: Zde je to, chlapci, bohužel hlídané. 

 

- Nejlepší rada pro filmaření: WRITE, SHOOT, EDIT, REPEAT! by Ryan Connolly. Dodal Esdälon

- Pokud možno, obsazuj jen hezké holky. Může to pak být jediné, co bude stát za koukání. Dodal Segrestor

- Když ti někdo řekne, že tvůj film je k ničemu, je to ta nejcennější věc, co se ti může stát. Dodal jerry12

- Natáčení vždycky trvá 3x déle, než bylo plánováno a výsledný film je vždycky 3x delší, než by měl být.  Dodal Choze

- Skutečný filmař obětuje pro tvorbu vše a to i za cenu, že z toho nebude mít žádný finanční prospěch.  Dodal Folklorman

- Dělat film je ten moment, kdy každý ve správnou dobu na správném místě ví, co dělá a dělá jen to. Dodal B.Seville

 

Máš-li také nějakou radu schovanou v jedné krátké větě, sem s ní na nástěnku. Seg.

 

V případě dotazů na filmování, využijte jakýsi FAQ, který nám připravil jerry12 a to ZDE

 

 

Správce diskuze:

Segrestor
<< novější 398 397 396 395 299 200 100 1
  • 16.2.2018  12:28
  StudioKast
  (hodnocení, komentáře)

  Al90: Jestli tě to baví, tak se čas najde vždycky. I když máš práce tři prdele, vždycky se najde čas na to, co tě baví :) Když jseš takovej gamesovej, doporučuju natočit filmeček nebo klidně i krátký skeč ze hry. Například: https://www.youtube.com/watch?v=xL4T_4_ykpI&t=353s 

  Ale to je zase moje nostalgie, protože jsme jako puberťáci pařili Vietcong, tak proto mám k tomuhle filmíku vztah. Jen se ti snažím ukázat jak je možné zprostředkovat hru pro lidi, které hry vůbec nezajímají. 1) na takovej film se ti koukne fandom hry (ať už čistě z nostalgie nebo protože jí pořád paří), 2) můžeš tak v případě kvalitního scénáře oslovit i lidi, kteří to nikdy nehráli, 3) na takové game fan filmy se dost ujíždí v zahraničí, takže když to otitulkuješ, máš i větší šanci, že se to chytne i venku :) 

  • 15.2.2018  23:32
  Al90
  (hodnocení, komentáře)

  StudioKast: Diky za názor,samozřejmě plánuju něco natočit v reálu,jenže není bud' čas a nebo pak zase lidi...

  na příspěvěk reagoval StudioKast
  • 15.2.2018  23:31
  Al90
  (hodnocení, komentáře)

  B.Seville: Dikec za názor :)

  • 15.2.2018  13:21
  StudioKast
  (hodnocení, komentáře)

  Al90: V tomto případě se omlouvám. Tu hru opravdu neznám a fakt to na mě působilo jako sestříhané příběhy. Jestli tomu tak není, tak to je fajn. Jen od amatérského filmu si představuju něco jiného. Jinak palec nahoru, že se ke kritice ať už je jakkoli negativní stavíš jako chlap.

  na příspěvěk reagoval Al90
  • 15.2.2018  12:38
  B.Seville
  (hodnocení, komentáře)

  StudioKast: Tak on má pravdu, že v tý hře si vše postavíš sám, znám jí. Jen si myslím, že to není amatérský film. Dobré je to určitě na trénink začínajících režisérů. Můžou si nasimulovat, jak bude vypadat jejich představa. Pro diváka to ale není nic moc. Muselo by to mít přinejmenším dobrou kvalitu obrazu a hlavně zvuk, bez něj je každej film špatnej.

  na příspěvěk reagoval Al90
  • 15.2.2018  12:32
  Al90
  (hodnocení, komentáře)

  B.Seville: Ono je trošku na škodu že ta hra strašně zapadnula,třeba před 5 lety bych měl více vzhlédnutí a tím pádem více by to bylo propagované,proto jsem se rozhodnul to vložit sem..Každopádně děkuji za názor a jestli tím jsem někoho obtěžoval,můžu to odtud smazat...

  • 15.2.2018  12:31
  Al90
  (hodnocení, komentáře)

  StudioKast: Já tobě doporučuji si tu hru zahrát :) Aby si pochopil že jsem nikde přes žádný program nic nestříhal nějaké flashbacky a že nic tam nebylo standartně vloženo :) Ale každopádně děkuji za názor.vážím si toho :)

  na příspěvěk reagoval StudioKast
  • 15.2.2018  12:02
  StudioKast
  (hodnocení, komentáře)

  Al90: Když se rozhodneš "film" poskládat z animací herního prostředí, které zároveň ani nejsou tvoje, jen přes Fraps natočené game flashbacky, musíš počítat s tím, že automaticky budou lidi k tvé práci přistupovat jako k neautorské, zkopčené a nudné. Tím nechci říct, že jsem nezačínal na podobných herních filmech, ale vždy jsem se snažil svolat různé hráče na serveru, psal jsem jim kokotsky po chatu jak se mají postavit, kam mají jít, ale byly to všechno mnou organizované a vykonstruované herní scény. Ty jediné cos udělal bylo, že sis pustil herní příběh, který byl do hry standartně vložen, zapl nějaký program na snímání obrazovky, a pak sis to nějak sestříhal. Z tohoto důvodu to sem bohužel nepatří. To, co ti sem já píšu není žádné rejpání, je to naprosto přirozená reakce. Možná že se v téhle diskuzi najde víc hráčů, kteří ti i mohou napsat, že to je něco naprosto skvělýho, ale já s tím mám trochu problém. Jaký, to jsem ti již objasnil :) 

  na příspěvěk reagoval Al90 , B.Seville
  • 14.2.2018  22:53
  B.Seville
  (hodnocení, komentáře)

  Al90: Já nechci bejt hnusnej jo, ale tohle ať ti zhodnotí třeba youtubeři, to nám hlava nebere.. :)

  na příspěvěk reagoval Al90
  • 14.2.2018  11:01
  Al90
  (hodnocení, komentáře)
  na příspěvěk reagoval B.Seville , StudioKast
  • 6.2.2018  11:11
  Brennos
  (hodnocení, komentáře)

  Kelly2502: Jestli se hodí jeden názor navíc, tak také rád zhodnotím.

  • 6.2.2018  10:12
  Kelly2502
  (hodnocení, komentáře)

  Esdälon: Oh, jasné :D Sorry som to prehliadol. Napíšem ti spravu

  na příspěvěk reagoval Brennos
  • 5.2.2018  20:59
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  Kelly2502: Tak chceš nebo nechceš? 

   

  na příspěvěk reagoval Kelly2502
  • 5.2.2018  16:42
  Kelly2502
  (hodnocení, komentáře)

  StudioKast: My asi s chalanmi dotočíme pár scén k našemu filmu čo som posielal nižšie a pošleme ho tam :D Hádam ho vezmu

  na příspěvěk reagoval Esdälon
  • 5.2.2018  14:33
  StudioKast
  (hodnocení, komentáře)

  Zdarec, před rokem vznikl nový festival amatérských a studentských filmů BIÁK. Celé se to odehrává v Jindřichově Hradci v květnu na půdě gymnázia. Tady je kdyžtak ofiko FB: https://www.facebook.com/biakfestival/

  A co jsem se dočetl, tak prý i kvalitní. Účastnila se toho UMPRUMka i FAMO

  Takže kdo by popřípadě měl zájem, může tam něco poslat ;) 

  na příspěvěk reagoval Kelly2502
  • 3.2.2018  11:37
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  Kelly2502: Pošli, mám ale tenhle víkend ještě sranec práce a ten příští taky, ale za cca 14 dnů bych mohl napsat se sysluplnou odpovědí.

  • 2.2.2018  20:51
  Kelly2502
  (hodnocení, komentáře)

  Ozaj keď už sme pri tom, mám dve otázky :) Prvú som sa už tu asi pýtal tentokrát však bude konkrétnejšia- nechce sa niekto z Brna a okolia podielať na natáčaní krátkeho filmu pre filmový festival MU, ktorý bude v Květnu? Predvčerom som dopísal senar a pomaly začínam zháňať ľudí. Každá pomoc sa zíjde :) A druhá- Scenár, ktorý som napísal doposiaľ čítalo asi len 5 ľudí, ľudia s ktorými spolupracujem takže vedia byť voči nemu kritický nakoľko sa chcú podielať na niečom čo pre nich má cenu...budú sa však na ňom ešte robiť minimálne úpravy a tak sa chcem opýtať či by si ho niekto z Vás nechcel prečítať :) Dosť som sa na ňom namakal :D Dostal som Fko z poslednej skúšky :D Tak akákoľvek pomoc by sa hodila nech to stalo za to :)

  na příspěvěk reagoval Esdälon
  • 2.2.2018  17:47
  StudioKast
  (hodnocení, komentáře)

  jerry12: Reagovat na něj by bylo stejný jako reagovat na verbala. Sedlo z osla koně neudělá :) 

  • 2.2.2018  09:34
  jerry12
  (hodnocení, komentáře)

  Já už na toho lobotoma reagovat nebudu, zkrátka komu není rady, tomu není pomoci.

  na příspěvěk reagoval StudioKast
  • 2.2.2018  02:25
  Kelly2502
  (hodnocení, komentáře)

  Aj tam si myslím, že je to len miestny Troll...také ego jeden zdravý človek mať nemôže...čí?

  • 1.2.2018  23:33
  B.Seville
  (hodnocení, komentáře)

  HeroJoker:  Doporučil bych ti studovat film, protože o něm opravdu nic nevíš. Přečti tak 100 uznávaných knih, po roce se z toho vzpamatuj a pak sem zkus psát :)

  • 1.2.2018  14:34
  roupiik
  (hodnocení, komentáře)

  Tak dlouho čtu tuhle diskuzi, až sám musím něčím přispět. 

  HeroJoker. Abych začal pozitivně. Z toho snímku, skeče, nebo jak to nazvat, je cítit nějaká původní myšlenka. Nějaký záměr, něco tím říct. Za film bych to asi nepovažoval, ale minutová výzva k zamyšlení ok. Tím bych asi skončil. Co mi tu chybí, je pokora. Sakra chlape, když do téhle diskuze napíšeš, že bys rád radu, tak to znamená, že toho, koho se ptáš, si vážíš, protože víš, že je v té oblasti lépe zkušenostně vybaven, než ty sám. A hned v druhém svém komentáři se oháníš tím, že nevíme, kolik toho už máš za sebou, kolik hodin zkoušení techniky, atd. Jak ty sám jsi vlastně dobrej? Tomu se říká arogance. Arogantní člověk pak nemá moc přátel. A víš, co znamená mít přátele? Kontakty, inspiraci, tipy a po tvrdé dřině třeba i úspěch. Takhle budeš mít hovno.

  Budeš se divit, ale i já jsem něco natočil. Jednu věc, 7 minut dlouhou. A dal jsem to sem k zhodnocení. A víš, jak o svojí prvotině mluvím já. Já vím, že to byla s*ačka, ale byla to s*ačka, která mě naučila a posunula dál. Kritiku tady jsem přijal, protože stejně jako ty (někdy na začátku) jsem chápal, že tady jsou lidi, co se v oboru vyznaj mnohem lépe, než já. A ta kritika, chlape, ta tě posune dál, pokud to ty sám budeš chtít. Pokud ty sám dokážeš sklopit uši a říct, ok, on ten zvuk ve filmu vlastně je důležitej. Ne, že ne. A to je ta pokora. 

  Takže pokud jsi toho natočil už tolik, nechoď sem pro rady, už se vyznáš. Na druhou stranu, i kdyby jsi točil sebelíp a i ten zvuk měl sebelepší, tebe se na radu zeptá málokdo. Protože jednat s arogantním pitomcem, to se radši zeptám na radu mého 3 roky starého syna.. 

  I tak ti přeju hodně úspěchů a dobrý světlo!

  • 1.2.2018  00:10
  Kelly2502
  (hodnocení, komentáře)

  Aha :D No neviem ak by som mal zhodnotiť technické aspekty tak nie je nič v čom by bol tvoj film lepší :D Nepíšem, že je skvelý, pretože nie je, spravili sme veľa chýb pretože nemáme dostatok skúseností. Ale vole tvrdiť s takým filmom čo ty si poslal že koľko ty máš skúseností...uff... To, že si nedokážeš zobrať k srdcu konštruktívnu kritiku a pozrieť sa na svoj projekt a zhodnotiť, že je to sračka a budeš si zadubene tvrdiť, že si dobrý z teba nespraví lepšieho režiséra a už vôbec nie Spielberga alebo Tarantina. Ja veľmi rád vypočujem kritiku na náš film, a nebudem tvrdiť že je skvelý ;) Dokážem byť k sebe objektívny. Dostal som ponuku od jedného producenta napísať scenar pre film, ktorý začnú o rok točiť a odmietol som to, pretože mám pocit, že ešte nemám dosť skúseností... A ešte jedna vec. Pošli mi sem jeden krátky film, ktorý má takú premisu ako ten náš. Pretože možno to vo veľkom meradle znie ako klišé, a možno to aj klišé je ale taký krátky film čo by sa venoval tomuto nepoznám. Väčšina krátkych filmov pozostáva z 10 minút budovania atmosféry a nejakého zaujímavého konca...alebo to je trápna poetická analýza samého seba.

  • 31.1.2018  22:47
  HeroJoker
  (hodnocení, komentáře)

  StudioKast, jerry12, Kelly2502: Tak za tenhle komentář si zasloužíš zlatýho bludišťáka :D :D :D 6 hodin je málo ale podle toho ten film taky vypadá :DD Snad se se mnou s tímhle nechceš srovnávat nebo jo? :DD Protože muj film má alespoň myšlenku, tvuj film je klišé pokus který je na každym rohu. Smiř se prostě s tím, že v dnešní době si spoustu lidí ani se zvukem nepustí. Občas si na něj udělaj čas jen na mobilu a ideálně když má titulky. Takže jako sorry ale zvuk fakt obhajovat nemusíš. Jerry, já soudnost mám to se o mě neboj. A ano proč jsou Spielberg a Tarantino úspěšní? Protože jsou nekompromisní, to co si o nich myslí někdo jinej nebo nějací kritici je nezajímá a točí si to svoje. To je vlastnost dobrého režiséra. 

  na příspěvěk reagoval B.Seville
  • 31.1.2018  16:23
  Kelly2502
  (hodnocení, komentáře)

  HeroJoker: Háh že zvuk je u filmu až sekundární věc :D :D Haha tak ty máš nabehnuté na skvelú kariéru kámo. Zvuk ti pri filme spraví ďaleko viac ako kamera, každý kto má aspoň trochu znalosť filmu tak si to uvedomuje.

   

  Ja som pred dvoma mesiacmi natočil v Brne s kamošmi prvý film, nikdy predtým som nič netočil ani na natáčaní nebol. Mali sme na natočenie 6 hodín a točili sme 6-minútový film s nelineárnym vyprávením takže si dokážeš asi predstaviť, že 6 hodín je kurva málo....zabudli sme natočiť dve scény v tom zhone a jednu sme natočili úplne lacne a vyzerá hrozne trápne :D A aj tak viem s istotou povedať, že náš film je lepší ako ten tvoj, ktorým si sa pochválil.

   

  https://drive.google.com/file/d/1xPMVd3VFlx0vaa_SIoEx6IvwGLp9KfU7/view

   

  Neviem načo si hneď najebaný na ľudí, keď sa ti snažia poradiť a ešte sa tváriš ako najväčší pán keď ani nevieš aký veľký význam má zvuk pri filme. Ľudí ako ty mám vážne rád :D 

   

  na příspěvěk reagoval HeroJoker
  • 23.1.2018  11:25
  jerry12
  (hodnocení, komentáře)

  StudioKast: On není troll, on má jen tak obří ego, že prostě hodně špatně snáší kritiku. Takoví lidé se nikdy nikam nedostanou, nikdy nic nedokážou. Proč jsou Spielberg, Tarantino nebo Scorsese tak úspěšní? Protože se učili, naslouchali, zkoušeli, testovali, četli, radili se a poučovali se z chyb... lidi, kteří poprvé přijdou na plac a cítí se jako bozi, bez jakékoliv snahy vzdělávat se, skončí v propadlišti dějin a jako naprosté nicky v oboru. To bude pravděpodobně i případ toho lobotoma, jestli svůj přístup zásadně nezmění. Chybí mu oproti kvalitním tvůrcům dvě zásadní věci - talent a sebereflexe. Bez talentu se dají točit dobré věci, ale bez sebereflexe ani píču.

  na příspěvěk reagoval HeroJoker
  • 22.1.2018  19:54
  StudioKast
  (hodnocení, komentáře)

  HeroJoker: Nechápu tyvole... Tvůj první příspěvek obsahoval větu "Poskytli by ste mi nějaké rady?" A já jsem ti radu poskytl. Navíc si i já myslím, a jak už tu napsal B.Seville, že seš jen troll co si z nás dělá prdel, protože si furt meleš jen tu svou, náš názor tě vůbec nezajímá a zvuk pokládáš jako naprosto nepodstatnou věc, která přeci u filmu vůbec nemusí být a ten kdo ti to vyčítá je idiot. Ty nechápeš, že filmové oko (film look) není o tom mít ostrý obraz ve 4K rozlišení. Takhle natáčej lidem na zakázku u svateb, u maturáků, u narozenin Franty, ale sem to netahej. Filmový oko je o nápaditosti, o někdy i hodinovém hledání toho správného pohledu. Tím se film odlišuje od "videa". Tvůrce má čas na to si připravit scénu a né říct "Tyvole tak už to dotočme, já si s tim chci pohrát na tom kompu a poonanovat nad 400K rozlišením! Zvuk a dialogy uděláme až na tom kompu však ono to bude dobré ne?" Ty mi přesně v tomhle přístupu připomínáš mého známého, který si rovněž jako ty myslí, že film je jen o vizuálních efektech, o kráse obrazu - příklad: https://www.youtube.com/watch?v=fN7opGpW2yI 

  On má ale postupem času naštěstí dostal nějakou sodnost. Tu ty bohužel nemáš a jestli se opravdu pustíš do těch Orlických vražd, dost by mě zajímal tvůj výkon. 

  na příspěvěk reagoval jerry12 , HeroJoker
  • 22.1.2018  15:38
  jerry12
  (hodnocení, komentáře)

  Esdälon: Naprostý souhlas. V ryze amatérských podmínkách natočený skeč, který má všechno, od nápadu přes zpracování až po individuální výkony. Taky mi utkvěl v paměti. Myslím že krásně dokazuje, že fakt dobrá věc nemusí být profi, ani mít tři a půl hodiny, stačí jen trochu skromnosti, jednoduchosti, dobrý nápad a neodfláknutá práce.

  • 22.1.2018  14:06
  Esdälon
  (hodnocení, komentáře)

  jerry to srhnul hezky i za mě. Třeba tady je minutový skeč, který si pamatuju doteď!! Bylo to před rokem a kus, a většinou si u podobnejch věcí nepamatuju ani autora ani název, tady třeba jo: https://www.youtube.com/watch?v=MzRtMQFul18

  na příspěvěk reagoval jerry12
  • 22.1.2018  10:13
  jerry12
  (hodnocení, komentáře)

  HeroJoker: Nic nefunguje jak má, je to bez tvůrčího nápadu, bez šťávy, bez dynamiky, záběrování je nudné, chybí atmosféra, chybí přidaná hodnota. Zkrátka je to obyčejně natočený skeč, který by dokázalo natočit desetileté dítě. Ničím zajímavé, bez pokusu o jakékoliv tvůrčí umělecké prvky, prostě kamera do ruky, červený čudlík a nazdar. Režijní šeď. A o hercích nemluvě. Další věc: Pokud někdo řekne, že u filmu je zvuk až sekundární věc a že důležitý je kvalitní obraz, tak je buď troll, nebo hlupák, anebo prostě jen ví píču. Co z toho jsi ty? Tohle je tradiční omyl amatérských filmařů - hlavně ať máme TOP obraz, to ostatní nikoho nezajímá. No, tak věř že zajímá... nemluvě o tom, že ani ten obraz nestojí za moc. Takže v čem vlastně shledáváš kvality toho skeče? V tom, že má ostrý obraz? Pardón, ale o tom vážně filmařina není. A co se týče stopáže, nejde vůbec o to, jestli to má minutu, nebo hodinu. Filmy delší než 10 minut "házíme do žumpy" proto, že se k nim uchylují filmaři bez zkušeností, a jako debut natočit film o stopáži 40 minut je prostě pakárna. Krátký film je v pořádku, ale Esdalonovi šlo o to, že tohle není film, ale spíš skeč; do minuty záznamu těžko vpasuješ všech pět prvků z výstavby dramatu, takže proto to není film - neobsahuje prakticky žádnou expozici, neobsahuje žádné peripetie, a co je hlavní, neobsahuje žádnou katarzi. Je to prostě skeč, minutový nápad. To by bylo fajn, ale zpracování prostě není dobré. A nemusí se ti to líbit a můžeš okolo sebe plácat rukama a nohama... dobré to prostě není, objektivně. Je mi líto.

  • 21.1.2018  22:47
  B.Seville
  (hodnocení, komentáře)

  Mám pocit, že je to jen nějaký troll. Nemá to hlavu a patu. Jen mě zajímá, proč má tohle potřebu dělat? Ale když ho to baví, aspoň jsem se zasmál :D

  • 21.1.2018  20:51
  HeroJoker
  (hodnocení, komentáře)

  StudioKast: Tak na mě nereaguj :D Přišel jsem si sem pro radu a ne pro poučování :-) Adam Bernau to tu očividně jen trollí takže od toho taky nic čekat nebudu. Ten ať si tu píše ty svoje kraviny. B. Seville, já se na filmu podílel jako režisér, scénárista a kameraman. Zvuk jsme nedělali, protože u filmu je zvuk až taková sekundární věc. Důležitý je kvalitní obraz. jerry, a mužeš mi prosimtě vysvětlit jak je zpracování katastrofický? Jediné co tu nefunguje jak má je zvuk. Esdalon, pokud vím, je to právě v této diskuzi dost často omílané dokola. To, jak filmy delší jak 10min. házíte do žumby a nemáte žádnou snahu se k nim vyjádřit. Pak někdo přijde, s tím že má na ukázku minutové filmy s krátkou myšlenkou a je zase za kreténa. Pro příště sem na tu vaši tabulku k těm radám napiště, jak má být film dlouhý podle vašich představ aby se tu zase hned neprobírala zbytečně stopáž.

  na příspěvěk reagoval jerry12 , StudioKast , Kelly2502
<< novější 398 397 396 395 299 200 100 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace