Reklama

Reklama

Diskuze - Amatérský film

Amatérský film

 Zdravím příznivce (nejen) amatérského filmu. Jelikož se nám tu sešlo pár nesoudných spamíků a kazišuků, a jelikož mě HOMO pověřil spravováním této diskuze, byl jsem donucen napsat takovou vývěsku.

 

Tedy informace pro nově příchozí:

 Diskutujte, rvěte si vlasy, dělejte kamarádšofty, prožijte první lásky, vkládejte linky na své filmy, ale spamování nepoučitelných šulinů bude sprostě mazáno. Upozornění pro trolíky: Zde je to, chlapci, bohužel hlídané. 

 

- Nejlepší rada pro filmaření: WRITE, SHOOT, EDIT, REPEAT! by Ryan Connolly. Dodal Esdälon

- Pokud možno, obsazuj jen hezké holky. Může to pak být jediné, co bude stát za koukání. Dodal Segrestor

- Když ti někdo řekne, že tvůj film je k ničemu, je to ta nejcennější věc, co se ti může stát. Dodal jerry12

- Natáčení vždycky trvá 3x déle, než bylo plánováno a výsledný film je vždycky 3x delší, než by měl být.  Dodal Choze

- Skutečný filmař obětuje pro tvorbu vše a to i za cenu, že z toho nebude mít žádný finanční prospěch.  Dodal Folklorman

- Dělat film je ten moment, kdy každý ve správnou dobu na správném místě ví, co dělá a dělá jen to. Dodal B.Seville

 

Máš-li také nějakou radu schovanou v jedné krátké větě, sem s ní na nástěnku. Seg.

 

V případě dotazů na filmování, využijte jakýsi FAQ, který nám připravil jerry12 a to ZDE


PŘIDAT PŘÍSPĚVEK

Uživatel SeBig smazal svůj příspěvek.

Tadas

Tadas (hodnocení, recenze)

Ahoj, začínám s natáčením dokumentů, filmů a budu rád za každou vaší zpětnou vazbu a rozhodně se nebojte být pořádně ostrý.

Tajemství velkých kaprů - https://www.youtube.com/watch?v=xwgLsoWhypY&t=1272s&ab_channel=TMKFishing

ČSFD - https://www.csfd.cz/film/1357780-tajemstvi-velkych-kapru/prehled/

Chata rybáře - https://www.youtube.com/watch?v=OJ_ZVHiQBZs&t=4s&ab_channel=TMKFishing

ČSFD - https://www.csfd.cz/film/1378394-chata-rybare/recenze/

Adam Bernau

Adam Bernau (hodnocení, recenze)

Jan.Patzak

Ahoj. Tentokrát jsem pochopil název, sice až ke konci, ale tak je to vlastně lepší. Že místy nevím, o čem slečna mluví, je moje chyba jen částečně, protože málokterá věta jí byla rozumět celá. Tudíž se ani nemohu vyjádřit ke smyslu tohoto dalšího vydaného krátkomet. filmu, o což jsi naštěstí nežádal.

JesterKruger

JesterKruger (hodnocení, recenze)

Jan.Patzak

Hodně depresivní, ale po technické i dějové stránce musím jedině pochválit. Hodně se mi to líbilo, a já bych si to pustil klidně znovu. Kdybych to měl hodnotit celkově s tím vším, dal bych 4,5*/5*

Uživatel Miss123 smazal svůj příspěvek.

JesterKruger

JesterKruger (hodnocení, recenze)

PanWolf55

Celé jsem to natáčel přes Xiaomi POCO M3. Měl daleko lepší kvalitu než moje stará kamera. Kolik jsem přesně utratil už nevím, jenom vím, že samotné barvy které jsem si koupil stáli okolo 50kč. Jedna folie na kroužkovou vazbu stála 7kč. Více už přesně neřeknu.

JesterKruger

JesterKruger (hodnocení, recenze)

Ahoj. Natrefil jsem na tuto diskuzi. A mám svůj vlastní krátkometrážní film, kde prakticky vkládám své myšlenky. Jmenuje se Rozkvétající myšlenka, a jedná se o částečně animovaný film. Na žádnou filmovou školu a podobně jsem nechodil. Ale rád bych od někoho z vás spatřil upřímnou kritiku. Jelikož teprve začínám, a tohle je prakticky taková malá ukázka toho, jak by moje tvorba mohla vypadat.

Odkaz na YouTube: https://youtu.be/bq18vimxZeA

Profil filmu na ČSFD: https://www.csfd.cz/film/1222215-rozkvetajici-myslenka/recenze/

Esdälon

Esdälon (hodnocení, recenze)

Segrestor se tu na to vykákl, páč to stojí za vyližkudlu. Bych si tipnul. 

Adam Bernau

Adam Bernau (hodnocení, recenze)

A jednu personální: Správce této diskuse Segrestor se už dýl jak dva roky nepřihlásil. To neohlašuji proto, že bych ho chtěl vyměnit (evidentně tady správce není potřeba), ale proto, že jsem se kdysi se Segrestorem tady n čsfd dost a rád bavil a tak mě zajímá, jestli někdo nevíte, co s ním sakra je.

Adam Bernau

Adam Bernau (hodnocení, recenze)

bujna2004

Výtvorů, v nichž se prkenná děcka někde doma na zahradě pomocí dmentních dialogů marně snaží předstírat postavy vybraného filmového žánru, jsem tu za roky vyzkoušel docela dost, ale málokteý jsem viděl celý. Prostě se to nedá. Tvůj film do tohoto segmentu evidentně spadá, ale stejně evidentně se z něj vymyká, a sice: 1) "Herci" nejsou až tak hrozní jako obvykle. 2) Zahradník je excelentní. 3) Komičnost povedení přesahuje úroveň "natočíme film, bude prdel" a celkovému dojmu velmi prospívá. 4) Ze svých, pro tento segment typických, nedostatků a nízké úrovně umí tento film udělat opravdovou přednost. 5) Tudíž to má grády, drajv, jakýsi esprit. 6) Volba záběrů a jejich kladení jsou skvělé - tady se o nízké úrovni rozhodně nedá mluvit. 7) Střihově dobrý, doprovodná hudba hodně dobrý. 8) Epesní úvodní titulky a stejně epesní závěr s přechodem do krásných titulků koncových.

Tohle prostě dělal někdo, kdo má právo točit filmy a chtít po mně, abych se na ně díval. Takže jsem to viděl celý a posílám ti tam nějaký hvězdičky.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

lupuscanis

lupuscanis (hodnocení, recenze)

Ahoj. Takovou praktickou prosbu, sháním kameramana, někoho, kdo by měl chuť s námi točit rozhovory (lidi kolem vážný hudby a tance), myslel jsem, že bych se obrátil na nějaké studenty, kteří by si radši přivydělali řemeslem, než třeba na baru... Dík za každou reakci... sem... nebo třeba do pošty... Petr

Uživatel Baxt smazal svůj příspěvek.

esopesokeso

esopesokeso (hodnocení, recenze)

Nevie niekto o nejakom silnom hercovi, ako vie zahrať spravodlivého nesebavedomeho chudáka s takou hranou presvedčivostou a uveritelnostou ? To by bol Oskar Oskarov.

esopesokeso

esopesokeso (hodnocení, recenze)

Ja by som mal nápady na scenáre. Ale naozaj, že možno fakt dobre. Žiadne honosné kovbojky. V podstate by som rad šikovne realisticky vysvetlil situáciu bežného človeka, ktorý by sa dostal do temných názorov a hájil by si to ... a vedľajšia dejova linka by vytvárala protipól jeho myslenia, ktorý by zanechal v človeku niečo mrazivé na zamyslenie.

pursulus

pursulus (hodnocení, recenze)

PanWolf55

Tak například, panu Svěrákovi prý hodí jeden filmový scénář půldruhého milionu. Píše jej ovšem celý rok, takže si moc nevydělá....

Brennos

Brennos (hodnocení, recenze)

PanWolf55

V dnešní době je problém, aby si scénář někdo alespoň přečetl, natož mít štěstí a dostat za něj zaplaceno.

BlackHood

BlackHood (hodnocení, recenze)

Adam Bernau

Díky moc za zhlédnutí mého videa, postřehy "běžného" diváka jsou to, co jsem chtěl. Animaci postav musím zdokonalit, to vím - dělal jsem to poprvé. Věřím, že střih byl lepší, v tom mám už nějakou praxi.

na příspěvěk reagoval Adam Bernau

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Adam Bernau

Adam Bernau (hodnocení, recenze)

BlackHood

Sice nevím, jak moc hodně oceníš, ale dám ti to i zadarmo: Nelíbí se mi výtvarné pojetí postav a jejich pohybu. Abych tak řekl, celý ten styl mi připadá úplně špatně (což není znalecká kritika, jsem jen zcela nepoučený náhodný divák.) Až na pár výjimek (např. dva skvělé detaily částí tváře). Střih jak kde, jak kdy. Zastavení obrazu při výbuchu by bylo lepší, kdyby tam nebylo. Hlasy postav působí spíš jako voice-over, navíc hlas toho staršího je dost nepatřičně jakoby pofesionálně laskavý. Co mi připadá hodně dobré, a to v průběhu celého filmu, je celková koncepce každé scény, každého "záběru".

na příspěvěk reagoval BlackHood

Reklama

Reklama

Reklama