Reklama

Reklama

Diskuze - česko-slovenská kinematografie

česko-slovenská kinematografie

založení diskuze : 9.1.2013 

                                                       

 

                   Pojďme společně proplouvat vodami kinematografie nám nejbližší...

(tipy, doporučení, recenze, otázky i odpovědi, ale hlavně přátelská diskuze skutečně jen o filmech)                                                            -----------------------------------------------------------------------------------------------                     

   

 

 AKTUÁLNÍ TV PROGRAM                                                        AKTUÁLNÍ KINO PREMIÉRY

 

 

                                                     ČESKO-SLOVENSKÁ FILMOTÉKA

(v případě nefunkčního odkazu si tuto nemilou skutečnost nenechávej pro sebe, ale poděl se o ní v diskuzi či do pošty - děkuji)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                                          

                                                                                              

                                                        ČESKO-SLOVENSKÉ ANKETY

                                                                               

hlasujeme od: březen 2014

 

průběžný počet hlasujících uživatelů: 70

 

Bonusy:

Vánoční pohádky


PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Willy Kufalt

Willy Kufalt (hodnocení, recenze)

Snorlax

Jj, Vyznavači ohně jsou skvělý díl. Jedno ze setkání Munzara a Brabce před kamerou... a naštěstí jim tam v pohraničí neoxiduje Willig. ;-)))

Willy Kufalt

Willy Kufalt (hodnocení, recenze)

Snorlax

:-) Koukám, že jsi s Munzarem neviděla jeho "srdcový film" Pod nohama nebe, kde hraje pilota.... v uniformě. :-) Role psaná na tělo, pěkný příběh. Občas kulhá režie a zpracování (Milan Růžička pracoval celý život v televizi a na tom filmu, ač natočeném v barrandovské produkci, je to hodně znát), ale nebál bych se Ti ho doporučit.

na příspěvěk reagoval Snorlax

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Snorlax

Co vím, tak i Harrison Ford umí pilotovat, a věřím, že kromě pilotáže je šikovný i v jiných činnostech, přiberem ho taky? :-D Aby nám ale nakonec i ten stadion stačil. :-DDDD Zvlášť když tam bude ještě helianto se svou skvadrou, potažmo pánská sekce (Wilda, Pierre), ale ti by měli mít možná svůj stadion. :-DDD Travoltu tam taky nechci. :-D Zas ale na druhou stranu, o některé stojíme všechny tři, takže se tím počet o něco zmenší, tak to se tam snad poskládáme. :-D Kdyžtak se na nás ti chlapi prostě více přimáčknou, to mi zas až tak nebude vadit. :-DDDDDDD

na příspěvěk reagoval Snorlax

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Snorlax

Málem? Já úplně. :-D A ani jsem k tomu nepotřebovala jeho hlas. :-DDD Ovšem samože vousy ano, jak jinak. :-DDDDDD

No ale musím opět souhlasit. :-)

na příspěvěk reagoval Willy Kufalt

Snorlax

Snorlax (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Naprosto nechapu, jak jsme na nej, baby zapomentlive, mohly zapomenout. Chodici charisma s hlasem, pri jehoz poslechu jihnu. A ty zadumcive oci! A ... no zkratka vsechno. Herci - piloti jsou, az na vyjimku v podobe Travolty, zkratka okouzlujici. I Jack Lemmon byl. I kdyz ten Travolta je zase fakt pilot, troufa si i na velka dopravni letadla. Kdyz mluvi o Boeningu, ma v hlase takovou nehu, ze bych ho snad na ten stadion i vzala. ;-)) No ale co, na stadion, tedy rozhodne do me casti (to je ta nejvetsi :-DDD), nepatri. :-))

na příspěvěk reagoval Idée_fixe, Willy Kufalt

Snorlax

Snorlax (hodnocení, recenze)

HonzaBez

Nejuzasnejsi hnusny zaporak je stejne v Zemanovi. Tam se z nej cloveku chce az zvracet. Dokonalej nacek, moc se mu povedl. Minim tu prvni roli doktora, farar neni zaporak.

Snorlax

Snorlax (hodnocení, recenze)

mchnk

Ale ne kvuli Krakonosovi, bavi me samozrejme sojka bonzačka, Anca, Kuba a hajnej a predevsim Trautenberk. No nastesti v Krakonosovi neni Krakonos ustredni postavou. Peterka byl sportovec a hrat fakt neumel.

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Willy Kufalt

:-D

No tak jako pokud hraje extra hajzlíka, tak asi tak úplně ne, to uznávám, i když já na něj, coby žena ( "a jaká!" :-))))) v ehm, produktivním věku :-DD, asi nemohu pohlížeti zcela objektivně.  :-DDD

A myslete si o mně co chcete, ale v Kočáru do Vídně jsem z něj učurávala maggi v kostkách. :-DDDDDD

 

Btw - Snor, jeho taky berem na stadion, ne? :-D Klidně může přijít jako Janáček, aj s ruličkou notových partů v podpaží. :-D A budu tam mít oba v jednom. :-DDDDD

na příspěvěk reagoval Snorlax

Willy Kufalt

Willy Kufalt (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

,,Dost! Zpívejte znovu! A jenom to, co jsem napsal!" :-) :-)

No, jako rozladěný Janáček určitě ano :-), ale třeba ti Munzarovi nacisti v uniformě mi k sežrání tedy příliš nepřijdou. ;o) Ve Vyznavačích ohně ve mne vyvolává spíše odpor, ale tak ono si to ta role snad i přímo žádala.

na příspěvěk reagoval Idée_fixe, Snorlax

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

HonzaBez

No jo, vidíš, taky ho máš v topce... :-D

Právěže on je k sežrání i u těch záporáků, nebo když se rozčiluje (že, Willy, třeba ve Lvíčkovi se tuze vyřádil, rozohnil se co chvíli :-)))).

na příspěvěk reagoval Willy Kufalt, Snorlax

HonzaBez

HonzaBez (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Bohužel Munzar tu nemá "hezkou" roli....ale on ty záporáky hrával vždy moc hezky....zde mi to přišlo trošku nemastné neslané....A to říkám jako velký Munzarův fanoušek. 

na příspěvěk reagoval Idée_fixe, Snorlax

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Willy Kufalt

No já jsem vlezla na profil a uvědomila jsem si, že ho znám, jen jsem kdoví proč neměla hodnocen. ;-) Pamatuji si dokonce, jak mi o něm maminka vyprávěla, a spolu jsme ho sledovaly. ;-)

Je jasné, že jak se na séně objeví prsatice Kořínková či půvabná Alča Vránovic, Luďánek u mechanika nemá šanci, chudák malej, to si nezaslouží, smrk, fňuk, vzlyk, škyt, hek. :-DDD

na příspěvěk reagoval mchnk

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Willy Kufalt

:-DDDDD

Jsem si říkala, že má tedy odvahu něco takového vůbec pustit do éteru, když se tu vometáme my dva. :-DDD Si koleduje čaganem po hrbě, kapucín jeden. :-DDD

na příspěvěk reagoval Willy Kufalt

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

mchnk

:-DD

Tak Peterka není pouze Krakonoš, navíc ten má šišku na klobouku, takže se Snorlax vlastně ani nedivím.... :-D

Willy Kufalt

Willy Kufalt (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Ale sám jsem ten seriál ještě neviděl, takže za sebe nemůžu posuzovat... a třeba mne podobně jako mchnka nadchnou víc než Munzar zcela jiní herci či herečky, od kterých bych to tolik nečekal. :)

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

mchnk

mchnk (hodnocení, recenze)

HonzaBez

jsem rád, že se líbí...ohledně toho srovnání, možná to bylo tak vnímáno i v době natáčení, je to zmíněno i v obsahu, ale já osobně to tak nevidím, Dům se odehrával na pozadí 2. sv. války, dokonce tam vnímám i trochu víc agitky, Vala a jeho hrdý bolševik se spojením na rudou buňku (zatím co si Stalin podával ruku s Hitlerem a rozdělovali si Polsko...Evropu) líbí se mi ten protipól v podání Menšíka a jeho drobného živnostníka s polopojízdným autem..."Vy byste tu republiku dali Stálinovi, bez mrknutí oka!" :)) Nebo postava Postráneckého, mladého letce, sloužící u RAF...jediné srovnání vidím v těch uvolněných dialozích, jak u piva tak v soukromí, to je v obou seriálech stejné a mě to baví, samozřejmě také herecká kvalita, v Dnes v jednom...to jsou obyčejné osudy, které by ale dnešní seriály nenabídly ani po tisícím díle, naopak tady jsou ještě velmi zajímavé role, osobně mě zde, více než jinde, bavila Vránová, Rosůlková, Švormová dokonce i Kořínková...Munzar mi to trochu kazil :) Ostatní potvrdili svoje očekávané kvality a bavili opravdu dostatečně, líbilo se mi to :)     

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Snorlax

Tak já můžu i Peterku. A nemusím být ani pod vlivem čehokoliv. Pod vlivem řekněme vína mám úplně jiné představy, a pan Peterka (při vší úctě) do nich nespadá. :-DDDDDD

Jinak pšenka zapustila kořínek, náhodou ten film budou brzy taky dávat. :-)

na příspěvěk reagoval Snorlax

HonzaBez

HonzaBez (hodnocení, recenze)

mchnk

Musím říct, že vážně koukám, jak že možná, že mě tenhle seriál až doposud míjel....Možná to bylo tím, že jsem se moc bál porovnání s Byl jednou jeden dům. Děkuji každopádně za tip... Jako ne všechny postavy mi tu sedly a ne všechny zápletky mi přišly zajímavé. Ale herecky je to krásně obsazené celé (často podobnými herci jako hráli v tom prvním zmiňovaném seriálu). No úvodu skutečně kraluje Růžek s Medřickou, a třeba ve čtvrtém dílu je kouzelné to herecké jiskření mezi Kolářovou s Hanzlíkem. Po těchto 4 dílech bych to viděl minimálně na ty 4 hvězdičky a fakt nechápu, jak to může mít jen 49%. Rukopis Daňka a Otčenáška to vskutku nezapře. Škoda že jsou lidi slepí a kvůli pár "soudružských" řečem to hned zavrhují. Přitom je zde i docela na tu dobu slušná společenská kritika tehdejších poměrů. Já bydlení v paneláku v dětství nezažil....ale od někoho jsem slyšel, že to takto tehdy vskutku bylo....     

na příspěvěk reagoval mchnk

Reklama

Reklama

Reklama