Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Himring (čtenáři JRRT na ČSFD)

MysakSim vzkazuje:

Rád bych vás pozval na nově vzniklou českou wikii o Tolkienovi!

Hledají se znalí lidé co by přispívali na stránku, možnost stát se adminem!

Je potřeba znát knížky a filmy od Tolkiena čím více tím lépe.

Zájemci jděte na: www.cs.czech-lotr.wikia.com

Správce diskuze:

MaedhRos
<< novější 27 26 25 24 21 14 8 1
    • 18.1.2020  15:05
    Shakers
    (hodnocení, komentáře)

Nech mu je zem lahka. Kazdopadne mozme byt radi ze ze sa dozil tolko kolko sa dozil a ze vydal po otcovi co nedokoncil. R.I.P

• 17.1.2020  19:05
    Arbiter
    (hodnocení, komentáře)

Laxik: Jo, už rozumim.

• 17.1.2020  13:40
    Laxik
    (hodnocení, komentáře)

V pozůstalosti toho ještě určitě musí být kvanta, ale z nikdy neviděných textů bych to zvětšiny hádal na historickou literaturu. Ze Středozemě už vše podle mého vyšlo. Už jen proto, že vyšly právě jen ty tři příběhy, které ale známe jak ze Silmarillionu, tak i Nedokončených příběhů. Byť tady jsou zase zpracované trochu jinak – jako jedna ucelená verze.

• 17.1.2020  13:38
    Laxik
    (hodnocení, komentáře)

Arbiter: Ten vyšel i česky, Beren a Lúthien zatím jen v originále (myslím předloni). Argo ho plánuje na letošní březen, takže už je to za rohem. Nic dalšího ale, pokud vím, dopracované neměl. Ono asi ani neměl nic dalšího v plánu, vydal Artuše, což byla tatíkova i jeho vášeň, a s BaL dokončil samostatné verze tří ústředních příběhů Legendaria (Húrinovy děti, Pád Gondolinu, Beren a Lúthien).

na příspěvěk reagoval Arbiter
    • 17.1.2020  12:41
    Arbiter
    (hodnocení, komentáře)

Laxik: Gondolin..?

na příspěvěk reagoval Laxik
    • 17.1.2020  08:43
    Laxik
    (hodnocení, komentáře)

Arbiter: Jo, velmi smutná zpráva.Co udělal pro pozůstalost svého otce je bezprecedentní. Chce se mi zpívat ten rohanský žalozpěv, ale radši to nechám Éowyn.

Hádám, že pokud po sobě nenechal nějakou další dopracovanou knihu, bude Beren a Lúthien na nějaký čas poslední věc, které se z pozůstalosti dočkáme.

• 16.1.2020  22:19
    Arbiter
    (hodnocení, komentáře)
    • 15.11.2019  07:11
    Ainy
    (hodnocení, komentáře)

Narozeniny ve Středozemi 17.11.

7. narozeniny Malého světa techniky U6 u nás v Ostravě

• 3.8.2019  09:22
    Gwaihir
    (hodnocení, komentáře)

Shakers: No, sláva. :-)

• 3.8.2019  00:15
    Shakers
    (hodnocení, komentáře)
    na příspěvěk reagoval Gwaihir
    • 7.3.2019  04:56
    Shakers
    (hodnocení, komentáře)

Laxik: Je to trochu tazkopadne citanie pretoze je to fakt velka a trosku tazka ale kto chce si k citaniu najde cestu ;) A co sa tyka prekladu, tak s nim nemam problem.

• 5.3.2019  20:52
    Gwaihir
    (hodnocení, komentáře)

Shakers: Do knihovničky pěkný kousek. ;-)

• 5.3.2019  19:43
    Laxik
    (hodnocení, komentáře)

Shakers: Pěkné. Ale poněkud nepraktické.

Navíc tam určitě pořád máte ohyzdov. :-)

na příspěvěk reagoval Shakers
    • 5.3.2019  19:00
    Shakers
    (hodnocení, komentáře)
    na příspěvěk reagoval Laxik , Gwaihir
    • 31.1.2019  01:58
    Shakers
    (hodnocení, komentáře)

Ja by som chcel, aby už konečne preložili toto: https://www.martinus.sk/?uItem=307733

• 22.1.2019  10:01
    Gwaihir
    (hodnocení, komentáře)

Laxik: Já to do včerejška taky neznal. :-)

• 22.1.2019  08:57
    Laxik
    (hodnocení, komentáře)

Gwaihir: Někdo asi jo, já ne. Díky.

na příspěvěk reagoval Gwaihir
    • 22.1.2019  08:21
    Gwaihir
    (hodnocení, komentáře)

Předpokládám, že TOHLE tady určitě někdo zná.? :-)

• 7.1.2019  18:47
    Arbiter
    (hodnocení, komentáře)
    • 26.5.2018  19:41
    Mi Nü-Chai
    (hodnocení, komentáře)

Arbiter: Nejsem zrovna fanoušek hraných seriálů, obávám se.

Hm, bych brala anime verzi Tolkiena, když nad tím tak uvažuju. Odpálenou, šílenou, v pravém slova smyslu kreativní, ale i kdyby s tímhle někdo přišel, jaktěživ nedostane práva. Pán prstenů mě nebavil a Hobit vyloženě dožral, dost pochybuju, že mě osloví seriál.

• 25.5.2018  19:50
    Laxik
    (hodnocení, komentáře)

Gwaihir: To by souhlasilo.

• 25.5.2018  19:47
    Gwaihir
    (hodnocení, komentáře)

Laxik: No dobře, tak všichni kromě jednoho trpaslíka, co neplýtvá emocemi. :-)

• 25.5.2018  16:35
    Ainy
    (hodnocení, komentáře)

Arbiter: já jsem nadšená! :-)) určitě jsem :-)

• 25.5.2018  16:01
    Laxik
    (hodnocení, komentáře)

Arbiter: Poděkuj Hobitovi. Ale zahořklý už ne, už jen apatický. A spíš bych řekl, že jen starší a zdrženlivější. Pořád se umím nadchnout, ale už si víc vybírám, do čeho svoje emoce investuju. Do tohoto zatím nemám důvod.

• 25.5.2018  15:57
    Arbiter
    (hodnocení, komentáře)

Laxik: Jsi apatický až zahořklý!

• 25.5.2018  15:54
    Laxik
    (hodnocení, komentáře)

Gwaihir: Já se na to ani nijak extra netěším. Možná až budou první fotky, tak mě to nakopne, teď mi to je více méně jedno. Až to bude, tak to bude. A pokud se to nepovede, krvácet kvůli tomu nehodlám.

na příspěvěk reagoval Arbiter , Gwaihir
    • 25.5.2018  15:10
    Gwaihir
    (hodnocení, komentáře)

Arbiter: Ty sis od nás prostě moc sliboval. :-) Ale vážně, myslím, že se na to do jisté míry všichni těšíme, ale současně máme jisté více či méně opodstatněné obavy různého druhu, to je asi všechno. :-)

• 25.5.2018  14:54
    Arbiter
    (hodnocení, komentáře)

Mi Nü-Chai, Ainy: Ainy: No aspoň tak. Já čekal, jak to tu bude překypovat nadšením a sklidilo to od vás jenom frfňání!! :)

Mi Nü-Chai: Hai, moje chyba. 

na příspěvěk reagoval Gwaihir , Ainy , Mi Nü-Chai
    • 24.5.2018  18:04
    Ainy
    (hodnocení, komentáře)

Arbiter: samozřejmě, že není. Jen si na ně bude člověk špatně zvykat, pokud se mu Jacksonova vize Tolkienova díla PP, stala srdeční záležitostí jako mně. Netvrdím, že se mi seriál nebude kvůli tomu líbit, jenom mi potrvá, než si zvyknu na jiné herce ve známých rolích. Určitě jsem na to zvědavá. :-)

• 23.5.2018  11:52
    Mi Nü-Chai
    (hodnocení, komentáře)

Arbiter: Meh, pořád tu nejdou upravovat příspěvky.

Nicméně, Jacksonova vize se pro spoustu lidí bernou mincí stala, ať už pro 'kanonické' zobrazování Tolkienova díla samotného nebo šíře, pro fantasy filmy jako takové, protože před Pánem prstenů (jakkoli třeba já ty filmy v lásce nemám) byla země fantasy filmovýchn zpracování nesličná a pustá.

• 23.5.2018  11:47
    Mi Nü-Chai
    (hodnocení, komentáře)

Myslím, že aktuálně jde řeč o Warcraftu, ne o nějaké Tolkienově adaptaci.

• 23.5.2018  10:12
    Arbiter
    (hodnocení, komentáře)

Proč je důležité, aby byli stejní herci? Vždyť jde zkrátka jen další interpretace knih / příběhy na motivy knih. Jacksonova vize přeci není bernou mincí. Tou je Tolkienovo dílo.

na příspěvěk reagoval Mi Nü-Chai , Ainy
    • 22.5.2018  20:35
    TheDarKnig
    (hodnocení, komentáře)

Nápodobně a to jsem dost velkej fanoušek Warcraft lore. W3 je jedna z nejlepších her vůbec :) Ale film mohl být mnohem lepší.

• 22.5.2018  20:20
    Laxik
    (hodnocení, komentáře)

Ainy: Proto zahrnuju fantasáky. Já hrál jen trojku, ale nikdy jsem jí nepropadnul. Film se mi líbil, ale úplně mě nenadchnul.

• 22.5.2018  20:16
    Ainy
    (hodnocení, komentáře)

Laxik: Já jsem hrou nepolíbená, viděla jsem jen film a cítila jsem podobné nadšení jako u sledování Pána prstenů :-) škoda, že se širší veřejnosti nelíbil, no ...

• 22.5.2018  09:32
    Laxik
    (hodnocení, komentáře)

Ono asi pokračování bude, ale je otázka, kdy. Na staré herce čekat nemusí, pokud pojedou podle druhé hry, bude to nový příběh s novými postavami. Ten film byl propadák v Americe, ale v Číně vydělal balík, takže to vyložený průšvih nebyl. Ale nebyl to ani takový hit, aby plně zaplatil tu hromadu peněz, které stál. Přeci jen nezaujal širší veřejnost, jen fantasáky a hráče předlohy.

na příspěvěk reagoval Ainy
    • 22.5.2018  09:29

Uživatel Laxik smazal svůj příspěvek.

• 22.5.2018  06:36
    Ainy
    (hodnocení, komentáře)

Laxik: a Ty nevíš, proč se nenatočilo pokračování Warcraftu? To o ten film nebyl zájem a stal se z něj až tak velký propadák? Ale ohledněté Wonder Woman děkuji za tip, ještě jsem neviděla :-)

<< novější 27 26 25 24 21 14 8 1