Reklama

Reklama

Diskuze - Filmová teorie

Filmová teorie

Snažme sa diskutovať k téme, vecne a zmysluplne. Vyvarujme sa vulgárnych príspevkov, urážok a osobných útokov.


PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
urtinek

urtinek (hodnocení, recenze)

Zdravím, nevím kde zmínit, že herec Paul Müller narozen 11.3.1923 je už přes šest let nebožtík a ČSFD ho má stále evidovaného jako devětadevadesátiletého staříka :-). Tak snad se to dostane do správných rukou, aby tento malý nedostatek poupravil. Díky

na příspěvěk reagoval Mr.Apache

HonzaR.

HonzaR. (hodnocení, recenze)

Přátelé, před časem jsem zkouknul celou sérii Forbrydelsen, 1. sérii. Dokáže mi tedy někdo říct, jak to tedy bylo? Ano, víme, kdo ji zabil, ale jak to tedy bylo s tím bytem té politické strany? Děkuji.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

type_B

Intertextualita je vznešené pojmenování pro aluze, myslí spíš intermedialitu, tyhle mezimediální vztahy. Akorát po skoro pů roce jí to bude asi jedno. :) 

na příspěvěk reagoval type_B

cztrollolcz

cztrollolcz (hodnocení, recenze)

JADIM

Protože Garfield má rád Jona či jak se jmenuje a o víkendu je celý den s ním ale v pondělí vždycky odejde. Jako u lidí - nemáme rádi pondělí protože po dvou dnech pohody jdeš makat a garfield po dvou dnech s Jonem je sám...

ICTS

ICTS (hodnocení, recenze)

Zdravím!

Mám takový dotaz. Když jsou ve filmu komiksové útržky v např. Run Lola run nebo Kill Bill...nevíte jak se tento pojem jmenuje? Věděla jsem to, ale nemohu si za Boha na to vzpomenout!

na příspěvěk reagoval MontyBrogan, type_B

pito643

pito643 (hodnocení, recenze)

Inak čo si myslíte o tom, že GOT by malo dostať ďalšie 2 série ? Čítam to tu, ževraj kvôli divákom to chcú urobiť ale nikde inde som nič takéto nenašiel iba, že bude prequel house of the dragon. Bolo to tu v novinkách.

na příspěvěk reagoval Adam Bernau

Uživatel SOLOM. smazal svůj příspěvek.

pursulus

pursulus (hodnocení, recenze)

Podle čeho se vybírá stát, uvedený jako "země původu" snímku?

 

Příklad pro mě úplného nesmyslu: Snímek 'Zabití posvátného jelena' má uvedeno Irsko a Velká Británie. O Řecku ani zmínka. Při tom, režisér a scénáristé a jeden z producentů a kameraman jsou Řekové; druhý producent a někteří z herců jsou Irové; další v předních úlohách herci jsou Irové, USA, GB. Snímek byl točen v USA.

 

Podle mé mínky, v dnešní "propojené" době by mělo záležet hlavně na národnosti (případně velmi dlouho trvající působnosti někde) předních tvůrců (režie, scénář, NE herci), po té na místě natáčení. Na ničem dalším.

 

Jak se to praktikuje ve skutečnosti, ví to někdo?

na příspěvěk reagoval Traffic, mm13, Han_Quintet

johnsnow

johnsnow (hodnocení, recenze)

Zdravém, práve  som pozrel film Hold the dark a unikla my pointa. Vie my niekto vysvetliť o čo tam dopekla šlo?

johnsnow

johnsnow (hodnocení, recenze)

zdravím Videl som nedávno film Downrange. Vraj sa dá "Medzi riadkami" počas filmu vyčítať prečo to ten sniper robí. Ale 3 pozretia za mnou a furt nič. Vie to niekto alebo je to iba Hoax a sniper je proste psychopat a postavymali smolu, že prišli do jeho rajónu.

Neuge

Neuge (hodnocení, recenze)

Ani ne tak teorie jako fun fact. Brad Pitt je v "italské" scéně v Hanebných Panchartech představen jako italský kaskadér. V novém Tarantinově filmu si teď zahraje kaskadéra. Ačkoliv Tarantino občas propojuje své filmy stejnými jmény, hádám, že mezi těmito postavami asi žádná další spojitost nebude.

JADIM

JADIM (hodnocení, recenze)

Garfield povedal, že neznáša pondelky, ale všetci dobre vieme, že pondelok (ako aj každý iný deň) Garfield nič nerobí. Prečo potom tento deň nenávidí?

na příspěvěk reagoval cztrollolcz

HonzaR.

HonzaR. (hodnocení, recenze)

Ahoj lidi, shlédl jsem film Mechanik s Ch.Balem. Asi jsem natvrdlý, ale prosím o vysvětlení postavy "Ivana". Co s tou postavou hlavní "hrdina" měl? Dobře, toho kluka srazil autem, ale co Ivan? Díky.

na příspěvěk reagoval Swansea, Swansea

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Disputace o tom, jak marxismus označovat, dokládá, že se nacházíme v době post-marxistické. 

na příspěvěk reagoval KlonyIlony

Kelly2502

Kelly2502 (hodnocení, recenze)

Rozbor filmu od Radomíra D. Kokeše (Douglas) je úžasná kniha pre ľudí, ktorý sa chcú zaoberať filmovou teoriu, navyše je čtivá :) 

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Jansen

Ze zahraničí bych doporučil - byť s výhradami - Mittelovu Complex TV: The Poetics of Contemporary Television Storytelling, ke které se na začátek hodí přečíst si jeho studii o Quality TV, bez které se jako referenčního bodu neobejde snad žádná práce o audiovizi na pokračování.

na příspěvěk reagoval Jansen

Jansen

Jansen (hodnocení, recenze)

Ahoj, existuje nějaká kniha (studie), která se komplexněji zabývá současnou seriálovou tvorbou? Za jakýkoli tip díky!

na příspěvěk reagoval Niktorius, Bluntman

God Thor

God Thor (hodnocení, recenze)

Lukas.Vild

Aj ja som mal ten problém nedávno som si pozrel takmer celu sériu a vyšlo mi z toho to že v Pôvodnej sérii ktorá na seba nadväzuje to je TCHM 1,2,3,4,3D a Leatherface to bola rodina Sawyerova a v remaku TCHM 2003 a The Beginning  ich zmenili na Hewittovcov. Dve odlišne dejove línie. Skor som neprišiel na to prečo sa v rôznych dieloch pôvodnej serie volal inak Jedidiah,Junior,Bubba

na příspěvěk reagoval PetrPan

Uživatel God Thor smazal svůj příspěvek.

Lukas.Vild

Lukas.Vild (hodnocení, recenze)

Zdravim, muze mi nekdo prosim vysvetlit, jak je to prosim u hororove serie TEXASKY MASAKR MOTOROVOU PILOU...JEDIDIAH SAWYER VS THOMAS HEWITT? Četl jsem toho mnoho a vsude se pise neco jineho, diky.

na příspěvěk reagoval God Thor, PetrPan

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Adam Bernau

Filmy dua Jarchovský-Hřebejk a Svěrák-Svěrák ovšem mají spadat mezi kvalitní mainstream, jímž ani při nejlepší vůli kvůli naprosto základním nedostatkům podchytitelným během preprodukce nejsou. Němcovo poslední dílo je art, který má obíhat festivaly - a který navíc vznikal dost komplikovaně (včetně dodatečného přispění ČT, aby se to vůbec dokončilo, že).

Nemusí studovat film, může to mínit pouze jako zájem o audiovizi, který nemá podobu terciálního vzdělávání. 

Adam Bernau

Adam Bernau (hodnocení, recenze)

Bluntman

Jarchovského-Hřebejkovy a Svěrákovy-Svěrákovy produkty se spolehlivě prodají, kdežto Němcovu narcistně-parodickou sebeprezentaci český kinový poplatník do smrti nezaznamená. Už ta věta "Jak si může režisér natočit..." (doplň cokoli) je dokonalá.

Celý ten komentář mi připadá geniální sám o sobě. Že se jeho autorka prezentuje jako studentka filmu, jsem s hrůzou zjistil až potom.

na příspěvěk reagoval Mr.Apache, Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Adam Bernau

To o sobě může tvrdit kdokoliv ("student/ka filmu"). A taky je otázkou, čeho že je tou studentkou - film/media/TV studies, nebo s filmovou tvorbou spojených oborů (režie, scenáristika, kamera, produkce...)? 

A k asi jediné relevantní větě toho nešťastného komentáře: taky si říkám, jak si někteří mohou natočit reklamu na sebe. :) Vážněji napsáno, zrovna Jarchovský a Svěrák dostávají od Fondu nemalé peníze na filmy, které jsou v podstatě rodinnými kronikami, přičemž jejich poslední filmy jsou především dramaturgický fail (Zahradnictví jsem neviděl, Po strništi bos je vypravěčské selhání).

na příspěvěk reagoval Adam Bernau

Adam Bernau

Adam Bernau (hodnocení, recenze)

Kdo zná film "Vlk z Královských Vinohrad", jistě si filmověteoretické konotace následujícího komentáře (hodnocení odpad) doplní sám. Tragické na tom grotesknu je, že autorkou není nějaká důchodkyně, ale mladá "studentka filmu":

Naprosto mě tento film zklamal... Jak si může režisér natočit reklamu sám na sebe?! No tak to je vrchol narcismu... A za další je pro mne Mádl, prostě pořád ten kluk ze snowborďáků a nepřišlo mi, že se na to hodí... Ještě bych tomuto filmu vytkla pokus z inscenovat tehdejší natáčení přijíždějících tanků a co jsem nepochopila, proč bylo předávání cen v Cannes, natočeno dnes, když je jasné, že ty lidi co tam jdou po červeném koberci, ještě nebyli ani na světě, nebo to byli batolata... Rozhodně to není film, který by si zasloužil být na jakémkoli festivalu, ani jako symbol úcty k zesnulému režisérovi... Je to spíš vlk z královského propadákova a nedá se rozhodně srovnávat s VLKEM Z WALL STREET, ačkoli se o to autor nejspíš snažil... Vytkla bych tomu další spoustu věcí, ale každý dobrý divák si toho všimne sám (např.: jak tam autor míchá různé události z různých let do jednoho okamžiku...). Pro mě je to naprosto nepřínosný film a velké zklamání! :-(

na příspěvěk reagoval Bluntman

Miller

Miller (hodnocení, recenze)

Ale ty videa jsou fajn, tam mluví normálněji, dokonce jsem si je pustil všechny za sebou.

Reklama

Reklama

Reklama