Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Francouzská kinematografie

Film français a vše okolo něho

100 nejlepších francouzských filmů podle časopisu Timeout - seznam - vlastní hodnocení

Správce diskuze:

Snorlax
<< novější 187 186 185 184 141 94 48 1
  • 26.5.2019  23:58
  mchnk
  (hodnocení, komentáře)

  emma53: rozumím...to je holt úděl filmových nadšenců :)

  • 26.5.2019  21:41
  emma53
  (hodnocení, komentáře)

  Snorlax: To jsem neviděla, dávám do budíku. Takže srovnávat nemůžu. Až po projekci.

  • 26.5.2019  21:27
  Snorlax
  (hodnocení, komentáře)

  Pierre: Mě bavilo hodně, už bych si možná mohla pomalu zopakovat.

  • 26.5.2019  21:25
  Pierre
  (hodnocení, komentáře)

  Snorlax: Já taky

  No, zejtra plánuju zkusit Pohrdání. Snad to zvládnu dokoukat.:DDD

  na příspěvěk reagoval Snorlax
  • 26.5.2019  21:20
  Snorlax
  (hodnocení, komentáře)

  emma53: Je to horší, než A co dále, Baltazare? Tam té beznaděje vrchovatě...

  na příspěvěk reagoval emma53
  • 26.5.2019  21:19
  Snorlax
  (hodnocení, komentáře)

  Pierre: Toho střihače bych nejraději natáhla na skřipec a vytloukla z něj slib, že už se nikdy nepřiblíží k žádnému filmu, raději ani jako divák.

  na příspěvěk reagoval Pierre
  • 26.5.2019  21:14
  emma53
  (hodnocení, komentáře)

  mchnk: Film plný smutku a beznaděje.....

  na příspěvěk reagoval Snorlax , mchnk
  • 26.5.2019  20:53
  Pierre
  (hodnocení, komentáře)

  Následník - Škoda Belmonďáka a určitě i Dennera s Rochefortem v takovém filmu. Snaží se, ale je to k ničemu. Režiser Labro sice při psaní filmů zužitkoval informace, které získal během novinářské práce, ale ten příběh je zmatený, přetažený za vlasy a hlavně naprosto zabit neustálými snovými scénámi, flashbackami, zpomalovačkami, odbočkami a já nevím ještě čím. Možná tady byl pokus o umělecký politický Thiller, ale nevyšel. Po filmu se mi akorát točila hlava, pokoušel jsem si dát dohromady, co jsem vlastně viděl a myslel si, že střihač musel být šílenec.

  na příspěvěk reagoval Snorlax
  • 26.5.2019  20:30
  mchnk
  (hodnocení, komentáře)

  Zítra večer na Dvojke Robert Bresson - Mouchette (1967)

  na příspěvěk reagoval emma53
  • 25.5.2019  14:49
  Snorlax
  (hodnocení, komentáře)

  Idée_fixe: Souhlasím, že část odpůrců Formanových Vlasů jsou pokrytci. Umím pochopit i to, že se zkrátka ten film někomu nelíbí. Často se mi stává, že považuji za zvratek film, z kterého široká veřejnost chrochtá blahem. Film je umění, tudíž ať chceme, či ne, podléhá vkusu. 

  Forman, i když točil americké filmy, nezapřel, že byl Čech. Určitá decentnost v zobrazování věcí, které mají zůstat v soukromí, je pro český film typická. Byť se mi zrovna Lid versus Larry Flynt moc nelíbil, nelze tomu upřít právě tu decentnost, natočit film o králi pornovydavatelství, nebýt přitom ordinérní a ani prudérní, to je fakt vyšší dívčí.

  Dle mého Forman ve svých Vlasech akcentuje právě svobodu, což je u něj jako u emigranta asi i celkem dost pochopitelné. Je to krásná svoboda, taková ta svoboda ptáka, který roztáhne křídla a letí, kam chce, pokud mu v tom vzdušné víry nezabrání. :) Na mě Vlasy působí jako oslava svobody jedince v nesvobodné společnosti. Řekla bych, že v té době se i Amerika vnímala jako nepříliš svobodná, byla svými politiky vtažena do další předem prohrané války, hnutí hippies byl asi logický důsledek potřeby projevit nesouhlas s válkou revoltou. Když malé revolty nezabraly, musela přijít velká. Ale pravda je, že Evropa taky vřela, zkrátka to byla doba, kdy mladí chtěli měnit svět. Nakonec se jim to povedlo, ale úplně jinak, než by člověk očekával. :D Z hipísáků se stali bankéři,. ctihodní strejcové v oblecích, kteří položili stavební kameny současné konzumní společnosti, čili přesně toho, proti čemu bojovali. 

  • 25.5.2019  14:30
  Idée_fixe
  (hodnocení, komentáře)

  Snorlax: Možná se mýlím, ale mám dojem, že dost z těch lidí, co nemusí hipíky právě kvůli drogám, volné lasce, příp. volnosti jako takové, jsou závistiví pokrytci. Sami by takto (či podobně) chtěli žít, ale z mnoha důvodů nemohou / nechtějí. Např. stud, nepohodlí, zodpovědnost, etc. Mně osobně se líbila (líbí) hlavně ta móda, hudba, sounáležitost, láska, volnost... S drogami se neztotožňuji, co se sexu týče, to je každého soukromá věc, a pokud tím někomu nějak neubližuje, ať si spí třeba s celým San Franciskem, a najednou. :-D A kdo někdy nechybuje, nebo se nechová více či méně amorálně... Dobrá poznámka, že film Vlasy ony drogy+sex neglorifikuje. S tím souhlasím. Tedy, ne že by to tam nebylo vůbec, ale je to decentně, a hlavně - v souvislosti s hippies se tomu asi ani nelze zcela vyhnout. ;-)

  na příspěvěk reagoval Snorlax
  • 25.5.2019  12:41
  Snorlax
  (hodnocení, komentáře)

  koval45: Ještě jsme zde nezmínili Děkuji, živote, který také poněkud vybočuje z běžné tvorby Bliera. Zůstává absurdita, absentuje humor, ale nikoliv nadhled, zase tam plno hereckých es a místy je ten film ve své absurdnosti až poetický.

  Za pozornost stojí i Blierova scenáristická práce, kterou režíroval Lautner V rytmu valčíku. Blier junior psal roli komisaře pro svého tátu a Lautner mu rád vyhověl. Pro mužské publikum bude určitě zajímavý film Jak moc mě miluješ? s Bellucci v hlavní roli. Je to hodně provokativní film a asi se nejvíde blíží Studenému bufetu.

  Buzíky jsem asi již zmiňovala. Ti se mohou pyšnit skvělým ústředním duem, Blierovým téměř dvorním hercem Depardieuem a Dewaerem, kterému jsem dosud neodpustila jeho předčasný odchod, to byl tak nesmírně talentovaný herec, nesmírná škoda ho.

  • 25.5.2019  12:30
  Snorlax
  (hodnocení, komentáře)

  DwayneJohnson: A asi ještě chvíli neuvidím. hraje tam Pierre Deladonchamps, dala jsem mu dvě šance, pokaždé zklamal, takže radši dám přednost filmům s dobrými herci. Až nebude na co koukat, přijdou na řadu i tito, :)

  • 25.5.2019  12:28
  Snorlax
  (hodnocení, komentáře)

  Idée_fixe: Vlasy jsou velice zajímavý film. Od muzikálu by člověk čekal jen takovou lidovou zábavu, což jako moderní pokračovatel operety má plnit. Řekla bych, že Vlasy ho plní. Mám nesmírně ráda takový druh filmů, který je určen nesourodému publiku. Mohou si ho užít i běžní konzumenti (ti, pro něž je určena současná hollywoodská produkce), aniž by ke konzumaci potřebovali mozek. Ti, kteří chtějí u filmu myslet, také nebudou zklamáni. Vlasy jsou film s obrovským protiválečným nábojem. Je to sice tak trochu adorace hnutí hippies (což může některým divákům vadit), ale akcentována je především svobodomyslnost, volnost, radost ze života. Volný sex a drogy (což asi na hipících nejvíce lidem vadí) zde glorifikovány nejsou. To muzikálové pojetí můžeme vnímat jako poctu Festivalu ve Woodstocku. V době hippies byly v kurzu dva trendy ve veřejném životě, všeobecně známé ženské hnutí (předpokládám, že hodně mužů bavilo pálit podprsenky, proto ho podporovali :)) ) a protiválečné hnutí, při němž se během demonstrací pálily povolávací rozkazy. A Vlasy vysílají jasný signál, že by s velkou chutí ten povolávák také spálily. 

  na příspěvěk reagoval Idée_fixe
  • 25.5.2019  12:25
  DwayneJohnson
  (hodnocení, komentáře)

  Snorlax: https://www.csfd.cz/film/401058-detstvi/ potom teda ještě tohle tohle, moc si to už nepamatuju, ale ty jsi to kupodivu asi neviděla :)

  na příspěvěk reagoval Snorlax
  • 25.5.2019  12:15
  Snorlax
  (hodnocení, komentáře)

  Idée_fixe: Pedagogické pohledy mi vždycky šly. Mám na to celkem slušnou školu, maminka byla učitelka. :))

  na příspěvěk reagoval DwayneJohnson
  • 25.5.2019  12:13
  Snorlax
  (hodnocení, komentáře)

  Willy Kufalt: Alvin spolu se Sloním mužem jsou filmy v tradičním slova smyslu, tedy mají příběh. :) Sloní muž je hollywoodská citová vyděračka, ale Alvin je poetický. Mazací hlava je psycho.

  Hackman uměl vždycky chlápky, kteří se nedali charakterizovat jen jedním slovem, pokaždé jim dával další rozměr, za což má moji hlubokou úctu a obdiv. Někteří lidé mu vyčítají roli reverenda v Dobrodružství Poseidonu, že to je jeho jediné herecké selhání. Nesouhlasím, Scott má bohužel špatně napsané dialogy, stejně jako Rosenová. Ale vzhledem k tomu, kolik patetických vět musel Hackman s Wintersovou vyřknout, je až neuvěřitelné, jak civilně a přesvědčivě oba vypadají. Osobně jsem poněkud rozpačitá z jediného Hackmanova výkonu, a to ve Stínu na zemi.

  • 25.5.2019  12:12
  koval45
  (hodnocení, komentáře)

  Díky všem za tip, Studený bufet jsem zrovna dokoukal a líbil se. Pokaždé když už myslím, že jsem viděl úplně všechno, tak narazím na něco překvapivého. Takovéhle "divné" komedie mi většinou dost sednou.

  na příspěvěk reagoval Snorlax
  • 25.5.2019  11:57
  Snorlax
  (hodnocení, komentáře)

  DwayneJohnson: Určitě se časem podívám, od Claudela stojí za pozornost i Tak dlouho tě miluji a skoro neznámý Všechna tvoje slunce.

  • 25.5.2019  11:20
  Idée_fixe
  (hodnocení, komentáře)

  Willy Kufalt: ;-) No já ten film viděla v době, kdy jsem jednak chodila podobně vymóděná jak většina těch postav (a nemyslím tím zrovinka tu nóbl Sheilinu rodinku ;))), druhak jsem konečně objevila kouzlo filmů (a šarmu ;)) M. Formana, a v neposlední řadě jsem se až po uši zamilovala do Bergera. :-DDD Tedy kombinace, kdy jsem ten film měla za modlu. ;-) Z toho konce jsem byla týden nepoužitelná. Soundtrack jsem si pořídila na MC kazetě (!), CD na mě bylo tenkrát cenově nedostupné. A pouštěla si ho neustále dokola. ;-) Ve třídě jsem byla většinou spolužactva označena za blázna, a bylo tak ke mně i přistupováno. Toliko v kostce k mému seznámení se s Vlasy, bylo mi 15. ;-) Ale rozhodně patří k mým nej filmům dosud, i když už blázním z jiných důvodů. :-D

  na příspěvěk reagoval Snorlax
  • 25.5.2019  11:09
  Idée_fixe
  (hodnocení, komentáře)

  Snorlax: Díky za tip. ;-) No já bych řekla, že naopak oni záviděli Tobě Tvé životní zkušenosti, nadhled, a slušné chování. A že dokážeš někoho odpálkovat pouhým pohledem. ;-)

  na příspěvěk reagoval Snorlax
  • 25.5.2019  10:54
  Willy Kufalt
  (hodnocení, komentáře)

  Idée_fixe: Mám takové tušení, že si ty Vlasy dám celé brzy znovu, tož možná pak ještě to hodnocení zvýším. :-) Některé ty písničky mne tedy hodně chytly a ten příběh hlavně díky závěru nakonec taky fajn...

  na příspěvěk reagoval Idée_fixe
  • 25.5.2019  10:10
  DwayneJohnson
  (hodnocení, komentáře)

  Willy Kufalt:  Příběh Alvina Straighta  je asi "nejnormálnější" film od Lynche, co jsem viděl.

  • 25.5.2019  10:03
  Willy Kufalt
  (hodnocení, komentáře)

  Snorlax: Ty umíš někdy o filmech tak krásně vyprávět, že se snad kromě toho Strašáka nakonec podívám i na ten druhý zmiňovaný film a sice od Davida Lynche (u kterého mi stačila Mazaná hlava na to, abych pochopil, že tento typ filmu je pro mne ztráta času, ale Příběh Alvina Straighta by mohl být alespoň slušně ztrávitelný) :-) :-) ... Jinak Mazací hlava je dalším takovým mým hnusným filmovým zážitkem (vedle Une homme qui dort).

  "Spí s botou pod polštářem" :-DDD ... von nám ten Hackman tedy umí chlápky, kteří jsou drsní i vtipní současně :-) :-)

  na příspěvěk reagoval DwayneJohnson , Snorlax
  • 25.5.2019  06:21
  DwayneJohnson
  (hodnocení, komentáře)

  https://www.csfd.cz/film/338925-nez-prijde-zima/ Tohle taky stojí určitě za pozornost a hlavně moc lidí tenhle film zatím nevidělo.

  na příspěvěk reagoval Snorlax
  • 25.5.2019  00:35
  Snorlax
  (hodnocení, komentáře)

  Idée_fixe: Musíš jít vchodem, kde je vidět ten sloup obětí II. světové, obejít budovu malé obřadky, dva sektory nahoru a je to.

  Já mám Centrální hřbitov ráda, až na tu hromadu schodů. Je tam spousta krásných míst a hlavně klid. Nepřestane mě udivovat, že se tu lidé zdraví, jak kdyby byli staří známí. To je hrozně hezké. 

  Dneska jsem byla trošku naštvaná, protože jsem potkala pár, asi tak 20, 23 let, hulákali, smáli se, nic proti, ale s tím ať táhnou za zeď. Jsem se neovládla a velmi pedagogicky jsem se na ně podívala. Pak už se nesmáli, ani nehulákali. Asi jsou ještě teď naštvaní na babu, co se na ně hnusně koukla, protože jim určitě záviděla, že jsou mladí a veselí.

  na příspěvěk reagoval Idée_fixe
  • 24.5.2019  23:58
  Idée_fixe
  (hodnocení, komentáře)

  Willy Kufalt: ;-))) No já se snad od samé radosti pos....měju. :-D Vážně jsem čekala max. 3 hvězdy, a Ty tomu vypálíš skoro 5, no dnes je asi nějaká zvláštní konstelace hvězd či planet, nebo co. ;-D Jsi eso, Wildo! :-DD

  na příspěvěk reagoval Willy Kufalt
  • 24.5.2019  23:55
  Idée_fixe
  (hodnocení, komentáře)

  Snorlax: Jééé, ten kruh je mé oblíbené místo, chodím tam tedy hlavně kvůli mému milovanému L. Janáčkovi a V. Fialové, ale samozřejmě ráda vždy zavzpomínám i na ty ostatní umělce. Taky je tam úžasná atmosféra, zvlášť na podzim. Akorát bych potřebovala pokaždé něco jako navigační QR kód, nevím, jak je to možné (byla jsem tam snad 100x), ale pokaždé tam ten kruh hledám, a to minimálně dobrou čtvrthodinu. :-( Jednou (už byla tma) jsem to dokonce musela vzdát úplně. :'-(((

  na příspěvěk reagoval Snorlax
  • 24.5.2019  23:20
  Snorlax
  (hodnocení, komentáře)

  Willy Kufalt: To si určitě dej, Schatzberg je hodně citlivý režisér, řekla bych, že až romantický snílek, ale nepřehání to, což se mi líbí. Strašák je vlastně road movie, ale hodně netradiční. Asi jako Příběh Alvina Straighta, což je prý taky road movie. Obojí to splňuje podmínky, aby to mohlo v rámci žánru existovat, ale u obou těchto filmů to není to nejdůležitější. Strašák je trochu podobný Dobrodruhům, je o pevném chlapském přátelství, o touze být trochu lepší, o chuti jít za svým snem, o spoustě zklamání a taky o radosti z obyčejného života. Scéna v kašně je citová rozsekávačka, určitě je to nejsilnější z celého filmu. A brzy po ní se dozvíš, proč Max spí s botou pod polštářem. 

  Alovi to s Genem funguje stejně dobře jako Alainovi s Linem, jen tady není žádná Laetitie, i když holky se tu objeví, jedna dokonce hodně zásadně změní jejich budoucnost, ale možná tu chybí nějaký Serge, aby to mělo ty správné grády s děvčaty. :) Sice ve Strašákovi není ostrov, kde by se točil Boyard, ale ta oáza klidu zde je, vlastně také tak trochu bohem zapomenuté místo, ten malý sběrný dvůr, který zasáhne do jejich osudů.

  Musím říct, že jsem si hodně užila i striptýz, který Gene předvádí. 

  na příspěvěk reagoval Willy Kufalt
  • 24.5.2019  23:02
  Snorlax
  (hodnocení, komentáře)

  Willy Kufalt: Godard má přísně vyhraněný styl, kterého se drží prakticky celý život. Kašle na většinového diváka, netočí podbízivé filmy, mnohdy zajde za hranu srozumitelnosti.

  Blier umí střídat styly, má vážné, romantické i mysteriozní záchvěvy, jeho práci spojuje absurdní humor, který se pohybuje na hraně velmi ostrého nože. Jeho filmy nejsou záludné a jeho humor nikdy není zlý, leč často je morbidní. Řekla bych, že už dávno překročil hranici toho, co je pouhý černý humor. Proto také vidím celkem dost paralel mezi filmy Bliera a Caraxe. Spojuje je nejen láska k absurdnu, ale oba umí být patřičně morbidní, vždy však se značnou dávkou nadsázky. Oba vybočují z řady těch klasických francouzských komedií, oba mají své publikum, které je miluje, oba mají to publikum poměrně malé, protože jejich humor je hodně specifický. 

  Blier už jako malý kluk přičichnul k filmu a především k filmové komedii díky svému tatínkovi. Velmi rychle si vybrousil svůj styl, takže jeho filmy jsou snadno identifikovatelné i diváky, kteří toho od něj moc neviděli. Je na to snadná pomůcka - je to hodně absurdní, má to prvky morbidity? Blier nebo Carax - hraje v tom Denis Lavant? Carax, nehraje? Blier

  Oba mě dokážou znovu a znovu udivit, kam až jsou schopni zajít a co zase vymysleli. Těší mě, že Blier po téměř dekádě pauzy zase natáčí, doufám, že to uvidím.

<< novější 187 186 185 184 141 94 48 1
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace