Reklama

Reklama

Diskuze - Francouzská kinematografie

Francouzská kinematografie

Film français a vše okolo něho

100 nejlepších francouzských filmů podle časopisu Timeout - seznam - vlastní hodnocení

Kvíz pro milovníky francouzské kinematografie a všeho okolo ní

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
PetrPan

PetrPan (hodnocení, recenze)

Tak po 1. sezóně v Twilight Zone, kde jsem mezi 36 zhlédnutých epizod rozdělil13 pětihvězdičkových a 11 čtyřhvězdičkových hodnocení, se pouštím do průzkumu druhé série. A hned první tři úvodní epizody skvělé, tak jsem zvědav, kam mě Zóna zase zavede.

A dotaz, kdyby někdo věděl. Na Uloz.to jsou teď k dispozici zip soubory s  kompletními sériemi, což je paráda a až do teď jsem neměl problém ani s titulky k jednotlivým epizodám. Ale teď, ač je např. konkrétně druhá série komplet na titulky.com (navíc tam  mnohde nějaký nadšenec přiložil do diskusí i přečasy na BrRipy) a dost je jich dostupných i na opensubtitles, tak např. epizodu z druhé série 9 a 10 už jsem si musel přečasovávat sám a vzhledem k tomu, že v tom nejsem profík, je to docela zdlouhavé, Samosebou najít si otitulkované epizody z Best of od Mr. Apache umím, spíš mi jde o to, zda někdo neví  třeba o kompletních přečasovaných překladech na aktuální dostupný release - tedy asi bude sedět jakýkoliv BrRip? A nebo se dají najít jednotlivé epizody (např. S02E09) na ulozto pod nějakým "kryptogramem" a sedí na titulky z titulky.com? :-)  Jsem nedávno zjistil, že už ani neznám všechny titulkářské weby:-) Tak kdyby někdo napověděl, díky! 

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

At se ta zasrana kurva laskave prestane cumet na muj profil. Dekuji. Ma me zavblokovaneho a ja to nechci. P.s.jedna se samoz. o nej babu na svete, fixni idea. Nebo opravdu provokuje natolik, ze si neni vedoma dusledku? No, blba je na to dost! Tak at ji to laskave snorlax vysvetli. Dekuji za nic. 🤮

Willy Kufalt

Willy Kufalt (hodnocení, recenze)

bloom

Ono ty závěrečné komentáře zakončené názvem seriálu jsou v každé jedné TZ epizodě a tak trochu i patří k poetice této seriálové "antologie". Zazní tam od Serlinga na konci jen tohle: "Příhoda u Mostu přes Soví řeku ze dvou pohledů. Tak, jak byla vysněna a tak jak byla prožita. Fantastický příběh stvořený z představivosti a přísad ze Zóny soumraku...."

Spíše mě překvapilo, že nějaký blíže vysvětlující komentář s představením situace, do které se dostal hlavní hrdina, není hned začátku nebo uprostřed filmu, jak tomu v TZ skoro pokaždé bývá, zazní tam na úvod jen informace o tom, že jde poprvé v rámci TZ uvádí krátký film cizího (francouzského) tvůrce, oceněný takovou a takovou cenu... Nevím, nakolik to sestříhali, jestli ano, ale určitě je dobře, že nechali to plynout vcelku bez přerušení.

na příspěvěk reagoval bloom

bloom

bloom (hodnocení, recenze)

Willy Kufalt

Já jsem na Soví řeku narazil v rámci jednoho vzpomínkového článku Jiřího Menzela, ve kterém psal, že pro něj spolu s Výletem do přírody představuje absolutní vrchol jeho diváckého žebříčku. A docela tomu věřím, protože se dá z některých záběrů nebo střihů poznat, že pan režisér ze Soví řeky trochu opisoval (rozuměj nechal se ovlivnit).

Artovou záležitost v tom vyloženě nevidím, spíš je to "francouzsky" působivé.

bloom

Mr.Apache

Už jsem se to dočetl. :) Ale podle všeho běžela v rámci televizního uvedení v USA sestřižená verze doplněná o závěrečný vysvětlující komentář (zřejmě TV producenti nevěřili, že by američtí televizní diváci mohli být stejně vnímaví jako diváci v evropských kinech).

Trochu jsi mě pobavil, s touhle logikou by české večerníčky mohly být zařazeny mezi americké animáky, protože se v rámci Večerníčku vysílal i Méďa Béďa. :)

na příspěvěk reagoval Willy Kufalt

ambron

ambron (hodnocení, recenze)

bloom

áno, soundtrack je výborný a celý film srší pozitívnou energiou, zvlášť zaujme použitie farieb, to ne niečo neskutočne.. naozaj úžasný film...

Willy Kufalt

Mr.Apache

No ano, pro srovnání a doplnění je tahle osmdesátková filmová Zóna skvělým materiálem.. bohužel ve většině případů bylo vidět, že barvy, umělé efekty a vysoký rozpočet se zdaleka nedokážou vyrovnat té jedinečné, často minimalisticky dokonalé atmosféře, která vznikla v mnohem chudších podmínkách černobílého televizního vysílání.

Jako celek film Zóna soumraku (1983) je za mě na jedno povídání fajn a dá se vidět, ale za tragický považuji právě remake "It's A Good Life". Ten má přinést děsivý příběh sám ze své podstaty, a aby byl děsivý, fakt není potřeba k tomu prvoplánové lekačky s počítačovými monstry, které původní obsah v tomto případě dost znehodnocují a zbytečně překrývají.. ale jak jsi si určitě přečetl v komentáři, s Nightmare at 20,000 Feet jsem byl v tomto podání výrazně spokojenější než v původní Donnerově epizodě a neurazilo mě to, i když hitparáda to úplně taky nebyla.

Willy Kufalt

bloom , Mr.Apache

Jj, já viděl Soví řeku právě jako součást Twilight Zone, v rámci níž šla pak na amerických obrazovkách. Takže svůj komentář mám k Soví řece momentálně jako k epizodě v rámci onoho seriálu, viz. The Twilight Zone - An Occurrence at Owl Creek Bridge (S05E22) (epizoda) (1964)..

T je úžasný krátký snímek, silnou atmosférou a emocemi nádherně naplněná malá filmařská lahůdka... a jsem rád, že nejsem sám, kdo to tak vnímá. Já šel do toho nedávno s tím, že podle Apače to má být nějaká směšná šedesátková snaha o art, a pak jsem si to pustil a normálně mi spadla čelist.

na příspěvěk reagoval bloom

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

bloom

A věděl jsi, že je to zároveň i 142. epizoda Twilight Zone? :-)

Už jsme tady tenhle kousek párkrát probírali a Willy ho vychválil do nebes.

Já jsem tady s tímhle kouskem mával hlavně proto, že díky němu je TZ v podstatě téměř regulérní součástí francouzské kinematografie. ;-)

na příspěvěk reagoval Willy Kufalt, bloom

bloom

Včera jsem si dal krátký film Roberta Enrica Soví řeka. Moc doporučuji, protože pan režisér tu nádherně pracuje s atmosférou (jak je ostatně u něj zvykem), řešením záběrů a střihy. Právě atmosféra se během příběhu několikrát změní, od oslavy života po děsivý úprk před popravou (který u mě dalece překonal české Démanty noci). Navíc se jedná o zajímavou konfrontaci "francouzské" poetiky s tématem americké občanské války. Není divu, že za film Enrico získal (svého jediného) Oscara.

na příspěvěk reagoval Mr.Apache, Willy Kufalt

bloom

ambron

Viděl jsem z toho filmu kdysi ukázku, která mě úplně nadchla přehršlem pozitivní energie, až jsem si musel stáhnout soundtrack (btw. jednu písničku kdysi společně přezpívali Viktor Preiss a Václav Postránecký). Tak snad se někdy odhodlám i k filmu samotnému. :)

na příspěvěk reagoval Willy Kufalt, ambron

Mr.Apache

Willy: S potěšením jsem registroval, že jsi zhlédl TZ movie. Ten film je pěkná ukázka toho, jak si na Serlingově dědictví dokážou vylámat zuby i nejlepší SF filmaři 80. let. A taky je to důkaz, že duch TZ není o tricích, ale o něčem úplně jiném. Nejspíš hlavně o specifické atmosféře, která je až příliš spojena s duchem Serlinga a jeho doby. Proto to nemohlo dost dobře fungovat v 80. letech (film a seriál), bez ohledu na množství prachů, které do toho tehdy nalili. A už vůbec to nefunguje v dnešní pomatené hyperkorektní době (nejnovější verze Jordana Peela). Ta pravá Zóna byla jen jedna. Ovšem ty pokusy o revivaly jsou pro fanouška určitě zajímavý studijní materiál.

na příspěvěk reagoval Willy Kufalt

ambron

ambron (hodnocení, recenze)

Les demoiselles de Rochefort  alebo Slečinky z Rochefortu - som presvedčený, že komu sa páčili Dáždničky z Cherbourgu, obľúbi si aj tento skvostný muzikál plný tanca, pesničiek a farieb o hľadaní a znovunájdení lásky... a Gene Kelly stále výborne tancuje :-) 

na příspěvěk reagoval bloom, Willy Kufalt

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

bloom

No ja som presne tento svoj pocit z aktuálnych zmien vyjadril - že sa udiali ústretovo voči mase návštevníkom tejto stránky, ktorí (nepopieram, nepochybujem) predstavujú OBROVSKÉ číslo a nie kvôli nám registrovaným, aktívnym a obsah plniacim užívateľom. Ale je to vo vzťahu k budúcnosti tohto servera krátkozraké rozhodnutie.

Jediný zmysel mi dáva to, že sa to POMO týmito krokmi chystá CSFD "vyhypeovať", navýšiť jej tržnú cenu a zakrátko to predať. To by mi, z pohľadu biznismena o ktorom z vlastnej skúsenosti píšeš, dávalo zmysel a to ešte dokážem, v čisto objektívnej (tvrdej) rovine rešpektovať. Kokot do nás, ktorí sme mu to tu naplnili a dostali ho tam, kde je dnes. Smutné (pre nás), ale aspoň nie babrácke.

Vlastne dík za tvoj potvrdzujúci postreh. Akokoľvek napiču, s týmto sa zmierim ľahšie... :((

bloom

A když už se přidávám k rýpání, tak se vůbec nepovedla i modernizace filmotéky, kde bohužel vypadla pro sběratele jedna ze zásadních informací, jestli uživatel film vlastní ve formě kopie originálu nebo jako nahrávku z TV/VHS.

bloom

mm13

To vůbec nehrozí. S POMEm mám osobní zkušenost zhruba z roku 2010, kdy jsme se zástupci Herecké asociace a Intergramu usilovali o to, aby na ČSFD vyvěsili do Novinek odkaz na hlasování ceny diváků pro dabingové Ceny Františka Filipovského. Bláhově jsem si myslel, že něco takového "fanouškovsky" podpoří, ale na osobní jednání už nedorazil fanoušek, nýbrž tvrdý byznysmen, který už v té době nastavil tak vysokou cenu za propagaci, že ze spolupráce sešlo.

Takže jak uvedli kolegové níže, hromadný exodus nebude. Ono sem totiž navíc chodí i dost nezaregistrovaných lidí, aby si udělali hrubou představu o nějakém filmu, jestli se na něj mají podívat, kolik má procent, jak vypadají fotky atd. Skoro bych řekl, že ty úpravy jsou na míru spíše těmto externím návštěvníkům.

na příspěvěk reagoval mm13

bloom

Willy Kufalt

Já mám třeba u Jiřího Lábuse film Jáchyme, hoď ho do stroje, i když se v něm vůbec neobjeví, není uvedený ani v titulcích (do finálního sestřihu se nedostal, je ale uvedený ve výrobní zprávě filmu, ze kterého patrně čerpaly místní údaje o obsazení).

Podobně rozporuplné je i zařazení televizních záznamů cimrmanovských her mezi nejlepší filmové režie Ladislava Smoljaka.

emma53

emma53 (hodnocení, recenze)

PetrPan

Realisticky vzato, asi nám nic jiného než smiřování nezbyde. Jinak souhlasím tady s 1fridou2. V té pracovní diskuzi se o tom také psalo, ale jasně, že žádný dopad to nemělo.

1frida2

1frida2 (hodnocení, recenze)

PetrPan

Je to tak, ze my, konzervy, se neradi stehujem nekam jinam. Takze tady zustaneme, pac tady mame svy oblibence na ˇpokecˇ o vsem moznem nejen o filmech, uz se tak nejak zname, posta funguje a mi se nechce jinam. A s tim se mozna i kalkuluje. Ze hodne vydrzime.

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

PetrPan

Aha, jasně... Díky.

Smajlíka klidně přidej, ono někdy je zasmát se něčemu i lepší, a mnohdy ani nic jiného se dělat nedá... :-)

PetrPan

Idée_fixe

Jasně, to bylo v dobách kdy tam POMO tzv. správcoval. Repektive mu šlo jen o to, aby mu komunita zadarmo otestovala novou čsfd a tak tam potřeboval jen:  A) nefunguje banner vlevo dole, B) v tvůrcích není klikatelný odkaz na film apod. Námitky a diskuse na téma new.csfd ho vůbec nezajímala. A teď po spuštění  už počítám jen občas mrkne, jestli něco až příliš nehoří  (a bohužel nehoří...), čili to vypadá, že ho ta diskuse už zajímá zhruba tak, jako ho zajímala Volná , když tam byl uveden jako správce... přidal bych smajlíka, ale ono to zase tak pro ty (vás), co je to fakt sere, myslím tyto změny, taková sranda není.

PetrPan

emma53

Tak zatím to vypadá, že ho to netankuje. On je to jeho klasický přístup, komunikace s uživateli stránek ho příliš nezajímá, de facto vůbec:-) . Kdysi v naprostém pravěku, když tohle byl jen nevýdělečný fanouškovský projekt, tak možná. No, ono stejně nezbude než čekat a začít se smiřovat...co taky jinýho?  Ta konkurence u nás, no já nevím, jestli bych chtěl i přes všechny tyhle nový sračky tady někam jinam, ale to je samo můj pohled. On hromadný exodus odtud by měl vliv..

Už někdo z Vás zkusil POMOvi přímo napsat? Jednou mi na dotaz i odpověděl:-)) Jinak bych dokud POMO tu svou "pracovní" diskuzi nezruší v pravidelných intervalech tu námitku vůči téhle kokotině do ní psal. 

na příspěvěk reagoval Idée_fixe, 1frida2, emma53

emma53

PetrPan

Vzhledem k tomu, že jeho samotného to netankuje, tak už z toho lze usoudit, kde mu celá čsfd leží....nebudu citovat:)

na příspěvěk reagoval PetrPan

Mr.Apache

Možná Pomo vidí vzor ve svém krajanu Burešovi, který nám tady vytvořil takový hezký fašistický stát a tak chce to samé udělat z CSFD.

PetrPan

emma53

On na to jistě má,  ale těžko říct, zda bude ochoten investovat do změn, na které si mu uživatelé jeho stránek přes všechno kafrání nakonec  tzv. zvyknou.  Vadilo-li by to jemu osobně nebo to bylo věcí, která by výrazně narušila funkčnost téhle databáze, tak  to bude patrně hned. Otázkou teď zůstává a de facto i jistou nadějí, že některé změny  a podněty se přece jen natolik opakují a vadí, že se v průběhu času nasbírají a pak nějakými skokovými úpravami v v určitých intervalech změní. Tohle by mohl mít i ve smlouvě, tedy že mu třeba po dvou měsících chodu ti, kteří to pro něj dělali, předělají nejpalčivější problémy či námitky uživatelů...ale v to se dá jen doufat, no.

na příspěvěk reagoval emma53

Mr.Apache

CSFD se tímhle samo definitivně poslalo do prdele.

Že to tady klesne až na tuhle úroveň, by mě ještě před časem nenapadlo.

Tohle je konečná. Jestli se Pomo nevzpamatuje a nedá to pryč, tak je to tady celé v hajzlu.

emma53

ibeh

Ano, přesně tak to cítím.....jako zásah do mého vlastního vkusu a mate to druhé. Kdyby byla možnost to alespoň smazat, ale ani to nejde.

emma53

PetrPan

To mě nenapadlo, ale zřejmě máš pravdu. Za každý nový zásah do projektu se připlácí, takže by to odpovídalo. Ale kdyby na to neměl, tak neřeknu, ovšem o tom silně pochybuji.

na příspěvěk reagoval PetrPan

ibeh

ibeh (hodnocení, recenze)

emma53

Přesně tak, vadí mi zásah do vlastního výběru. Když tam svobodně uvedu své oblíbené tvůrce, měla bych tam mít také vlastní výběr filmů. Je to matoucí hlavně pro všechny návštěvníky mého profilu a mně to pije krev. Takže jsem se raději ani na vše, co tam namastili, nedívala.

na příspěvěk reagoval emma53

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

mm13

Ty pošahané statistiky přímo v našich profilech jsem už viděla tuším na Imdb, nebo tak někde... Nevím, proč se musíme opičit, s takovou brzy bude Čsfd takřka k nerozeznání od jiných databází... :-/

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Je to celé nezmysel.

Ono to bolo asi myslené tak, že keď niekto navštívi profil užívateľa, tak získa hrubú predstavu, o koho na poste režiséra či herca a atď. ide, ak ho nepozná alebo nepozná dosť dobre... ale to by možno(!) dávalo zmysel na webe, ktorý by bol všeobecnejšie a komerčnejšie zameraný.

POMOvi, súdiac podľa toho čo stvoril, resp. dovolil, aby bolo v rámci inovácií stvorené, ale uniká jeden podstatný moment... CSFD čo do komerčnej zaujímavosti dosiahla svoje maximum. Je to úzko špecializovaný web, ktorý vznikol PRE a stojí NA ľuďoch, ktorí filmom a vecami s filmom spojenými intenzívne ŽIJÚ, majú nutkanie sa k daným témam vyjadrovať, diskutovať o nich, odporúčať a čakať na reakcie, určite nie iba pasívne čakať podnety... a nepotrebujú nejaké postrkovanie typu "toto sú tri najlepšie filmy od toho a onoho" ešte k tomu vyberané podľa evidentne nepremysleného, debilného kľúča (ak to vôbec má nejaký kľúč). To možno(!) osloví náhodného okoloidúceho, nie kmeňového a aktívneho CSFD užívateľa.

A možno sa im to tam hore teraz javí všetko skvelé, stránka je to moderná (ehm, ehm), priestor na reklamu obrovský (to najmä) a nové nástroje tak super ústretové "aha partner môj potenciálny reklamný, pozri sa ty dobre, aj také tu máme, to je ti vychytávka, že extrém..." ...LENŽE keď tu pri tomto smerovaní a prístupe ľudia prestanú písať a plniť obsah webu (pretože sa im napríklad drzo až neúctivo vstupuje do ich vlastných profilov), tak to celé pôjde mesiacmi a rokmi do kôpru aj so sledovanosťou a návštevnosťou. A vtedy onoho reklamného partnera nebudú žiadne podobné (idiotské) vychytávky zaujímať.

Kto vie, čo má POMO s CSFD vlastne v pláne...?

Reklama

Reklama

Reklama