Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Francouzská kinematografie

Film français a vše okolo něho

100 nejlepších francouzských filmů podle časopisu Timeout - seznam - vlastní hodnocení

Virtuální kino promítá

9.4. 5x2 (2004)/ ambron

Další návrhy: Bažanti (1971) /WillyKufalt, Portrét dívky v plamenech (2019) /ambron, Netvor (1996) /WillyKufalt

Správce diskuze:

Snorlax
<< novější 783 782 781 780 588 392 197 1
    • 4.7.2020  23:59
    bloom
    (hodnocení, komentáře)

ibeh: Ano, Fabrice Luchini je tam opět skvělý. Ale film S Moliérem na kole zde podle mě zůstal nepřekonaný...

• 4.7.2020  23:57
    bloom
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Díky moc, kdyžtak dám vědět. :)

• 4.7.2020  21:18
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Představ si, že minulý víkend jsem měla žně, a viděla jsem za ty dva dny asi 4 nové filmy (nové ve smyslu, že jsem je ještě neviděla). :-D Zíráš, co? :-DDD Jsem se z toho pak dobré tři dny oklepávala. :-DDDDDD

• 4.7.2020  20:58
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Idée_fixe: A vousaci ve filmu by nejaci mohli byt, kdyz bude nejhur, zkusime blooma ukecat, ze Dobrodruzi jsou neznamy snimek s Michelem. :-)) Tam jsou vousati oba.

• 4.7.2020  20:56
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Idée_fixe: Ovocnych stav je spousta. A treba by Tvemu organismu pomohly vyrovnat se s tim strasnym sokem, kdybys nejakym nedopatrenim videla i dva filmy za tyden. :-))))

na příspěvěk reagoval Idée_fixe
    • 4.7.2020  20:48
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: :-DDDDDD Tssss....... :-P

Ale třeba tam budou i nějací vousáči. :-DDDD A to se vyplatí! :-D

A tím ovocným mokem taky nepohrdnu. :-) Myslíš, doufám, mou oblíbenou točenou malinu, že? Nebo džusík??

na příspěvěk reagoval Snorlax , Snorlax
    • 4.7.2020  20:36
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Idée_fixe: Hlavne opatrne, tam budou filmy a mohla bys nedopatrenim nejakej videt. :-)))))) Ale zase je mozny, ze bychom mohly nenapadne popijet nejake ovocne stavy, coz by nas obe mohlo bavit. ;-)

• 4.7.2020  20:22
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: :-DDD

• 4.7.2020  20:21
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

bloom: :-D

Bych se možná taky přidala. ;-) Záleží samože na mnoha faktorech, ale předběžně, teoreticky, hypoteticky jóó. :-DD

na příspěvěk reagoval Snorlax
    • 4.7.2020  20:20
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Idée_fixe: S nekterymi vsemi. :-DDDDDDDDD

• 4.7.2020  20:20
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

bloom: To ja samozrejme rada. Jen vim, ze s organizaci jakekoliv akce je dost prace, takze nabizim pomoc. :-)

na příspěvěk reagoval bloom
    • 4.7.2020  20:19
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Inu, znáš mě, já si s některými filmy dávám poněkud na čas... :-D

• 4.7.2020  20:18
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Willy Kufalt: Zatim se u vas, ani u nas nic zasadniho nedeje, jsou pouze ohniska v mistech, kde jako obvykle zvitezil mamon jednech nad zdravim druhych.

• 4.7.2020  20:18
    bloom
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Prijit. :)

na příspěvěk reagoval Snorlax , Idée_fixe
    • 4.7.2020  20:16
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Idée_fixe: Vzdyt ani na jeden film s vousacem ses nepodivala. Tak zkousim, jestli zabere toto. Ani vousaty dirigent s Tebou nehnul.

• 4.7.2020  20:14
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

bloom: Okoli Brna je pro me priznive, Michel lakavy, parta milovnku filmu jeste vice. Mohu nejak prilozit ruku k dilu, aby se to mohlo usporadat?

• 4.7.2020  15:28
    ibeh
    (hodnocení, komentáře)

Kdo ještě neviděl, doporučuji: U nich doma ****

• 4.7.2020  14:55
    Willy Kufalt
    (hodnocení, komentáře)

bloom: Tak to bych velice rád přijel a podobné akce se setkáním "spřízněných duší" a promítání méně známých filmů se s radostí zúčastnil. Otazníkem pro men ale zůstává, zda bude ještě možnost na podzim vycestovat ze Slovenska do ČR kvůli stále víc rozšířujícimu se koronaviru... 

• 4.7.2020  14:51
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

bloom: Hmm, tak okolí Brna, povídáš, jóóó??!!? ;-)

• 4.7.2020  14:51
    Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Já že bych nereflektovala na vousáče?? :-O A pak ses probudila, či na které planetě se to přihodilo??!!? :-DDD

• 4.7.2020  14:46
    bloom
    (hodnocení, komentáře)

Willy Kufalt: Tss, snížit...Právě, že ho to bavilo a parťák Poiret mu Albína napsal na tělo. To, že po něm někdy tuto pózu chtěli několik následujících let opakovat (Vlk a beránek, Ve třičtvrtě na dvě před Kristem), je věc jiná...

A jinak za mě určitě Martinet... ;)

• 4.7.2020  14:36
    bloom
    (hodnocení, komentáře)

Přátelé, už nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou uspořádat něco jako filmový minifestival / setkání spřízněných duší, na kterém by se promítaly raritní, především starší filmy. Nechci zužovat profil na nějaký konkrétní žánr nebo zemi, takže zaměření či konkrétní filmy daného běhu by se vždy vybíraly po společné "dramaturgické domluvě" stálých hostů, každopádně osobně bych se řídil třeba nějakou osobností (jednou nebo více), se kterou by v daný rok bylo spojené nějaké výročí se zaměřením na jejich méně známé filmy. 

Byl bych moc rád, pokud by se "nultý" ročník podařilo uspořádat ještě letos, protože mám pozitivní reakce od několika lidí. Pravděpodobně by se akce konala v okolí Brna některý záříjový víkend. Jako téma pro tuto první akci bych zvolil herce Michela Serraulta, se kterým by se promítly některé méně známé filmy (už jsem v příznivém jednání s francouzskými distributory). Jak říkám, šlo by zatím o pomyslné odstartování případné budoucí tradice, i vzhledem k současné krizi by šlo zatím o jakési "oťuknutí".

Co si o tom myslíte? Byl o nějakou takovou akci zájem a dorazil by případně někdo z Vás? Jak jsem psal, už nějaké příznivé ohlasy mám, ale rád bych, aby to zaujalo co nejvíce spřízněných duší...Dejte mi případně vědět tady nebo do zprávy. Díky moc. :)

na příspěvěk reagoval Idée_fixe , Willy Kufalt , Snorlax
    • 4.7.2020  13:42
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Willy Kufalt: Krome Masterantoniove, ktera je fakt skvela, videla jsem ji i jinde a byla taky vyborna (vedle Gena spousta kolegu a kolegyn hraje svuj nadstandard), to je urcite Frances, ktera v Mississippi Genovi nejen nic nekazi, ale je rivnocenou oartnerkou, na jejiz vykon se nezapomina (tuhle Coenovic dvorni herecku jsem ovsem spatne zahrat taky nevidela), a pisledni je Meryl Streepova coby vymastena fetacka v Pohlednici z Hollywoodu. S Joannou hral Gene sice asi nejradeji, protoze se mu libi jako zenska, ale ze bych jeji vykony radila do zlateho fondu kinematografie, to jaksi nemohu. A Liv hraje v Zandim sice velmi dobre, ale take to neni nezapimenutelne.

• 4.7.2020  13:34
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Willy Kufalt: Taky si zaSPOILERuju, i kdyz myslim, ze vsichni, kteri se na filmy divaji, to davno videli. Na komisiriatu se Lino nudi, to je jeden z duvodu, proc kluka zavola. Hraje si prece pred tim s razitkem, toci ho v ruce, prohlizi, zkratka nevi, co ma delat. A tak se ujme i takoveho banalniho pripadu. Navic ma velmi pozitivni vztah k detem, coz ale zjistime az pozdeji. Je, jak sam rika, starej policejni pes, vyslouzilej kun, tahne do posledni chvile, protoze zkratka neumi, jak zase rika Alan Parker o Genovi, odvest spatnou praci. Poctive se svoji partackou odmaka pripad, na kterem si vylamaly zuby kohorty jeho kolegu. Neresi, co bude dal. Jako kazdy policista i vojak cti rozkaz a nepremysli o tom, co bylo pred nim a co bude po nem. Ono to tak bohuzel musi byt, jinak by to byl neorganizovsny kurnik a ne armada ci policie. Tskze jednoznacny problem vidi Jose v systemu, ktery znemoznuje policii ochranit korunniho svedka. A dluzno dodat, ze tento film byl jednim ze spouctecu rozsahle diskuze na toto tema. A situace se samozrejme zmenila, dnes by se neco takoveho jiz nestalo. Hlavne tedy proto, ze uz u policie neni zadny takovy zarputilec, aby toho svedka vypatral. :-)))

• 4.7.2020  13:24
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

helianto: Pokud si dobre pamatuju, Robiiik zvladl levou zadni Caraxe, tohle je sice jina odruda artu, ale pokud se tam mluvi, tak prevazne francouzsky. :-)))) Muz z Londyna je nekde mezi Lynchem a Denisovou, co se formy tyce.

• 4.7.2020  13:21
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Padme_Anakin: Gena uz jsem nejen vdela komplet, ale ty nejepsi fiilmy uz umm (tedy videla jsem je minimallne dvakrat, abych si je pamatovala). No cesky dabng to hodne hnoji. Jsou to detaily (odrihnuti po spolecne veceri, ktere si Hanicinec pridal), pomerne dulezite veci (prace s dechem v zaberu u lednice, z niz snima listek s terminem navstevy zubare, a nadech mimo zaber kamery, kdyz si v zaveru povida s dcerou), az po ty zasadni (tresouci se hlas pri projevu na pohrbu a to cire zoufalstvi, kdyz mluvi se svou lesbickou kolegyni). Je to proste v nekterych aspektech jiny film. A zrovna dabing je jedna z mala oblasti, kde invenci nepovazuji za zadouci, ono to pak meni charakter puvodniho dila, coz neni spravne. Ja jsem s Genem videla hodne filmu i s ceskym dabingem. No a jedinej, kterej je lepsi, nez original, je druhej Superman, protoze tam he v nekterych svenach dabovany Gene nekvalitnim imitatorem, navic Pepickovi Somrovi se Lecicek Luthoru moc povedl. Hodne dobry dabing je velice prekvapive Novacky k Poseidonu. Az ho trochu rozchodis, jsem pripravena na mnou ocekavanou diskuzi nad timto filmem. U nej je zajimave i jeho zakulisi.

• 4.7.2020  13:09
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Idée_fixe: Na vousace nereflektujes, takze neni duvod, aby byl. :-))))))

• 3.7.2020  21:35
    Willy Kufalt
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Které herečky vedle Gena považuješ mezi námi za ty tři důstojné? :-))

Causu Wardových nebo Dvakrát za život jsem ještě neviděl, ale za mne nejzajímavější byla asi Liv Ulmannová v Nevěstě pro Zandyho, příp. dobré partnerky měl i v Hořící Mississippi (Frances McDormand) nebo Pod palbou (Joanna Cassidy). Tragická určitě byla svůdná Monica Belluci v tom Podezření, i když vypadala dobře a při milostní scéně kdesi v úvodě jim to spolu hodně seklo, ale to už lepší mi zpětně přijde Catherene Deneuve v Pochoduj nebo zemři, tam "Káťa" snad i přímo byla předurčena hlavně na okrasu, což uměla, takže dojem mohla spíše vylepšit, než skazit. ;-))

• 3.7.2020  21:27
    Willy Kufalt
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Máš pravdu, tolik různých poloh a nálad filmu, až jsem z toho byl během těch 100 minut na pořádné emocionální houpačce. SPOILERY Lina si zde fakt nešlo nezamilovat, i když po závěrečném zvratu jsem byl pocitově na strany Dumasové natolik, že jsem naštván už nechtěl na něj pohledět a při scéně, kdy se ještě chvilku objevil, zaostřil zrak na Marlene nebo zeď. :-))) Tak to se mnou zamávalo, ač tuším a chápu, že komisař zato nemohl, že nebyl vydán rozkaz na ochranu svědka. Ale zpětně stejně musím říct, že je to krásná postava, komisař milující své povolání, ba poslání pomáhat a chránit - poté, co se jeho kariéra pod vlivem zmanipulovaných výpovědí chvílemi propadá a je přeložen pouze na nějaký okrsek, ještě víc se ukazuje jeho cit k profesi, k lidem i smysl pro spravedlnost, když začne věnovat svojí pozornost klukovi, který přijde na policejní stanici kvůli krádeži holoubků a to přesto, že Linův kolega kluka málem s takovou malicherností vyrazil ven.

• 3.7.2020  21:26
    helianto
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: A já si to budu muset dát do Chci vidět, abych si aspoň udělala zářez. I když s Robiiikem vím, že to asi nejspíš jen tak neuvidím :o)

Padme_Anakin
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Nemám Genovu filmografii natolik zmáknutou, abych mohla přikývnout, bohužel. // Jinak si myslím, že jsi trefně vystihla vše podstatné z filmu. Ta hádka po smířlivé večeři, nápřah na facku (zadržený včas), ten rozhovor matky s dcerou byl opravdu dojemný, byť v tu chvíli dcera příliš pochopení nenacházela. Ještě se mi moc líbila ta scéna, ve které promlouvá k dceři ten tatínkův kolega, hrál ho Laurence Fishburne, to bylo moc hezké. Ano, ano, také jsem zaregistrovala ten okamžik, kdy se otec za svou dceru styděl, po pravdě.. já se styděla taky, bylo to pod pás (nechutný). Tuším, že i ona si potom uvědomila, že to není správné.. Ono vůbec sledovat její postavu bylo zajímavé, jak dělala jeden krůček za druhým k prohlédnutí, prozření, pochopení.. A vůbec celý ten film je parádní! :-) //  Jo a měla jsem k tomu český dabing, kupodivu jsem nezaznamenala žádný rušivý element, nic mi nevadilo. // Dneska jsem si dala Dobrodružství Poseidonu, uff. To byl nářez. Budu to muset rozdýchat, to mi chvíli potrvá.

Idée_fixe
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Hmm, takže hudba, vizuál, kamera a maják??!! ;-) Oh-lala! A nějaký vousáč by nebyl??!! :-DDDD A ne, slečince to není málo, jen se ptá. :-D

• 3.7.2020  21:25
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

helianto: No je asi jedina konkurence pro Trojana. Po Muzi z Londyna mam dojem, ze ho kvalitativne preskocil o dva az tri levely. To je fakt nezapomenutelny herecky vykon, takovych jsem videla velice malo. Jen si na to vzpomenu, povstala bych a aplaudovala. Ja mu asi fakt budu muset napsat.

na příspěvěk reagoval helianto
    • 3.7.2020  21:21
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

A jeje, Padme sjizdi Gena. To neustojim a budu ji muset jit ve stopach. :-)) Poseidom za ctyri, rovnou to prasknu. Pekny! :-)

• 3.7.2020  21:20
    helianto
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Myslela jsem hlavně stadion. Krobot je jako herec opravdu zajímavý. Že byl, nebo pořád je, výborný divadelní režisér, to je známá věc, ale je zajímavé, jak se z něj stal i zajímavý filmový herec.  A to poměrně už ve zralém věku. Málokdo v tomhle věku začíná... A málokdo se ve finále tak vypracuje...

• 3.7.2020  21:19
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Willy Kufalt: Michel se mi hodne libi uz dlouho, ale do kategorie pruzkum se jeste nepropracoval. To Krobot uz tam ted je. Klec blaznu je velice zdarily kousek. A Michel se rozhodne k nicemu nesnizoval, hraje tam skvele, konecne jako obvykle. To srovnani obou verzi Svedka bych asi dala z hlavy, ale chci si osvezit i konkretni dojmy. Jsem zvedava, jak to na me zapusobi, kdyz uvidim oba filmy v tesnem zavesu. Napjata uz nebudu, takze je klidne muzu dat v jeden den. :-)

• 3.7.2020  21:14
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

helianto: Myslis s tim stadionem, nebo majakem? Krobot hraje tak uzasne, ze jsem ho zaradila do kategorie sexy. Pac ono mu to tam i hodne slusi. A co se tyce majaku, jaksi se snazim Idee naservirovat kdekajaka umelecka a poeticka lakadla. Jine formy jsem neuspesne vyzkousela jiz drive, vyhyba se filmum, ktere doporucuju, sec muze. Tak delam vse, aby uz nemohla. :-))) Vazne si totiz myslim, ze by se ji to mohlo libit.

na příspěvěk reagoval helianto
    • 3.7.2020  21:13
    Willy Kufalt
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Podezření s Genem jsem si nedávno dal po roce opakovaně, ale francouzského Svědka jsem letos ještě neviděl... chyba! :-)) Ale zato jsem si doplnil někdy na jaře rest v podobě další spolupráce Claude Millera se Serraulta Zhoubné pátrání.

Michel je prostě úžasný, tedy pokud zrovna nedělá ze sebe výstřední transvestitu (ale jinak je ta Klec bláznů celkem povedená a vtipná, jen jsem byl mírně v šoku, že měl Serrault zapotřebí snížit se k něčemu takovému). Notáře ve Svědkovi jsem považoval za jeho nejlepší herecký výkon, ale ten Doživotní důchod to se mnou i v tomto směru pěkně zamíchal... :-)) , takže teď zrovna se neumím rozhodnout, jestli je lepší jako Martinaud nebo Martinet. :-DD

na příspěvěk reagoval Snorlax , bloom
    • 3.7.2020  20:54
    helianto
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: To je slovo do pranice... :o)))

• 3.7.2020  20:48
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Willy Kufalt: Posledni adresa je drsna i romanticka, je o houzevnatosti a odhodlani, o velkem zklamani, o marnem boji cestneho cloveka proti systemu. No takovy klasicky Jose. A ta hudba je proste uzasna, kvuli ni jsem se do Frantiska zamilovala, tu jsem od nej slysela prvni. Prvni Frantisek i Lino a hned z toho byly velke lasky. U Joseho je to vlastne jeho prvni scenar, ktery jsem videla, takze rovnou tri lasky.

na příspěvěk reagoval Willy Kufalt
    • 3.7.2020  20:45
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Willy Kufalt: Chci si dat francouzskou a v záčtvrtí po ni americkou verzi. Sice ty filmy oba umim, ale zive srovnani je zive srovnani. Jen se bojim, ze vnadna Monica dopadne v takto tvrdem srovnani jeste hure, nez jsem ve filmu vnimala doposud.

na příspěvěk reagoval Willy Kufalt
    • 3.7.2020  20:42
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Idee, zapomenula jsem napsat, ze v Muzi z Londyna je moc hezkej majak. Ted uz fakt nevim, jak vic Te na to navnadit. Jo a chci Krobota na stadion. ;-)))

na příspěvěk reagoval helianto , Idée_fixe
    • 3.7.2020  20:41
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

1frida2: Tak mozna teprve vyjde, budu to hlidat. :-)

• 3.7.2020  20:25
    Willy Kufalt
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Svědka? :-) Chtěl jsem napsat, že závidím, ale já raději závidět v případě projekce filmu nebudu a raději si ho někdy brzy pustím. ;-))

Dneska jsem si s Linem dal konečně Poslední adresu a můžu říct, že to byl zase nekompromisně silný zážitek z filmu od Giovanniho. Perfektní - SPOILER! film, který využívá po většinu času postupy detektivky, pátrání vypadá jako dobře napsaná filmová zábava, kde divák fandí sympatické policení dvojici (v tomto případě též hezky neobvyklé), jenomže pár scén pomalu začíná dávat znát, že s blížícím se vypátráním zároveň přijde víc bolesti, než radosti. Ten konec mne hodně rozsekal, očekával jsem spíše, že se do potíží dostane samotný komisař (něco v podobném duchu, do jakých se dostal už na začátku filmu), ale takovou tragedii fakt ne.. drsný obraz společnosti, resp. systému / policie. Zatím netuším, jestli se na něco tak zdrcujícího budu chtít podívat znovu, ale nad plným hodnocením jsem určitě ani chvíli nezaváhal.

na příspěvěk reagoval Snorlax , Snorlax
    • 3.7.2020  16:39
    1frida2
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: byl v diskuzi na ct24, neco o tom povidal

• 3.7.2020  16:27
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

1frida2: Mozna napsal, ale ja ji zatim nepotkala. Zkusim se podivat, jestli neco je na trhu.

na příspěvěk reagoval 1frida2
    • 3.7.2020  16:26
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Padme_Anakin: Gene mel prakticky skoro vzdy smulu na partnery ve filmu, casto to byli strasni smiraci. Tohle je jedna z mala (ja bych rekla ze tri), ktera mu herecky staci. Proto tvori tak harmonicky (herecky) par. Bohuzel ta nenazranost velkych firem je jasna, takze neco takoveho je mozne. To rodinne drama ma nekolik scen, ze kterych se nadnasim do cinefilniho nebe. Hadka s dcerou, to zastaveni ruky, no ono je to uchvytny uz od zacatku, jsk se to z prijemne pohody po veceri postupne meni... Nebo pohreb, krasny gospel a pak vystoupi Gene a tresoucim se hlasem zacne vypravet tu roztomilou historku o jejich seznameni. A kdyz pak jde v desti za dcreou a ten jejich rozhovor u ni doma. Nevim, jestli sis to dala v originale, Hanicinec si to udelal prilis po svem, coz je skoda a celkem to kazi zazitek. Joj a tec jsem si vybavila scenu hadky s manzelkou, ktera nenapadne zacina jeste na chodbe (krasnej rezijni napad) a taky scenu v kuchyni s dcerou pri karu, no a samozrejme samotny zaver. Kdyz to nikomu neprasknes, tak Ti prozradim, ze u neho brecim stejne jako u Dvou muzu ve meste. A jasne ta hra pohledu mezi temi dvema funguje na 100%. Marja, ja si to asi zase budu muset pustit. Zacinam do toho filmu byt zamilovana. Mimochodem i ti pravnicti šejdíři jsou dokonali, jsem si vybavila scenu predbezneho vyslechu muze bez nohou. Jak se otec stydel za dceru... A kdyz maminka na terase vysvetluje dceri, proc zustala s jejim otcem, to je vlastne nesmirne nezne az romanticke. No jo, dam opacko, ja to bez skvelejch filmu, o kterych vim, ze jsou skvele, nevydrzim. Ale ted si musim dat Svedka s Linem a Michelem, mam velkou chut kluky videt, protoze to je herecka exhibice. :-)

na příspěvěk reagoval Willy Kufalt , Padme_Anakin , Willy Kufalt
    • 3.7.2020  16:16
    1frida2
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Jo, to udelej. At koukne tez na CSFD. Myslim, ze bude rad. Nenapsal ted nejakou knizku ci co otaznik

• 3.7.2020  16:11
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

1frida2: Jsem rada, ze se Ti to taky libilo, Krobot je skvelej. Rikam si, ze to o sobe musi vedet, ze ani medaili nepotrebuje. Ale faktem je, ze ti nejlepsi o sobe pochybuji, mega sebevedomi mivaji ti, kteri si ho nezaslouzi. Takze mu udelime nasi malou soukromou medaili. Treba se to jednou dozvi a potesi ho to. Mam tisic chuti mu napsat obdivnej dopis.

na příspěvěk reagoval 1frida2
    • 3.7.2020  16:07
    Padme_Anakin
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Moc se mi to líbilo, sedlo mi to jako dětská prdelka na nočník. Předně je to celé moc hezky napsané, ty výměny mezi ústřední dvojicí (otec vs. dcera) byly výborné, určitě stojí za zmínku i to nahlédnutí pod pokličku velkých a bohatých firem, čím se řídí, co je pro ně jediné pravidlo, jediné důležité. Gene Hackman v roli neústupného a neúplatného právníka a ochránce těch malých a bezvýznamných výborný a Mary Elizabeth je tu jedním slovem kouzelná, co ona umí jen očima, bez jediného slova, je prostě úžasný a navíc jim to spolu báječně šlo, ladilo, hodili se k sobě (jako rodinní příslušníci). Neumím říct, která ta filmová linka mě zaujala víc, neb já byla na 100% vtažena, tak jako celkově a prolnulo mi to navzájem ke skvělému zážitku, valila jsem si to včera večer na nádherné filmové vlně :-). Děkuji za doporučení. Ještě douška.. ten soudní spor mi otáčel žaludek, nicméně se domnívám, že je to klidně možné..   

• 3.7.2020  15:00
    1frida2
    (hodnocení, komentáře)

Snorlax: Tak hlasim, ze jsem videla a to, co jsem videla mi vzalo dech. Ten Krobot je tak uzasny, prala bych mu medaili. Za to, ze zustal verny filmu a nenapadne dosel az sem a doufam, ze jeste dal.

• 3.7.2020  05:02
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

Padme, raduji se, ze se Ti take libil film Causa Wardovych. Ja si vice uzivala to rodinne drama, nez tu vybornou soudni kauzu. Jak to mas Ty?

na příspěvěk reagoval Padme_Anakin
    • 2.7.2020  04:50
    Snorlax
    (hodnocení, komentáře)

misterz: Tesim se na Tvuj nazor.

<< novější 783 782 781 780 588 392 197 1