Reklama

Reklama

Diskuze - Francouzská kinematografie

Francouzská kinematografie

Film français a vše okolo něho

100 nejlepších francouzských filmů podle časopisu Timeout - seznam - vlastní hodnocení

 

 

Kvíz pro milovníky francouzské kinematografie a všeho okolo ní


PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Daddko

Daddko (hodnocení, recenze)

Zdravím, dlhšiu dobu zháňam Francúzsky film, môže byť tak 20-30 rokov starý. Je o rybároch asi z Normandie. Každý rok sa vydávali na dlhý lov asi až k pobrežiu Kanady. Prenajímali si loď, kapitán vyberal posádku. Vždy dorazili k ostrovu kde mali druhý domov a druhé "manželky". Medzi nimi bol zamilovaný mladý rybár ktorý služby konkubín odmietol využívať. Je tam pekná scána ako tancujú v drevákoch na palube za zvuku klasickej harmoniky. Vie niekto názov filmu ?

Vopred ďakujem

na příspěvěk reagoval Willy Kufalt

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Padme_Anakin

😀 Tak to jsem ráda, přesně to totiž potřebuji. 😉😊 Když už nemohu prožít, aspoň na to mrknu. 😆 Navíc jako bonus - Catherine je okouzlující, a Yves ve vousech úplně k sežrání. 😍 Těším se i na hudbu mého oblíbeného Michela Legranda. 🙂

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

CarloRizzi , Castrator

V pohodě, pánové, děkuji, ale mám přístup k iVysílání přímo v menu televize, takže si to pustím tam. 😉 Již jsem si to vyhledala, dostupné, tuším, do 13. 3. 

Padme_Anakin

Padme_Anakin (hodnocení, recenze)

CarloRizzi

Bylo to bezva, nasmála jsem se, když mu potopila loď, potom jak po ní hodil ananas... :-))  Fajn, že ses zase po čase objevil.. :-)  

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

CarloRizzi

Na jediný díl z celé klasické série, vysílané vždy společně?? Nota bene druhý. Neřeknu poslední, a u filmu s premiérou do cca tří pěti let zpět. To mi nějak nekoštuje... 🙄

bloom

bloom (hodnocení, recenze)

Willy Kufalt

Musím se přiznat, že to nebylo pro mě, ale pro jiného uživatele, kterému jsem se chtěl za něco revanšovat. :) Ale ještě nemám zpětnou vazbu.

Willy Kufalt

Willy Kufalt (hodnocení, recenze)

bloom

Zdravím :)

Na přidání filmových titulů, které na ČSFD zatím nejsou vedeny, lze použít formulář Přidat film (v ovladacím panelu pod ohlášením): https://www.csfd.cz/pridat/film/

Uvedeš název, krátký popis údajů, které chceš přidat do profilu a pokud možno odkaz nebo jiný zdroj.

Já tak letos "přidával" pár filmů (naposledy jeden belgický dokument z 80. let, který se minulý měsíc objevil na Netflixu, ale zde nebyl veden) a do pár hodin na to úspěšně zareagovali. Poslední měsíce reagovali opakovaně velmi rychle (v létě jsem ovšem na přidání jednoho švédského filmu čekal asi 2 nebo 3 týdny), takže zdá se, že mají teď momentálně v tomhle alespoň chvilku úspěšné období... tak jen to využít. :o)

 

S galeriemi bohužel netuším, tam mám naopak zkušenost, že poslední rok a půl jsou reakce velmi pomalé, bídné, někdy i absolutně žádné... :/

na příspěvěk reagoval bloom

Uživatel Willy Kufalt smazal svůj příspěvek.

bloom

bloom (hodnocení, recenze)

Zdravím skupinu, moc prosím, nezná tu někdo nějakého solidního administrátora z ČSFD, který by kromě úpravy informací dokázal přidávat i nové tituly nebo fotografie k filmům? Děkuji moc.

na příspěvěk reagoval Willy Kufalt, Willy Kufalt

CarloRizzi

CarloRizzi (hodnocení, recenze)

Willy Kufalt , ibeh

Oba mluvíte pravdu, že na to ty filmy jsi musí jak musí udělat čas a mít náladu. Přesto si myslím že jsou ještě víc depresivnější filmy ale o tom někdy příště🙂

ibeh

ibeh (hodnocení, recenze)

Willy Kufalt

Asi si na to člověk musí udělat náladu, má to dramatický průběh, napínavý, občas trochu nelogičnosti, ale výbornému Auteuilovi jsem to odpustila :) Je to takové novodobé krimi epické drama ;)

na příspěvěk reagoval CarloRizzi

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

7. 11. 22:45 ČT2 po roce opět I jako Ikaros. Kdo ještě neviděl, a má rád kvalitní napínavé kriminálky, určitě neváhejte. 😉

Real Tom Hardy

Real Tom Hardy (hodnocení, recenze)

Serus :D 

Skúsim to opäť po roku znova :D Nejaké čisto francúzske filmy, ktoré by sa celé odohrávali v Amerike? :D

Viem o týchto len :D

https://www.csfd.cz/film/39010-un-homme-est-mort/

https://www.csfd.cz/film/170020-deux-hommes-dans-manhattan/

https://www.csfd.cz/film/251109-uomini-duri/

https://www.csfd.cz/film/16548-le-grand-pardon-ii/

https://www.csfd.cz/film/32403-nejstarsi-fercheaux/

https://www.csfd.cz/film/26238-rozhnevany-muz/

Ešte boli nejaké dve komédie, na názov si nespomeniem teraz :D

Vopred vďaka :D

na příspěvěk reagoval Mr.Apache

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

mm13

😃

Tož to já bych tě za šéfa klidně brala. 😉 V tomto směru bys mohl být zcela bez obav. Makám v kavárně, ne v kanclu. A kolikrát tam máme takové eldorádo, že si nestačím ani dojít na záchod, natož že bych se snad rozplývala nad onou fotkou. 😂

na příspěvěk reagoval mm13

ibeh

ibeh (hodnocení, recenze)

Včera jsem viděla v rámci Be2Can francouzský bizarní snímek Neuvěřitelné, ale pravdivé, a moc jsem si ho užila. Krátká fantazy komedie, která mi dokonale provětrala hlavu :)

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Nechcel by som byť tvoj zamestnávateľ na najbližších pár dní, možno týždňov... no, skrátka, kým sa nevynadívaš. ;))

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

😃 👍

Ovšem tu poznámku o Delonovi a "skorochlapovi" jsem jako nečetla. 😅 Ale takto rozhodně vypadal mnohem víc chlapsky, to bez debat. 😊 😍

Btw - už tam to foto na pozadí mám. 😉

na příspěvěk reagoval mm13

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Znám přece tvůj vkus, tohle byla snadná volba. Navíc Delon tam vypadá skoro jako opravdový chlap. ;-)

(Až jsem ho tam, Delona, málem nepoznal. S touhle imagí vypadal tedy docela zajímavě.)

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

Willy Kufalt

"Drsný antihrdina z gangsterského prostředí se smyslem pro čest" je pořád ještě dost hrdina.

No, tak na to bych se asi měl podívat. :-)

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Tak to já zas ale hysterii kolem HP a Hry o trůny chápu, a rozumím tomu, proč to mělo, má a asi ještě i bude mít takový masový úspěch.

Nejen to, já v obojím dokážu rozpoznat i určité kvality, které tam (nejen imho) místy rozhodně jsou.

Jen mi prostě připadá jako věčná škoda, že dílo, které bylo úplně stejně masově populární jako tahle dvě (jen ta popularita trvala - prozatím - o nějaké to století déle), není dnes už mladými čtenáři zdaleka tolik objevováno a doceněno jako tomu bylo ještě před pár desetiletími. Přitom to nabízí tolik, že je to i (skoro) po 200 letech pořád neuvěřitelně nabušená a svižná věc. Plus oproti těm novějším hitům to obsahuje zanedbáníhodné minimum vaty. (Třeba poslední kniha ze světa Her o trůny je v podstatě jenom vata.)

Mluvím konkrétně o Třech mušketýrech a Třech mušketýrech po dvaceti letech (o nichž spousta lidí netuší, že je to stejný, ne-li ještě větší nářez jako "jednička"). Poslední díl (Vikomt de Bragelonne aneb Ještě po deseti letech) je už pravda skoro stejná "vaťárna" jako některé ty knihy od Rowlingové a Martina.

I když... :-)

Takže bych po tvém příspěvku ještě rád upřesnil, že se popularitě těchhle věcí nedivím a sám proti nim mám jen ten argument, že je to všechno až strašlivě přecpané vatou. (Bylo mi ovšem vysvětleno, že právě v tá vatičce se fanouškům hoví nejlépe. :-) Jen jsem chtěl říct, že je imho věčná škoda, že díky popularitě těchto věcí tolik upadla popularita něčeho, co si ji zaslouží minimálně stejnou měrou.

No, uvidíme, jak dlouho bude trvat než na tyhle hity začne padat prach zapomnění. Pár desetiletí to asi ještě potrvá.

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

Reklama

Reklama

Reklama