Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Filmová řežba pro pamětníky

Postupující za jednotlivé roky :

20 léta němá éra : Vítěz : Křižník Potěmkin.

1920- Vítěz : Zorro mstitel, Druhé místo : Kabinet doktora Caligariho.

1921- Vítěz : Kid, Druhé místo : Vozka smrti.

1922- Vítěz : Upír Nosferatu, Druhé místo : Nanuk : Člověk primitivní.

1923- Vítěz : Frigo obět krevní msty, Druhé místo : O patro výš.

1924- Vítěz : Cesta smrti kapitána Scotta, Druhé místo : Ocelový oř.

1925- Vítěz : Zlaté opojení, Druhé místo :  Křižník Potěmkin.

1926- Vítěz : Frigo na mašině, Druhé místo : Faust.

1927- Vítěz : Metropolis, Druhé místo : Příšerný host.

1928- Vítěz : Pád domu Usherů, Druhé místo : Deset dní které otřásly světem.

1929- Vítěz : Pancéřové auto, Druhé místo : Její zpověď.

30 Léta- Vítěz : Bílá nemoc, Druhé místo : Neviditelný muž.

1930- Vítěz : Na západní frontě klid, Druhé místo : Zlatý věk.

1931- Vítěz : Frankenstein, Druhé Místo : Veřejný nepřítel.

1932- Vítěz : Zjizvená tvář, Druhé místo : Anton Špelec ostrostřelec

1933- Vítěz : King Kong, Druhé místo : Neviditelný muž.

1934- Vítěz : Hej Rup!, Druhé místo : Poslední muž.

1935- Vítěz : Ať žije nebožtík, Druhé Místo : Vzpoura na lodi Bounty.

1936- Vítěz : Moderní doba, Druhé místo : Byl jsem lynčován.

1937- Vítěz : Bílá nemoc, Druhé místo : Sněhurka a sedm trpaslíků.

1938- Vítěz : Ducháček to zařídí, Druhé Místo : Cech panen Kutnohorských.

1939- Vítěz : Cesta do hlubin študákovy duše, Druhé místo : Přepadení.

40 léta : Vítěz : Provaz, Druhé místo : Uloupená hranice.

1940- Vítěz : Diktátor, Druhé místo : Babička.

1941- Vítěz : Přednosta stanice, Druhé místo : Vlkodlak.

1942- Vítěz : Sabotér, Druhé místo :  Casablanca.

1943- Vítěz : Konvoj do Murmanska, Druhé Místo : Jízda do Ox Bow.

1944- Vítěz : Záchranný člun, Druhé místo : Pojistka smrti.

1945- Vítěz : Operace Burma, Druhé místo : Rozdvojená duše.

1946- Vítěz : 13 revír, Druhé místo : Varúj...!

1947- Vítěz : Uloupená hranice, Druhé místo : Podobizna.

1948- Vítěz : Provaz, Druhé místo : Krakatit.

1949- Vítěz : Němá barikáda, Druhé místo : Divá Bára.

50 léta- Vítěz : Cesta do pravěku, Druhé místo : Zkáza Titaniku.

1950- Vítěz : Past, Druhé místo : Doly krále Šalamouna.

1951- Vítěz : Císařův pekař, Druhé místo : Den kdy se zastavila země.

1952- Vítěz : V pravé poledne, Druhé místo : Fanfán tulipán.

1953- Vítěz : Prázdniny v Římě, Druhé místo : Dům voskových figurín.

1954- Vítěz : Jan Hus, Druhé místo : Sedm Samurajů.

1955- Vítěz : Cesta do pravěku, Druhé místo : Jan Žižka.

1956- Vítěz : Dobrý voják Švejk, Druhé místo : Zabíjení.

1957- Vítěz : Most přes řeku Kwai, Druhé místo : Stezky slávy.

1958- Vítěz : Vynález zkázy. Druhé místo : Zkáza Titaniku.

1959- Vítěz : Někdo to rád horké, Druhé místo : Ben Hur.

60 léta- Vítěz : Sedm statečných, Druhé místo : Kladivo na čarodějnice.

1960- Vítěz : Sedm statečných, Druhé místo : Vyšší princip,

1961- Vítěz : Jáma a Kyvadlo, Druhé místo : Baron Prášil.

1962- Vítěz : Poklad na stříbrném jezeře, Druhé místo : Co se vlastně stalo s Baby Jane?

1963- Vítěz : Ptáci, Druhé místo : Srdečné pozdravy z Ruska.

1964- Vítěz : Atentát, Druhé místo : Fantomas.

1965- Vítěz : Fantomas se zlobí, Druhé místo : Obchod na korze.

1966- Vítěz : Vrah skrývá tvář, Druhé místo : Velký flám.

1967- Vítěz : Planeta opic, Druhé místo : Žiješ jenom dvakrát,

1968- Vítěz : Tenkrát na západě, Druhé místo : Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti.

1969- Vítěz : Kladivo na čarodějnice, Druhé místo : Butch Cassidy a Sundance Kid.

70 léta- Vítěz : Star Wars : Epizoda 4, Druhé Místo : Vetřelec.

1970- Vítěz : Četník ve výslužbě, Druhé místo : Ucho.

1971- Vítěz : Drsný Harry, Druhé místo : Petrolejové lampy.

1972- Vítěz : Dobrodružství Poseidonu, Druhé místo : Kmotr.

1973- Vítěz : Vymítač ďábla, Druhé místo : Muž z Acapulca.

1974- Vítěz : Skleněné peklo, Druhé místo : Kmotr 2.

1975- Vítěz : Čelisti, Druhé místo : Přelet nad kukaččím hnízdem.

1976- Vítěz : Na samotě u lesa, Druhé místo : Rocky.

1977- Vítěz : Čarodějův učeň, Druhé místo: Star Wars : Epizoda 4.

1978- Vítěz : Halloween, Druhé místo : Princ a večernice.

1979- Vítěz : Vetřelec, Druhé místo : Phantasm.

1980- Vítěz : Osvícení, Druhé místo : Star Wars Epizoda 5.

1981- Vítěz : Dobyvatelé ztracené archy, Druhé místo : Tajemství hradu v Karpatech.

1982- Vítěz : Věc, Druhé místo : Rambo : První krev.

1983- Vítěz : Zjizvená tvář, Druhé místo : Slavnosti sněženek.

1984- Vítěz : Terminátor, Druhé místo : Nekonečný příběh.

1985- Vítěz : Návrat do budoucnosti, Druhé místo : Návrat oživlých mrtvol.

1986- Vítěz : Četa, Druhé místo : Vetřelci.

1987- Vítěz : Predátor, Druhé místo : Smrtelné zlo 2.

1988- Vítěz : Medvěd, Druhé místo : Smrtonosná past.

1989- Vítěz : Smrtonosná zbraň 2, Druhé místo : Indiana Jones a Poslední křížová výprava.

80 léta- Vítěz : Terminátor, Druhé místo : Osvícení.

1990- Vítěz : Total Recall, Druhé místo : Smrtonosná Past 2.

1991- Vítěz : Terminátor 2, Druhé místo : Poslední skaut.

1992- Vítěz : Poslední mohykán, Druhé místo : Braindead.

1993- Vítěz : Volný pád, Druhé místo : Jurský park.

1994- Vítěz : Pulp Fiction, Druhé místo : Leon.

1995- Vítěz : Sedm, Druhé místo : Zlaté oko

1996- Vítěz : Skála, Druhé místo : Od soumraku do úsvitu.

1997- Vítěz : Con Air, Druhé místo : Pátý element.

1998- Vítěz : Zachraňte vojína Ryana, Druhé místo : Big Lebowski.

1999- Vítěz : Matrix, Druhé místo : Pelíšky.

90 léta- Vítěz : Sedm, Druhé místo : Terminátor 2.

2000- Vítěz : Nezvratný osud, Druhé místo : Gladiátor.

2001- Vítěz : Pán prstenů 1, Druhé místo : Z pekla.

2002- Vítěz : Telefonní budka, Druhé místo : Pán prstenů 2.

2003- Vítěz : Master a Commander, Druhé místo : Pán prstenů 3.

2004- Vítěz : Úsvit mrtvých, Druhé místo : Harry Potter a vězeň z Azbakanu.

2005- Vítěz : Star Wars Epizoda 3, Druhé místo : Sin City.

2006- Vítěz : Faunův labyrint, Druhé místo : 300 : Bitva u Thermopyl.

2007- Vítěz : Smrtonosná past 4, Druhé místo : Grindhouse : Planeta teror.

2008- Vítěz : Jezero smrti, Druhé místo : Rambo 4.

2009- Vítěz : Avatar, Druhé místo : Hanebný pancharti.

2000-2009- Vítěz : Star Wars Epizoda 3, Druhé místo : Pán prstenů 1.

2010- Vítěz : Srbský film, Druhé místo : Prokletý ostrov, Třetí místo : Černá labuť.

2011- Vítěz : Zátah : Vykoupení, Druhé místo : Drive, Třetí místo : Nedotknutelní.

2012- Vítěz : Skyfall, Druhé místo : Expendables 2, Třetí místo : Atlas mraků.

2013- Vítěz : Rivalové, Druhé místo : Konečná, Třetí místo : Plán útěku.

2014- Vítěz : Na hraně zítřka, Druhé místo : Noe, Třetí místo : Interstellar.

2015- Vítěz : Šílený Max : Zběsilá cesta, Druhé místo : Chappie, Třetí místo : Spotlight.

2016- Vítěz : V zajetí démonů 2, Druhé místo : Příchozí, Třetí místo : Orel Eddie.

2010- 2016- Vítěz : Na hraně zítřka, Druhé místo : Prokletý ostrov, Třetí místo : Šílený Max : Zběsilá cesta.

1980- 2016- Vítěz : Terminátor 1, Druhé místo : Terminátor 2, Třetí místo : Osvícení. 

Řežba Půlstoletí : Vítěz : Kladivo na čarodějnice, Druhé místo : Sedm statečných, Třetí místo : Vetřelec.

2017- Vítěz : Star Wars : Poslední z Jediů, Druhé místo : Tři Bilboardy kousek za Ebbingem, Třetí místo : Wind River.

2018- Vítěz : Ready Player one : Hra začíná, Druhé místo : Avengers : Infinity War, Třetí Místo : Upgrade.

2019- Vítěz : Rambo : Poslední krev, Druhé místo : Avengers : Endgame, Třetí místo : Terminátor : Temný osud.

Řežba století : Vítěz : Kladivo na čarodějnice, Druhé místo : Terminátor 2 : Den zúčtování, Třetí místo : Sedm statečných.

Československá řežba, výsledky : Postupující z jednotlivých let.

2018- Vítěz : Prezident Blaník, Druhé místo : Dukla 61.

2017- Vítěz : Bába z ledu, Druhé místo : Po strništi bos.

2016- Vítěz : Já Olga Hepnarová, Druhé místo : Anděl páně 2.

2015- Vítěz : Kobry a užovky, Druhé místo : Sedmero krkavců.

2014- Vítěz : Fair Play, Druhé místo : Socialistický zombi mord.

2013- Vítěz : Příběh kmotra, Druhé místo : Revival.

2012- Vítěz : Okresní přebor, Druhé místo : Ve stínu.

2011- Vítěz : Lidice, Druhé místo : Tajemství staré bambitky.

2010- Vítěz : Občanský průkaz, Druhé místo : Habermannův mlýn.

Období 2010- 2018- Vítěz : Socialistický zombi mord, Druhé místo : Sedmero krkavců.

2009- Vítěz : Pouta, Druhé místo : Jménem krále.

2008- Vítěz : Tobruk, Druhé místo : Hlídač č 47.

2007- Vítěz : Vratné lahve, Druhé místo : A bude hůř.

2006- Vítěz : Swingtime, Druhé místo : Pravidla lži.

2005- Vítěz : Anděl páně, Druhé místo : Příběhy obyčejného šílenství.

2004- Vítěz : Choking Hazard, Druhé místo : Tatínek.

2003- Vítěz : Želary, Druhé místo : Smrt pedofila.

2002- Vítěz : Fimfárum Jana Wericha, Druhé místo : Kožené slunce.

2001- Vítěz : Tmavomodrý svět, Druhé místo : Rebelové.

2000- Vítěz : Samotáři, Druhé místo : Musíme si pomáhat.

Nultá léta- Vítěz : Samotáři, Druhé místo : Vratné lahve.

1999- Vítěz : Pelíšky, Druhé místo : Návrat idiota.

1998- Vítěz : Je třeba zabít Sekala, Druhé místo : Pasti pasti pastičky.

1997- Vítěz : Knoflíkáři, Druhé místo : Báječná léta pod psa.

1996- Vítěz : Kolja, Druhé místo : Král Ubu.

1995- Vítěz : Fany, Druhé místo : Byl jednou jeden polda.

1994- Vítěz : Princezna ze mlejna, Druhé místo : Akumulátor.

1993- Vítěz : Šakalí léta, Druhé místo : Záhada hlavolamu.

1992- Vítěz : Dědictví aneb Kurvahošigutntág, Druhé místo : Kráva.

1991- Vítěz : Obecná škola, Druhé místo : Requiem pro panenku.

1990- Vítěz : Tichá bolest, Druhé místo : Pražákům těm je hej.

90 léta- Vítěz : Dědictví aneb kurvahošigutntág, Druhé místo : Obecná škola.

1989- Vítěz : Slunce seno a pár facek, Druhé místo : Čas sluhů.

1988- Vítěz : Dobří holubi se vracejí, Druhé místo : Nebojsa.

1987- Vítěz : Nejistá sezóna, Druhé místo : Copak je to za vojáka.

1986- Vítěz : Smrt krásných srnců, Druhé místo : Vlčí Bouda.

1985- Vítěz : Vesničko má středisková, Druhé místo : Skalpel prosím.

1984- Vítěz : S čerty nejsou žerty, Druhé místo : Rozpuštěný a vypuštěný.

1983- Vítěz : Jára Cimrman ležící spící, Druhé místo : Slavnosti sněženek.

1982- Vítěz : Sněženky a machři, Druhé místo : Jak svět přichází o básníky.

1981- Vítěz : Tajemství hradu v Karpatech, Druhé místo : Noční jezdci.

1980- Vítěz : Krakonoš a lyžníci, Druhé místo : Signum Laudis.

80 léta- Vítěz : S čerty nejsou žerty, Druhé místo : Vesnička má středisková.

Hlasování v roce 1979 je připraveno. V nominaci jsou tyto filmy.

1979- Vítěz : Zlatí úhoři, Druhé místo : Smrt stopařek.

1978- Vítěz : Jak dostat tatínka do polepšovny, Druhé místo : Panna a netvor.

1977- Vítěz : Stíny horkého léta, Druhé místo : Ikarův pád.

1976- Vítěz : Marečku podejte mi pero, Druhé místo : Na samotě u lesa.

1975- Vítěz : Páni kluci, Druhé místo : Osvobození Prahy.

Jdeme na rok 1974. Hlasovat můžete pro tyto filmy.

https://www.csfd.cz/film/5990-jachyme-hod-ho-do-stroje/komentare/ : 17

https://www.csfd.cz/film/10121-pohadky-tisice-a-jedne-noci/komentare/ : 2

https://www.csfd.cz/film/9412-jak-utopit-dr-mracka-aneb-konec-vodniku-v-cechach/komentare/ : 19

https://www.csfd.cz/film/233621-egyptologove/komentare/ : 4

https://www.csfd.cz/film/220822-bretislav-a-jitka/komentare/ : 6

https://www.csfd.cz/film/188020-pozdni-leto/komentare/ : 4

https://www.csfd.cz/film/8190-hodime-se-k-sobe-milacku/komentare/ : 11

https://www.csfd.cz/film/26959-drahe-tety-a-ja/komentare/ : 3

https://www.csfd.cz/film/6518-motiv-pro-vrazdu/komentare/ : 1

https://www.csfd.cz/film/9485-sokolovo/komentare/ : 9

Hlasovali : jarous(3), bond009(3), lemur01(3), nash.(3), Karlas(3), Willy Kufalt(3), sotek(3), idée_fixe(3), Tryskomyš(3), peter12(3), MichaelF(3), ro1man(3), Dasa321(3), luka4615(3), Wacoslav1(3), Figusek(3), Berunka_1981(3), Addamos21(3), LINDENEN(3), ibeh(3), TerezD(3), progression(3), ArnoldJ(3), Kikina97(3), Waca111(3), 

Správce diskuze:

Wacoslav1
<< novější 817 816 815 814 613 409 205 1
<< novější 817 816 815 814 613 409 205 1