Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Krize v Rusku a nástup fašismu

Doporučuji přečíst tento rozhovor s Jurijem Fjodorovem, který objasní, proč Rusko, které bylo původně bojovníkem proti fašismu, se nyní nachází ve stavu rozkladu a hrozí nastolení nového režimu, ve kterém pravoslavný fašismus převezme veškerou moc v zemi. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rusko-fasismus-rozpad-putin-cirkev-rozhovor-jurij-fjodorov_1802050600_mls

Správce diskuze:

Shetland
<< novější 4 3 2 1
  • 16.2.2018  15:39
  Croft
  (hodnocení, komentáře)

  Nelze Stalina házet do jednoho pytle s originálními židobolševiky - sionisty - trockisty. To je prostě renonc.  Stalin jakožto každý VELKÝ VŮDCE nutně musel být zrůda - rozhodně ale nebyl horší a zrůdnější zrůda než např. Churchill nebo Trumann.

   

  A ráda bych doplnil.
  Domnívám se, že Stalin, za své vlády neměl ani ponětí, že je součástí a současně byl zneužit k uskutečnění onoho "velkého plánu". Kdo vlastně zorganizoval a financoval Říjnovou revoluci v roce 1917? Stalin byl více méně diplomatická figurka. Vládu poddaných organizoval z velké časti Kaganovič, Lenin a Trocký. Proto těch 60+ milionů obětí (odhad se v literaturách historie různí.) Doporučuji knihu "Kagan a jeho bek", která sic trochu zastaralá ale stále aktuální k pochopení všeho podstatného, všech okolností v tehdejším SSSR.

  • 14.2.2018  20:48
  DaleCoper
  (hodnocení, komentáře)

  Bernhardiner: Stalin byl těžkej psychopat a vrah. I když kdyby vyhrál nástupnictví po Leninovi Trockij asi by to byl ještě větší masakr.

  • 12.2.2018  20:41
  Bernhardiner
  (hodnocení, komentáře)

  Něco i pro angličtinu ovládající. Trocha Stalina nikdy neuškodí...

  https://www.youtube.com/watch?v=Ppnj0rZKfqQ

  na příspěvěk reagoval DaleCoper
  • 12.2.2018  18:18
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Predkozka: Tak si to zkus sám!:-D

  • 12.2.2018  18:14
  Predkozka
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: začínáte se chovat jak obyčejný píčus kolego

  na příspěvěk reagoval Castrator
  • 12.2.2018  14:08
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Své výstřiky ventiluj do tvé atraktivní nafukovačky.

  • 12.2.2018  13:36
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Ano, u debilů je běžné, že neznají významy slov, které používají.

  https://cs.wiktionary.org/wiki/pravit

   

  Kromě toho:

  Nehledě na to, že jak sám říkáš, debil Kri-kri, 10.2.2018 02:08;

  A jak říkám, mnohem radši bych byl, debil Kri-kri, 9.2.2018 21:38;

  a tak dále a tak dále.

   

  Dále výstřiky debilů nečtu, faktické i formální chyby ve výstřiku pode mnou ať opraví někdo jiný.

   

  na příspěvěk reagoval Predkozka
  • 12.2.2018  07:12
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Kde vidíš něco o mluvení? Schválně jsem použil slůvko pravil, jež lze užít i pro písemnou formu sdělení, nikoliv pouze mluvenou. Ale že to debilovi vůbec vysvětluji...

  Nehledě na to, že amerikanofóbií netrpím, pouze jim na rozdíl od 90% českého národa nelezu za každou cenu do prdele. Jednak pár amerických filmů a seriálů mám i mezi oblíbenými a pak tu, na rozdíl od jistého rusofoba co chvíli nezakládám nenávistné diskuse.

  • 12.2.2018  01:16
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Napsal, když už, ale pro debila je to jedno, ten psaní a mluvení nerozlišuje.

  na příspěvěk reagoval Kri-kri
  • 12.2.2018  00:03
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Pravil král všech debilů.

  • 11.2.2018  23:17
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Jestli rusofobie, nebo amerikanofobie, to je úplně fuk. Debil jako debil.

  • 11.2.2018  22:12
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Bernhardiner: Ty si vážně myslíš, že Shetland své diskuse pročítá? Kdepak, on je zakládá, neboť si ve své rusofobní zaslepenosti doposud nevšiml, že součástí uživatelského profilu bývá deníček a tudíž svoje fantasmagorie, které vždy vychrlí do záhlaví zdejších diskusí a pak se vytratí jak pára nad hrncem může ventilovat tam a nemusel by tudíž spamovat v kategorii Diskuze.

  • 11.2.2018  20:55
  Nettrass
  (hodnocení, komentáře)

  Bernhardiner: Jen jestli netrpí samofóbií..

  • 11.2.2018  20:48
  Bernhardiner
  (hodnocení, komentáře)

  Něco k rusofobii. Sice je to v ruštině, ale Shetland si s tím určitě poradí :-)

  https://www.youtube.com/watch?v=_qJGJlKPcjo&t=19s

  na příspěvěk reagoval Nettrass , Kri-kri
  • 11.2.2018  02:56
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Pořád mele kecy, které nemají s tím, o čem se tu už dvě stránky já a ostatní s ním bavíme (kapitalismus, seriály, později video), nic společného?:-)

  • 11.2.2018  02:39
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Ty zkrátka nemůžeš pobrat, že někdo z nejnižších sociálních vrstev, až do podzimu 1995 bez videorekordéru, bez známosti a kontaktů ve vyšších kruzích, např. mezi zaměstnanci TV stanic, zkrátka bez jakýchkoliv výhod se zcela od píky vlastní pílí dopracoval k tak rozsáhlé a unikátní sbírce dlouho nevysílaných a mnohdy už absolutně nesehnatelných seriálů, filmů a dokumentů. A to co nyní uvádím ve filmotéce ještě není zdaleka celá má sbírka, mám i další cennosti, které jsem doposud nikde nezmínil (a kdo ví, jestli ji vůbec někdy zveřejním celou) a vždy mě potěší, když mnozí to tu už léta mají jako sháňku v bazaru a já si to můžu kdykoliv pustit.:) Ano, toto je má satisfakce za nejlepší seriálová léta, kdy jsem na rozdíl od naprosté většiny českého národa neměl možnost nahrávat!

  • 11.2.2018  02:22
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Jo, přiblblík a hlupák, který ač s videorekordérem mezi posledními v ČR, usilovnou pílí jsem získal poměrně rozsáhlou a cennou sbírku seriálů a filmů, kterou mi dnes kdekdo závidí!:-D Zejména ti, kteří měli video mnohem dřív než já, ovšem buď pouze jako těžítko na konferenční stolek nebo nahrávali ty nejkomerčnější kraviny, které dodnes běží v TV a jsou k dostání na každém rohu. Sbírka těchto lidí je dnes absolutně bezcenná a zbavují se jí tím způsobem, že na Aukru či jiných bazarech prodávají VHSky po několika desítkách nebo i stovkách kusů nebo dokonce nabízejí zdarma či za symbolickou cenu za odvoz.

  Jenom tady na ČSFD jsou desítky uživatelů, kteří marně shánějí seriály a filmy, jejich jsem jediným vlastníkem, resp. CZ dabingu, abych byl přesný. Paradox je, že tito lidé měli video většinou už na konci 80. nebo začátku 90. let a přesto jim to není nic platné.:)

  • 11.2.2018  02:07
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Praktická podstata "problému" je v tom, že za komunismu si milý Kri-kri video, které nebylo běžně k dostání a stálo u veksláků nebo v Tuzexu nebo kde se milostivě prodávalo, minimálně 15 tisíc při platech kolem dvou tisíc (až tří tisíc), zato v tom zlém kapitalismu si ho mohl koupit za polovinu ceny v kterémkoliv elektru v době, kdy průměrný plat byl kolem ostmi tisíc, tedy za tento plat si mohl člověk video koupit. Za komančů musel člověk šetřit rok nebo dva, a ani pak to mnohým nestačilo.

   

  Tito zabednění komanči nejsou idioti, protože jsou komanči. Jsou to idioti, proto jsou to komanči:-)

  • 11.2.2018  02:02
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: Až povedu teoretické kecy ze "školení" (vzdělání není školení), tak tomu nebudeš rozumět vůbec. Protože zrovna vzdělanec a chytrák nejsi, píšu prakticky a tak, aby to pochopil i člověk bez ekonomického vzdělání a průměrné inteligence.

  První video sis mohl dovolit ve chvíli, kdy jsi na něj měl. To s nahráváním nesouvisí, to souvisí s cenou videa, s tím jak bylo to video dostupné a s tvými financemi. Cena klesla díky kapitalismu, dostupná videa byla díky kapitalismu a dovolit sis ho mohl opět díky kapitalismu.

   

  Pokud jde o mou "prokazatelnou lež", tak to lež není, ten seriál v balíku zakoupen byl, protože se prodávalo jen v balících, to je prokazatelný fakt. Že nebyl zakoupen v balíku byla reakce na "Tím chceš říct, že všechny seriály zakoupené v letech 94-97 Novou a Premiérou a od té doby nevysílané byly jen nekomerční doplňky balíků?" což jsem nikdy netvrdil, protože o žádných "nekomerčních doplňcích balíků" jsem nepsal.

  Helena a její chlapci byl zakoupen v balíku, nebyl zakoupen v balíku, o kterém píšeš ty (jako nějaký nekomerční doplněk balíku, nic takového ani neexistuje).

  (Nevyjdářil jsem se předtím jen proto, že ty bláboly nečtu do konce, protože mi to za to nestojí, teď jsem ten blábol do konce četl a nemohl jsem nečíst to, co je tučně.)

   

  Že jsi přiblík a neumíš ani číst a chápat text, za to nemůžu stejně jako za to, že jsi nevzdělaný hlupák, jak jsem už uvedl.

  • 11.2.2018  01:39
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Bla bla bla... teoretické kecy o ničem a praktickou podstatu problému vystihnout neumíš. Ta zní, že jsem si mohl první video dovolit až ve chvíli, kdy už nebylo kromě Heleny a pár erotických filmů co nahrávat. Můžeš to okecávat naučenými frázemi z ekonomických školení jak chceš, ale taková je reálná skutečnost.

  A k té tvojí prokazatelné lži ohledně Heleny údajně zakoupené jako součást balíku se nevyjádříš??

  na příspěvěk reagoval Castrator
  • 11.2.2018  01:09
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  *který se prodával v komunismu (a to přes šmelináře, ne v běžném obchodě).

   

  • 11.2.2018  01:08
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: To video sis pořídil proto, že v kapitalismu jsi na něj měl, v komunismu bys čekal tak třicet let.

  Za totáče stálo patnáct tisíc (schválně ubírám, v mém okolí ho měli lidé za dvacet), prodávalo se jen v Tuzexu (tedy prý, v mém okolí ho měli od veksláků z NSR), při platech 2 až 3 tisíce. V polovině 90. let, kdy platy vzrostly circa o 100 %, se dal nový videorekordér sehnat za 8 tisíc (i méně, ale o osmi tisících vím jistě).

  A to vše proto, že tržní prostředí, to je právě ten zlý kapitalismus, toto umožnil. Nechápeš ekonomii, nevadí, ale neblábol tu o zlém kapitalismu, který ti umožnil jak sledovat seriály, o kterých neustále básníš, ale i koupení videa, které by sis nemohl za totáče dovolit, nebo by sis ho mohl dovolit za pětinásobek ceny, za který se prodával v kapitalismu.

  • 11.2.2018  00:49
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Jistě, coby dítě chodící sotva do školky jsem měl mít schopnosti Sibyly a předpovědět, co za seriály v důsledku změny režimu poběží v TV za 5 - 10 let. Nehledě na to, že v historii lidstva snad neexistuje jediný případ, kdy by si pětileté dítě mohlo samo pořídit videorekordér. Trapnější argument by na skladě nebyl? Mé první zkušenosti s nahráváním seriálů z TV sahají na přelom let 88/89, kdy jsem v sedmi letech začal nahrávat Šmouly alespoň na MC kazety, už to byl na můj věk a chabé možnosti nadlidský výkon.

  A k té tvojí prokazatelné lži ohledně Heleny údajně zakoupené jako součást balíku se nevyjádříš, že mám pravdu?

  Tak zas hezky po Drahošovsku nezapomeň dodat "Je to marný".

  na příspěvěk reagoval Castrator
  • 11.2.2018  00:11
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: Že sis to video nekoupil v tom skvělém komunismu...

   

  Je to marný.

  na příspěvěk reagoval Kri-kri
  • 10.2.2018  11:06
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  A vůbec, dokud mi někdo z programového oddělení nebo dokonce z vedení ČT vyloženě nevyvrátí, že Opičí král a Strašidelná škola byly zakoupeny až po listopadu, budu pevně přesvědčen, že rozhodnutí o jejich koupi padlo ještě komunistickým vedením ČST.

  Tehdy bylo přece zcela běžné, že se čekalo 4 nebo 5 let, než se zahraniční seriály od doby natočení dostaly na naše obrazovky. Důkazem je třeba australský seriál Co přináší řeka, natočen roku 1984 a přitom česká premiéra proběhla v říjnu 89, tudíž prokazatelně zakoupen komunisty. A nebo Marco Polo, natočen r. 1982, u nás poprvé vysílán v lednu 86. Ty čtyři roky tam vždycky jsou evidentní, proto trvám na tom, že Opičí krále i Strašidelnou školu (obojí z r. 86) koupili ještě komunisté.

  A nebo co třeba Randall a Hopkirk? Kterému režimu asi tak vděčíme, že alespoň 18 dílů z 26 bylo zakoupeno a nadabováno do češtiny? A který naopak zbylé díly z nepochopitelných důvodů doposud nenadaboval? Stejně tak i Horký vítr máme jen díky komunistům.

  • 10.2.2018  02:08
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Video mám až od poloviny září 95. Tudíž 6 let už tu vládl zlodějský kapitalismus a právě v tom krátkém období přerodu z jednoho režimu na druhý běželo nejvíc zajímavých seriálů, jenže já je nahrávat nemohl, zatímco kdejaký vekslák, co si na to nakradl ano. Takže ne, video nemám díky zkurvenýmu kapitalismu, díky němu mi naopak nejvíc těch dobrých seriálů ušlo, protože všechny TV se hned na začátku 90. let začaly předhánět v rozmanitosti a improvizaci seriálů z různých koutů světa. Kdyby režim nepadl, ty dobré seriály, které tenkrát odvysílali "na zkoušku" by přicházely postupně, nebylo by jich mezi léty 90-95 taková halda a tím pádem by mi jich ani tolik neuteklo. Nehledě na to, že jak sám říkáš, by se sem mnohé ani nedostaly, tím spíš by mi tolik nevadila absence videa, když bych většinu seriálů ani neznal. Radši bych se smířil s tím ty seriály nikdy nepoznat, než je jednou vidět v TV a nemít možnost je nahrát a ani se v budoucnu nedočkat jejich sehnání.

   

  A nelži, že jsi nikdy netvrdil, že Helenu koupili jako součást balíku. Z diskuse k tomuto seriálu:

   

  "Castrator 7.1.2017  00:56
  :Diskutujte slušně. Děkuje Jirka.

  Helena a její chlapci je sračkový seriál, pro nenáročné, troufám si napsat, hloupé publikum. Tento seriál nebyl zakoupen, aby byl vysílán, tento seriál byl zakoupen v balíku jiných filmů a seriálů, o které měla stanice zájem, a nešlo tento seriál nekoupit. A protože byl zakoupen a součástí smlouvy byla i povinnost vytvořit dabing/opatřit titulky a vysílat, stanice ho vysílala. A protože ho vysílala z donucení, nikdy už reprízován nebude, a to je dobře."

   

  Když ty můžeš lhát a překrucovat, jak se ti to zrovna hodí, já můžu seriál odvysílaný v letech 90-91 přisuzovat koupi komunistickému vedení ČST. Dál nemá smysl se dohadovat.

  na příspěvěk reagoval Castrator
  • 10.2.2018  01:31
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: Ne, ale pokud je nikdy nereprízovali a nejsou nějak extra slavné, tak je to možné. Protože to co je úspěšné divácky, je reprízováno a hlavně to má vysokou cenu a televize z tho chtějí vytřískat co nejvíc, tak to opakují minimálně jednou. Nikdo nekoupí něco dražšího a pak to odvysílá jen jednou. Taky se to dělalo tak, že to co bylo jako doplněk se muselo odvysílat, ale ta podmínka byla jen jedno odvysílání.

  Candy Candy zas tak populární není - http://www.imdb.com/title/tt0270761/reference Má hodně málo hodnocení, na to že na imdb mají seriály a filmy běžně deset tisíc a víc hodnocení.

  Ale o t nejde, jde o to, že tyhle seriály z doby, kdy je mohla zakoupit komunistická Československá telvize, se dostaly k lidem až v kapitalismu přes komerční televize, které byly orientovány na zisk, byly to kapitalisti.

   

  Netvrdím, že Helena byla v balíku, nepíšu to o žádném seriálu, jen píšu, že to tak u mnoha seriálů a filmů bylo a mohl tam být některý z těch seriálů a filmů, které máš hodnocené pěti hvězdama.

   

  "A co se týče těch mých oblíbených seriálů z ČT, tak většina z nich byla zakoupena ještě komunisty nebo těsně po převratu, dokud se ještě nevyměnilo osazenstvo programového vedení, to určitě trvalo tak do roku 92, možná 93."

  To je ale naprostý nesmysl, protože pokud jde o seriály z Premiéry, tak ta vznikla v r. 1992, měla nové vedení a byla komerční.

   

  Tohle nemá cenu, ty ignoruješ fakta. Díky kapitalismu a pravidel tržního prostředí se k tobě ty seriály dostaly, to je prokazatelný fakt.

   

  "Dle dostupných informací od listopadu 90 do dubna 91, tudíž když připočteme čas k překladu a tvorbě dialogů, jasně nám vychází, že seriál byl zakoupen ještě v 89, tudíž komunisty. "

  Takhle to nefunguje, to za prvé (překlad i dabing je otázka pár měsíců) a jestli si takhle upravuješ všechno jak se ti hodí, tak můžou za vše dobré komunisti, to je jasný.

  Kromě toho je to jeden seriál a těch seriálu z Primy je v tom výčtu hodně, aby bylo jasné, že to žádní komunisté nekupovali.

   

  "Tak třeba Strašidelná škola je typický dobrodružný seriál, jakých byly před listopadem odvysílány v Magionu, Studiu Kamarád nebo Veze haldy. Takže na ni by došlo tak jako tak, převrat nepřevrat."

  Teď o tom píšu, všechno si překroutíš jak chceš. Proč na ten seriál nedošlo teda za komunismu, když na to měli komunisti tři roky minimálně, to si taky nějak vysvětlíš:-D

   

  Určitě sis video pořídil v 90. letech taky až díky komunistům, že jo? Souvislost mezi kapitalismem, trhem a dostupností videorekordérů, jejichž cena po revoluci rapidně klesla díky tomu, že tu najednou byla nabídka (předtím stálo video kolem patnáci tisíc), v tom budou mít prsty taky komouši určitě.

  na příspěvěk reagoval Kri-kri
  • 10.2.2018  01:02
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Tím chceš říct, že všechny seriály zakoupené v letech 94-97 Novou a Premiérou a od té doby nevysílané byly jen nekomerční doplňky balíků? A co taková Candy Candy? O tom, jak je to všude ve světě, východním či západním dodnes populární a oblíbený seriál se snad přít nebudeme a i u nás se tento seriál považuje za nejoblíbenější a nejsledovanější z tehdejší Premiéry. Netvrď mi, že kdyby se nějaká současná TV stanice rozhodla Candy znovu zakoupit (pochopitelně s novým dabingem ten původní kapitalističtí barbaři zlikvidovali), že by měl nízkou sledovanost? 

   

  A s tou Helenou ti taky snadno vyvrátím, že by se k nám dostala jako vnucený doplněk balíku. Železný v roce 1995 zakoupil jen prvních 120 dílů (dejme tomu, že v této fázi to ještě součást balíku být mohla). Jenže po skončení mu do Volejte řediteli chodilo dost žádostí o znovuodvysílání (už si nepamatuju, jestli o reprízu již odvysílaného nebo přikoupení dalších dílů), takže od léta 96 těch prvních 120 dílů Nova zreprízovala (díky čemuž mám tento seriál od prvního dílu) a k tomu přikoupili zbylých 160 dílů a navrch ještě prvních 65 dílů z Rozmarů lásky. No nevím, ale takovýto postup už nevykazuje typické symptomy "balíkovosti" pořadu, tady je jasně viditelný zásah na žádost diváků.

   

  A co se týče těch mých oblíbených seriálů z ČT, tak většina z nich byla zakoupena ještě komunisty nebo těsně po převratu, dokud se ještě nevyměnilo osazenstvo programového vedení, to určitě trvalo tak do roku 92, možná 93. Ostatně, na té programové skladbě tehdejších pořadů je to znát. Vyhledal sis vůbec, kdy se dělal dabing k Opičímu králi? Dle dostupných informací od listopadu 90 do dubna 91, tudíž když připočteme čas k překladu a tvorbě dialogů, jasně nám vychází, že seriál byl zakoupen ještě v 89, tudíž komunisty. Důkazem je už fakt, že po roce 93 už ČT tento seriál nereprízovala, dabing nechala smazat a pokračování z roku 1999 odmítá zakoupit.

  A podobné to bylo u plno dalších seriálů, co se na obrazovky dostaly r. 90 nebo 91, buď byly zakoupeny ještě za plného socialistického režimu, nebo sice těsně po převratu, ale stačilo je zakoupit ještě komunistické vedení ČST, které se přece neobměnilo ze dne na den. Tak třeba Strašidelná škola je typický dobrodružný seriál, jakých byly před listopadem odvysílány v Magionu, Studiu Kamarád nebo Veze haldy. Takže na ni by došlo tak jako tak, převrat nepřevrat. A pokud jde o Margyt, ano, 10 let se tomuto seriálu vyhýbali komunisté, ovšem pozornosti kapitalistů tento seriál unikal dalších 25 let, než jej konečně zakoupila ČT, takže tohle taky asi nebude otázka režimu.

  na příspěvěk reagoval Castrator
  • 10.2.2018  00:07
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: "Premiéra, která za pouhé čtyři roky existence odvysílala mnohonásobně víc seriálů, o různorodosti žánru a zemí původu ani nemluvě."

  Ten důvod byl kapitalismus.

  Komerční televize zač. 90. let nakupovaly filmy a seriály v tzv. balících. Byly filmy komerčně zajímavé a k nim se musely koupit i ty méně zajímavé. Určitě to bylo i dost těch seriálů, které se už neopakují (právě proto, že nejsou komerčně zajímavé). Nebýt kapitalismu, kdy byly televize nuceny kupovat ne moc horké zboží, tak se ty seriály k lidem vůbec nedostaly.

  Že to takto fungovalo říkal několikrát Železný v tom svém pořadu, ale může to potvrdit každý, kdo tuhle dobu a zákulisí trochu sledoval nebo byl z branže.

   

  "A co tak převratného vychází na těch slavných DVD z toho, co se v TV už léta neobjevilo? Mimo trapného pokusu InterDomina roku 2008 vydat seriály Nils Holgersson a Viking Viky, kde to u obou uťali po prvních 14-ti dílech mě nic dalšího nenapadá."

  Zase kapitalismus. Stačí si je koupit ze zahraničí. Pokud to je na trhu, dá se to koupit. Za socialismus toto možné nebylo, nebo byl s obtížemi.

   

  A teď tě naprosto ohromím:-D

  Kouknul jsem do tvého hodnocení seriálů a odshora jel po těch, co byly natočeny před rokem 1990, tedy za našeho komunismu.

  A víš co je na tom zajímavého? Že

  Nils Holgersson, Strašidelná škola, Malá Memol, Candy CAndy, Margyt, Gumdíci, Dobr. z vesmíru a Opičí král se k tobě dostali až za kapitalismu.

  U Byl jednou jeden život a Willyho Foga si nejsem jistý.

  Jen Šmoulové (ty opakují) a Spejbla s Hurvínkem (toho taky) šly v televizi za komunistů.

   

  Pořád mi vychází, že kapitalismus ti dal mnohem více tvých oblíbených seriálů než komunismus.

  A to se dá předpokládat, že by poměr (8:2) pokračoval, takže z těch oblíbených seriálů z 90. let by ti komunisti taky nabídli jeden dva a jen díky kapitalismům se k tobě dostaly všechny.

   

  na příspěvěk reagoval Kri-kri
  • 9.2.2018  23:49
  Bernhardiner
  (hodnocení, komentáře)

  Kri-kri: Donedávna nebylo tolik stanic, to jsem myslel.

  • 9.2.2018  23:42
  Kri-kri
  (hodnocení, komentáře)

  Bernhardiner: Donedávna? Tento nešvar se děje minimálně posledních 15 let. Taková Prima zpoplatněná není a přitom tak zanedbatelný repertoár kolovrátkovského stylu posledních 15 let by hravě předčila tehdejší Premiéra, která za pouhé čtyři roky existence odvysílala mnohonásobně víc seriálů, o různorodosti žánru a zemí původu ani nemluvě.

  A co tak převratného vychází na těch slavných DVD z toho, co se v TV už léta neobjevilo? Mimo trapného pokusu InterDomina roku 2008 vydat seriály Nils Holgersson a Viking Viky, kde to u obou uťali po prvních 14-ti dílech mě nic dalšího nenapadá.

  na příspěvěk reagoval Bernhardiner , Castrator
<< novější 4 3 2 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace