Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Seriál, show, viacdielny film

Nazdar,

 

vie niekto, aký je principiálny rozdiel medzi TV series, TV Show a viacdielnym filmom?

 

Díky.

Správce diskuze:

cobr4in
  • 12.2.2018  18:01
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  cobr4in: Bratrstvo je asi jasný, to je už moc dílů na vícedílný film.

  Když si vezmeš seriály, tak jsou seriály, kde epizody na sebe vůbec nenavazují dějem (Dobr. kriminalistiky), nenavazují, ale mají nějakou spojitost (Hříšní lidé města pražského) a pak klasický seriály, který na sebe dějově navazují, vynecháše třetí a čtvrý díl a nevíš co se děje dál. A podle mě vícedílny filly mají buď jen dva nebo tři díly, takže seriály být nemohou (i když nikde asi není podmínka, kolik dílů má seriál mít), pak je jasný, že to musí být filmy, a pokud mají čtyři, tak ty filmy můžou být brány jako filmy jednotlivě, že jsou uzavřené. Ten Hornblower jsou vlastně jen dva filmy plus dva filmy, protože ty díly III a IV byly natočený se zpožděním a už jenom proto nemůže jít o seriál jako celek, když napřed byly na světě dva filmy a pak další dva. Taky v tom asi hraje roli to, jak to tvůrci představí, že by to podle defnice obstálo jako seriál i jako vícedílny film a záleží jen na tom, jaký tomu dají popisek.

   

  Douglas o seriálech napsal knížku, možná by dokázal přesně a jednoznačně uvést rozdíly a definovat to. Třeba by ti odpověděl, kdyby ses ho zeptal soukromě.

  • 12.2.2018  16:58
  cobr4in
  (hodnocení, komentáře)

  Dík za odpovede, series vs show som tak nejako aj chápal, ale zaujíma ma hlavne ten viacdielny film vs series. Vysvetlím, prečo sa pýtam. Hornblower - viacdielny film. Band of Brothers - seriál. Unsere Mütter, unsere Väter - viacdielny film. Pritom tam vo svojej podstate nevidím žiadne odlišnosti. Možno series od viacdielneho filmu odlišuje len stopáž, ale to teraz hádam.

  na příspěvěk reagoval Castrator
  • 12.2.2018  15:52
  Miller
  (hodnocení, komentáře)

  Show má nepsané pravidlo falešného publika. Series jsou spíš ty dramatické, většinou bez publika. Vícedílný film je série filmů. OMJ

  • 12.2.2018  04:38
  Phantasmagor
  (hodnocení, komentáře)

  Ano vím, tv serie je tv seri.

  Tv show je tv show.

  A vicedílný film je vícedílny film!

   

  Já vím, je to těžký. Taky mi trvalo roky to pochopit! :(

  • 11.2.2018  19:48
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace