DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • Rimsy -
  Wonder Woman (2017)
  *** 16.8.2017

  Další Batman vs. Superman? Podle konce to tak sice vypadá, ale do té doby jde Wonder Woman mnohem jistější cestou. Než se film dostane k přeplácanému a pohříchu fragmentovanému digitálnímu finále, nabízí překvapivě pomalý a poklidný origin, v němž každá situace trvá o něco déle, než bychom čekali. Kdyby ve střižně zůstala ještě alespoň půlhodina, tak bych se nezlobil, i tak se ovšem na Gal Gadot s Chrisem Pinem docela pěkně kouká a vstupenku chtít vrátit nebudete. Rozhodně zatím nejkonvenčnější a nejsolidnější film od DC, což sice stále neznamená mnoho, ale celému univerzu to může hodně pomoci. Podruhé bych to ale vidět určitě nepotřeboval.

 • Tuxedo -
  Batman a Harley Quinn (2017)
  ** 16.8.2017

  S Harley v ústřední roli by mělo být jasné, že příběh a postavy půjdou stranou. Píšu „mělo být“, protože scénáři to vždy tak jasné není. Našim oblíbeným superhrdinům a superpadouchům jsou cíleně „strhávány masky“ (prdí, souloží, tancují, dělají si srandu z kolegů atd.), ale snaha o komediální znesvěcení je neustále narušována buď vážným osnováním zlovolných plánů, nebo oplakáváním vedlejších ztrát. Humorné odbočky z hlavní, nudné, stokrát viděné story nejsou úplně promyšlené, ale je to aspoň pokus o jiný typ nadhledu (šedesátkové retro Caped Crusaders to příliš nepřipomíná, spíše Kick-Ass či Super v animované podobě). Nicméně zůstalo jen u toho pokusu. Nový hlas Harley (Bernadette z Big Bang Theory) je moc fajn.

 • Djkoma -
  Američtí bohové (2017)
  **** 11.8.2017

  Říkal jsem si, knihu jsem četl, nelíbila se mi, ale proč to nezkusit, dát tomu šanci. Svět Neila Gaimana mě pak pohltil a to hlavně díky stylizace (po tom, jak spokojený jsem byl při sledování Hannibala...), tak i práci se samotnými bohy... Ti jsou proti knize mnohem zajímavější a atmosféra je velice hutná. Seriál je "trendy" se vším všudy, od nahoty až po zpomalené záběry i velkou rozmáchlost a současně pomalost vyprávění děje. Trochu se bojím, aby příběh byl odvyprávěn celý, jinak koncept naprosto ztratí smysl a bude to velká škoda. Snad závěr seriálu Gaiman s tvůrci nebudou odkládat tolik, jako v knize.

 • Superpero -
  Masaryk (2016)
  **** 6.8.2017

  Z tvůrčího hlediska chápu, že si vybrali jen úsek těsně před válkou, jelikož to filmu dodalo punc světovosti. Mě to přijde malinko škoda. Rád bych viděl události kolem převratu natočené v tomto stylu. Film se mi moc líbil a řemeslně se nemusí za nic stydět. Vizuálně to vypadalo jak libovolná epizoda Boardwalk Empire. Klidně bych si dal Masaryk II - Rise of Communism :)

 • Hitman_47 -
  Piráti z Karibiku: Salazarova … (2017)
  **** 27.5.2017

  Noví Piráti jsou takovou tou klasickou pirátskou jednohubkou ... jakože baví, ale žádná bomba to není. Pokud se těšíte na epickou podívanou s nápaditou akcí, tak se raději znovu podívejte na jedničku. V nejnovějším díle se krom první akční scény, která se až nebezpečně podobá finále z Rychle a Zběsile 5, setkáte pouze s rutinní akcí, na kterou si za 2 týdny ani nevzpomenete (jo a není jí tu vůbec hodně, jak se vám snaží natlačit nejsilnější konkurenti Mirky Spáčilové ... aka MZ). Nicméně i tak film alespoň baví, dokonce i Depp jako Jack Sparrow nepůsobí tak špatně, jak by se mohlo zdát z trailerů. Příjemná rodinná podívaná se špetkou akce to ale je.

 • D.Moore -
  Vetřelec: Covenant (2017)
  **** 19.5.2017

  Rovnocenné nebo o něco lepší pokračování Promethea, který se mi také líbil, mě několikrát příjemně překvapilo. Protože jsem viděl asi jen jeden trailer, opravdu jsem o ději tušil jen málo, a tak jsem se zkrátka nechal pozvat na další průzkum další planety, ze které přišel další signál a kde patrně číhá něco hladového... Čili ten pravý vetřelčí základ tam byl, okořenilo ho něco nového z mytologie a hlavně zajímavá myšlenka o tom, jak a proč se někdo může vzbouřit proti svému tvůrci. Ridley Scott to všechno natočil skvěle, Michael Fassbender a Michael Fassbender hrají oba výborně.

 • NinadeL -
  Miluji tě modře (2017)
  *** 11.5.2017

  Romantická komedie z pozůstalosti Jaroslava Papouška? Domácí kinematografické končiny zažily už leccos, ale toto je snad poprvé. Nicméně není to vysloveně prohra, romkom z prostředí Národní galerie jsme tu ještě neměli. #finaleplzen

 • verbal -
  Modlitba lovce (2017)
  odpad! 9.5.2017

  Poměrně známý režisér, poměrně profláklý neherec a kožený jeliman, to by jeden čekal něco, co má aspoň náznak hlavy, ostruhu z paty a trochu soudnosti. Jaké je to pak nemilé překvapení, když mu naservírují demencí ohlodaný, zpola ohnilý trup, mimořádně neinventivní a nudný pičoid, nečekaně i špatně zrežírovaný, očekávaně příšerně zahraný a se scénářem, za který by se nemusel stydět ani absolutní vítěz národního kola ve strkání nůžek do zásuvky a srkání jogurtu nosem. Prostě takový ten film, u něhož celou dobu přemýšlíte, jak asi velký kokot musel být ten, co něco takového zaplatil, jestli si ten, co tohle napsal, neprokousl úpornou snahou jazyk a nepolámal příliš mnoho pastelek, a zda by ochotník Hodnotingtn se svou opravdu až humornou kreací smažkovského zabijáka, jehož „umělecky“ opět nepřekvapivě pojal jako toporně mongoloidního koalu, vyhrál i Aflekiádu, nebo by skončil až těsně za Benem.

 • xxmartinxx -
  Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)
  *** 2.5.2017

  Šlape to jako každá Marvelovka, uteče to a člověk se zabaví. Problém spočívá v tom, že chybí protagonista, hlavní postava, která by aktivně něco dělala a jejíž příběh by tomu šílenému mechanismu dodal smysl. Chris Pratt tu roli plnit nedokáže, na to má jeho hrdina tu vůbec nejvíc pasivní pozici ze všech přítomných. Jeho charisma navíc začíná být poněkud ohrané, rozhodně po tragických Pasažérech. Navíc jsem měl velký problém s tím, že nechápu fyzické limity hrdinů, kterým se, zdá se, může dít cokoliv, aniž by je to ohrožovalo, a to i za hranou třeba Rychle a zběsile. Nejde o to, že jsou "nesmrtelní", ale že nevím, čeho jsou fyzicky schopní.

 • Marigold -
  Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)
  * 26.4.2017

  Vypelichané melodrama s amputovanou hlavou. Deset minut jsem smál představě Ondřeje Sokola o charakterním herectví, zbytek nesoudné stopáže meditoval o tom, jak může v roce 2017 udělat kdysi soudné tvůrčí duo něco tak chatrného. Takže: za prvních 10 minut se stane cca pětinásobek toho, co ve zbytku filmu. Hodinu a půl sledujeme bezkrevnou čechovovskou variaci, z níž protektorátní všednost vyznívá jako trýznivá nuda, kterou zpestří jen nechtěně pedofilní etudy strýčka Jiřího a momenty, kdy si Sokol a Geislerová v duchu šestákových čtení pro paní a dívky sdělují, že k sobě asi cítí něco náklonnost a že to teda asi nebude tím, že pan Jiří jest věrný rodinný přítel. Neděj některých rodinných seancí pro jistotu opakuje i voiceover. Cudný ráz jednoho domu se třemi sestrami naruší vpád Sabiny Remundové, který byl původně nejspíš zamýšlen pro nerealizovaný film Slunce, seno, protektorát. Když už se zdá, že budeme 130 minut sledovat jen ketaminové rodinné sedánky s příšerně prkennými promluvami, udeří velké drama, protože se vrátí někdo, koho postavy nečekají, ale čeká ho divák, protože nejspíš ví, že je to jako ten "Kodet z Pelíšků, ale mladej". Hrozící drama ovšem Jarchovský zdárně zažehná tím, že jednu z postav nechá umřít na tyfus, což nám jiná postava sdělí krásným voiceoverem, v němž slovesa končí na libé archaické -ti. Tahle zborcená struktura se spoustou nedějových míst svádí ke spekulacím, že se Hřebejk režijně pokouší o artové kouzlo všednosti, jaké známe třeba z filmů Hirokazu Koreedy. Jeho režijní vedení je nicméně totálně mrtvičné a ne, insitní motivy draného peří a občas rozklepané snímání z ruky nepokládám za režijní koncepci. Když už se zdá, že válka, která subjektivně trvá 30 let, konečně končí a film s ní, připomene nám potitulková scéna, že jsou tu stále dilemata, které musí řešit zbytek trilogie. Rodinné kroniky nám mají připomínat tíhu plynoucího času. Zahradnictví nám připomíná, že není nic horšího, než když místo času filmového pocítí divák existenční tíhu své prdele na sedačce kina. Pro mě je tohle nové dno tvůrčí dvojky, která kdysi podobný žánr uměla udělat s lehkostí a humorem. [ano, řemeslně je to samozřejmě v pořádku a za prvních snesitepných 15 minut přiznávám tu původně odepřenou jednu hvězdu, jsem, podobně jako Ondra Sokol, "dobrý člověk"]

 • Psema -
  Kráska a zvíře (2017)
  ***** 17.3.2017

  Okouzlující a po Popelce znovu ryze starosvětská podívaná čechraná hlavně bez výjimky sympatickými postavami, kterým nechybí chemie. Kupodivu i Evans je asi o 300 procent živější než v Hobitech a bez problémů doplňuje ústřední tokání, které si nepotrpí na okázalá vyznání, ale jde vychytrale po jemných nuancích při odkrývání vzájemné minulosti. Emmička klasicky rozkošná a Stevens moderně cynický charismaťák i přes nános CGI make-upu. Condon ale vyhrává hlavně tím, že dokáže vykouzlit zájem i v digitálním nábytku (který na konci díky bohu nezabíjí jako v animáku) a při oprašování původního filmu přijde i s pár fajn aktualizacemi. Těším se hlavně na reakce "ortelistů" a podobně retardovaného lidského odpadu. Tomu z té moderní homo-trans-multi-kulti polevy budou hodně cukat nervy. P.S: Na dabovanou verzi může jít u muzikálu s francouzskými přízvuky snad jen naprostý idiot. Echt s překladem písní, který je svou tragičností vyloženě k breku. Jakékoli hodnocení podle něj je irelevantní.

 • EvilPhoEniX -
  Naprostí cizinci (2016)
  ***** 16.2.2017

  Uff Italové na začátku roku tedy tasí slušné Eso z rukávu a už teď si troufám říct že v Žánru Komedie/Drama tohle dokáže horko těžko něco letos překonat. Tohle je zřejmě první komedie, která je inteligentní, založená pouze na dialozích, bez sprostých slov, bez pubertálního humoru, bez nahoty a bez trapných situací, která se mi líbila ! :D Zpočátku jsem byl v obavách jak asi dopadne film odehrávající se celý u stolu jedné večeře mezi čtyřmi staršími přátelskými páry, ovšem ona hra, či nápad je sám o sobě geniální, že je o zábavu vyloženě postaráno. Představa, že já vyložím mobil na stůl mezi všemi přátely a veškerý hovor či sms, která příjde uvidí všichni, tak by mi také nejspíš nebylo příjemně.Ke konci film graduje takovým stylem, že z Komedie se nakonec stává nervy drásající Thriller. Velmi vtipné, inteligentní, zvratovité, originální a perfektní. 100%

 • RedAK -
  LEGO® Batman film (2017)
  * 9.2.2017

  Zklamání jako prase! Být jeden z těch ukoktaných mastnovlasých brejlounů z filmové školy, kteří sem za chvíli napadají jak hovna do toi toiky, nejspíš bych na tomto místě napsal cosi jako „ze zábavné jedničky rovnoměrně proložené inteligentními gagy a fungujícími popkulturními odkazy se stala nehumorná a nepřehledná dvojka sestříhaná ze zběsilého sledu infantilních ultracool fórků pro nezletilé primitivy“, ale protože jsem jen ubohý vesnický Otík, který sotva rozezná Stallona od Kopeckýho, bohatě si vystačím se slovy „byla to totální sračka!“. Anebo jsem prostě už vyrostl. Vyrostl do zapšklého, věčně nespokojeného kreténa, kterého potěší už leda tak snížení úrokových sazeb na stavebním spoření anebo neštěstí ostatních, třeba když sousedka tenkrát před barákem uklouzla a zlomila si žebro, to jsem se smál tak burácivě, až mi z držky vypadla protéza. Nejvíc mě na filmu fascinovalo, že do něj tvůrci obsadili i NEGRO® figurky, aby byl multikulti korektní. Jako já snesu hodně, ale černý lego už je moc i na mě. Původně jsem chtěl poděkovat Kino Světu ve Znojmě za mimořádnou týdenní předpremiéru, ale protože jste to hráli s dabingem, tak jsem vám za toho falešně pištícího Davida Novotnýho nablil pod sedačky. PS pro uklízečky: jedenáctá řada, páté sedadlo.

 • xxmartinxx -
  Odysea (2016)
  *** 11.1.2017

  Takhle to dopadne, když filmaři neví, jestli mýty boří, nebo staví. Svým (jemným) poukazováním na (některé) Cousteauovy nedostatky a zároveň vytěsňováním (všech) jejich důsledků je to skoro fascinující. Jako by si to říkalo o studii potlačovaných emocí a vypravěčské manipulace. Odysea ukazuje jak jde negativní emoce a kontroverzi přelepit krásnými obrazy a umělými příběhovými kličkami. Je to kusem odpudivé, kusem zábavné a kusem zajímavé.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace