DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • kulyk -
  Alita: Bojový Anděl (2019)
  *** 9.5.2019

  Z nebe spadla Jelita. Doktor ji narouboval. Potkala vošoustíka. Vošoustík vošoustičil, až dovošoustičil. Jelita se zlobí. Nad tím vším visí hangár. Postapo pohádka, vhodná pro žrouny stárvorsů a něco-manů.

 • Niktorius -
  Velká čínská zeď (2016)
  *** 5.1.2017

  U Hrdiny se mi ideologický podtext těžko trávil, u Květů války mě podlézání západnímu publiku štvalo, ve Velké čínské zdi je naopak prezentace západo-čínských vztahů celkem zábava: Když západní hrdinové neustále obdivují vymakanou čínskou armádu a její cool vynálezy, nejde si nevzpomenout, že ve skutečnosti byla Čína několikrát ovládnuta vojensky zdatnějšími turko-mongolskými kočovníky, kteří jsou zde ovšem prezentovaní jako naprostí primitivové a tupci. Že jsou bílí žoldáci zprvu jen lidmi bažícími po penězích, zatímco Číňané bojují za vznešené hodnoty, to je zase slušný OLOL ve světle současného politického působení ČLR. A vlastně je to paradox i vzhledem ke způsobu, jakým je zpracován film samotný. Není to odpad, jak sugerují některé přiostřené recenze (zvlášť pokud budeme srovnávat s běžným standardem velkolepých blockbusterů čínské produkce), spíš generická CGI jednohubka, která se z mysli vytratí dřív, než stihnou pozametat všechen rozházený popcorn v kinosále. Zhanga poznáte díky oku lahodící výtvarnosti a práci s barvami, ale jinak je jeho nejdražší snímek spíše výrobkem, co sjel z továrního pásu, nežli nějakým osobitým dílem.

 • Spiker01 -
  Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)
  **** 19.3.2015

  Nejedná se o žádné veledílo, ale jako rodinný film působí tato již uzavřená trilogie celkem v pohodě a tak to také beru. Pokud člověk viděl předcházející dva díly, nic už ho nepřekvapí. Jedná se o sterilní dobrodružnou podívanou s "šaškem" Benem Stillerem a také Robinem Williamsem v jeho poslední roli...a o to bylo pro mě loučení s ním silnější. Z nováčků potěší snad jen Lancelot, který je napsán vtipně a výstižně a jistě si své fandy najde. Nic víc, nic míň, až to třeba jednou půjde v tv, jedním okem budu koukat, jinak se k trilogii nemám potřebu vracet. PS : Huge Ackman mě naprosto dostal :D...62%

 • Davies182 -
  Hvězdy nám nepřály (2014)
  ** 28.5.2014

  Josh Boone uvádí: seznam věcí, které musíte vidět (a přečíst!) než zemřete. Radost tak z tohoto snímku budou dost možná mít James Cameron, Chris Carter nebo sourozenci Wachowští - od reality odtržený, notně přeslazený kýč ale na mě osobně nefungoval, nesednul mi, a od poloviny vyloženě ubíjel vlnami nucených slz čili takzvaným plakáním na povel. Škoda, páč onu první hodinu mi připitomělý úsměv z tváře v podstatě neslezl, potud to feel-good vážně je. Pusťte si však raději povedený trailer, a sněte. P.S. Ostříhaná Shailene má něco do sebe a rozhodně se jedná o jednu z nejsympatičtějších hereček nové, mladé vlny!

 • kulyk -
  Predátor (1987)
  ***** 17.9.2012

  I pronesl onehdy mladý retardant pištivým hlasem: bafte mě! Pak usadil se v kinosál, vnořil úd svůj do nádoby s tepelně upravenou kukuřicí a počal mocně bzdít. I opona se rozevřela, jas elektrických svic pohasl a započaly se díti věci věru zvláštní. Rakouský mistr sportu přizval několik schopných jedinců na výlet do hájů exotických, by tam dobro a lásku šířili, byť spíše za pomoci meče světského než slovem Božím. Protivník pak, jak z hlubin pekla vzešlý, šálil nezemskými šalbami hrdinův zrak, krvácel v barvách reflexních a v štrozoku měl pro moment prohry i nukleární kejkle ukryty. Náš nedovyvinutý jedinec nechal sanici svou poklesnout..... Ok, pár drobnůstek bych mohl uvést na pravou díru. Kinosál byl ve skutečnosti olezlý autobus z roku neplakej, do něhož ruka porevolučního podnikavce nainstalovala video a dvě úzkoúhlé tesly. Já, místo abych držel všech pět palců vítězným disidentům, aby si to tu pěkně poladili k obrazu svému a tak, lozil snad šest dní za sebou na Pridejtra do zmíněného kulturního ráje a chcandil blahem. O pár měsíců později jsem kvality dabéra, který namluvil veškeré postavy svým monotónním hlasem, ocenil i při prvním radostném skouknutí německého fekál porna (při již neveřejné produkci). Jo a popcorn jsem neměl, žvýkal jsem langoše a zapíjel broňou!

 • Dever -
  Smrtonosná past 3 (1995)
  **** 14.5.2011

  Soundtrack Michael Kamen: 1. Summer In The City - The Lovin' Spoonful ,2. Goodbye Bonwits ,3. Got It Covered - Fu-Schnickens ,4. John And Zeus ,5. In Front Of The Kids - Extra Prolific ,6. Papaya King ,7. Take A-nother Train ,8. The Iron Foundry ,9. Waltz Of The Bankers ,10. Gold Vault ,11. Surfing In The Aquaduct ,12. Brahms: Symphony No.1 ,13. Beethoven: Symphony No.9 ,

 • Cervenak -
  Noc v muzeu 2 (2009)
  *** 23.6.2009

  Kým prvý diel sa ešte tváril, že má aj čosi ako príbeh, dvojka na to totálne rezignuje a "scenár" (úprimne pochybujem, že nejaký vôbec mali) už pracuje len s nejakou od boku nastrelenou chabou zápletkou a okolo nej vŕši viac či menej vtipné skeče a improvizácie. Tam, kde kvôli trikom musela byť nejaká premyslená koncepcia (Mr. Thinker, Lincoln, geniálna scéna v galérii), je to náramne zábavné. Improvizácie sú však väčšinou hluché, zúfalo nevtipné, ba trápne (Hill, Hader, preboha, odkiaľ sa títo nudní ľudia vzali? - žeby zo sračky zvanej Superbad?!), jediným svetlom v tejto temnote je skvelý Hank Azaria (to, ako utrie Darth Vadera, nemá chybu). Stiller sa očividne nudí, ale našťastie má žiarivo očarujúcu Amy Adams, kvôli ktorej si film zaslúži o hviezdičku viac. Hej, a má to veľmi slušné triky, dravé tempo a Alan Silvestri hrá, akoby si nevšimol, že toto nie je dobrodružný veľkofilm za 200 miliónov dolárov, ale "iba" rodinná komédia. 5/10

 • Gilmour93 -
  Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)
  * 22.1.2009

  Mummy: The Tomb of the Rob Cohen. Dotaz a jedna z mála vtipných hlášek filmu:"Should I quit drinking?“ jako by vypadl z úst režiséra této nezdařilé exhumace. Protivný synek Alex s minimem zděděného charismatu a ubíjející scény rodinných rozmluv vám položí na víčka pytle cementu. Prošedivělý vlkodlak z Van Helsinga, co odjel na důchod do hor vydávat se za Yettiho a Jet-Li, měnící se v hopsajícího prasopsa vám je zamáčknou definitivně. Peru? Prosím už ne. Mějte úctu k mrtvým..

 • Malarkey -
  Noc v muzeu (2006)
  **** 23.6.2007

  Nedivim se, že Noc v muzeu byla v USA tolik úspěšná. Tvůrci si utahují z dějin a amerických obzvlášť jak jen to jde a musím uznat, že se jim to vcelku daří. Po celou dobu sledování jsem se nenudil a i když ve filmu přetrvávaly některé klasické komediální prvky, které jsem viděl už stokrát, jako nápad je to opravdu skvělý a zpracování tak příjemné, že se pobaví opravdu celá rodina. Dále musím pochválit prostředí, jednotlivé důležité historické postavy, jejich kostými a celkově zajímavý výběr herců z party, která se v Americe neztrácí v čele s Benem Stillerem, Owenem Wilsonem, Robinem Williamsem a dalšími. Uznávám, že se jim tato komedie povedla a na úkor zdejšího hodnocení musím filmu přilepšit k lepšímu jelikož jsem se prostě a jednoduše na necelé dvě hodiny solidně zabavil. --- Odkud umíš anglicky? - Byl jsem na Cambridge - Ty si chodil na Cambridge? - Ne, ale vystavovali mě tam.

 • Enšpígl -
  Titanic (1997)
  *** 15.7.2006

  Asi největší romantika co jsme na plátně kdy viděl, dlouho jsem odolávál "lákavému" spojení Leonardo+romantický film. Nutno však říci, že to zdaleka nebylo tak příšerný jako byli indicie:).Velkolepé divadlo se dá shlednout, ne že ne.

 • novoten -
  Doba ledová 2: Obleva (2006)
  ***** 27.4.2006

  Nebyla to láska na první pohled, ale možná právě proto je teď Obleva s odstupem můj nejoblíbenější díl. Sid válí každým sebehloupějším slovem, supí song si broukám podezřele často a Scrat je definitivně králem vedlejších animovaných postav. Když jsem si při dalších zhlédnutích zvyknul na podstatně větší důraz na rodinné hodnoty, usmívám se už jen při psaní tohoto komentáře.

 • Trellíno -
  Doba ledová (2002)
  **** 21.10.2002

  Skvělá komedie pro malé i velké. První animáčová liga(Toy story, Život brouka, Shrek) to sice neni. Ale na úrovni Příšerek je to určitě. Více takových filmů. Veverka je super, ale na konci už mi jí spíš bylo líto.