Když Lori Reimullerová zjistí, že její syn Robbie má epilepsii, zpočátku se spoléhá a důvěřuje vedení nemocnice i lékařům, kteří zastávají názor, že jeho jediné co se dá dělat s jeho chorobou je dostat ji pod kontrolu a naučit se s ní žít. Když už synův zdravotní stav doslova jde z kopce, Lori je zoufalá a bezmocná. Brzy se však vzchopí a začne svůj vlastní výzkum zabývá se vší dostupnou literaturou týkající se léčení a možnosti vyléčení této choroby. Když se rozhodne vyzkoušet alternativní léčbu zvanou Ketogenic Diet, navrhovanou už dávnějším doktorem Johnsonem Hopkinsem, setká se s odporem a nepochopením syna doktorů, kteří jsou odhodlaní legálním způsobem zabránit Lori, aby odvedla syna z jejich nemocnice. Tento film je obžalobou a obviněním těch lékařských názorů, které uznávají jen tu možnost léčby, kterou si oblíbili a kterou sami preferují... (oficiální text distributora)

John80

Šarmantná Meryl Streep v úlohe matky dieťaťa s epilepsiou a bojom s  lekármi za zdravie svojho dieťaťa za normálnych podmienok 3* ()

valasek.m

Hihi první film na CSFD a rovnou s mojí nejoblíbenější herečkou Meryl Streepovou, Tento film, jsem bohužel viděl až dnes, ale musím říct, že byl opravdu vynikající. Meryl to jako klasicky zahrála výborně a příběh byl velice zajímaví, takže za mě spokojenost. ()

Fridecka

First no harm je myslím zbytečně útočný film směrem k lékařům. Navíc je také poplatný době svého vzniku. 17 let je v medicíně dlouhá doba, za kterou se mohou stát dosud nevídané věci. Film se hodně snaží být dramatický. Sledujeme v něm život malého chlapce s těžkou epilepsií rezistentní na dostupné léky. Soućasně máme v zorném poli trpící rodinu, rodiče a sourozence, na jejichž život nemoc dopadá jak finančně, tak citově. Meryl Streep v roli matky je skvělá a zastiňuje svým projevem všechny okolo. Když už zbývá chlapci jen chirurgická léčba, objeví se ještě další alternativa v podobě ketogenické diety, která je však odmítána lékaři. Matka poté musí riskovat, aby dosud lékaři odmítanou léčbu prosadila. Příběh je především hodně hektický a dramatický a zároveň poučný. Na závěr následuje výčet lidí trpících epilesií na této dietě a jejich čas setrvávání na této dietě a bezzáchvatové období. ()

• Charlie Abrahams, syn režiséra Jima Abrahamse, míval i 90 epileptických záchvatů denně. Po absolvování ketogenní stravy záchvaty zcela zmizely. (jezurka42)
  • Film, který má na Česko-Slovenské filmové databázi pořadové číslo 1. (L_O_U_S)