Především nikomu neublížím (TV film)

...First Do No Harm

Pre dobro pacienta...

USA, 1997, 120 min (SE: 91 min)

• danecek24

55. Zlatý Glóbus za rok 1997 - nominace (1) - Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Meryl Streep(9.3.2009)

Hihi první film na CSFD a rovnou s mojí nejoblíbenější herečkou Meryl Streepovou, Tento film, jsem bohužel viděl až dnes, ale musím říct, že byl opravdu vynikající. Meryl to jako klasicky zahrála výborně a příběh byl velice zajímaví, takže za mě spokojenost.(24.8.2014)

First no harm je myslím zbytečně útočný film směrem k lékařům. Navíc je také poplatný době svého vzniku. 17 let je v medicíně dlouhá doba, za kterou se mohou stát dosud nevídané věci. Film se hodně snaží být dramatický. Sledujeme v něm život malého chlapce s těžkou epilepsií rezistentní na dostupné léky. Soućasně máme v zorném poli trpící rodinu, rodiče a sourozence, na jejichž život nemoc dopadá jak finančně, tak citově. Meryl Streep v roli matky je skvělá a zastiňuje svým projevem všechny okolo. Když už zbývá chlapci jen chirurgická léčba, objeví se ještě další alternativa v podobě ketogenické diety, která je však odmítána lékaři. Matka poté musí riskovat, aby dosud lékaři odmítanou léčbu prosadila. Příběh je především hodně hektický a dramatický a zároveň poučný. Na závěr následuje výčet lidí trpících epilesií na této dietě a jejich čas setrvávání na této dietě a bezzáchvatové období.(25.1.2013)

• tommy187

Nie tento film som nevidel, a ani nemám vôľu vidieť ho. ALE PREČO BOL PRVÝ NA ČSFD??(26.10.2013)

• - Film, který má na Česko-Slovenské filmové databázi pořadové číslo 1. (L_O_U_S)