Osudová večeře

Kelly McGehee

Kostýmy:

Catherine George

• akisha

Tohle se mi téměř nestává, ale je to jeden z mála filmů, co jsem nedokázala dokoukat, protože mi bylo jasný, že zklamání se jen prohloubí, a ten čas mi nikdo nevrátí. Varování - čekáte něco jako např. skvělý "Invitation" nebo "Gift" Joela Edgertona? To se načekáte. Netflix prej "Twist&Turns" haha, to sotva! Twistem bylo, že místo postupný napínavý odkrývačky tajemství během večeře se dostaví zmatená a složitá kravina s nejdřív docela vtipným mega-cynickým učitelem, postupně ale i ten začal srát a ostatní postavy jsou taky o hovně. Příběh člověk dost rychle odhadne, a jakmile jsem pochopila, kam to směřuje, nemohlo mi to být asi víc u zádi. Kladně hodnotím akorát tak popis, že navnadil.(20.11.2019)

• silentname

Odfláknuté, nudné a zbytočne natiahnuté. "The Dinner" absolútne chýba nejaký náboj, ktorý by dokázal tento film niekam zdvihnúť. Podľa mňa to je zbytočne natiahnuté o obrovské množstvo flashbackov, ktoré nevedú nikam a mohli sme miesto toho zamerať našu pozornosť niekam úplne inam. Tomuto filmu absolútne chýba akákoľvek sústredenosť. To je jeho najväčší problém. Je to maximálne nesústredené a nevie čo to vlastne chce povedať. Alebo pokiaľ to vie, tak v prvom rade tu máme film "I nostri ragazzi", ktorý sa venuje podobnej téme, no spracoval ju oveľa silnejšie, kvalitnejšie a lepšie sa dostali ku svojej pointe a nepotrebovali sme na to 2 hodiny. Tento film je presne pravý opak. Výber hercov je okey, no pôsobia nevyužito a nezainteresovane. Pravda je taká, že všetko sa dozvieme až v poslednej polhodine filmu a medzitým ušlo strašne veľa času. A človek je už len otrávený zo všetkých odbočiek a vecí, ktoré absolútne nepotrebujeme vedieť, alebo sa dali povedať nejako skrátene za tým večerným stolom. Jediný, kto mám pocit, že sa posadil do role skvele je Michael Chernus. Ostatní ma nejako neberú. A mám z filmu pocit, že nevedel vôbec ako sa postaviť k svojej téme. Stačilo len na menšom priestore nám ponúknuť viac. Tento film to bohužiaľ nevie. A práve v tom najviac padá na pusu. Hodnotenie: D+(10.12.2017)

• Marze

Kam až mohou zajít rodiče, aby ochránili své děti. Záleží, jakou postavu si vybereme pro své sympatie. Je to moc upovídané, planě filosofující a pocitově se to táhne více než dvě hodiny.(23.2.2018)

• kaylin

Téma, které si snímek vzal, není špatné - popření viny a následků činu. Jsou zde i herci, kteří jsou výteční, vlastně všichni, jsou výborní. Ale celý snímek a celková myšlenka jsou tak neskutečně roztahané a většina dialogů je jen na efekt, že se prostě ztratíte v tom, co sledujete, protože je to plytké.(2.8.2017)

• Johnny.ARN

Ne! ODPAD!(4.11.2018)

• JohnSmith

Nezáživný film s výborným obsazením. Jediný kdo dostal pořádný prostor je Steve Coogan, ale to co předvádí, je místy smutné a místy trapné.Sem tam má ale dobré postřehy.(3.2.2018)

Sledovat až od 1 hodiny, 27. minuty. ;) To co se děje předtím, je zmatek. Závěrečná půlhodina filmu=vše podstatné.(14.8.2017)

• BOURQUE

Rodinná dráma na úrovni rodičov „nevychovaných“ detí. Silná téma, ktorá by si zaslúžila oveľa jednotnejšiu výpravu. Prvá polovica filmu je slabšia (takmer nič v ňom nefunguje). To sa však nedá povedať od druhej polovici, kde „hádka“ v reštaurácii berie všetko. Milo prekvapil R. Gere s vážnym a jednotným hereckým výkonom. Osobné hodnotenie: 63% (**) (18.11.2017)

Zajímavé ... Film má něco, co hledám u každého filmu, svým zpracováním se odlišuje od většiny filmů, které běžně najdete v kinech či televizích. Hlavní dějová linie je přerušovaná vsuvkami z minulosti a to takovým způsobem, že snímek občas působí chaoticky a nutí tak člověk u filmu dávat pozor (jinak se člověk v příběhu ztratí). Děj i námět jsou velmi zajímavé a dobře doplněny o hudbu a vnitřní monology Paula, dialogy působí autenticky a celkové zpracování je více než dobré. 70%(6.8.2017)

• PoprockCZ

Kniha mě neuchvátila, dala jsem ještě šanci filmu (i když po 25min s přeskakováním). Film jednotlivé části vypráví v lehce jiném pořadí a hlavně má trochu jiný konec. Nicméně něco mají s knihou společné: je to divné, rozvláčné a nezaujalo mě to.(17.11.2019)

• omega_SK

Nekonecne driiiiiisty = hovadina !!!(18.2.2018)

• Gmisiycs

Čistá rasistická sračka, z emeriky rovnou pod nos střízlivého člověka se vzděláním.(24.2.2018)