Minakši Sundarešvara

• Indie Meenakshi Sundareshwar

Novomanželé dostanou šanci získat dobrou práci, ale musí kvůli tomu žít odděleně. Přitom pak řeší strasti i vtipné situace, které manželství na dálku obnáší. (Netflix)

Aljak

Ďalšia indická Netflixovka, ale v tomto prípade jedna z tých lepších. Príbeh začína v Madurai, kde v znamení tradície spojenia Sundareshwara (Šiva) a Meenakshi (Parvati) vzniká chtiac-nechtiac manželstvo medzi mladou sympatickou dvojicou. Dej však výraznejšie rozkmitá až Sundarov odchod do Bangalore, kde ide bojovať o svoju IT budúcnosť. A práve tu začína ústredná téma filmu - manželstvo na diaľku. Zaujímavo spracovaná téma, kde mi bolo veľmi ľúto Meenakshi, ktorá zostala sama v rodine svojho manžela, zatiaľ čo on si užíval nový život v novom meste. Celkovo sa film nesie v dosť dilematickom duchu, čo je len a len dobre. Aj keď to nebol typický Bollywood, a bolo to skôr také modernistické (najmä vďaka Bangaloru), no som rád, že si to v sebe udržalo aj to čaro klasickej Indie. Je to tak na hrane 3 a 4 hviezd, ale keď vidím aké to má nízke priemerné hodnotenie, tak to aspoň trochu pozdvihnem 4*. ()