Epizody(13)

Hees

Výborné doslova mysteriózne anime, budujúce svoj vlastný svet veľmi pomaly a tak isto pre diváka veľmi pomaly odokrýva čo sa vlastne v tomto svete deje. V tomto prípade musíte pozrieť celú sériu, aby ste ako tak vedeli čo sa tu vlastne deje, ale ani to Vám na úplné pochopenie celého sveta, ktorý sa tu vytvára stačiť nebude. Ešte, že po tomto nasleduje druhá séria, ktorá možno vysvetlí ešte viac. Zaujímavosť je tá, že hlavné postavy tu majú, ako keby tých čo ich majú reprezentovať a tieto postavy sú niekedy absolútne inými osobnosťami a tento nesúlad ich osobností vytvára naozaj veľmi pekný kontrast. Na konci série sa dočkáme aj nejakého napätia a súťaženia tak, aby bola zachovaná aj istá gradácia deja. Dokonca sa dozvieme aj nejaké podstatné informácie o tomto svete, ako čo vzniká a čo prečo sa deje, ale ani zďaleka po prvej sérii nevieme všetko a preto sa teším na sériu číslo dva. ()

Jeoffrey

Shadows House je hodně zajímavý a originální seriál. Líbí se mi na něm jeho zasazení, tajemno kolem všech těch stínů a celého toho viktoriánského sídla. Příběh má mnoho skrytých paralel na rozložení společnosti, dospívání a za sebe věřím, že i to, proč se tu vše točí kolem sazí a proč je příběh zasazený právě do devatenáctého století, tedy do století páry, má svůj vlastní vnitřní význam. Postavy jsou sympatické, rozmanité a pochopitelné. Emillico a Kate jsou milá dvojice docela protikladných charakterů, kterým jsem neměl problém fandit. Ocenil jsem i postupné odhalování toho, jak to v domě funguje a jak je to s těmi lidskými panenkami. Zkrátka mě to určitě zaujalo a chci znát a vidět víc z tohoto povedeného světa. Sice nemůžu říct, že bych nervózní napětím čekal na další epizodu, ale vždy když nějaká nová vyšla, tak jsem si jí rád hned pustil. 7,5/10 ()