poster

Jungle Captive, The

Horor

USA, 1945, 63 min

Režie:

Harold Young

Scénář:

Dwight V. Babcock

Kamera:

Maury Gertsman

Hudba:

Paul Sawtell
(další profese)
 • Oktavianus
  *

  Uzavření universalovské volné trilogie o Paule Dupreeové, opičí ženě, kterou se pokouší vzkřísit šílený lékař (jak jinak) a jeho zabijáckej pomocník s chraplákem, za kterej by se nemusel stydět ani Peter Lorre ve své nejlepší formě. A potřebují k tomu krev mladé dívky (jak také jinak), jíž má být hezoučká Ann v podání Amelity Wardové. Variace na šílené vědce je už celkem bez nápadu a film, přestože je sympaticky krátký, nijak zvlášť neubíhá. I téma opičí ženy se dost okoukalo (a teda nikdy nebylo nějak úžasný, natož originální), a proto se film nevyhnul všem klišé béčkových jednohubek 40. let. Maska opičí ženy je celkem koukatelná, taky ji dělal Jack Pierce, ale obrovskou chybou bylo, že je tak málo využívaná, moc se na obrazovce neohřeje. Samostatnou kapitolou jsou herecké výkony, které - zvlášť v závěru filmu, kdy probíhala "akce" - mě přinutily po váhání mezi jednou a dvěma hvězdami k té přísnější variantě. Jsou vážně špatné, pokud by někdo chtělo někoho škrtit tak, jak se tady o to herci pokoušejí, oběť by nejspíš pukla smíchy a pak si odkráčela zatelefonovat na policii. Právě mizerné herectví se slabým a řídkým scénářem - děj by šel smrsknout tak na deset patnáct minut, a to možná přeháním - dá ve výsledku nezajímavý a nudný film, který si zaslouží pohybovat se tak okolo 30, maximálně 35 procent, ale jen pokud vám nevadí nelogičnosti a chyby. A mně vadí.(20.2.2016)

 • vitekpe
  ***

  Sileny vedec - lekar, opici zena, Rondo Hatton a horor, u ktereho se dnes uz spis pobavite, nez ze by jste se bali. Za hlavni zenu roztomila Amelita Ward. :)(20.1.2016)

 • liquido26
  **

  Po hrozném druhém díle je ten třetí trochu lepší. Nevyužívá žádné recyklované záběry a máme tu Rondo Hattona a celkově se trochu vrací ten universalovský feeling, i když samozřejmě bez nějakého většíno nápadu.(10.2.2019)

 • fiLLthe3DD
  ***

  Sice lepší než dvojka, ale na první díl (který rovněž nebyl nikterak originální, ale mě se líbil a bavil mě :) to zdaleka nemá... Sem tam se najde nějaká dobrá scéna, pořád se něco děje, jen ta "Opičí žena" nemá tolik prostoru co v jedničce a to zamrzí... 50%(30.9.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace