Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tělo "Opičí ženy" je ukradeno z márnice, kam bylo převezeno po událostech z filmu Jungle Woman (1944). Stojí za tím šílený vědec, který chce monstrum přivést zpět k životu. K tomu je však zapotřebí krevní transfuze... (fiLLthe3DD)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Po hrozném druhém díle je ten třetí trochu lepší. Nevyužívá žádné recyklované záběry a máme tu Rondo Hattona a celkově se trochu vrací ten universalovský feeling, i když samozřejmě bez nějakého většíno nápadu. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Uzavření universalovské volné trilogie o Paule Dupreeové, opičí ženě, kterou se pokouší vzkřísit šílený lékař (jak jinak) a jeho zabijáckej pomocník s chraplákem, za kterej by se nemusel stydět ani Peter Lorre ve své nejlepší formě. A potřebují k tomu krev mladé dívky (jak také jinak), jíž má být hezoučká Ann v podání Amelity Wardové. Variace na šílené vědce je už celkem bez nápadu a film, přestože je sympaticky krátký, nijak zvlášť neubíhá. I téma opičí ženy se dost okoukalo (a teda nikdy nebylo nějak úžasný, natož originální), a proto se film nevyhnul všem klišé béčkových jednohubek 40. let. Maska opičí ženy je celkem koukatelná, taky ji dělal Jack Pierce, ale obrovskou chybou bylo, že je tak málo využívaná, moc se na obrazovce neohřeje. Samostatnou kapitolou jsou herecké výkony, které - zvlášť v závěru filmu, kdy probíhala "akce" - mě přinutily po váhání mezi jednou a dvěma hvězdami k té přísnější variantě. Jsou vážně špatné, pokud by někdo chtělo někoho škrtit tak, jak se tady o to herci pokoušejí, oběť by nejspíš pukla smíchy a pak si odkráčela zatelefonovat na policii. Právě mizerné herectví se slabým a řídkým scénářem - děj by šel smrsknout tak na deset patnáct minut, a to možná přeháním - dá ve výsledku nezajímavý a nudný film, který si zaslouží pohybovat se tak okolo 30, maximálně 35 procent, ale jen pokud vám nevadí nelogičnosti a chyby. A mně vadí. ()

Reklama

fiLLthe3DD 

všechny recenze uživatele

Sice lepší než dvojka, ale na první díl (který rovněž nebyl nikterak originální, ale mě se líbil a bavil mě :) to zdaleka nemá... Sem tam se najde nějaká dobrá scéna, pořád se něco děje, jen ta "Opičí žena" nemá tolik prostoru co v jedničce a to zamrzí... 50% ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Sileny vedec - lekar, opici zena, Rondo Hatton a horor, u ktereho se dnes uz spis pobavite, nez ze by jste se bali. Za hlavni zenu roztomila Amelita Ward. :) ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama