Poslední šance

• Česko Zběsilý útok (více)

Elitní jednotka Navy SEAL vedená poručíkem Blakem Harrisem (Scott Adkins) a mladší analytičkou CIA Zoe Anderson (Ashley Greene) musí získat zajatého islámského teroristu z ostrovního vězení CIA a tajně ho převézt do Washingtonu. Ocitnou se v pasti, když na ně během eskorty zaútočí povstalci, aby vězně osvobodili. On jediný má však informace, které mohou pomoci odvrátit teroristický útok a zachránit tisíce lidských životů. (JOJ Cinema)

Morholt

Jednozáběrová akční švanda pro nenáročné. Speciální vojenská jednotka doplněná o agentku už ani nevim čeho má za úkol převézt důležitého vězně, v čemž se jim snaží zabránit jednotka islamistických žoldáků. Střílí se tu ze všeho možného, sem tam něco vybouchne, dojde i na pěsti protože Adkins a n+kolikrát se na obou stranách zablýsknou nože. Teroristi samozřejmě používají taktiku "nas mnogo", takže padají jak hrušky, což bych jindy asi kritizoval, ale tady je to natočené v takovém staromileckém duchu, že to snad ani nemohlo být jinak. Plus potěší i těch pár známých ksichtů, které které kdysi ve světě filmu něco znamenaly. Za mě spokojenost. 70% ()

viperDavid

Takový hezký vzpomínky na Benghazi dokonce i s odkazem na to. Ale Scott se mi mnohme více líbil když nakopával prdele. Tady to nemělo logiku. Jeden track 15 vojáků, který postříleli během 5 minut a furt se objevovali nový a nový. Jasně otevřeli bránu, takže třeba mimo záběr přejelo cca 150tis dalších vojáků, ale i tak je všechny pokosily jako prd. No nevím. Ryan Phillippe zase za kreténa. ()

AffectedFace

Prvotřídně natočené akční porno, kterému akorát chybí áčková produkce. Při psaní komentáře jsem si jenom představil, jak by vypadal Bayův 13 hodin v tomhle "one-shot" kabátku. Non-stop akční řežba, kterou každej fanoušek akčních snímků potřeboval. Občasně nelogické pasáže tomu nejvíce škodí = příkladem: z počtu 25 vojáků, co se dostalo na základnu, umře zhruba 200. Kdyby to mělo lepší gore elementy a neohranou zápletku s lepšími zvraty, neváhal bych dát s čistou hlavou pět hvězdiček. Takhle je to za hodně silné čtyři. ()

Wacoslav1

Jo je tady ta zjevná snaha se za každou cenu držet toho konceptu na kterým je to postavený jenom to prostě funguje někdy víc a někdy míň a samozřejmě, že všechno se časem okouká. Co se Adkinse týče tak určitě už měl s režisérem Nunnem podařenější spolupráci v předchozím filmu Likvidátoři. Nicméně tady ještě nebudu tak krutej jako někteří moji oblíbenci a tu čistě průměrnou trojku tam dám.50% ()

mzss1

[20%] Bohužel, ONE SHOT šlo naprosto mimo mě. Adkinse mám opravdu rád a i tento režisér natočil pár solidních kousků, jenže k čemu mi to je, když mi nesedl tenhle styl rádoby „na jeden záběr“. Docela se mi z toho točila hlava. V neakčních scénách pozorovat jen jednu kameru, to bylo děsný. Když přišla AKCE, tak ani ta to u mě nezachránila. Uznávám určitou snahu, ale holt mi to nesedlo. Adkins se zde snaží, párkrát řeže nožem, trochu se pere, především teda střílí. Ale i tak jsem si akční sekvence neužil.  No, těžko se mi to hodnotí …. Chyba je tentokrát spíš ve mě …. ()

• V úvode filmu sa dozvedáme, že sme na utajenej základni niekde v Poľsku. Preto nedáva zmysel, aby nákladiak, ktorým prídu teroristi, mal pravostranné riadenie. (Johnny.ARN)
  • Celý film bol natočený na pôde bývalej vojenskej základne RAF Bentwaters. (Real Tom Hardy)
  • Názov filmu One Shot môže odkazovať aj na spôsob natočenia filmu, pretože nemá strih a tým pádom je nakrútený na jeden záber. (Arsenal83)