One Shot

• USA One Shot
Trailer

Analytička protiteroristického oddělení spolu s týmem SEALS letí na ostrov, na němž je základna s vězni z řad islámských teroristů včetně Amina Mansura – muže, kterého mají za úkol přivézt zpět do Washingtonu a dostat z něj informace ohledně bomby, kterou teroristé plánují v USA. Během eskortu ale dojde k útoku Mansurových kompliců na základnu a tým několika málo vojáků se bude muset ubránit proti stovce nepřátel. (Houbiczska)

Trailer

verbal

Kdyby mi ještě včera někdo řekl, že někdy uvidím ochrnutou primabalerínu Scocota Asskinse v hlavní roli opravdu dobrého, svižného, napínavého a výborně, výborně (ano 2x!) natočeného onlajn akčňáku s dialogy vymykajícími se jeho obvyklému standardu přípravky pro mongoloidní rétory a hudbou nezkopčenou z „Busty MILF stufed with black monstercock“, v němž nebude opět vypadat jako retardovaný bukanýr, s dusivým smíchem jej pošlu do zevního genitálu s tím, že je to asi tak stejně pravděpodobné jako Árny v homopornu. No tak mě ten smích přešel, no. Vyhlášený céčkový bukvoid poprvé ve své kariéře nepůsobí jako přitroublý BABY SEAL a jeho baráková deratizace islamistů nožem na wombaty je, zejména díky famózní jednozátahové kameře, naprostý vrchol akční sezóny. Arnold by asi měl pomalu začít depilovat. ()

Shakers

Ukážka ma moc nezaujala, ale dostalo sa mi do uši (alebo do oči v nejakom článku), že bude tento film one shot, teda na jeden záber. Priznám sa, že dlhé zábery bez strihu mám rád. Taký Emanuel Lubezki ich ponuka dosť, no na taký film 1917 od Mendesa sa samozrejme nechytá. Prejdime k filmu, takže čo One Shot okrem One Shotu ponúka ? Prestrelku niekde v prdeli na airsoftovom cvičisku. Aspoň som mal s toho taký dojem. A nevadilo mi to. Takéto prostredie mám rád a utláčaný hrdinovia, ktorý furt ustupujú a musia sa s toho vylízať, schovať a barikádovať mi vždy voňali a rád som im fandil. Ak by tu bola dlhšia scéna v šachte, tak by som to dokonca prirovnal trošku aj k Die Hard. No toto mi pripomínalo hlavne Johna Wicka. Adkins všetky možné kopanice vie, no tento krát ich vymenil viac za zbraň, keďže je od drsných chlapcov, ktorý kopu za SEAL. No ešte drsnejší chlapci na čele s majstrom properom (nemôžem si pomôcť, ale ta plešina a náušnica!) im solídne nakopávajú zadok. Priznám sa, že zo začiatku mi ta roztrasená kamera trošku vadila a v dialógoch som si na to nevedel úplne zvyknúť, keď behala hore dolu, no v akciách to bolo vybrúsené takmer k dokonalosti. Čakal som ťažké béčko, ale dialogy mi prišli v norme a taktiež akcie mali celkom taktický priebeh, čo ma potešilo. Fanúšikov Adkinsa možno sklame menší priestor pre jeho Yuri Boykovské otočky, no ako som spomínal už vyššie, tu ide do akcie hlavne ako vojak, takže zapne nesmrteľnosť, chytí do ruky samopal, potom predvedie efektný kotrmelc, nablízko rozdáva headshoty s glockom, prázdny zásobník je tu tiež samozrejmosť, keďže si nekúpil na začiatku hry viac nábojov a nechýba ani kombo hlava solar hlava, či silent killer mód s nožom, čo bolo delikátna likvidácia bastardov, ktorý dávajú prednosť koránu. Niektoré akcie ma skutočne prekvapili a presne preto si o jednu hviezdičku pridám. Film ma naozaj tempo, furt sa tam niečo deje, príbeh ma tiež čo ponúknuť, herci sú taktiež v pohode a za tu hoďku a pol to ubehne ako voda. Určite jeden s tých lepších filmov od Scotta Adkinsa. Ak by som spojil film 1917 a Johna Wicka, pripočítal skromný rozpočet a Adksina, ktorý vyzerá s tým három ako john Krasinksi, tak vám vyjde One Shot. A ak sa mýlil, tak potom sorry, ale s matiky som nikdy nebol dobrý a s týchto rovníc som mal vždy guláš. 80% - 4* ()

EvilPhoEniX

Jednozáběrový taktický nátěr s teroristama a nekompromisním Adkinsem! Scott Adkins je zajímavý tím, že jednou za rok v té hromadě nesympatických a levných béček natočí i kloudný film a tohle bych zařadil do jeho svaté Trojce ( Accident Man, Avengement, One Shot) samozřejmě vše po Boykovi. Dlouho jsem film odkládal, trailer mě moc nezaujal, jevilo se mi to levně a moc rutinně, ale z nudy jsem filmu šanci dal a jsem překvapivě spokojen. Elitní komando Navy Seals má za misi transportovat vězně z ostrovního vězení, kde jsou brzy uvězněni a pod útokem radikálů, kteří si pro vězně přišli taktéž. To, že je film okořeněn o terorismus dodává té celé béčkovosti pěkný Šmrnc a místy jsem zavzpomínal i na Bayovo 13 Hodin. Taktické přestřelky na jeden záběr jsou určitě lepší než prostříhané od Megatona, kde jde hovno vidět, takže i v tomhle ohledu si mě film získal. Ano v některých aspektech je film hloupý ( Náklaďák, který s radikály přijede má snad uvnitř továrnu rekrutů, protože s původních 30 tam za celý film zařve tak 150), ale když se nad tímhle člověk povznese, tak si film bez přemýšlení rozhodně užije. Akce působí realisticky ( fightů je sice na Adkinsové poměry hodně málo, ale ten poslední stál za to) a potěší i dlouhá Stealth akce alá Splinter Cell, kde Adkins likviduje s nožem jednoho protivníka za druhým. Komando se chová taktéž profesionálně a ústřední záporák je neskutečně nesympatická radikální svině, takže myslím, že tvůrci s minimálním rozpočtem dodali divákům víc, než mohli. Znova si to sice nepustím, ale na jedno podívání fajn akční záležitost. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 2/5, Násilí 4/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 3/5, Herci 3/5. 7.5/10. ()

sniper18

Natočiť akčný film na jeden záber, alebo aspoň sa tak tváriť si vyžaduje veľa talentu a chuti všetkých zúčastnených, tentoraz sa o to dokonca pokúsili v nízkorozpočtovej produkcii, zavolali si akčného herca, ktorý je na tom fyzicky veľmi dobre, aby to bol schopný zvládnuť a rád poteší svojich fanúšikov niečím predsa len trochu kvalitnejším, než je v tejto kategórii zvykom a nedopadlo to vôbec zle. Práve po tej technickej stránke som až prekvapivo spokojný, film skutočne vyzerá byť natočený v jednom zábere, ale aj keď sa to samozrejme nestalo, všetci sa tu pre takéto dlhé celky museli nadrieť, kamera je neustále plne prehľadná, samozrejme pokiaľ sa nejedná o chaos po explózii a podobne, kde je to zámerom a sníma sa to, čo sa aj má, tu nemám výhrad. A veľmi ma potešilo, že sa kamera nedrží stále tých istých postáv, ale často prebehne aj inde, hlavne k záporákom a toto bol dobrý nápad a hneď aj tá akčná sekvencia pôsobí zaujímavejšie, než by bola v bežnom prevedení. Zápletka je samozrejme len ten úplný základ, štvorčlenná špeciálna jednotka doplnená o pár ďalších ľudí z tajných služieb, ktorá vo vojenskom komplexe čelí útoku hromady žoldnierov s cieľom oslobodiť väzňa, ale funguje to, dokonca aj tie postavy si ma dokázali na pomery žánru celkom získať, aby som im fandil a v zložení dobre zvolených hercov. Scott Adkins bol asi najlepšia voľba pre takýto typ úlohy, k tomu Ryan Phillippe a okrem nich už nie je nikto známy, ale bavila ma aj agentka a dvojica hlavných záporákov. Tu nemám problém. Akcia je tiež slušná, v normálnom prevedení by až tak nevynikla, ale takto tie prestrelky vyzerajú dobre, dokonca aj tie digitálne strely a výbuchy po granátoch ma vôbec nerušili, aj v mnohých drahších filmoch to vyzerá horšie, nájde sa pár dobrých súbojov, ktoré samozrejme nestoja na akrobacii, ale skôr tom živelnejšom vojenskom štýle s cieľom čo najskôr protivníka zneškodniť a potešia aj nejaké tie tiché likvidácie nožom. A najviac za pozornosť stojí hlavne tiché vyčistenie rádiovej stanice a záverečná akcia s dvomi slušnými súbojmi. Ale je tu aj jeden výrazný zápor, ktorý ma celý čas rušil. Film sa v akcii snaží pôsobiť celkom realisticky, postavy sa správajú taktickejšie, kryjú sa, kontrolujú si muníciu a podobne, ale zároveň sa to odohráva na základni, ktorej som to vôbec neveril, všade sú samé sudy a drevené debny, za ktoré sa postavy bez problémov kryjú, lebo sú samozrejme nepriestrelné a na relatívne malý priestor základne je tu až príliš moc protivníkov a tak hrdinovia tu môžu fungovať vlastne len kvôli tomu, že sú všetci žoldnieri slepí a hluchí. Tu hrdinovia vydavajú zvuky a pobehujú pár metrov od nich a nikto si nič nevšimne. Takže tá uveriteľnosť je hneď preč. A nanešťastie to tu vidno stále, celá akcia tu na tom funguje. Takže tvorcov chválim, bavilo ma to viac ako som čakal, technická stránka predčila moje očakávania a dal by som aj lepšie hodnotenie, ale práve ten spomínaný zápor mi to kazí. Ale za pozornosť One shot určite stojí. 64% ()

darkrobyk

Když už člověk střílečky nehraje, může si je alespoň připomenout prostřednictvím filmu. Jednoduchý děj má hlavní motiv - dopravit do USA člověka, co ví. Hned dalším je pak boj o přežití. V momentě, kdy je základna napadena, neděje se do konce nic jiného, než vzájemné zabíjení. O.K. Jenže postupně se stává jednotvárným. Občas se naskytne napínavá scéna, třeba když Jake postupuje k místnosti s vysílačkou a brání se jen nožem. Pak jsou tu takové ty klasické kecy typu - To bude dobrý, já tě odtud dostanu, neboj.... Pokud to vykládáte člověku s propíchnutou plící nebo kůlem v břiše, je jasné, že dobré to nebude. Chyběla mi výrázná postava, které by mohl člověk bezmezně fandit. Jake se snažil, ale sympatií moc nepobral. Zamrzela absence gore, které se zejména v souvislosti s nožem nabízelo. Oddechovka na jedno podívání... ()

• Celý film bol natočený na pôde bývalej vojenskej základne RAF Bentwaters. (Real Tom Hardy)