Reklama

Reklama

České fotbalové legendy

(TV seriál)

Epizody(11)

Obsahy(1)

Dokumentární cyklus unikátních portrétů fotbalových hráčů, kteří utvářeli dramatický oblouk zlatého období českého fotbalu v letech 1996–2004... Mezi lety 1996–2004 byli čeští fotbalisté respektováni jako jedni z nejlepších na světě. Jednotlivým hráčům se tím rozjela hvězdná angažmá v nejznámějších evropských klubech. Sledujme individuální kariéry fotbalových celebrit na pozadí klíčových turnajů – ME 1996, ME 2000 a ME 2004. (Česká televize)

(více)

Recenze (11)

Ellmariachi 

všechny recenze uživatele

Určitě krásné vzpomínaní pro všechny komu je okolo 30ti a vlastně možná i víc. Tenkrát když se u nás na plácku proháněli Backhamové, Raulové, Zidani, Ronaldové a další, nikdo z nás netušil a ani v tom věku nemohl, že ti praví hrdinové mají česká jména. Karel, Vladimír, Pavel, Petr, Tomáš a další. Malá zemička uprostřed Evropy prožívala svou fotbalovou pohádku a my fandové s ní. Po letech se mohu jen uklonit a na dálku poděkovat všem za krásné zážitky. Dokument ČT to vše připomíná. Bohužel ale krom nostalgie, hezkých vzpomínek nepřináší mnoho nového. Přitom se toho nabízí tolik. Zákulisí přestupů, tréninkové metody tehdy a nyní a vůbec se podívat trošku za oponu. Tím nemyslím bulvár. Jedinou výjimkou je snad díl s Pavlem Kukou. Další Pavel ale trestuhodně chybí. Ano. Pavel Nedvěd tu není. A i za to musím tu jednu hvězdu srazit. Ať už byl důvod jakýkoliv. 80 procent za místy krásné ohlédnutí, ale místy jen opakování toho, co je pro cílovku notoricky známo. ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Cyklus funguje spíš jen jak shrnutí a zavzpomínání na jednu z našich nejlepších generací fotbalistů. Dokumentárně se jednotlivé díly drží většinou jen strohých faktů, málokdy se člověk dozví opravdu něco nového nebo opravdu zajímavého. Navíc, jak jde o jednu generaci, mnoho záběrů a myšlenek se opakuje. Závěrečné poděkování pak vždycky působí neuvěřitelně strojeně. Takže celý seriál jsem spíš nadhodnotil, ocenil jsem více záměr než samotné provedení. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Odstartovalo to legendární štístko Vladimír Šmicer, nechybí velká jména jako Karel Poborský, Petr Čech či Tomáš Rosický i velikáni ještě před érou Karla Brücknera (Pavel Kuka). Místy fajn cyklus, kdy se povedlo několik epizod, které jsou přímé, zajímavé, bez kudrlinek. Navíc s těmi, kteří mají co říct a mají to na rozdíl od jiných „kopaček“ v hlavě srovnané. Hráči, kteří tehdy působili v TOP klubech (Liverpool, AC Milán, Arsenal, Chelsea, Juventus) a jejichž hra byla založená na pohybu, rychlosti a technice, navíc prozradí několik zajímavých souvislostí. Tihle borci navíc zažili nároďák ve vrcholné formě (EURO 2004), což se nemusí hodně dlouho zopakovat. A je moc fajn, když mluví spoluhráči a trenéři, než „buchty pečící“ manželky (čest výjimkám – choť Davida Rozehnala). Bohužel mnohdy je znát, jak s látkou tvůrci hůř pracují. Je to hrozně uspěchané, rozkouskované, místy odbyté. Přestoupil tam, zkusil štěstí jinde, odešel pryč. Přitom zákulisí fotbalu může být zajímavé hned z několika úhlů pohledu. Pokud fotbalové legendy daného období, tak v dokumentární cyklu zoufale chybí Pavel Nedvěd. PS: Mnohé závěrečné strojené „díky“ a zasněný pohled na zelený pažit raději nechám úplně bez komentáře. ()

Paxxx.cz 

všechny recenze uživatele

Český fotbal svého času měl ve světě jméno a vrcholem této éry bylo především euro 2004, kde jsme nešťastné padli v semifinále s Řeckem. Zápasy proti Nizozemsku či proti Německu, kdy jsme germány porazili prakticky s B týmem, byly nezapomenutelné. V jednotlivých epizodách se nám přiblíží příběhy většiny účastníku tohoto turnaje a třeba i Pavla Kuky, který zářil už před tímto turnajem. Pro fotbalového fanouška fajn podívaná - 8/10. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Standardní českotelevizní dokumentární série, kde obliba toho kterého dílu jde samozřejmě přímo úměrně tomu, jak kterého fotbalistu máte rádi. Já jsem na této generaci vyrostl, mám s nima několik fajn vzpomínek (samozřejmě vede Euro 2004), takže hodnotím nadprůměrně. Jen tu reklamu na VW si mohli odpustit, pač to závěrečné poděkování na sílu je spíše trapné než dojemné. Ale jinak cajk, tahle generace fotbalistů se svých následovníků jen tak nedočká. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama